Depilacja laserowa – laserowe usuwanie owłosienia

Nadmierne owłosienie to problem, z którym mogą spotkać się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Często ma on związek z wadliwym funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej. Czy jest skuteczny sposób, aby pozbyć się nadmiernej ilości włosków? Zapoznaj się z naszą nowoczesną metodą depilacji ciała.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania nadmiernego owłosienia?

Depilacja laserowa to usunięcie włosów za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje wiązki światła. Nakierowanie ich w prawidłowy sposób uszkadza mieszek włosowy, co jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.

Jakie miejsca można depilować laserem?

Obecne techniki depilacji laserowej pozwalają na usunięcie nadmiernego owłosienia niemal ze wszystkich miejsc. Jest to szczególnie ważne dla osób, u których tradycyjne metody zawodzą. Najczęściej depiluje się tym sposobem takie obszary jak: nogi, pachy, bikini, twarz, ramiona, plecy, klatkę piersiową, pośladki czy podbródek.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa powinna być poprzedzona przeprowadzeniem wstępnego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia oraz możliwych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Co więcej, wtedy także kosmetolog lub lekarz oceni typ włosa i skóry, dzięki czemu usuwanie laserowe włosów będzie bezpieczne. Miejsca, które mają zostać poddane zabiegowi, powinny być odpowiednio przygotowane. Niektóre lasery do depilacji wymagają konieczności ogolenia obszaru skóry przed rozpoczęciem zabiegu. Przed rozpoczęciem naświetlania skóry światłem laserowym, na obszarze zabiegowym osoba wykonująca depilację może nałożyć specjalny żel bądź spray chłodzący. Przede wszystkim zabezpiecza on warstwę skóry, ale również minimalizuje uczucie dyskomfortu podczas przeprowadzania całego zabiegu.

Jak wygląda zabieg i jakie są jego etapy?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który dzieli się na poszczególne etapy. W profesjonalnej klinice przeprowadza się go w oparciu o kilka podstawowych kroków. Ważne, aby nie pominąć żadnego z nich, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć powikłań pozabiegowych, a efekty będą utrzymywać się przez dłuższy czas.

 • Etap I – usuwanie laserowe zbędnego owłosienia – kosmetolog lub lekarz, który przeprowadza zabieg, kieruje światło lasera na obszar, na którym chcemy zredukować włosy. Działanie urządzenia jest oparte na wysyłaniu świetlnych impulsów w miejsce, które jest absorbowane przez melaninę w cebulkach włosowych.
 • Etap II – uszkodzenie cebulek włosowych – energia, która jest emitowana przez światło lasera, powoduje uszkodzenie cebulek włosów, co zmniejsza ich zdolność do produkcji nowych włosów. Podczas trwania zabiegu, Pacjent może odczuwać lekkie ukłucie bądź uczucie ciepła, co jest zupełnie normalne. W naszej klinice posiadamy jednak nowoczesny laser do usuwania owłosienia, który posiada wiele innowacyjnych funkcji, które minimalizują wszelki dyskomfort. Chcemy, aby każdy nasz Klient był w pełni zadowolony z całego zabiegu.
 • Etap III – umówienie się na kolejny zabieg depilacji laserowej. Bardzo często nasi Klienci pytają o to, czy należy powtórzyć zabieg. Warto pamiętać, że włosy na naszym ciele rosną w cyklach, dlatego też laserowe usuwanie włosów wymaga serii powtórzeń. Zabieg ten jest najbardziej skuteczny wtedy, gdy włosy są w fazie wzrostu.
 • Etap IV – właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu. Laserowa depilacja uszkadza cebulki włosów, po jej wykonaniu nie powinno się eksponować skóry na działanie promieni słonecznych oraz stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Szczegółowe zalecenia pozabiegowe są także dokładnie przedstawiane przez lekarza bądź kosmetologa.

Depilacja laserem powinna być przeprowadzana w sterylnych warunkach przed doświadczony personel. Tylko wtedy mamy pewność, że będzie ona bezpieczna dla naszego zdrowia. Warto więc wybrać klinikę, która posiada najlepszej jakości sprzęt. W FabSkin w Warszawie oferujemy przeprowadzenie profesjonalnej laserowej depilacji oraz opiekę pozabiegową.

Ekspert radzi 

Nie zawsze jednak nadmierne owłosienie może być objawem hirsutyzmu. Intensywność owłosienia jest kwestią indywidualną i zależy od gęstości włosów na ciele i ich barwy – osoby o ciemnej karnacji z reguły mają bardziej widoczne włoski na ciele. Dlatego to, co niekiedy odbierane jest przez kobiety jako nadmiar włosów, może być tak naprawdę prawidłowo występującym owłosieniem – wyjaśnia mgr Maja Smaruń, kosmetolog w klinice FabSkin. 

Anna Sawicka

Twoim problemem jest hirsutyzm?

Umów się na konsultację w naszej klinice i poznaj skuteczne metody usuwania nadmiernego owłosienia.

(22) 126 80 08

Zalety zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą lasera

Jak widzisz, depilowanie laserowe nie jest skomplikowanym zabiegiem. Nie wymaga także specjalnego przygotowania skóry, czy stosowania się do skomplikowanych zaleceń. Z tego rodzaju zabiegu może korzystać większość osób. Pozwala zwiększyć komfort akceptacji swojego ciała oraz pozytywnie wpływa na pewność siebie. A jakie są inne zalety zabiegu? Poniżej przedstawiamy korzyści z poddania się depilacji laserowej w klinice medycyny estetycznej FabSkin:

 • najważniejszą zaletą jest to, że usuwanie owłosienia laserem przynosi trwałe efekty. Większość osób, które wykonały depilację laserową, po kilku sesjach doświadcza znacznej redukcji wzrostu włosów, a niektórzy z nich mogą nawet liczyć na trwałe usunięcie owłosienia z problematycznych miejsc na ciele.
 • laser do usuwania włosów działa z niesamowitą precyzją, a jego wiązka świetlna skierowana jest bezpośrednio na cebulki włosowe, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia otaczającej go tkanki skórnej. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny.
 • depilacje laserowe zyskały dużą popularność z tego powodu, że pozwalają one na szybkie usunięcie zbędnego owłosienia z wielu obszarów działa, co wpływa na dużą efektywność zabiegu w porównaniu z innymi standardowymi metodami depilacji.
 • zabieg depilacji laserowej, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, takich jak wosk czy golenie, powoduje mniejsze podrażnienie skóry.
 • laserowe usuwanie zbędnego owłosienia zmniejsza ryzyko występowania tzw. włosków wrastających, które są częstym problemem przy korzystaniu z innych metod depilacji.
 • usuwanie włosów przy pomocy lasera jest mniej bolesne w porównaniu do depilacji woskiem.
 • nowoczesne urządzenia stosowane do depilacji laserowej, które są używane w klinice medycyny estetycznej FabSkin są zaprojektowane w taki sposób, aby minimalizować ryzyko uszkodzenia skóry. Depilacja ciała laserem jest więc bezpieczna dla skóry.
 • laser do depilacji ma możliwość działania na różnych obszarach ciała, dzięki czemu możliwe jest zredukowanie owłosienia nawet w delikatnych miejscach, takich jak pachy, twarz czy bikini.
 • wiele naszych Klientów pyta o to, ile trwa depilacja laserowa. Nie jest to zabieg długotrwały. Większość Pacjentów często opisuje go jako mniej uciążliwy niż inne metody depilacji.
 • bezbolesna depilacja laserowa jest także skutecznym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na hirsutyzm, czyli występowanie nadmiernego owłosienia, co jest związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej.
 • depilacja laserowa dobrze wpływa na stan ogólny skóry w obszarze zabiegu – jest ona bardziej gładka i jednolita.

To oczywiście nie są wszystkie zalety zabiegów, do których wykorzystuje się laser. Depilacja tym urządzeniem zyskuje coraz większą popularność, a urządzenia są wciąż udoskonalane, aby poprawić komfort Pacjenta.

Hirsutyzm – konsultacja z naszym specjalistą

Wszystkie nasze zabiegi poprzedzone są konsultacją z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej w celu dobrania odpowiedniego zabiegu, długości serii i częstotliwości powtórzeń.

Zainteresowanych zabiegami na hirsutyzm zapraszamy do kontaktu.

Hirsutyzm – skuteczne zabiegi

Poniżej przedstawiamy skuteczne zabiegi na hirsutyzm zarówno twarzy, jak i ciała, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie:

Depilacja laserowa diodowa

W naszej klinice wykonujemy zabieg depilacji laserowej laserem diodowym, pozwalającym z każdej partii ciała usunąć niechciane owłosienie. Nowoczesny i zaawansowany technologicznie laser emituje wiązkę światła, która absorbowana jest przez zawartą we włosach melaninę. Światło przedostaje się w głąb skóry do wewnętrznej macierzy włosa, niszcząc go. Taki martwy włos nie może już odrosnąć. Dodatkowo laser został wyposażony w nowoczesny czytnik melaniny, dzięki czemu urządzenie samodzielnie dobiera moc dopasowaną do indywidualnych cech i skóry Pacjenta. Urządzenie posiada również specjalny układ chłodzenia, który przekłada się na komfort oraz bezbolesność zabiegu. Podczas sesji zabiegowej usuwane jest około 95% włosków, pozostałe 5% stanowi owłosienie, które w czasie depilacji nie znajdowało się w fazie wzrostu. W zależności od partii ciała zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczy seria 3-6 zabiegów. Warto dodać, że każda kolejna sesja jest bardziej efektywna, ponieważ wykonywana jest na wcześniej osłabionych włosach.

Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej.

Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem laserowego usuwania owłosienia.

Czy depilacja laserowa boli?

Ekspert radzi

Osoby, które często zgłaszają się do naszej kliniki na konsultację, pytają, czy depilacja laserowa boli. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane do depilacji laserowej pozwalają zredukować uczucie dyskomfortu praktycznie do zera. Depilacja laserowa nie boli, dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy chłodzącej – mówi kosmetolog FabSkin, Olga Gatyńska.

Wskazania do zabiegu depilacji z użyciem lasera

Depilacja laserowa wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pragną pozbyć się trwale niechcianego owłosienia. Laser to także możliwość, dzięki którym usuwanie owłosienia jest możliwe w przypadku wielu schorzeń. Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserowej są:

 • hirsutyzm, czyli występowanie nadmiernego owłosienia u kobiet, co najczęściej związane jest z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest zredukowanie zbędnych włosków w takich obszarach jak twarz, plecy czy nawet klatka piersiowa.
 • posiadanie włosów wrastających, które mogą prowadzić do podrażnień skóry. Osoby, które borykają się z tym problemem, mogą skorzystać z bezpiecznej depilacji laserowej.
 • przygotowanie Pacjenta do wykonania innych zabiegów kosmetycznych, na przykład zabiegu usuwania blizn.
 • laserowa depilacja umożliwia bezpieczne usunięcie włosów z obszarów wrażliwych, w tym twarzy, bikini czy pach, co sprawia, że jest atrakcyjną opcją dla wielu osób.
 • redukcja wzrostu włosów po innych tradycyjnych metodach depilacji, takich jak golenie czy depilacja woskiem. Dzięki depilacji z użyciem lasera możliwe jest uzyskanie trwałego zmniejszenia się wzrostu włosków.
 • ułatwienie codziennej pielęgnacji i troski o wygląd – dzięki depilacji laserowej zyskujemy czas i komfort. Nie musimy bowiem pamiętać o regularnym goleniu partii ciała, na których występuje nadmierne owłosienie.
 • redukcja nadmiernego owłosienia, które pojawia się w wyniku innych chorób lub jest powikłaniem po leczeniu farmakologicznym.

Warto jednak pamiętać, że depilacja laserowa może nie być odpowiednia dla wszystkich. Wskazane jest przeprowadzenie konsultacji z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry, włosów oraz dostosuje procedurę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, a także dostosować oczekiwania do indywidualnych warunków skóry i włosów. Mimo że laser, który służy do wykonywania depilacji, jest urządzeniem bardzo bezpiecznym i skutecznym, istnieje grupa osób, dla których ten zabieg nie jest dedykowany. Przede wszystkim takimi czynnikami są:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią.
 • zbyt ciemna skóra – osoby o ciemnej karnacji są bardziej narażone na efekty uboczne, takie jak poparzenia czy występowanie przebarwień.
 • aktywne stany zapalne skóry – takie jak trądzik różowaty czy infekcje mogą być przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej.
 • nadmierna i świeża opalenizna – zwiększa ono ryzyko podrażnień, przebarwień oraz poparzeń. Zaleca się, aby skóra nie była opalona bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej.
 • posiadanie blizn, znamion i twardych brodawek w okolicy zabiegu – miejsca, w których występują zmiany skórne, mogą być bardziej podatne na uszkodzenia oraz nieprawidłową reakcję na światło lasera.
 • przyjmowanie leków fotouczulających.
 • choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń czy łuszczyca.
 • epilepsja, ponieważ wzrasta ryzyko wystąpienia napadów choroby pod wpływem światła migotliwego.
 • liczne przebarwienia skórne.

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza lub kosmetologa, który go przeprowadzał. Przede wszystkim należy unikać nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych miejsc, z których usuwane było nadmierne owłosienie. Nadto zaleca się także niekorzystanie z sauny czy basenu, w celu uniknięcia infekcji skórnych. Pacjent powinien także całkowicie zrezygnować z wykonywania peelingów skóry oraz nie stosować makijażu, jeśli depilacja dotyczyła twarzy. Należy także pamiętać o utrzymaniu właściwej higieny, a środki myjące powinny zawierać składniki, które nie podrażniają skóry.

Co ile należy wykonać zabieg?

Bezbolesna depilacja laserem to zabieg, który należy powtarzać. Częstotliwość wykonywania depilacji tą metodą jest jednak uzależniona od wielu czynników, takich jak obszar ciała, rodzaj skóry, kolor czy struktura włosa, jak również indywidualnych potrzeb Pacjenta. Seria zabiegów pomoże jednak uzyskać trwały efekt na długi czas. O konieczności powtórzenia depilacji laserowej powinien decydować lekarz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz ocenie stanu naszej skóry.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo tani. W klinice medycyny estetycznej FabSkin dostępny jest szczegółowy cennik tej metody usuwania nadmiernego owłosienia z każdego obszaru ciała. Warto porozmawiać też z naszym konsultantem, który dostosuje cenę zabiegu w przypadku chęci zastosowania depilacji laserowej na więcej niż jedną partię ciała. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo wiele korzystnych promocji, które z pewnością pomogą Wam w podjęciu ostatecznej decyzji. Depilacja laserowa to wygoda oraz komfort, ponieważ daje możliwość trwałego usunięcia nadmiernego owłosienia nawet z trudno dostępnych miejsc. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą zabiegów.

Zastanawiasz się, jak usunąć nadmierne owłosienie?

Zapisz się na konsultację do naszej kliniki na warszawskim Bemowie.

(22) 126 80 08

Zobacz także inne fantastyczne lasery: