Laserowe usuwanie bliznowców i keloidów – Warszawa

Większość osób chciałoby posiadać gładkie ciało i twarz. Niestety czasami pojawiają się nam wypukłe blizny, które są nazywane fachowo bliznowcami lub keloidami. Czy można go usunąć? Oczywiście. Z chęcią podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Bliznowiec – czym jest i jakie są jego objawy?

Keloidem nazywamy bliznę, która powierzchniowo jest większa niż zwyczajna rana. Bliznowiec tworzy się w okolicy, gdzie skóra uległa uszkodzeniu po wystąpieniu kontuzji. Niestety keloid sam z siebie nigdy nie znika. Jest on także mocno unaczyniony. Pojawia się on na ciele człowieka w wyniku oparzeń, zranienia skóry, w miejscu, gdzie została podana szczepionka czy w wyniku ingerencji człowieka – na przykład po przebiciu uszu. Czasami może być też wynikiem nieprawidłowego gojenia się zmian skórnych po przebytym trądziku lub ospie wietrznej. Bliznowiec spotykany jest także u kobiet, które doświadczyły cesarskiego cięcia. Niestety na pojawienie się bliznowców nic nie poradzimy, ponieważ występują one u osób, które mają taką skłonność genetyczną. Keloidy mogą wytwarzać się na każdej części naszego ciała. Największe z nich tworzą się zazwyczaj na plecach i ramionach, jednak czasami występują one na twarzy, co niewątpliwie jest kompleksem wielu osób.

Chcesz trwale i bezpiecznie pozbyć się bliznowców i  keloidów?

Umów się na zabieg usuwania bliznowców laserem w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Czy możliwe jest usuwanie bliznowców laserem? Jak przebiega taki zabieg?

Obecnie w medycynie estetycznej pojawiły się metody, które pozwalają na skuteczne usuwanie keloidów. Jeśli nie da się ich pokonać farmakologicznie, można spróbować innych technik pozbycia się ich na stałe. Coraz większą popularnością cieszy się laserowe usuwanie bliznowców. Czym jest taki zabieg? Do jego przeprowadzenia specjalista używa specjalistycznego urządzenia emitującego wiązkę lasera, która jest kierowana bezpośrednio na keloid, co powoduje rozpad włókien kolagenowych. Są one elementem budulcowym blizny, a więc potraktowany laserem bliznowiec powoli zmniejsza się oraz zmienia barwę na jaśniejszą.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Usuwanie keloidów wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim nie powinniśmy korzystać z kąpieli słonecznych ani wizyt na solarium co najmniej na 3 tygodnie przed zabiegiem. W tygodniu poprzedzającym laserowe usuwanie bliznowców nie powinniśmy także wykonywać peelingów.

Kiedy będą widoczne efekty?

Metoda terapii laserowej należy do jednej z najbardziej skutecznych. Sam zabieg jest bardzo krótki, trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Jego czas jest uzależniony od powierzchni, która jest naświetlana. Zazwyczaj, aby efekt laserowego usuwania bliznowców przyniósł długofalowe rezultaty, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów. Laserowe usuwanie keloidów jest całkowicie bezbolesne.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu usuwania bliznowców nie powinniśmy eksponować okolic poddawanych tej metodzie na działanie promieni słonecznych. Powinniśmy także unikać gorących kąpieli i nie korzystać z sauny. Przez następne dwie doby lepiej jest także ograniczyć aktywność fizyczną. Warto jest również zakładać wygodną i luźną odzież.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Z zabiegu laserowego usuwania keloidów nie powinny korzystać osoby, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią;
  • chorują na nowotwory;
  • mają choroby autoimmunologiczne;
  • mają aktywny stan zapalny skóry;
  • mają skłonność do bliznowacenia;
  • stosują leki światłouczulające.

Ile kosztuje zabieg?

Dokładna cena zabiegu jest uzależniona od liczby sesji zabiegowych oraz miejsca, w którym pojawiła się zmiana skórna w postaci bliznowca. Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista określi całkowity koszt zabiegu. Ogólny cennik dostępny jest jednak na naszej stronie internetowej.

Gdzie wykonać usuwanie bliznowców w mieście Warszawa?

Usuwanie keloidów jest dostępne w naszej nowoczesnej klinice medycyny estetycznej FabSkin, która ma swoją siedzibę na warszawskim Bemowie. Wszystkie zabiegi, jakie są u nas przeprowadzane, są wykonywane z najwyższą precyzją i troską o Pacjenta. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy także ofertę usuwania blizn po cesarskim cięciu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod adresem: https://fabskin.pl/zabiegi-usuwanie-blizny-po-cesarskim-cieciu/. Jeśli więc szukasz miejsca, gdzie możesz profesjonalnie poprawić swój wygląd, koniecznie umów się na wizytę konsultacyjną. Wszystkie dane kontaktowe są dostępne na naszej stronie internetowej. Możesz także wypełnić formularz kontaktowy. Usuwanie bliznowców pozwoli Ci pozbyć się problemu nieestetycznie wyglądających zmian skórnych na dobre!

Chcesz w bezbolesny sposób usunąć bliznowce?

Umów się na bezpłatną konsultację

☎ (22) 126 80 08