Osocze Bogatopłytkowe

Platelet Rich Plasma

Jest wiele fascynujących reakcji zachodzących w ludzkim organizmie. Jednym z nich jest proces samoistnej regeneracji uszkodzonych komórek i tkanek. Medycyna estetyczna wykorzystuje ten fakt, aby zapewnić pacjentom naturalnie młody i piękny wygląd. Osocze bogatopłytkowe zrewolucjonizowało metody walki ze starzeniem się skóry. W FABSKIN w Warszawie oferujemy naszym pacjentom odmładzanie metodą PRP. Podczas procesu gojenia się ran, wydzielane są białka odpowiedzialne za odbudowę komórek. Osocze bogatopłytkowe składa się na trzy białka: fibrynę, fibronektynę i witronektynę. Osocze bogatopłytkowe zawiera więc komórki i białka naszej własnej krwi, dzięki którym uszkodzone komórki mogą regenerować się. Pacjent zyskuje młodszą, gładszą, świeższą skórę, a to wszystko dzięki czynnemu wzrostowi komórek macierzystych.

osocze bogatopłytkowe regeneris

Jak wygląda zabieg?

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie składa się z trzech etapów. Po pierwsze wyznacza się miejsca wymagające regeneracji i opracowuje plan leczenia. Pacjent ma pewność, że przeprowadzony zabieg będzie bezpieczny, a efekty satysfakcjonujące.

Na początek lekarz pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta (kilkanaście mililitrów) przy pomocy specjalistycznej igły, aby uniknąć kontaktu lekarza z krwią. Krew zostaje poddana procesowi odzyskującemu osocze bogatopłytkowe do preparatu żelowego, co w efekcie przyczynia się do uzyskania kilku mililitrów właściwego osocza. Po dodaniu składnika aktywnego otrzymujemy osocze bogatopłytkowe, które może zostać użyte do zabiegu.

UWAGA! Krew pobrana i przetransferowana na preparat z osoczem bogatopłytkowym w gabinecie dermatologii estetycznej FABSKIN jest w pełni bezpieczna i nie podlega zakażeniom wirusowym, podobnie nie istnieje ryzyko alergii czy reakcji immunologicznych.

W drugiej, bezpośredniej, części zabiegu osocze bogatopłytkowe zostanie użyte w wyznaczonych wcześniej miejscach na ciele pacjenta. Zabieg przeprowadzany może być na dwa sposoby. Pierwszym jest mezoterapia, drugim liniowa iniekcja preparatu do zmarszczek lub fałd skórnych.

Efekty zabiegu

Po zabiegu komórki dostają sygnał do regeneracji. Skóra odnawia się, tkanki rewitalizują się, fibloblasty zostają pobudzone do produkcji nowego kolagenu, tworzą się tez nowe naczynia krwionośne, a komórki macierzyste ulegają aktywizacji. Pacjenci zauważają:

  • widocznie młodszą i jędrniejszą skórę
  • wypełnienie zmarszczek
  • usunięcie blizn potrądzikowych
  • zredukowanie cieni, sińców, kurzych łapek
  • wygładzenie fałd na szyi
  • wyczuwalnie gładsze dłonie
  • poprawę faktury skóry, oraz jej kolorytu

Dla kogo?

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polecamy pacjentom ceniącym sobie naturalne metody odmładzania, a także tym borykającym się z uczuleniami alergiami na składniki innych preparatów.
Zabieg niepolecany jest natomiast osobom z chorobami krwi, będącymi w ciąży lub w okresie karmienia, u których wykryto nowotwór, lub były leczone antykoagulantami.