Wiele osób zauważa, że ich cera staje się jakby „papierowa” i nie odznacza się świeżością, traci kształty. Jest to naturalny proces starzenia się. Nie oznacza to jednak, że należy poddawać się i cierpieć z powodu widocznych oznak upływającego czasu. Odpowiedzią na te problemy jest miękki lifting z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który ma na celu walkę z procesami starzenia się skóry, bez użycia ryzykownych metod i skalpela.

Co to jest miękki lifting

Miękki lifting, określany również soft liftingiem, to nowoczesna metoda modelowania kształtu twarzy bez użycia skalpela za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród amerykańskich gwiazd. Na szczęście, dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej, dziś każdy może poczuć się niczym gwiazda wielkiego ekranu. Co ważne to fakt, że zabieg podchodzi do problemów starzenia się skóry kompleksowo i pozwala uzyskać efekt zarezerwowany dotąd wyłącznie dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się przez długi czas.

Na czym polega miękki lifting twarzy?

Zabieg polega na podaniu wypełniacza w miejsca wymagające korekty. Wypełniaczem tym jest kwas hialuronowy – związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i działa przeciwstarzeniowo. W celu wprowadzenia preparatu dokonuje się kilka nakłuć za pomocą cienkiej kaniuli. Wystarczą zaledwie dwa wkłucia, aby precyzyjnie umieścić preparat w wybranej partii twarzy.

Jeżeli chcesz poprawić owal swojej twarzy, zredukować zmarszczki, wymodelować kontur

To zabieg miękkiego liftingu jest dla Ciebie

Soft Lifting: łagodny zabieg – widoczny efekt

Naturalnym procesem starzenia jest to, że skóra wraz z wiekiem traci swój naturalny, młodzieńczy wygląd. Na twarzy zaczynają pojawiać się usuwanie zmarszczek, bruzdy, zanika tkanka tłuszczowa, rozmywa się poprawa owalu twarzy, pogłębiają fałdy nosowo-wargowe, a kąciki ust zaczynają opadać. W efekcie tych zmian twarz nabiera smutnego, a wręcz ,,ostrego” wyrazu. Na stan cery niekorzystnie wpływają również zmiany hormonalne, w wyniku których skóra produkuje coraz mniej kolagenu i włókien łączących tkanki. Czynniki środowiskowe, jak częste wystawianie skóry na słońce, wiatr czy mróz powodują, że skóra szybciej starzeje się i gromadzi ubytki. Nie bez znaczenia pozostaje dieta, stosowanie używek i zależności genetyczne.

Zabieg miękkiego liftingu pozwala w bezinwazyjny sposób zahamować, a wręcz odwrócić procesy starzenia się skóry. Miękki lifting sprawia, że struktura i kształt twarzy zostają wzbogacone, a twarz przestaje wyglądać na zmęczoną i smutną. Pacjenci czują, że ich skóra jest bardziej nawilżona i jędrna. Łatwiej nakłada się makijaż i wygląda on o wiele lepiej na zregenerowanej i odżywionej cerze.

Jakie właściwości posiada kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegach miękkiego liftingu?

Kwas hialuronowy nazywany jest ,,eliksirem młodości” i to nie bez powodu. Jest to cudowna substancja, dzięki której możemy opóźnić procesy starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu jego zawartość w skórze spada, co prowadzi do powstania m.in. zmarszczek. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna daje możliwość uzupełniania jego niedoborów. Jedynym skutecznym sposobem na uzupełnienie tych braków jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w skórę właściwą. Ponieważ posiada on zdolność wiązania wody, skóra staje się napięta, sprężysta i odpowiednio nawilżona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a twarz odzyskuje elastyczność i jędrność. Kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczną substancją. Nie wywołuje alergii i nie posiada skutków ubocznych. Wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg miękkiego liftingu kwasem hialuronowym? Wskazania

Zdaniem eksperta

Soft lifting przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy, a jednocześnie zależy im na naturalnym wyglądzie bez okresu rekonwalescencji czy ingerencji chirurgicznej. Miękki lifting dedykowany jest osobom pragnącym wymodelować podbródek, policzki, zredukować drobne zmarszczki, wymodelować owal twarzy, zlikwidować ,,usuwanie drugiego podbródka, odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy. Zalecany jest zwłaszcza pacjentom z suchą cerą, po nadmiernej ekspozycji na słońce, potrzebujących odświeżenia i zwiększenia napięcia. Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Preparat może być stosowany nie tylko na zabiegi na twarz, ale również na zabiegi na szyję, zabiegi na dekolt czy zabiegi na dłonie – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Dorota Gołębiowska-Caruk.

Miękki lifting – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • infekcje skóry, otwarte rany;
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Jak wygląda przygotowanie do miękkiego liftingu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której dokonywana jest dokładna ocena proporcji twarzy.

Zaleca się, aby:

 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę i leki wydłużające czas krzepnięcia krwi;
 • w dniu zabiegu unikać dużych wahań temperatury;
 • na dobę przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.

Jak przebiega miękki (soft) lifting twarzy w naszej klinice w Warszawie?

Zabieg polega na dostarczeniu określonym partiom skóry dużych dawek kwasu hialuronowego, przy zastosowaniu bezpiecznych mikrokaniul, które dodatkowo redukują ryzyko efektów niepożądanych, jak drobne obrzęki i zaczerwieniania. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest pod skórę linijnie. Preparat podaje się wzdłuż linii brody, żuchwy oraz wzdłuż policzków przy granicy z uchem. Cała procedura zabiegowa trwa od 20 do 40 minut.

Miękki lifting – efekty zabiegu

Pacjenci bezpośrednio po zabiegu cieszą się wygładzoną, wyszczuploną, ujednoliconą twarzą, wraz ze zmniejszonymi zmarszczkami, lepszym nawilżeniem i wyraźnie poprawionym nastrojem!

Co można osiągnąć po zastosowaniu kwasu hialuronowego:

 • poprawa i wymodelowanie owalu twarzy;
 • spłycenie zmarszczek i bruzd;
 • redukcja tzw. ,,chomików”;
 • wysmuklenie twarzy;
 • poprawa napięcia i nawilżenia skóry;
 • uniesienie opadających kącików ust;
 • brak efektu ,,maski”.
miękki lifting efekty
porównanie efektów miękkiego liftingu kobieta
kobieta efekty liftingu przed i po
miękki lifting efekty mężczyzna

Kiedy widoczne są efekty po miękkim liftingu?

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Skóra od razu staje się bardziej promienna i wygładzona. Na pełne efekty należy jednak poczekać około 4-6 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty soft liftingu?

Efekty zabiegu utrzymują się około roku. Z czasem dochodzi do naturalnego rozkładu kwasu hialuronowego, przez co objętość preparatu się stopniowo zmniejsza. Dodatkowo, kiedy preparat będzie się wchłaniał, nadal będzie odżywiał i nawilżał skórę, dlatego zwykle po upływie roku skóra jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

Miękki lifting – ile zabiegów należy wykonać?

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonać serię zabiegów (około 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych). W każdym kolejnym etapie podawane będą mniejsze objętości preparatu. W celu podtrzymania efektów można poddać się zabiegowi miękkiego liftingu raz na rok.

Miękki lifting – okres rekonwalescencji i zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz delikatne zaczerwienie skóry. Objawy te ustępują zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu. Zaraz po terapii można wrócić do codziennych czynności. Jeżeli chodzi o zalecenia pozabiegowe, to trzeba pamiętać, aby przez około 2 tygodnie unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz nie korzystać z sauny czy solarium. Ma to na celu uniknięcie resorpcji kwasu hialuronowego i utrwalenie efektów.

Miękki lifting twarzy – opinie pacjentów

Miękki lifting jest zabiegiem bardzo chętnie wybieranym przez pacjentów, którzy chwalą go za szybkie efekty oraz brak okresu rekonwalescencji, co jest nieuniknione w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy.

Nie daj się upływającemu czasowi

Z gabinetem medycyny estetycznej FabSkin pokonasz destrukcyjny dla urody upływ czasu

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące miękkiego liftingu twarzy kwasem hialuronowym

Czym różni się soft lifting od tradycyjnego liftingu chirurgicznego?

W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu skóry wykonanego metodą chirurgiczną, w przypadku soft liftingu nie ma konieczności użycia skalpela oraz przechodzenia bolesnej rekonwalescencji. Zabieg jest szybki, bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny. Jeżeli wykonuje go doświadczony lekarz medycyny estetycznej, to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych ograniczone jest praktycznie do minimum. Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności.

Czy miękki lifting boli?

Zabieg miękkiego liftingu, dzięki zastosowaniu nowoczesnej kaniuli, jest niemal całkowicie bezbolesny. Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta, przed zabiegiem można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu.

Czy miękki lifting można łączyć z innymi zabiegami?

Tak. Zabieg miękkiego liftingu można łączyć z innymi metodami wspomagającymi odnowę i modelowanie twarzy. Lekarze najczęściej doradzają pacjentom tzw. terapie łączone w celu ulepszenia ostatecznego efektu. Miękki lifting łączy się zwykle z laseroterapią, mezoterapią igłową, mikrodermabrazją, toksyną botulinową, ultradźwiękami (np. Liposukcja ultradźwiękowa twarzy i ciała - Ultraformer III (HIFU)), a także peelingami medycznymi.

Soft lifting – cena

[cena]

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1200 zł1400 zł
2 ml2400 zł (1200 zł za ml)2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml2950 zl (983 zł za ml) oszczędzasz 650 zł3550 zl (1183 zł za ml) oszczędzasz 650 zł
4 ml3750 zł (938 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł4550 zł (1138 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł
5 ml4550 zł (910 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł5550 zł (1110 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł
Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08