Wiele osób zauważa, że ich cera staje się jakby „papierowa” i nie odznacza się świeżością, traci kształty. Jest to naturalny proces starzenia się. Nie oznacza to jednak, że należy poddawać się i cierpieć z powodu widocznych oznak upływającego czasu. Odpowiedzią na te problemy jest soft lifting z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który ma na celu walkę z procesami starzenia się skóry, bez użycia ryzykownych metod i skalpela.

Co to jest soft lifting

Miękki lifting, określany również soft liftingiem, to nowoczesna metoda modelowania kształtu twarzy bez użycia skalpela za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród amerykańskich gwiazd. Na szczęście, dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej, dziś każdy może poczuć się niczym gwiazda wielkiego ekranu. Co ważne to fakt, że zabieg podchodzi do problemów starzenia się skóry kompleksowo i pozwala uzyskać efekt zarezerwowany dotąd wyłącznie dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się przez długi czas. Jest to więc prosty sposób na uzyskanie promiennej i odżywionej twarzy oraz znaczną poprawę kondycji skóry. 

Na czym polega miękki lifting twarzy?

Zabieg polega na podaniu wypełniacza w miejsca wymagające korekty. Wypełniaczem tym jest kwas hialuronowy – związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i działa przeciwstarzeniowo. W celu wprowadzenia preparatu dokonuje się kilka nakłuć za pomocą cienkiej kaniuli. Wystarczą zaledwie dwa wkłucia, aby precyzyjnie umieścić preparat w wybranej partii twarzy. Najważniejsze, by preparat był podawany przez profesjonalistę, dlatego też zaleca się, aby zabieg w każdym przypadku wykonywał lekarz medycyny estetycznej. Sprzęt do wykonania soft liftingu powinien być jednorazowy oraz przechowywany w sterylnych warunkach. Produkt, który jest stosowany jako wypełniacz, powinien być szczelnie zamknięty. Dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnej kliniki, w której chcemy poddać się zabiegowi. Pamiętaj, że soft lifting musi być precyzyjnie wykonany, by zachować symetrię twarzy.

Jeżeli chcesz poprawić owal swojej twarzy, zredukować zmarszczki, wymodelować kontur

To zabieg miękkiego liftingu jest dla Ciebie

Soft Lifting: łagodny zabieg – widoczny efekt

Naturalnym procesem starzenia jest to, że skóra wraz z wiekiem traci swój naturalny, młodzieńczy wygląd. Na twarzy zaczynają pojawiać się usuwanie zmarszczek, bruzdy, zanika tkanka tłuszczowa, rozmywa się poprawa owalu twarzy, pogłębiają fałdy nosowo-wargowe, a kąciki ust zaczynają opadać. W efekcie tych zmian twarz nabiera smutnego, a wręcz ,,ostrego” wyrazu. Na stan cery niekorzystnie wpływają również zmiany hormonalne, w wyniku których skóra produkuje coraz mniej kolagenu i włókien łączących tkanki. Czynniki środowiskowe, jak częste wystawianie skóry na słońce, wiatr czy mróz powodują, że skóra szybciej starzeje się i gromadzi ubytki. Nie bez znaczenia pozostaje dieta, stosowanie używek i zależności genetyczne. Duży wpływ ma również tryb życia, nieregularny sen, ciągłe życie w biegu także niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. Soft lifting pomoże Ci pozbyć się pierwszych znak starzenia, jednak musisz również zadbać o inne aspekty Twojego życia, by cieszyć się rewelacyjnym efektem zabiegu przez jak najdłuższy czas.

Zabieg miękkiego liftingu pozwala w bezinwazyjny sposób zahamować, a wręcz odwrócić procesy starzenia się skóry. Miękki lifting sprawia, że struktura i kształt twarzy zostają wzbogacone, a twarz przestaje wyglądać na zmęczoną i smutną. Pacjenci czują, że ich skóra jest bardziej nawilżona i jędrna. Łatwiej nakłada się makijaż i wygląda on o wiele lepiej na zregenerowanej i odżywionej cerze. Soft lifting jest więc kompleksowym zabiegiem, który korzystnie wpływa na skórę pod wieloma względami. Co więcej, twarz po wykonaniu miękkiego liftingu wygląda naturalnie, dlatego też niemal natychmiast możesz wrócić do swoich codziennych zajęć bez konieczności długiej rekonwalescencji.

Jakie właściwości posiada kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegach miękkiego liftingu?

Kwas hialuronowy nazywany jest ,,eliksirem młodości” i to nie bez powodu. Jest to cudowna substancja, dzięki której możemy opóźnić procesy starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu jego zawartość w skórze spada, co prowadzi do powstania m.in. zmarszczek. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna daje możliwość uzupełniania jego niedoborów. Jedynym skutecznym sposobem na uzupełnienie tych braków jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w skórę właściwą. Ponieważ posiada on zdolność wiązania wody, skóra staje się napięta, sprężysta i odpowiednio nawilżona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a twarz odzyskuje elastyczność i jędrność. Kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczną substancją. Nie wywołuje alergii i nie posiada skutków ubocznych. Wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg miękkiego liftingu kwasem hialuronowym? Wskazania

Zdaniem eksperta

Soft lifting przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy, a jednocześnie zależy im na naturalnym wyglądzie bez okresu rekonwalescencji czy ingerencji chirurgicznej. Miękki lifting dedykowany jest osobom pragnącym wymodelować podbródek, policzki, zredukować drobne zmarszczki, wymodelować owal twarzy, zlikwidować ,,usuwanie drugiego podbródka, odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy. Zalecany jest zwłaszcza pacjentom z suchą cerą, po nadmiernej ekspozycji na słońce, potrzebujących odświeżenia i zwiększenia napięcia. Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Preparat może być stosowany nie tylko na zabiegi na twarz, ale również na zabiegi na szyję, zabiegi na dekolt czy zabiegi na dłonie – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Soft lifting – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • infekcje skóry, otwarte rany;
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Jak wygląda przygotowanie do miękkiego liftingu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której dokonywana jest dokładna ocena proporcji twarzy.

Zaleca się, aby:

 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę i leki wydłużające czas krzepnięcia krwi;
 • w dniu zabiegu unikać dużych wahań temperatury;
 • na dobę przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.

Jak przebiega soft lifting twarzy w naszej klinice w Warszawie?

Zabieg polega na dostarczeniu określonym partiom skóry dużych dawek kwasu hialuronowego, przy zastosowaniu bezpiecznych mikrokaniul, które dodatkowo redukują ryzyko efektów niepożądanych, jak drobne obrzęki i zaczerwieniania. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest pod skórę linijnie. Preparat podaje się wzdłuż linii brody, żuchwy oraz wzdłuż policzków przy granicy z uchem. Cała procedura zabiegowa trwa od 20 do 40 minut.

Miękki lifting – efekty zabiegu

Pacjenci bezpośrednio po zabiegu cieszą się wygładzoną, wyszczuploną, ujednoliconą twarzą, wraz ze zmniejszonymi zmarszczkami, lepszym nawilżeniem i wyraźnie poprawionym nastrojem!

Co można osiągnąć po zastosowaniu kwasu hialuronowego:

 • poprawa i wymodelowanie owalu twarzy;
 • spłycenie zmarszczek i bruzd;
 • redukcja tzw. ,,chomików”;
 • wysmuklenie twarzy;
 • poprawa napięcia i nawilżenia skóry;
 • uniesienie opadających kącików ust;
 • brak efektu ,,maski”.
miękki lifting efekty
porównanie efektów miękkiego liftingu kobieta
kobieta efekty liftingu przed i po
miękki lifting efekty mężczyzna

Kiedy widoczne są efekty po miękkim liftingu?

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Skóra od razu staje się bardziej promienna i wygładzona. Na pełne efekty należy jednak poczekać około 4-6 tygodni. Wtedy też skóra przechodzi okres dogłębnej regeneracji, co ma wpływ na końcowy efekt. Soft lifting daje rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Co najważniejsze, twarz po zabiegu ma naturalny i zdrowy wygląd.

Jak długo utrzymują się efekty soft liftingu?

Efekty zabiegu utrzymują się około roku. Z czasem dochodzi do naturalnego rozkładu kwasu hialuronowego, przez co objętość preparatu się stopniowo zmniejsza. Dodatkowo, kiedy preparat będzie się wchłaniał, nadal będzie odżywiał i nawilżał skórę, dlatego zwykle po upływie roku skóra jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

Miękki lifting – ile zabiegów należy wykonać?

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonać serię zabiegów (około 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych). W każdym kolejnym etapie podawane będą mniejsze objętości preparatu. W celu podtrzymania efektów można poddać się zabiegowi miękkiego liftingu raz na rok. Oczywiście są to tylko przybliżone wartości. Każdy organizm jest inny, więc czas utrzymywania się efektów końcowych może być zróżnicowany. Mają na to wpływ także inne czynniki, takie jak tryb życia osoby, która zdecydowała się na wykonanie soft liftingu. Również nałogi lub brak snu mogą wpływać negatywnie na jego efekty.

Miękki lifting – okres rekonwalescencji i zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz delikatne zaczerwienie skóry. Objawy te ustępują zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu. Zaraz po terapii można wrócić do codziennych czynności. Jeżeli chodzi o zalecenia pozabiegowe, to trzeba pamiętać, aby przez około 2 tygodnie unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz nie korzystać z sauny czy solarium. Ma to na celu uniknięcie resorpcji kwasu hialuronowego i utrwalenie efektów.

Soft lifting twarzy – opinie pacjentów

Miękki lifting jest zabiegiem bardzo chętnie wybieranym przez pacjentów, którzy chwalą go za szybkie efekty oraz brak okresu rekonwalescencji, co jest nieuniknione w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy. Jest to coraz bardziej popularny zabieg, ponieważ przynosi wiele zalet, które nie są do osiągnięcia w przypadku wybrania innych metod poprawy wyglądu skóry. Ponadto, soft lifting to zabieg bezpieczny i zupełnie nieinwazyjny. Należy jednak pamiętać, by w przypadku zdecydowania się na podanie preparatu, wybierać jedynie sprawdzone kliniki. Zabieg soft liftingu powinien wykonywać zawsze lekarz medycyny estetycznej w bezpiecznych i sterylnych warunkach.

Nie daj się upływającemu czasowi

Z gabinetem medycyny estetycznej FabSkin pokonasz destrukcyjny dla urody upływ czasu

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące miękkiego liftingu twarzy kwasem hialuronowym

Czym różni się soft lifting od tradycyjnego liftingu chirurgicznego?

W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu skóry wykonanego metodą chirurgiczną, w przypadku soft liftingu nie ma konieczności użycia skalpela oraz przechodzenia bolesnej rekonwalescencji. Zabieg jest szybki, bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny. Jeżeli wykonuje go doświadczony lekarz medycyny estetycznej, to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych ograniczone jest praktycznie do minimum. Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności.

Czy miękki lifting boli?

Zabieg miękkiego liftingu, dzięki zastosowaniu nowoczesnej kaniuli, jest niemal całkowicie bezbolesny. Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta, przed zabiegiem można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu. est to polecane szczególnie osobom, których odporność na ból jest mniejsza. Zdecydowanie większość pacjentów, którzy wybierają soft lifting nie wymaga podania kremu znieczulającego.

Czy miękki lifting można łączyć z innymi zabiegami?

Tak. Zabieg miękkiego liftingu można łączyć z innymi metodami wspomagającymi odnowę i modelowanie twarzy. Lekarze najczęściej doradzają pacjentom tzw. terapie łączone w celu ulepszenia ostatecznego efektu. Miękki lifting łączy się zwykle z laseroterapią, mezoterapią igłową, mikrodermabrazją, toksyną botulinową, ultradźwiękami (np. Liposukcja ultradźwiękowa twarzy i ciała - Ultraformer III (HIFU)), a także peelingami medycznymi.

Soft lifting – cena

[cena]

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08