Zmniejszenie wyglądu zmęczonej twarzy

Zmęczony wygląd twarzy może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak utrata objętości tkanek, utrata masy kostnej, procesy starzenia się, wypadki lub choroby. Oto kilka potencjalnych przyczyn i opcji leczenia:

 1. Brak snu: hamuje proces regeneracji skóry oraz zwiększa oznaki zmęczenia.
 2. Brak prawidłowej pielęgnacji skóry: nie przestrzeganie prawidłowego mycia, eksfoliacji, nawilżenia i brak stosowania kremów przeciwstarzeniowych.
 3. Brak pielęgnacji okolicy oczu: skóra wokół oczu często traci własną elastyczność, jest cienka i sucha co powoduje większy prześwit naczyń krwionośnych i tzw „cienie” Nie stosując kremów z aktywnymi substancjami np. retinol, vit C oraz kofeina może nasilić zmęczony wygląd.
 4. Utrata masy kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w obszarze środkowej części twarzy. Implantacja wypełniacza jak np. gęstego kwasu hialuronowego mogą być rozważane, aby przywrócić objętość i kształt.
 5. Utrata tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej, co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta. Wypełniacze do twarzy, takie jak kwas hialuronowy lub przeszczep tłuszczu, mogą pomóc w przywróceniu objętości.
 6. Osłabienie mięśni i więzadeł wokół oczodołu: powoduje to wygląd poduszek i przepuklin pod powiekami. Jednocześnie pod wpukleniami pojawiają się zagłębienia nieestetyczne które wynikają z braku tłuszczu.
 7. Procesy chorobowe: Niektóre choroby, takie jak osteoporoza, mogą wpływać na gęstość kości i prowadzić do zapadnięcia środkowej części twarzy. Leczenie choroby podstawowej jest kluczowe, a w niektórych przypadkach może być konieczne uzupełnienie gęstym kwasem hialuronowy defektów kostnych.
 8. Choroby związane z utratą masy mięśniowej: Niektóre choroby, które wpływają na mięśnie twarzy, mogą prowadzić do utraty objętości. W takich przypadkach leczenie choroby i fizjoterapia mogą być kluczowe.

Zmniejszenie wyglądu zmęczonej twarzy może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda to zastosowanie wypełniaczy oraz poprawy skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze do twarzy: Wprowadzenie wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, może pomóc w przywróceniu utraconej objętości w:
  a. obszarze kości jarzmowych, skutecznie podnosząc tkankę i stanowiąc fundament do wywróconego „trójkąta młodości”. Jednocześnie odbudowa łuku jarzmowego tworzy atrakcyjny zarys.
  b. policzków na poziomie głębokiego tłuszczu i płytkiego według wskazań. Cel – uzupełnienie policzków aby zachować naturalny kształt (tzn. OGEE CURVE) w trakcie mimiki. Nie dążymy do usztywnienia tych okolic co wpływa na uśmiech pacjenta. W przypadku mężczyzn prawidłowa objętość policzków również jest bardzo istotna zachowując zasady anatomicznych proporcji i uniknięcia feminizacji męskiej twarzy uwypuklonymi policzkami.
  c. oczodołu – uzupełniając zanik tłuszczu w tej okolicy dedykowanym kwasem hialuronowym wyrównuje poziom tkanki pomiędzy powiekami oraz policzkami co w efekcie redukuje zagłębienia i tworzy równą/jednolitą płaszczyne
  d. okolica przy skrzydełkach nosa lub całe fałdy nosowa wargowe .
 2. Laseroterapia i w szczególności zabiegi z wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej i inne techniki niwelowania zmarszczek jak np. laser tulowy, który poprawia teksturę ale również skutecznie redukuje przebarwienia. Procedury laserowe mogą pomóc w poprawie jakości skóry, stymulując produkcję kolagenu i redukując zmarszczki.

Odbudowa środkowej części twarzy

Czy zabieg odbudowy środkowej część twarzy jest bolesny?

Nie, jest to porównywalny z lekkim szczypaniem iż igiełki są najcieńsze na rynku.

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny efekt odbudowy środkowej części twarzy?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia braków środkowej części twarzy.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 5 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics w cenie katalogowej 7000 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 5500 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik