Choroby żył kończyn dolnych, pajączki, żylaki

Choroby żył kończyn dolnych – przyczyny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość z powyżej opisanych objawów ma przyczynę w dysfunkcji układu żylnego. Na choroby żył narażone są szczególnie osoby pracujące lub przebywające długo w pozycji siedzącej lub stojącej, szczególnie bez możliwości wykonania ćwiczeń relaksujących i poprawiających krążenie w kończynach dolnych.

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej FabSkin na konsultację flebologiczną, podczas której przeprowadzimy badanie lekarskie, wywiad medyczny, wykonamy badanie USG układu żylnego kończyn dolnych, a także – w razie zaistnienia takiej konieczności – zakwalifikujemy do dalszego leczenia.

Choroby żył kończyn dolnych – leczenie: skleroterapia

W ofercie zabiegów naszego gabinetu znajduje się zabieg skleroterapii, polegający na podaniu za pomocą cieniutkiej igły, wprost do zmienionego chorobo naczynia żylnego, materiału zwanego sklerozantem, który wywołując stan zapalny ścian naczynia, prowadzi do jego zamknięcia i usunięcia lub znacznej redukcji nieestetycznych zmian naczyniowych.

Zabieg wykonujemy w ustalonym podczas wizyty zakresie, zaś jego cena zależy od ilości podanego materiału i obszaru zabiegu.

Skleroterapia – przeciwwskazania

  • Ostra zakrzepica żylna
  • Przebyta zatorowość płucna
  • Choroby hematologiczne
  • Nadwrażliwość na stosowany preparat

Ostateczna kwalifikacja do zabiegu skleroterapii zawsze odbywa się podczas wizyty lekarskiej.

Skleroterapia – możliwe powikłania

Do najczęściej występujących powikłań należą przebarwienia w miejscu podania preparatu, których ustąpienie może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Wszelkie działania niepożądane oraz metody zapobiegania zostaną omówione podczas wizyty lekarskiej.

Skleroterapia – zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu stosowana jest terapia kompresyjna z użyciem pończochy, która zostanie indywidualnie dobrana przez lekarza. Czas trwania terapii uciskowej to ok. 3-4 tygodni.

Dowiedz się więcej n.t. skleroterapii

Flebologia – sprawdź cennik usług

Flebologia – cennik usług
Cena
konsultacja flebologiczna 150 zł
konsultacja flebologiczna z wykonaniem badania USG Doppler 250 zł
1 amp. sklerozantu 300 zł
podudzie 600-800 zł
kończyna dolna 1200-1500 zł
Badanie USG Doppler kończyn dolnych
1 nogi 150 zł
2 nogi 220 zł

 

 

 

Zobacz także: