Zabiegi na żylaki, pajączki w Warszawie

Pajączki i żylaki to problem wielu kobiet. Są to zmienione naczynka widoczne pod powierzchnią skóry. Nie stanowią jednak wyłącznie problemu natury estetycznej. Pajączki, czyli rozszerzone naczynia krwionośne, mogą przekształcić się w żylaki, które nie tylko szpecą nasze nogi, ale i zagrażają życiu. Dlatego tak ważne jest zapobieganie powstawaniu pajączków i żylaków, a gdy się pojawiają – wczesne usunięcie wszystkich zmian w gabinecie medycyny estetycznej.

Pajączki i żylaki na nogach – czym się różnią?

Wiele osób mylnie utożsamia pajączki z żylakami. Otóż różnice pomiędzy nimi są znaczące. Pajączki, czyli teleangiektazje, to poszerzone i pękające naczynia krwionośne, które przybierają postać cienkich niteczek koloru niebieskiego lub czerwonego. Czerwono-sine pręgi widoczne zwłaszcza po naciągnięciu skóry, traktowane są przez wiele kobiet jako defekt kosmetyczny. Najczęściej pajączki pojawiają się w okolicy ud, a także wokół kostek. Początkowo są pojedyncze, z czasem przybierają postać rozległych sieci naczynek.

Żylaki natomiast to nadmiernie rozszerzone żyły, którym mogą towarzyszyć bóle nóg i obrzęk kostek. Są objawem przewlekłej choroby żylnej, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Podstawową różnicą pomiędzy pajączkami oraz żylakami jest ich morfologia oraz pochodzenie. Żylaki w przeciwieństwie do pajączków są o wiele większe i dotyczą większych naczyń krwionośnych, czyli żył. Pajączki natomiast są wynikiem zaburzeń w obrębie naczyń włosowatych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pojawienie się pajączków może być pierwszym sygnałem tego, że w przyszłości pojawią się również żylaki.

Twoim problemem są nieestetycznie wyglądające pajączki na nogach?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

☎ (22) 126 80 08

Choroby żył kończyn dolnych – przyczyny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość z powyżej opisanych objawów ma przyczynę w dysfunkcji układu żylnego. Na choroby żył narażone są głównie osoby pracujące lub przebywające długo w pozycji siedzącej lub stojącej, szczególnie bez możliwości wykonania ćwiczeń relaksujących i poprawiających krążenie w kończynach dolnych. Do innych przyczyn powstawania pajączków zalicza się również predyspozycje genetyczne, zaburzenia krążenia czy zaburzenia hormonalne. Pajączki mogą pojawić się w czasie ciąży lub na skutek przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Do powstawania pajączków może przyczynić się także brak aktywności fizycznej, podwyższone ciśnienie krwi, spożywanie alkoholu, palenie papierosów, częste korzystanie z sauny.

Jak powstają żylaki?

Do rozwoju żylaków przyczyniają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu zastawek żylnych. Do ich powstania dochodzi na skutek osłabienia błon mięśniowych kończyn dolnych. Ponieważ wówczas wymiana krwi w żyłach jest utrudniona, wzrasta ciśnienie krwi i nadmiernie rozciąga ściany naczyń. Wraz z upływem czasu zastawki przestają być wydolne i nie spełniają swojej funkcji. W konsekwencji krew, która powinna być odprowadzana do serca, zalega w żyłach, tworząc w ten sposób żylaki. Powstawaniu żylaków sprzyjają:

  • nadwaga;
  • siedzący tryb życia;
  • stojąca praca;
  • noszenie butów na wysokim obcasie;
  • zaparcia;
  • palenie papierosów, nadużywanie alkoholu;
  • gorące kąpiele.

To, co ważne to fakt, że żaden z tych czynników nie powoduje bezpośrednio powstawania żylaków, ale może przyspieszyć pojawienie się zmian na nogach u osób, które mają ku temu skłonności.

Jak zapobiegać powstawaniu pajączków i żylaków?

Zdaniem eksperta

W przypadku osób ze skłonnościami do powstawania pajączków bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka. Nie jesteśmy w stanie zmienić predyspozycji genetycznych, ale możemy wyeliminować szkodliwe czynniki środowiskowe oraz wdrożyć odpowiedni styl życia, który pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia zmian chorobowych. Przede wszystkim powinniśmy się ruszać, stosować zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa (witamina C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych). Powinniśmy też zrezygnować z alkoholu, palenia papierosów oraz pamiętać o noszeniu wygodnego obuwia. Uciążliwy defekt kosmetyczny można też skutecznie zlikwidować dzięki zabiegom, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Do najpopularniejszych metod leczenia żylaków zalicza się laserowe usuwanie pajączków oraz skleroterapia – mówi flebolog i lek. medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński.

Zabiegi na żylaki – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie na konsultację flebologiczną, podczas której przeprowadzimy badanie lekarskie, wywiad medyczny, wykonamy badanie USG układu żylnego kończyn dolnych, a także – w razie zaistnienia takiej konieczności – zakwalifikujemy do dalszego leczenia.

Zabiegi na pajączki i żylaki, które wykonujemy w naszej klinice w Warszawie

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody leczenia chorób żył kończyn dolnych, które stosujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie, na Bemowie.

Laserowe usuwanie pajączków

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych to zabieg polegający na niszczeniu od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego za pomocą energii świetlnej emitowanej przez laser. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę. W ten sposób dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane ciałka krwi (erytrocyty) ulegają koagulacji. W wyniku tego procesu naczynia krwionośne zostają zamknięte, a następnie ulegają wchłonięciu, czyli resorpcji i przestają być widoczne. Laserowa redukcja pajączków to zabieg całkowicie bezpieczny i wysoce efektywny. W zależności od zaawansowania problemu powinien być wykonywany w seriach (od 1 do 6).

Skleroterapia żylaków

W ofercie zabiegów naszego gabinetu znajduje się zabieg skleroterapii żylaków, polegający na podaniu za pomocą cieniutkiej igły, wprost do zmienionego chorobowo naczynia żylnego, materiału zwanego sklerozantem, który wywołując stan zapalny ścian naczynia, prowadzi do jego zamknięcia i usunięcia lub znacznej redukcji nieestetycznych zmian naczyniowych. Zabieg wykonujemy w ustalonym podczas wizyty zakresie, zaś jego cena zależy od ilości podanego materiału i obszaru zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu stosowana jest terapia kompresyjna z użyciem pończochy, która zostanie indywidualnie dobrana przez lekarza. Czas trwania terapii uciskowej to ok. 3-4 tygodni.

Badanie USG doppler żył kończyn dolnych

Badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, za pomocą którego lekarz jest w stanie ocenić stan żył, a przede wszystkim wykryć ich niedrożności, określić przyczynę oraz stopnień zaawansowania choroby żylnej. Badanie USG kończyn dolnych jest warunkiem przeprowadzenia trafnej diagnozy, pozwala na monitorowanie przebiegu terapii oraz ocenę efektów leczenia.

Badanie USG doppler tętnic kończyn dolnych

USG Doppler tętnic kończyn dolnych to podstawowe badanie, dzięki któremu możliwe jest określenie przebiegu naczyń tętniczych w kończynach dolnych. Badanie USG doppler w klinice FabSkin w Warszawie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa kilkanaście minut. Polega na przesuwaniu zwilżonej specjalnym żelem głowicy aparatu ultrasonograficznego po obszarze badawczym. Lekarz na podstawie obrazu na ekranie monitora wydaje Pacjentowi wynik badania w formie opisu i załączonego zdjęcia.

Pajączki i żylaki powodują, że wstydzisz się pokazywać nogi?

Zapisz się na zabiegi na żylaki w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami na żylaki zapraszamy do kontaktu.

Cennik zabiegów flebologicznych na pajączki i żylaki

[cennik]

Flebologia – cennik usług
Cena
konsultacja flebologiczna 150 zł
konsultacja flebologiczna z wykonaniem badania USG Doppler 250 zł
1 amp. sklerozantu 300 zł
podudzie 600-800 zł
kończyna dolna 1200-1500 zł
Badanie USG Doppler kończyn dolnych
1 nogi 150 zł
2 nogi 220 zł