Osocze bogatopłytkowe na włosy Warszawa

Osocze bogatopłytkowe na włosy to jedna z najskuteczniejszych substancji wykorzystywana podczas zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Osocze uzyskiwane z płytek krwi pacjenta przynosi doskonałe efekty w leczeniu łysienia i wypadania włosów. Osocze podawane metodą mezoterapii igłowej, ze względu na wysoką zawartość czynników wzrostu, wywołuje w skórze wiele molekularnych i komórkowych mechanizmów, które prowadzą do redukcji wypadania włosów oraz zwiększenia ich jakości oraz gęstości. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w skórę głowy wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań oraz niewielkimi kosztami w stosunku do efektów, jakie można uzyskać. Osocze jest więc dobrą metodą na porost włosów, jak również na ich nadmierne wypadanie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe na włosy?

Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z krwi pacjenta, który wcześniej podlega specjalnej obróbce. Obróbka ta polega na odwirowaniu, a następnie odseparowaniu osocza, czyli płynu z płytkami krwi. Płytki krwi zawierają szereg różnorakich czynników wzrostu, które uwolnione na zewnątrz, stymulują wzrost oraz regenerację komórek aktywnych. Osocze bogatopłytkowe odznacza się szerokim zastosowaniem. Przyspiesza gojenie się ran, blizn, a ze względu na swoje cenne właściwości powszechnie wykorzystywane jest w medycynie estetycznej jako narzędzie walki ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. Wygładza, ujędrnia, poprawia kondycję skóry. Wykazuje również właściwości stymulacji wzrostu włosów, dzięki czemu wykorzystywane jest w leczeniu nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Mezoterapia igłowa osoczem polega więc na wprowadzeniu pod skórę swojej własnej krwi. Tak pobrany preparat jest więc niezwykle bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dlatego też osocze bogatopłytkowe na włosy jest coraz częściej wybieranym zabiegiem w każdej renomowanej klinice. Jest to dobra alternatywa dla osób, u których inne substancje powodują reakcje alergiczne.

Masz wrażenie, że włosy wypadają Ci garściami?

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym to zabieg dla Ciebie!

☎ (22) 126 80 08

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Doskonałe efekty osiągamy z wykorzystaniem możliwości własnego organizmu. Zabieg na włosy z osocza bogatopłytkowego w swoim przebiegu przypomina mezoterapię igłową owłosionej skóry głowy, dodatkowo posiada swoje niepodważalne zalety. Podczas tej procedury nie używamy substancji chemicznych, obcych dla organizmu, dzięki czemu neutralizujemy potencjalne ryzyko wystąpienia reakcji nietolerancji. Zabieg osoczem, tak jak peptydowa terapia włosów jest całkowicie bezpieczna i nie niesie ze sobą wystąpienia reakcji alergicznej.

Zdaniem eksperta

Zabieg osoczem na włosy pobudza komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia w stan aktywny. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane do leczenia łysienia wzmacnia cebulki włosów i stymuluje porost nowych włosów. Aktywne płytki krwi nawilżają skórę głowy oraz wpływają na regulację pracy gruczołów łojowych, chroniąc przed powstawaniem łojotoku – mówi lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Doktor Radosław Rzepniewski

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym – wskazania do zabiegu

Zabiegi na włosy z osocza bogatopłytkowego dedykowane są osobom, które borykają się z:

  • nadmiernym wypadaniem włosów;
  • łysieniem (plackowate, androgenowe, telogenowe);
  • osłabieniem włosów (po chorobie, ciąży, narkozie);
  • zmniejszonym porostem włosów.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie – przeciwwskazania:

  • aktywne procesy zapalne w skórze poddawanej zabiegowi;
  • ciąża i laktacja;
  • aktywne nowotwory złośliwe;
  • immunosupresja;
  • aktywne fazy wirusowych chorób zakaźnych;
  • małopłytkowość.

Jak przygotować się do zabiegu na włosy z osocza bogatopłytkowego?

Zabieg osoczem na włosy nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jedynie, aby na około 7 dni przed ostrzykiwaniem skóry głowy osoczem bogatopłytkowym zaprzestać przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych w tym między innymi: aspiryny, diklofenaku, ibuprofenu, ketoprofenu, naproksenu. W dniu zabiegu należy pić duże ilości wody (około 1,5-2l) oraz unikać spożywania alkoholu.

Zaleca się, aby przed zabiegiem umówić się na konsultację trychologiczną, podczas której trycholog przeprowadzi wywiad z Pacjentem i wykona trichoskopię, czyli bezbolesne badanie włosów i skóry głowy.

Jak wygląda leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym w klinice w Warszawie?

Przed podaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy konieczne jest pobranie niewielkiej ilości krwi od Pacjenta. Następnie materiał umieszcza się w specjalnej wirówce, w której oddziela się osocze z koncentratem płytek krwi od pozostałych elementów krwi, czyli krwinek białych i czerwonych. Po otrzymaniu osocza zostaje ono umieszczone w specjalnej strzykawce. Osocze bogatopłytkowe następnie aplikowane jest na skórę głowy za pomocą cienkich, krótkich igieł, co 2-3 cm. Podanie preparatu odbywa się w taki sam sposób jak podczas klasycznej mezoterapii, niosąc za sobą niewielkie ryzyko pozostawienia drobnych zasinień czy zaczerwienienia, które znika w bardzo krótkim czasie. Sama procedura ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym trwa około 10 minut, a cały zabieg 30 minut. Mezoterapia osoczem na włosy pozwala uzyskać niezwykłe rezultaty w krótkim czasie. Co więcej, jego efekty utrzymują się długo. Zabieg nie wymaga także okresu rekonwalescencji, dlatego też bezpośrednio po nim każdy może powrócić do wykonywania swoich obowiązków.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu wypadania włosów – efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy daje doskonałe efekty w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Włosy stają się mocniejsze i bardziej gęste. Po wykonaniu serii zabiegów możemy spodziewać się również widocznej regeneracji struktury włosa oraz pobudzenia wzrostu nowych włosów (tzw. baby hair). Silne działanie preparatu sprawia, że wzmacniają się nie tylko włosy, ale również cebulki włosów. Ostrzykiwanie głowy osoczem ma więc szerokie zastosowanie. Obecnie z tego zabiegu chętnie korzystają kobiety oraz mężczyźni, którzy często cierpią na problemy w związku z pojawianiem się zakoli. Osocze działa kojąco i odżywczo na skórę głowy, dzięki czemu w krótkim czasie możemy cieszyć się zupełnie nowym wyglądem. Jest to więc naturalna metoda na poprawienie kondycji nie tylko włosa, ale i skóry głowy.

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – ile zabiegów należy wykonać?

Zdaniem eksperta

Częstotliwość wykonywania zabiegów osoczem bogatopłytkowym na włosy uzależniona jest od przyczyny wypadania włosów. Dla najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów (3-6) w odstępach 2-3 tygodniowych – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.Doktor Radosław Rzepniewski

Kiedy Pacjent może zaobserwować pierwsze efekty terapii wzmacniającej włosy osoczem bogatopłytkowym?

Już po dwóch zabiegach widoczna jest poprawa kondycji włosów. Jednak na pełne efekty terapii osoczem bogatopłytkowym na włosy trzeba poczekać mniej więcej 3 miesiące od wykonania pierwszego zabiegu, co jest uzależnione od cyklu wzrostu włosa.

Zabieg osoczem na włosy – skutki uboczne

Zabieg polegający na iniekcji osocza bogatopłytkowego na włosy jest bezinwazyjny i Pacjent praktycznie od razu może wrócić do codziennych czynności. U niektórych osób bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona oraz może wystąpić miejscowa tkliwość. Są to jednak całkowicie naturalne objawy, które ustępują w przeciągu kilku godzin od aplikacji preparatu.

Osocze na włosy – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii głowy osoczem bogatopłytkowym zaleca się nie myć włosów przez około 12h. Nie należy również korzystać z sauny, basenu oraz gorących kąpieli w dniu zabiegu. Wskazane jest także unikać farbowaniu włosów w najbliższych dniach od zabiegu.

Masz problem z wypadaniem włosów? To może być łysienie!
Skorzystaj z naszych rabatów na zabiegi osoczem na włosy

☎ (22) 126 80 08

Terapia osoczem czy peptydowa terapia włosów?

Obie formy terapii polegają na podawaniu preparatów podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Pierwsza – terapia osoczem – opiera się na osoczu pobranym od pacjenta, natomiast druga – peptydowa terapia włosów – polega na podaniu specjalistycznej mieszanki peptydów (białek), które są budulcem włosa. Obie metody są całkowicie bezpieczne i dają świetne rezultaty. W naszej klinice wykonywana jest głównie mezoterapia skóry głowy.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego

Czy aplikacja osocza bogatopłytkowego na włosy i skórę głowy jest bezpieczna?

Użycie osocza bogatopłytkowe na skórze głowy jest całkowicie bezpieczne. Osocze to preparat autologiczny, czyli własny. Oznacza to, że jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Czy zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego w leczeniu łysienia może nie zadziałać?

Skuteczność działania osocza bogatopłytkowego została potwierdzona w wielu badaniach. Musimy jednak pamiętać, że na skuteczność działania preparatu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim dajmy sobie czas, ponieważ terapia osoczem bogatopłytkowym zaliczana jest do grupy zabiegów stymulacyjnych. Ponadto aby w pełni wykorzystać potencjał zabiegu, powinien on być przeprowadzony w seriach. Niemniej jednak jest to bardzo popularna metoda leczenia łysienia w ostatnich latach. Coraz więcej osób decyduje się na podanie tego preparatu. Osocze działa nie tylko na wypadanie włosów, ale także odżywia skórę głowy i regeneruje ją.

Gdzie w Warszawie wykonać zabieg osoczem bogatopłytkowym na włosy?

W celu wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym na włosy zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Nasza klinika cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Pacjentów, którzy chętnie nas polecają dalej.

Osocze bogatopłytkowe na włosy w Warszawie – cena

Poniżej przedstawiamy ceny mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł