Osocze bogatopłytkowe na włosy, łysienie Warszawa, Bemowo

Osocze bogatopłytkowe (PRP) na włosy to jedna z najskuteczniejszych substancji wykorzystywana podczas zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Osocze uzyskiwane z płytek krwi pacjenta przynosi doskonałe efekty w leczeniu łysienia i wypadania włosów. Osocze podawane metodą mezoterapii igłowej, ze względu na wysoką zawartość czynników wzrostu, wywołuje w skórze wiele molekularnych i komórkowych mechanizmów, które prowadzą do redukcji wypadania włosów oraz zwiększenia ich jakości oraz gęstości. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w skórę głowy wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań oraz niewielkimi kosztami w stosunku do efektów, jakie można uzyskać.

W naszej klinice na warszawskim Bemowie wykonujemy zabiegi zwykłym osoczem oraz osoczem Arthrex ACP, które jest jedną z najnowocześniejszych metod kuracji z zastosowaniem osocza. Terapia osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP swoją wyjątkowość zawdzięcza specjalnej konstrukcji podwójnej strzykawki w układzie zamkniętym bez zastosowania żadnych antykoagulantów i aktywatorów chemicznych, za pomocą której pobierana jest krew pacjenta. Dzięki temu nie ma potrzeby przenoszenia krwi do kolejnej strzykawkami. Tak przygotowane osocze zawiera aż 2,5-3 razy więcej aktywnych płytek.

Czym jest osocze bogatopłytkowe na włosy?

Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z krwi pacjenta, który wcześniej podlega specjalnej obróbce. Obróbka ta polega na odwirowaniu, a następnie odseparowaniu osocza, czyli płynu z płytkami krwi. Płytki krwi zawierają szereg różnorakich czynników wzrostu, które uwolnione na zewnątrz, stymulują wzrost oraz regenerację komórek aktywnych. Osocze bogatopłytkowe odznacza się szerokim zastosowaniem. Przyspiesza gojenie się ran, blizn, a ze względu na swoje cenne właściwości powszechnie wykorzystywane jest w medycynie estetycznej jako narzędzie walki ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. Wygładza, ujędrnia, poprawia kondycję skóry. Wykazuje również właściwości stymulacji wzrostu włosów, dzięki czemu wykorzystywane jest w leczeniu nadmiernego wypadania włosów i łysienia.

Masz wrażenie, że włosy wypadają Ci garściami?

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym to zabieg dla Ciebie!

☎ (22) 126 80 08

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Doskonałe efekty osiągamy z wykorzystaniem możliwości własnego organizmu. Zabieg na włosy z osocza bogatopłytkowego w swoim przebiegu przypomina mezoterapię igłową owłosionej skóry głowy, dodatkowo posiada swoje niepodważalne zalety. Podczas tej procedury nie używamy substancji chemicznych, obcych dla organizmu, dzięki czemu neutralizujemy potencjalne ryzyko wystąpienia reakcji nietolerancji.

Zdaniem eksperta

Zabieg osoczem na włosy pobudza komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia w stan aktywny. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane do leczenia łysienia wzmacnia cebulki włosów i stymuluje porost nowych włosów. Aktywne płytki krwi nawilżają skórę głowy oraz wpływają na regulację pracy gruczołów łojowych, chroniąc przed powstawaniem łojotoku – mówi trycholog i lekarz medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński.

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym – wskazania do zabiegu

Zabiegi na włosy z osocza bogatopłytkowego dedykowane są osobom, które borykają się z:

  • nadmiernym wypadaniem włosów;
  • łysieniem (plackowate, androgenowe, telogenowe);
  • osłabieniem włosów (po chorobie, ciąży, narkozie);
  • zmniejszonym porostem włosów.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie – przeciwwskazania:

  • aktywne procesy zapalne w skórze poddawanej zabiegowi;
  • ciąża i laktacja;
  • aktywne nowotwory złośliwe;
  • immunosupresja;
  • aktywne fazy wirusowych chorób zakaźnych;
  • małopłytkowość.

Jak przygotować się do zabiegu na włosy z osocza bogatopłytkowego?

Zabieg osoczem na włosy nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jedynie, aby na około 7 dni przed ostrzykiwaniem skóry głowy osoczem bogatopłytkowym zaprzestać przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych w tym między innymi: aspiryny, diklofenaku, ibuprofenu, ketoprofenu, naproksenu. W dniu zabiegu należy pić duże ilości wody (około 1,5-2l) oraz unikać spożywania alkoholu.

Zaleca się, aby przed zabiegiem umówić się na konsultację trychologiczną, podczas której trycholog przeprowadzi wywiad z Pacjentem i wykona trichoskopię, czyli bezbolesne badanie włosów i skóry głowy.

Jak wygląda leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym w klinice w Warszawie?

Przed podaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy konieczne jest pobranie niewielkiej ilości krwi od Pacjenta. Następnie materiał umieszcza się w specjalnej wirówce (w przypadku zabiegu Arthrex ACP materiał pobierany jest bezpośrednio do podwójnej strzykawki), w której oddziela się osocze z koncentratem płytek krwi od pozostałych elementów krwi, czyli krwinek białych i czerwonych. Po otrzymaniu osocza zostaje ono umieszczone w specjalnej strzykawce. Osocze bogatopłytkowe następnie aplikowane jest na skórę głowy za pomocą cienkich, krótkich igieł, co 2-3 cm. Podanie preparatu odbywa się w taki sam sposób jak podczas klasycznej mezoterapii, niosąc za sobą niewielkie ryzyko pozostawienia drobnych zasinień czy zaczerwienienia, które znika w bardzo krótkim czasie. Sama procedura ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym trwa około 10 minut, a cały zabieg 30 minut.

Arthrex ACP na włosy

Nowe parametry odwirowywania osocza oraz unikalna metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia czynników wzrostu. W przeciwieństwie do innych zabiegów z wykorzystaniem osocza terapia Arthrex ACP jest bezbolesna, ponieważ osocze ACP jest całkowicie oparte na składnikach krwi Pacjenta. Nie ma w nim żadnych dodatków chemicznych, które mogłyby wywoływać nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu wypadania włosów – efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy daje doskonałe efekty w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Włosy stają się mocniejsze i bardziej gęste. Po wykonaniu serii zabiegów możemy spodziewać się również widocznej regeneracji struktury włosa oraz pobudzenia wzrostu nowych włosów (tzw. baby hair). Silne działanie preparatu sprawia, że wzmacniają się nie tylko włosy, ale również cebulki włosów.

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – ile zabiegów należy wykonać?

Zdaniem eksperta

Częstotliwość wykonywania zabiegów osoczem bogatopłytkowym na włosy uzależniona jest od przyczyny wypadania włosów. Dla najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów (3-6) w odstępach 2-3 tygodniowych – wyjaśnia dr Piotr Leszczyński, trycholog i lekarz medycyny estetycznej.

Kiedy Pacjent może zaobserwować pierwsze efekty terapii wzmacniającej włosy osoczem bogatopłytkowym?

Już po dwóch zabiegach widoczna jest poprawa kondycji włosów. Jednak na pełne efekty terapii osoczem bogatopłytkowym na włosy trzeba poczekać mniej więcej 3 miesiące od wykonania pierwszego zabiegu, co jest uzależnione od cyklu wzrostu włosa.

Zabieg osoczem na włosy – skutki uboczne

Zabieg polegający na iniekcji osocza bogatopłytkowego na włosy jest bezinwazyjny i Pacjent praktycznie od razu może wrócić do codziennych czynności. U niektórych osób bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona oraz może wystąpić miejscowa tkliwość. Są to jednak całkowicie naturalne objawy, które ustępują w przeciągu kilku godzin od aplikacji preparatu.

Osocze na włosy – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii głowy osoczem bogatopłytkowym zaleca się nie myć włosów przez około 12h. Nie należy również korzystać z sauny, basenu oraz gorących kąpieli w dniu zabiegu. Wskazane jest także unikać farbowaniu włosów w najbliższych dniach od zabiegu.

Masz problem z wypadaniem włosów? To może być łysienie!
Skorzystaj z naszych rabatów na zabiegi osoczem na włosy

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego

Czy aplikacja osocza bogatopłytkowego na włosy i skórę głowy jest bezpieczna?

Użycie osocza bogatopłytkowe na skórze głowy jest całkowice bezpieczne. Osocze to preparat autologiczny, czyli własny. Oznacza to, że jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Czy zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego w leczeniu łysienia może nie zadziałać?

Skuteczność działania osocza bogatopłytkowego została potwierdzona w wielu badaniach. Musimy jednak pamiętać, że na skuteczność działania preparatu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim dajmy sobie czas, ponieważ terapia osoczem bogatopłytkowym zaliczana jest do grupy zabiegów stymulacyjnych. Ponadto aby w pełni wykorzystać potencjał zabiegu, powinien on być przeprowadzony w seriach.

Gdzie w Warszawie wykonać zabieg osoczem bogatopłytkowym na włosy?

W celu wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym na włosy zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Nasza klinika cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Pacjentów, którzy chętnie nas polecają dalej.

Osocze bogatopłytkowe na włosy w Warszawie – cena

Poniżej przedstawiamy ceny mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

[cennik]

Trychologia – usługi pozapakietowe
Cena
osocze bogatopłytkowe 550 zł
osocze bogatopłytkowe High Technology Arthrex  ACP 750 zł