Kriolipoliza CoolTech – najnowsze odkrycie medycyny estetycznej

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

W jaki sposób działa CoolTech – zamrażanie tłuszczu?

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia CoolTech polega na wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Podczas zabiegu kriolipolizy w gabinecie Fabskin w Warszawie, zamrażane są zbędne komórki tłuszczowe podatne na działanie niskiej temperatury tak, aby następnie spowodować ich rozpad. Podczas zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej likwidowane są komórki tłuszczowe, które są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, natomiast otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe zawierające mniej kwasów tłuszczowych zostają nietknięte. Komórki tłuszczowe, które zostają ochłodzone stopniowo są usuwane z organizmu, co sprawia, że u pacjentów obserwuje się zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie zaopatrzone jest w podwójną głowicę, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegu na dużym obszarze ciała lub w dwóch obszarach jednocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko u osób z dużą otyłością, ponieważ zakres dostępnych temperatur pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z niewielkim poziomem tkanki tłuszczowej.
Zabieg odchudzania przez zamrażanie przy użyciu CoolTech w naszym gabinecie Fabskin w Warszawie możemy podzielić na 3 etapy:

Pierwszym etapem zabiegu jest tzw. Faza Zassania. Do wybranego obszaru zabiegowego przykładana jest szczególna mata anty-odmrożeniowa. Następnie smarowana jest ona specjalnym żelem, który ma za zadanie przewodzić zimno. Kolejnym krokiem podczas bezinwazyjnego zabiegu redukcji tkanki jest użycie głowicy chłodzącej. Skóra i tkanki podskórne zasysane są przez podciśnienie w związku z czym chłód jest aplikowany prosto do tkanki tłuszczowej. Co więcej użycie podciśnienia sprawia, że zabieg jest bardziej skuteczny i bezbolesny.

Drugim etapem jest faza chłodzenia. Tkanki tłuszczowe są ochładzane przez metalowe elementy znajdujące się w środku głowicy i generatory urządzenia CoolTech, które wpływają na szybki spadek temperatury tkanek nawet do – 8 stopni. Podczas zabiegu odchudzania kriolipolizą cały czas monitorowana jest temperatura co sprawia, że pozostałe komórki skóry właściwej nie zostają uszkodzone.

Ostatnim etapem zabiegu zamrażania tłuszczu jest faza metabolizmu – komórki tłuszczowe, które ulegają uszkodzeniu niską temperaturą są stopniowo usuwane z organizmu. W miejscu obszaru zabiegowego występuje przejściowy stan zapalny (do 24 godzin) niezbędny do procesu utylizacji uszkodzonych komórek, który trwa z reguły od 6 do 12 tygodni.

Dla kogo jest zabieg odchudzania bez skalpela za pomocą maszyny CoolTech?

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą CoolTech zaleca się przede wszystkim osobom, które pomimo diet i ćwiczeń nie mogą pozbyć się zbędnego, nieestetycznego tłuszczu z newralgicznych obszarów ciała. Zabieg ma na celu wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, usunięcie zalegającego tłuszczu wokół brzucha, uelastycznienie ciała. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do naszego gabinetu zlokalizowanego w dzielnicy Bemowo w Warszawie, aby trwale usunąć tłuszcz z następujących obszarów ciała:
– boczki,
– brzuch,
– ramiona,
– wewnętrzna część ud,
– biodra i plecy.

Każdy zabieg zamrażania tłuszczu wykonywany w Fabskin poprzedzony jest konsultacją. Podczas spotkania odpowie on na wszelkie pytania i rozwieje jakiekolwiek wątpliwości.

Przygotowanie do odchudzania przez zamrażanie

Przed poddaniem się zabiegowi przy wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy za pomocą urządzenia CoolTech zaleca się przestrzeganie kilku zasad:
– około 2-3 dni przed zabiegiem trzeba dobrze nawodnić organizm, zalecane jest wypijanie dużej ilości wody, nawet do 3 litrów dziennie,
– należy zadbać o lekkostrawną dietę, ograniczyć używki takie jak kawa czy alkohol, ponieważ obciążają one wątrobę,
– do 14 dni od daty zabiegu nie wolno korzystać z solarium ani przebywać długotrwale na słońcu,
– zaleca się wykonanie chociaż jednego zabiegu drenażu limfatycznego w celu oczyszczenia układu limfatycznego,
– w miarę możliwość przyjść na zabieg wypoczętym.

Zalecenia po zabiegu krio liposukcji

– aby wspomóc organizm w utracie zniszczonych komórek tłuszczowych należy w dalszym ciągu pić dużo wody,
– nie należy opalać obszaru ciała, który został poddany kriolipolizie przez co najmniej miesiąc,
– nie zalecane jest wykonywanie jakichkolwiek innych zabiegów odchudzających, które oddziałują na wątrobę,
– raz w miesiącu zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego.

Przeciwwskazania do redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą CoolTech

Do najczęściej występujących przeciwskazań należą:

– niewydolność nerek,
– choroby wątroby,
– problemy z naczynkami,
– ciąża i karmienie piersią,
– zaawansowana cukrzyca,
– choroby nowotworowe,
– problemy skórne,
– korzystanie z solarium lub wystawianie ciała na promienie słoneczne do 14 dni przed zabiegiem,
– krioglobulinemia (skłonność do uszkadzania antyciał w niskich temperaturach)

Ile zabiegów Kriolipolizy należy wykonać?

Zabieg modelowania sylwetki poprzez zamrażanie tłuszczu trwa około jednej godziny, w zależności od danego obszaru ciała. Zabieg powinno wykonywać się nie częściej niż co 4-6 tygodni na tym samym obszarze ciała oraz po 2 tygodniach na inny obszar ciała. Nasi pacjenci zaczynają zauważać znaczną różnicę po 2 do 4 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej jest usuwana z organizmu w naturalny sposób w przeciągu dwóch miesięcy. Zabieg jest bezinwazyjny i w żaden sposób nie oddziałuje na wzrost poziomu cholesterolu.

Uczucia towarzyszące redukcji tkanki tłuszczowej

Dany obszar ciała, na którym wykonywany jest zabieg krio liposukcji przykrywany jest specjalną nakładką żelową, która ma dodatkowo chronić skórę. W czasie działania maszyny CoolTech nadmiar tkanki tłuszczowej jest umieszczony między dwoma panelami chłodzącymi. Podczas zabiegu odchudzania przez zamrażanie za pomocą urządzenia CoolTech pacjent odczuwa lekki chłód i delikatne, bezbolesne zassanie skóry, czyli jej naciągnięcie. Po pewnym czasie obszar ciała poddanego kriolipolizie staje się odrętwiały. Po zabiegu istnieje możliwość pojawienia się zaczerwienienia w miejscu, w którym głowica dotykała skóry oraz siniaki przede wszystkim u osób, które mają tendencję do pękania naczynek. U osób z charakterystyczną luźną tkanką i u kobiet, które urodziły dzieci możliwe jest miejscowe przymrożenie naskórka, które jest przejściowe i ustępuje w przeciągu 7 dni.

Efekty zamrażania tłuszczu z CoolTech

Badania potwierdzają, że redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia wykorzystującego metodę kriolipolizy jest bardzo skuteczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze daje trwałe efekty. Komórki tłuszczowe znajdujące się w organizmie człowieka są bardzo wrażliwe na zimno i już w temperaturze 0 stopni ulegają zniszczeniu. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po około 4 dniach, kiedy to tkanka tłuszczowa rozluźnia się. Na bardziej widoczne i ponadprzeciętne efekty odchudzania bez skalpela trzeba czekać od jednego do kilku miesięcy, aby organizm usunął z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Najbardziej istotną informacją dla naszych pacjentów jest fakt, że efektem końcowym kuracji jest redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 25-45%, co oznacza stratę nawet kilku centymetrów. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie przytyć, ponieważ uniemożliwi to zauważenie oczekiwanych efektów.

Zalety urządzenia CoolTech

– jest nieinwazyjny
– jest bezpieczny
– minimalne ryzyko powikłań
– brak rekonwalescencji po zabiegu

Nie czekaj i już dziś zmień swoje życie! Sprawdź nasz cennik kriolipolizy.

Fala uderzeniowa (akustyczna) – redukcja cellulitu
Obszar Cena FabSkin Specials Pakiet 5 zabiegów Pakiet 10 zabiegów
brzuch 390 zł 320 zł 1050 zł (210 zł za zabieg)  1900 zł (190 zł za zabieg)
brzuch i boczki 420 zł 350 zł 1200 zł (240 zł za zabieg) 2100 zł (210 zł za zabieg)
uda połowa /wewn. i zewn./ 390 zł 320 zł 1050 zł (210 zł za zabieg)  1900 zł (190 zł za zabieg)
uda całe  580 zł 530 zł 1500 zł (300 zł za zabieg)  2300 zł (230 zł za zabieg)
pośladki  390 zł 320 zł 1050 zł (210 zł za zabieg) 1900 zł (190 zł za zabieg)
ramiona 230 zł  200 zł 600 zł (120 zł za zabieg) 900 zł (90 zł za zabieg)

GRATIS! Przy zakupie pakietu 3 zabiegów otrzymujesz 3 sesje wspomagające falą akustyczną – uderzeniową (zyskujesz 900 zł)

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08