Kriolipoliza CoolTech, usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem w Warszawie

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest pozbycie się nadprogramowej tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela.

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

Kriolipoliza – co to?

Kriolipoliza to zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała alternatywa dla odsysania tłuszczu i prawdziwy hit wśród zabiegów nieinwazyjnych. Działanie aparatu CoolTech do kriolipolizy opiera się na kontrolowanym zamrażaniu tłuszczu i jego rozpadzie pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury, w efekcie czego zmniejsza się objętość wybranych partii ciała poddanych zabiegowi.

W jaki sposób działa CoolTech do zamrażania tłuszczu?

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia CoolTech polega na wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Podczas zabiegu kriolipolizy w gabinecie Fabskin w Warszawie, zamrażane są zbędne komórki tłuszczowe podatne na działanie niskiej temperatury tak, aby następnie spowodować ich rozpad. W trakcie zabiegu zamrażania tłuszczu likwidowane są komórki tłuszczowe, które są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, natomiast otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe zawierające mniej kwasów tłuszczowych zostają nietknięte. Komórki tłuszczowe, które zostają ochłodzone, stopniowo są usuwane z organizmu, co sprawia, że u pacjentów obserwuje się zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie zaopatrzone jest w podwójną głowicę, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegu na dużym obszarze ciała lub w dwóch obszarach jednocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko u osób z dużą otyłością, ponieważ zakres dostępnych temperatur pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z niewielkim poziomem tkanki tłuszczowej.

Cooltech FABSKIN

Pozbądź się nadprogramowej tkanki tłuszczowej

Umów się na zabieg kriolipolizy CoolTech w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Dla kogo jest usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem?

Zdaniem eksperta

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą CoolTech zaleca się przede wszystkim osobom, które pomimo diet i ćwiczeń nie mogą pozbyć się zbędnego, nieestetycznego tłuszczu z newralgicznych obszarów ciała. Zabieg ma na celu wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, usunięcie zalegającego tłuszczu wokół brzucha, uelastycznienie ciała – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Kriolipoliza – jakie obszary ciała?

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do naszego gabinetu zlokalizowanego w dzielnicy Bemowo w Warszawie, aby trwale usunąć tłuszcz z następujących obszarów ciała:

 • boczki,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • wewnętrzna część ud,
 • biodra i plecy.

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy

Główne przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy CoolTech to:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • otwarte rany;
 • zaawansowana cukrzyca;
 • rozrusznik serca;
 • miejscowe zaburzenia krążenia;
 • choroby i infekcje wątroby;
 • niewydolność nerek;
 • choroba Raynauda;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby krwi;
 • krioglobulinemia (skłonność do uszkadzania antyciał w niskich temperaturach);
 • duża nadwaga lub otyłość.

Przygotowanie do zabiegu kriolipolizy CoolTech

Zabieg wymrażania komórek tłuszczowych poprzedzony jest konsultacją. Podczas spotkania lekarz odpowie na wszelkie pytania i rozwieje jakiekolwiek wątpliwości. Przed poddaniem się zabiegowi przy wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy za pomocą urządzenia CoolTech zaleca się przestrzeganie kilku zasad:

 • około 2-3 dni przed zabiegiem trzeba dobrze nawodnić organizm, zalecane jest wypijanie dużej ilości wody, nawet do 3 litrów dziennie,
 • należy zadbać o lekkostrawną dietę, ograniczyć używki takie jak kawa czy alkohol, ponieważ obciążają one wątrobę,
 • do 14 dni od daty zabiegu nie wolno korzystać z solarium ani przebywać długotrwale na słońcu,
 • zaleca się wykonanie chociaż jednego zabiegu drenażu limfatycznego w celu oczyszczenia układu limfatycznego,
 • w miarę możliwość przyjść na zabieg wypoczętym.

Jak przebiega kriolipoliza, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej?

Zabieg odchudzania przez zamrażanie przy użyciu CoolTech w naszym gabinecie Fabskin w Warszawie możemy podzielić na 3 etapy:

Pierwszym etapem zabiegu jest tzw. faza zassania. Do wybranego obszaru zabiegowego przykładana jest szczególna mata anty-odmrożeniowa. Następnie smarowana jest ona specjalnym żelem, który ma za zadanie przewodzić zimno. Kolejnym krokiem podczas wymrażania tkanki tłuszczowej jest użycie głowicy chłodzącej. Skóra i tkanki podskórne zasysane są przez podciśnienie w związku z czym chłód jest aplikowany prosto do tkanki tłuszczowej. Co więcej użycie podciśnienia sprawia, że zabieg jest bardziej skuteczny i bezbolesny.

Drugim etapem jest faza chłodzenia. Tkanki tłuszczowe są ochładzane przez metalowe elementy znajdujące się w środku głowicy i generatory urządzenia CoolTech, które wpływają na szybki spadek temperatury tkanek nawet do – 8 stopni. Podczas zabiegu odchudzania kriolipolizą cały czas monitorowana jest temperatura, co sprawia, że pozostałe komórki skóry właściwej nie zostają uszkodzone.

Ostatnim etapem zabiegu zamrażania tłuszczu jest faza metabolizmu – komórki tłuszczowe, które ulegają uszkodzeniu niską temperaturą są stopniowo usuwane z organizmu. W miejscu obszaru zabiegowego występuje przejściowy stan zapalny (do 24 godzin) niezbędny do procesu utylizacji uszkodzonych komórek, który trwa z reguły od 6 do 12 tygodni.

Efekty zamrażania tłuszczu CoolTech

Badania potwierdzają, że redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia wykorzystującego metodę kriolipolizy jest bardzo skuteczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze daje trwałe efekty. Komórki tłuszczowe znajdujące się w organizmie człowieka są bardzo wrażliwe na zimno i już w temperaturze 0 stopni C ulegają zniszczeniu. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po około 4 dniach, kiedy to tkanka tłuszczowa rozluźnia się. Na bardziej widoczne i ponadprzeciętne efekty odchudzania bez skalpela trzeba czekać od jednego do kilku miesięcy, aby organizm usunął z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Najbardziej istotną informacją dla naszych pacjentów jest fakt, że efektem końcowym kuracji jest redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 25-45%, co oznacza stratę nawet kilku centymetrów. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie przytyć, ponieważ uniemożliwi to zauważenie oczekiwanych efektów.

Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie  Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie

Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie    Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie

Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie    Efekty kriolipolizy CoolTech w Warszawie

Zdaniem eksperta

Po zabiegu kriolipolizy sylwetka jest wymodelowana. Pacjent zyskuje pewność siebie, ponieważ ciało wygląda zdecydowanie lepiej. Pamiętajmy jednak, że kriolipoliza CoolTech najlepsze efekty przynosi u pacjentów, którzy mają problem jedynie z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Nie jest to metoda walki z dużą nadwagą czy otyłością – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Zalecenia po wymrażaniu tkanki tłuszczowej

Bezpośrednio po zabiegu wymrażania tłuszczu zalecamy:

 • pić dużo wody, aby wspomóc organizm w utracie zniszczonych komórek tłuszczowych;
 • nie opalać obszaru ciała, który został poddany kriolipolizie przez co najmniej miesiąc;
 • nie wykonywać jakichkolwiek innych zabiegów odchudzających, które oddziałują na wątrobę;
 • raz w miesiącu wykonać drenaż limfatyczny.

Kriolipoliza – co ile? Ile zabiegów wymrażania tłuszczu należy wykonać?

Zabieg powinno wykonywać się nie częściej niż co 4-6 tygodni na tym samym obszarze ciała oraz po 2 tygodniach na inny obszar ciała. Nasi pacjenci zaczynają zauważać znaczną różnicę po 2 do 4 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej jest usuwana z organizmu w naturalny sposób w przeciągu dwóch miesięcy. Zabieg jest bezinwazyjny i w żaden sposób nie oddziałuje na wzrost poziomu cholesterolu.

Uczucia towarzyszące zabiegowi kriolipolizy, czyli usuwaniu tkanki tłuszczowej zimnem

Dany obszar ciała, na którym wykonywany jest zabieg krio liposukcji, przykrywany jest specjalną nakładką żelową, która ma dodatkowo chronić skórę. W czasie działania maszyny CoolTech nadmiar tkanki tłuszczowej jest umieszczony między dwoma panelami chłodzącymi. Podczas zabiegu odchudzania przez zamrażanie za pomocą urządzenia CoolTech pacjent odczuwa lekki chłód i delikatne, bezbolesne zassanie skóry, czyli jej naciągnięcie. Po pewnym czasie obszar ciała poddanego kriolipolizie staje się odrętwiały. Po zabiegu istnieje możliwość pojawienia się zaczerwienienia w miejscu, w którym głowica dotykała skóry oraz siniaki przede wszystkim u osób, które mają tendencję do pękania naczynek. U osób z charakterystyczną luźną tkanką i u kobiet, które urodziły dzieci możliwe jest miejscowe przymrożenie naskórka, które jest przejściowe i ustępuje w przeciągu 7 dni.

Zalety urządzenia CoolTech do kriolipolizy

 • jest nieinwazyjny;
 • jest bezpieczny;
 • minimalne ryzyko powikłań;
 • brak rekonwalescencji po zabiegu.

Nie czekaj i już dziś zmień swoje życie! Sprawdź nasz cennik kriolipolizy.

Chcesz pozbyć się bezinwazyjne nadprogramowych kilogramów?

Skontaktuj się z nami

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące kriolipolizy

Ile trwa zabieg kriolipolizy, czyli wymrażania tłuszczu?

Zabieg zamrażania tłuszczu trwa około jednej godziny, w zależności od danego obszaru ciała.

Ile kosztuje zabieg kriolipolizy CoolTech w Warszawie?

Cena kriolipolizy uzależniona jest od obszaru zabiegowego. Waha się od 700 do 2300 zł.

Czy efekty wymrażania tkanki tłuszczowej widoczne są od razu?

Ostateczne efekty kriolipolizy nie są widoczne natychmiast po zabiegu, gdyż proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu trwa kilka tygodni. Jednak dla ścisłości warto zaznaczyć, że już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczną różnicę, jednak nie jest to ostateczny efekt końcowy.

Ile kilogramów można stracić po zabiegu kriolipolizy?

Po zabiegach kriolipolizy możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej na poziomie od 25 do 45% (na danym obszarze ciała), co przekłada się w przybliżeniu na 1,5 cm mniej w obwodzie.

Czy kriolipoliza boli?

Zabieg kriolipolizy Cooltech jest bezinwazyjny i bezbolesny. Przeprowadzany jest bez znieczulenia. Jedynym odczuciem, które może towarzyszyć pacjentom podczas zabiegu, jest uczucie chłodu i delikatne szczypanie.

Z czym można łączyć kriolipolizę?

Dla uzyskania jak najlepszych efektów kriolipolizę można wspomóc innymi zabiegami. Kriolipolizę można łączyć z modelowaniem sylwetki falą radiową. Dodatkowym atutem takiego połączenia będzie poprawa jędrności skóry, sprężystości, a także redukcja cellulitu.

Cennik kriolipolizy w Warszawie

[cennik]

Kriolipoliza CoolTech
Liczba głowic podczas jednego zabiegu
Czas zabieguCenaPakiet 3 zabiegów
1 głowica70 minut800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)
2 głowice70 minut1100 zł2850 zł (950 zł za zabieg)
3 głowice140 minut1950 zł4650 zł (1550 zł za zabieg)
4 głowice140 minut2200 zł5400 zł (1800 zł za zabieg)

GRATIS! Przy zakupie pakietu 3 zabiegów otrzymujesz 3 sesje wspomagające falą akustyczną – uderzeniową (zyskujesz 900 zł)

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08