Liposukcja strzykawkowa jest inaczej nazywana lipoplastyką. Jest to zabieg, który polega na usuwaniu nadmiernego tłuszczu z użyciem specjalistycznej strzykawki z podciśnieniem, a także kaniuli. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej, która ma na celu nie tylko modelowanie ciała oraz twarzy, ale także trwałe pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z poszczególnych fragmentów ciała. Liposukcja strzykawkowa to bezpieczny zabieg, ponieważ strzykawka, która do niego służy, jest zbudowana w sposób, który pozwala na precyzyjną kontrolę siły ssania. Ma ona zastosowanie szczególnie w tych miejscach, z których usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudne. Często jest polecana pacjentom, którzy mimo częstego wysiłku fizycznego oraz stosowaniu różnych diet, nie mogą pozbyć się kłopotliwej tkanki tłuszczowej. Jest to więc doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela. Liposukcja strzykawkowa jest zdecydowanie mniej inwazyjna, przede wszystkim, dlatego że nie wykorzystuje do odsysania tłuszczu pompy, lecz kaniulę, co sprawia, że okolica zabiegowa jest mniej narażona na uszkodzenia. Do wykonania tego zabiegu nie jest także wymagane znieczulenie ogólne, co z kolei ma wpływ do kontrolowania na bieżąco sytuacji przez pacjenta oraz zmniejsza ryzyko negatywnych następstw tego zabiegu.

Liposukcja strzykawkowa – jakie są wskazania do wykonania takiego zabiegu?

Lipoplastyka ma na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie jest ona trudna do rozbicia. W związku z tym sprawdza się szczególnie dobrze u osób, które z różnych przyczyn mają problemy z utratą wagi i usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej. W szczególności liposukcja strzykawkowa jest stosowana na takie obszary ciała jak:

 • Fałdy w okolicach żuchwy, czyli tzw. chomiki;
 • Drugi podbródek;
 • Wiszące ramiona, czyli tzw. pelikany;
 • Okolice brzucha: niwelowanie oponki, boczków oraz uwydatnianie talii;
 • Okolice pleców: pomaga usunąć fałdki nagromadzone w okolicach stanika, fałdki na plecach, a także tzw. motylki;
 • Okolice klatki piersiowej;
 • Biodra i pośladki;
 • Okolice przedniej i tylnej części ud;
 • Wzgórek łonowy;
 • Okolice kolan;

Liposukcja strzykawkowa jest również stosowana w przypadku chęci pozbycia się cellulitu. Tkanka tłuszczowa w miejscu pojawienia się pomarańczowej skórki jest rozbita, co sprawia, że skóra natychmiast się ujędrnia. Zwiększa się także jej napięcie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipoplastyki?

Jak każdy zabieg, również liposukcja strzykawkowa nie może być przeprowadzana u wszystkich. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają możliwość skorzystania z tej metody trwałego pozbycia się tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in.:

 • Problemy cukrzycowe;
 • Choroby onkologiczne;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Uczulenia na środki znieczulające;
 • Infekcje wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne;
 • Niewydolność wątrobowa;
 • Niewydolność nerek;
 • Znaczny stopień otyłości;
 • Padaczka;
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • Ciąża oraz okres laktacji;
 • Brak pełnoletniości;
 • Ciężkie choroby przewlekłe skóry.

Każdy zabieg lipoplastyki, jaki jest wykonywany w klinice Fabskin, jest poprzedzony szczegółowym wywiadem lekarskim, którego celem jest zbadanie czynników ryzyka. Tylko po uzyskaniu takiej informacji jest możliwe wykonanie zabiegu.

Marzy Ci się piękna i jędrna sylwetka?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

☎ (22) 126 80 08

Jak wygląda zabieg liposukcji strzykawkowej?

Każdy zabieg w naszej klinice jest przeprowadzany przez lekarza. Polega on na pobraniu nadmiernie gromadzonej tkanki tłuszczowej z miejsc, które są poddawanej obszarowi zabiegowemu za pomocą kaniuli. w trakcie lipoplastyki są podawane duże ilości roztworu, w których znajduje się zarówno środek znieczulający, jak i obkurczający naczynia krwionośne. Po jego podaniu, lekarz sięga po inną kaniulę, za pomocą której odbywa się proces odsysania tkanki tłuszczowej z miejsc nadmiernie nią obciążonych. Aby mogło to mieć miejsce, na skórze wykonuje się niewielkie nacięcia, których średnica nie przekracza zwykle około 2 mm. Wtedy też, za pomocą specjalistycznej strzykawki oraz zastosowaniu niewielkiego podciśnienia, odsysa się zbędny tłuszcz z ciała pacjenta. Liposukcja strzykawkowa nie wymaga procesu rekonwalescencji, dlatego też pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Liposukcja strzykawkowa – jakie daje efekty?

Medycyna estetyczna obecnie staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak, ponieważ w szybki sposób możemy uzyskać efekty, o jakich marzyliśmy. Nasze ciało bezpośrednio po zabiegu lipoplastyki traci nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie tradycyjne metody zawodzą. Liposukcja strzykawkowa daje długotrwałe efekty szczególnie w przypadku takich partii ciała jak:

 • Zmniejszenie widoczności tzw. chomików, a nawet całkowicie je usuwa;
 • Likwiduje drugi podbródek, który często jest niemal niemożliwy do redukcji;
 • Pomaga pozbyć się fałd skórnych z okolic ramion, które powszechnie są nazywane pelikanami;
 • Świetnie działa w przypadku usuwania wszelkich otłuszczeń pojawiających się w okolicach brzucha, takich jak: oponka, redukcja boczków, podkreśla talię;
 • Ujędrnia skórę na plecach, niweluje motylki oraz fałdy;
 • Pomniejsza szerokość bioder;
 • Zmniejsza wzgórek łonowy;
 • Modeluje pośladki;
 • Pomaga w redukcji tłuszczu w okolicy ud oraz kolan;
 • Zmniejsza widoczność celullitu.

Liposukcja strzykawkowa to także idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą pozbyć się tzw. Męskich piersi. Efekty zastosowania lipoplastyki są w tym przypadku fenomenalne.

Liposukcja strzykawkowa, jakie są opinie tego zabiegu?

Z zabiegu usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej z trudnych miejsc decyduje się coraz więcej naszych klientów. Liposukcja strzykawkowa zbiera same pozytywne opinie wśród wielu osób. Klienci chwalą sobie przede wszystkim to, że na efekty zabiegu nie muszą długo czekać – tak naprawdę bezpośrednio po wykonaniu lipoplastyki można zaobserwować zmniejszenie się ilości tłuszczu w określonych partiach ciała. Ponadto jest to bezpieczniejszy zabieg niż tradycyjne odsysanie tłuszczu podczas operacji chirurgicznej. Nie jest także konieczna rekonwalescencja bezpośrednio po jej wykonaniu. Liposukcja strzykawkowa jest też reklamowana przez wiele gwiazd szklanego ekranu czy Internetu, ich opinie na temat zabiegu także przyczyniają się do wzrostu zainteresowania tą techniką pokonania tłuszczu. Jest to więc nowoczesna metoda, która stała się obecnie dostępna dla każdego. Pamiętaj jednak, by przed wykonaniem zabiegu, zapoznawać się jedynie z materiałem na temat przeprowadzania lipoplastyki jedynie ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł. Warto także zwracać uwagę na to, by została ona przeprowadzana w klinice, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę lekarską.

Czym jest liposukcja strzykawkowa podbródka?

Bardzo często nawet u osób szczupłych pojawia się podwójny podbródek. Jest to miejscowo nagromadzony tłuszcz w okolicach łączenia szyi z twarzą. Często jego uwarunkowań należy szukać w genetyce, a problem z jego widocznością pojawia się wraz z upływem lat. Czasami podwójny podbródek pojawia się także u osób cierpiących na nadwagę i otyłość. Jednak tak jak w przypadku innych części ciała, nie możemy „rozbić” tkanki tłuszczowej za pomocą ćwiczeń. Czy istnieje proste rozwiązanie tego problemu? Liposukcja strzykawkowa podbródka to rozwiązanie dla osób, które w okolicach szyi posiadają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Szczególnie jest ona polecana osobom, które dodatkowo skarżą się na wiotkość skóry w obrębie szyi czy też wadę zgryzu. Liposukcja strzykawkowa podbródka jest zawsze poprzedzana dokładnym wywiadem lekarskim, a także pacjent musi wykonać szereg badań, których wyniki wstępnie zakwalifikują go do zabiegu. Sama metoda odsysania tłuszczu z okolic podbródka nie różni się niczym od redukcji tłuszczu z innych obszarów ciała. Po wykonaniu lipolastyki podbródka pacjent ma zakładany specjalny opatrunek, którego zadaniem jest zabezpieczenia miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Alternatywą dla tej metody może być liposukcja ultradźwiękowa, lipoliza iniekcyjna czy liposukcja wodna.

Czym jest liposukcja strzykawkowa brzucha?

Liposukcja strzykawkowa brzucha to kolejny z zabiegów, które są najczęściej wybierane spośród szerokiej oferty naszej kliniki. Szczególnie kobiety mają skłonność do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w różnych okolicach brzucha, która jest bardzo trudna do usunięcia. Przychodzą do nas osoby, które zmagają się z oponką, fałdami w okolicach talii czy też problemami z nadmierną ilością tłuszczu po okresie ciąży. Liposukcja strzykawkowa brzucha to szybki sposób na pozbycie się niechcianego problemu mało inwazyjną techniką. Należy jednak pamiętać, że po zabieg lipoplastyki powinny sięgać przede wszystkim osoby, u których tradycyjne metody walki z nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha zawodzą. Tak jak w przypadku innych części ciała, liposukcję strzykawkową przeprowadza się dopiero po szczegółowym zebraniu wszelkich informacji na temat zdrowia pacjenta. To lekarz decyduje, czy dany klient może poddać się lipoplastyce i czy będzie to dla niego bezpieczne.

Liposukcja strzykawkowa – jaka jest cena jednego zabiegu?

Klinika Fabskin oferuje różnego rodzaju usługi z zakresu medycyny estetycznej. Na naszej stronie internetowej dostępny jest cennik, z którym każdy klient może się zapoznać. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg, w tym i liposukcja strzykawkowa jest dokładnie poprzedzany wywiadem lekarskim. Wtedy też określana jest dokładna cena wykonania takiej usługi. Każdy nasz pacjent jest traktowany przez personel kliniki w sposób indywidualny. Bez przeprowadzenia wstępnej rozmowy z osobą zainteresowaną zabiegiem, określenia wszelkich problemów zdrowotnych pacjenta, nie jest możliwa ocena, jak wiele produktu zostanie zużyte do konkretnego zabiegu. Co więcej, liposukcja strzykawkowa może być przeprowadzana w wielu obszarach, jej cena jest więc także zależna od partii ciała, którą chcemy poprawić. na stronie internetowej kliniki widnieje formularz kontaktowy, jak również podane są numery telefonów, dzięki którym w szybki i prosty sposób możesz się z nami umówić na wstępną wizytę. Przybliżony koszt zabiegu znajdziesz natomiast w zakładce cennika pod frazą liposukcja strzykawkowa cena.

Modelowanie i korekta sylwetki w sposób bezinwazyjny i skuteczny

Zapisz się na zabieg wyszczuplający w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

Cennik