Mezoterapia skóry głowy i włosów Warszawa, Bemowo – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia igłowa to zabieg o szerokim zastosowaniu. Stosowany jest nie tylko w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu, ale także w profilaktyce i leczeniu łysienia skóry głowy. Mezoterapia należy do wysoce skutecznych zabiegów na różne rejony ciała, gdzie dzięki aplikacji i uzupełnieniu brakujących składników, rozwiązane zostaną problemy zmian kolorystycznych, obrzęków, cellulitu lub łysienia. Zabieg działa najlepiej, jeśli przeprowadzony zostanie regularnie w kilku seriach, zgodnie z planem ustalonym przez lekarza specjalistę. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie z wysoką skutecznością i w atrakcyjnych cenach przeprowadzany jest zabieg mezoterapii głowy.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Wypadanie włosów to dolegliwość, na którą skarży się duży odsetek społeczeństwa – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny tej przypadłości są różne. Za wypadanie włosów mogą odpowiadać niektóre z chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadczynność czy niedoczynność tarczycy, a także grzybica skóry głowy czy łupież pstry. Nadmierne wypadanie włosów może także występować u osób przyjmujących preparaty cytostatyczne i immunosupresyjne oraz środki antykoncepcyjne. Łysienie włosów jest też jednym z objawów zespołu policystycznych jajników. Do wypadania włosów może także dojść z powodu niedoboru niektórych witamin i mikroelementów.

Brak podjęcia odpowiednich działań w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów może prowadzić do przerzedzania się włosów, a w efekcie czego do łysienia.

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów?
Umów się na zabieg mezoterapii skóry głowy w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Mezoterapia skóry głowy w leczeniu wypadania włosów

Jeśli na skórze głowy dochodzi do znacznego wypadania lub osłabienia włosów, zaleca się zastosowanie serii zastrzyków, zawierających preparaty mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne, które odżywiają włosy o wiele skuteczniej niż najlepsze preparaty kosmetyczne, zatrzymają proces wypadania włosów, a nawet przyczynią się do ich odrastania. W trakcie zabiegu wstrzykiwane są takie substancje, jak krzemionka organiczna, minoksydol, dekspantenol, oligoelementyny. Lekarz z gabinetu Fabskin poleci również dietę i możliwości, które wspomogą odżywienie włosów na dłuższy czas.

Preparaty stosowane do mezoterapii włosów:

DERMAHEAL HL

  • Zapobieganie wypadaniu włosów
  • Alopecja

56 aktywnych składników:

13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące

4 Peptydy Biomimetyczne:

Decapeptide – 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa

Acetyl Decapeptide – 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa

Oligopeptide – 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych

Copper Tripeptide – 1 (CG – Peptyd Miedzi): ): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe

Miejsce stosowania: skóra głowy

Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej skóry głowy

Główne wskazania do zabiegu mezoterapii włosów:

  • nadmierna utrata włosów;
  • wspomaganie leczenia łysienia plackowatego;
  • wspomaganie leczenia łysienia androgenowego.

Przeciwwskazania do mezoterapii głowy

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia mezoterapii igłowej na wypadanie włosów są alergie na stosowany preparat, ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany ropne w miejscu aplikacji preparatu.

Jak przygotować się do mezoterapii włosów?

Przed zabieg skóra głowy musi być czysta. Najlepiej umyć głowę w dniu wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy. 2 tygodnie przed zabiegiem mezoterapii należy przestać spożywać aspirynę. Na kilka dni przed wizytą w gabinecie zalecane jest ponadto wcieranie w skórę preparatów zawierających witaminę K, co przeciwdziała krwawieniom i obrzękom. Sam zabieg dobrze jest poprzedzić konsultacją trychologiczną z lekarzem trychologiem, który przeprowadzi badanie skóry głowy pod mikroskopem.

Mezoterapia igłowa skóry głowy w Warszawie – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na wypadanie włosów. Polega na podaniu przy użyciu cienkich kaniuli odpowiednich substancji czynnych metodą kilku wkłuć. Nakłucia są z reguły mało bolesne, ale jeżeli pacjent ma niski próg odporności na ból, to można zastosować znieczulenie miejscowe.

Ile zabiegów mezoterapii igłowej na wypadanie włosów należy wykonać?

Zdaniem eksperta

Dla uzyskania jak najlepszych efektów mezoterapię mikroigłową skóry głowy należy wykonać w seriach. Jest to najczęściej od 4 do 6 zabiegów przeprowadzonych w odstępach cotygodniowych – wyjaśnia trycholog, specjalista medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński.

Mezoterapia skóry głowy – efekty

Efektem zabiegu jest zatrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie wzrostu nowych.

Wypadanie włosów obniża Twoją samoocenę?
Skorzystaj z naszej oferty leczenia łysienia w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii iniekcyjnej (igłowej) na skórę głowy

Z jakimi innymi zabiegami można połączyć mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapię skóry głowy bardzo często łączy się z podaniem osocza bogatopłytkowego. Zabiegi na włosy z osocza bogatopłytkowego polegają na pobraniu od pacjenta jego własnej krwi, którą następnie umieszcza się w wirówce. Umożliwia to oddzielenie osocza, które można wstrzyknąć w skórę pacjenta. Innymi popularnymi zabiegami trychologicznymi, które przynoszą dobre efekty w walce z łysieniem i wypadaniem włosów są: mikronakłuwanie skóry głowy Dermapen, zabieg światłem LED przeciw wypadaniu włosów, a także peptydowa terapia włosów – zabieg Dr Cyj. Wszystkie te zabiegi przeprowadzamy w naszej klinice na warszawskim Bemowie.

Czy mezoterapia skóry głowy może pomóc na androgenowe wypadanie włosów?

Łysienie androgenowe to problem związany z zaburzeniami hormonalnymi, który wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. Mezoterapia skóry głowy może doraźnie wspomóc leczenie łysienia androgenowego.

Czy mezoterapia włosów może wysuszyć skórę głowy?

Mezoterapia włosów nie wpływa negatywnie na stan skóry głowy ani jej nie wysusza.

Gdzie w Warszawie wykonać mezoterapię skóry głowy?

Wypadanie włosów to problem złożony. Wymaga on konsultacji z odpowiednim lekarzem, ponieważ często preparaty do samodzielnego stosowania w domu okazują się nieskuteczne. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie pomożemy uporać Ci się z tym przykrym problemem, jakim jest nadmierne wypadanie włosów.

Mezoterapia igłowa głowy – opinie

Zabieg cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Pacjentów, którzy borykają się z problemem nadmiernej utraty włosów. Klienci chwalą go za szybkie efekty, niezależnie od przyczyny utraty włosów.

Cennik mezoterapii igłowej skóry głowy w Warszawie

Poniżej przedstawiamy ceny mezoterapii igłowej w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

[cena]

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł