Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem – Warszawa

Lwia zmarszczka nazywana jest inaczej zmarszczką gniewu i objawem silnej mimiki twarzy. Powstaje na skutek częstego i dość mocnego marszczenia czoła. Najszybciej utworzy się więc u osób, które często okazują zdziwienie, gniew czy zwątpienie. To właśnie przy tych emocjach towarzyszy nam ruch mięśni czoła powodujący powstanie lwiej zmarszczki. Gdy zagości już ona na naszej skórze, twarz nabiera złowrogiego wyrazu. Dlatego najczęściej chcemy się jej pozbyć. Możemy to zrobić, decydując się na wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym lub botoksem. Niezależnie od wybranej metody warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry kliniki Fabskin w Warszawie.

Jak dochodzi do powstania lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka jest konsekwencją działania mięśnia corrugator supercilii, który jest zlokalizowany przy podstawie nosa. Podczas marszczenia czoła, to właśnie ten mięsień pracuje, tworząc zmarszczkę między brwiami. U młodych osób jest ona widoczna tylko podczas skurczów mięśni. Jednak wraz z wiekiem staje się ona coraz głębsza i widoczna również bez ruchów mimicznych twarzy.

Na przyczyny powstawania zmarszczek składają się również inne czynniki. Przede wszystkim już po dwudziestym roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć. Warstwa wierzchnia – rogowa skóry staje się coraz cieńsza i nie jest w stanie zapewnić już skórze odpowiedniego nawilżenia. Do zmian dochodzi także głębiej, w skórze właściwej. To właśnie w niej mieszczą się włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za jędrność skóry. Z czasem zmniejsza się również ilość naturalnego wypełniacza i substancji podtrzymującej dla skóry, czyli kwasu hialuronowego. To wszystko sprawia, że na skórze pojawiają się zmarszczki. Przyspieszaczami tych procesów są m.in. palenie papierosów, zaburzona gospodarka hormonalna, promienie UV. Dlatego też lwia zmarszczka, jest czymś całkowicie naturalnym, jednakże wizualnie nieatrakcyjnym, ponieważ postarza daną osobę oraz sprawia, że twarz nabiera wciąż rozzłoszczonego wyglądu, przez co może dojść do zaburzenia pierwszego wrażenia, jakie sprawia się na nowo poznanych osobach.

Chcesz pozbyć się lwiej zmarszczki?

Umów się na zabieg wypełniania lwiej bruzdy botoxem w Warszawie

Jak zlikwidować lwią bruzdę między brwiami botoxem?

Sposobem na korekcję zmarszczek między brwiowych jest m.in. botoks. Zabieg opiera się na wypełnieniu lwiej zmarszczki botoksem. Botox, inaczej toksyna botulinowa, jad kiełbasiany to neurotoksyna wytwarzana przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. Jest to najsilniejsza biologiczna toksyna, która blokuje przekazywanie bodźców do mięśni z nerwów. Wypełnienie lwiej zmarszczki botoksem wykonuje się przez wstrzyknięcie toksyny do odpowiednich mięśni. Dzięki temu zatrzymana jest ich praca – zarówno mięśnie, jak i skóra nie kurczą się i nie marszczą. Zabiegi botoxem są bezpieczne, a przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów nie spowodują zamrożenia mimiki twarzy. Botoks na lwią zmarszczkę polecany jest przede wszystkim osobom, które nie mają jeszcze głęboko zarysowanych bruzd mimicznych. W takim przypadku może być konieczne zastosowanie innych, współgrających zabiegów kosmetycznych.

Wskazania do wypełniania lwiej zmarszczki botoksem – Warszawa

Lwia zmarszczka jest przede wszystkim defektem kosmetycznym, dlatego też wskazaniem do jej wypełnienia jest przede wszystkim dyskomfort pacjenta. 

Ekspert radzi:

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Do likwidacji lwiej zmarszczki między brwiami botoxem kwalifikują się osoby, którym przeszkadzają widoczne zagłębienia w skórze. W zależności od stanu skóry i ogólnej kondycji organizmu lwia zmarszczka będzie widoczna po około 30. roku życia. Wypełnienie lwiej bruzdy botoksem najlepsze efekty będzie miało u osób, u których zmarszczki nie są jeszcze bardzo głębokie. Gdy bruzdy są już zaawansowane, konieczne jest bowiem dodatkowe wypełnienie ich np. kwasem hialuronowym – lek. Radosław Rzepnikowski.

Jak przygotować się do likwidacji lwiej bruzdy między brwiami botoxem?

Zanim poddamy się likwidacji lwiej bruzdy konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Nie są wymagane specjalne badania, ale po wywiadzie specjalista poda nam szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania się do wypełniania zmarszczek.

Około dziesięć dni przed zabiegiem konieczne jest zrezygnowanie z leków przeciwzakrzepowych, witaminy E, suplementów z witaminami oraz picia naparów z nasion dziurawca. Mogłyby one spowodować wystąpienie efektów niepożądanych oraz zmniejszyć ostateczny efekt zabiegu. Przed i po usuwaniu lwiej zmarszczki botoksem zakazane jest również spożywanie alkoholu. W dniu zabiegu nie powinniśmy ćwiczyć. Niewskazane są również wizyty w saunie i solarium. Botox na lwią zmarszczkę najlepiej jest podawać także na oczyszczoną skórę twarzy, dlatego też nie zaleca się w ten dzień nakładać makijażu. 

Jak przebiega wypełnianie lwiej bruzdy boxem?

Wypełnienie zmarszczek między brwiami polega na podaniu do mięśni jadu kiełbasianego w odpowiedniej (małej) ilości. Przed zabiegiem skóra musi zostać odpowiednio przygotowana: zmywa się makijaż, oczyszcza i odkaża naskórek. Następnie, jeśli występuje taka potrzeba, znieczula się miejsca nakłuć – najczęściej używana jest do tego specjalna maść znieczulająca. Po takim przygotowaniu lekarz dokonuje kilku nakłuć na czole i delikatnie wstrzykuje botoks. Cały zabieg trwa kilka-kilkanaście minut. Chwilę po nim widoczne jest zaczerwienienie skóry, ale szybko ono ustępuje. Po takim zabiegu lwia zmarszczka z czasem będzie mniej widoczna.

Efekty usuwania lwiej zmarszczki botoksem

Efektem działania toksyny botulinowej jest zatrzymanie skurczy mięśni odpowiedzialnych za powstawanie danej zmarszczki. Dzięki temu skóra nie marszczy się i nie są widoczne bruzdy. Należy pamiętać, że ruchomość pozostałych mięśni jest zachowana, cała twarz nie wygląda więc sztucznie. Natomiast lwia zmarszczka powoli się wygładza, z każdym kolejnym dniem efekt jest coraz bardziej widoczny.

Kiedy pojawiają się efekty wypełnienia lwiej bruzdy botoksem?

Korekcja zmarszczek między brwiowych botoksem widoczna jest po kilku dniach od zabiegu. Zazwyczaj jest to około 7-10 dni później. Preparat zaczyna działać 2-3 dni po podaniu, ale na ostateczne jego efekty należy poczekać jeszcze kilka dni. Wystarczy jednorazowe podanie botoksu do mięśni, by uzyskać odpowiedni efekt wygładzenia zmarszczek.

Jak długo utrzymuje się efekt likwidacji lwiej bruzdy między brwiami botoxem?

Efekt działania toksyny jest całkowicie odwracalny. Przywrócenie prawidłowej pracy połączeń nerwowych z mięśniami następuje po około 4-6 miesiącach, wtedy też ponownie pojawią się zmarszczki. Warto pamiętać, że za pierwszym razem efekt może być widoczny krócej, gdyż mięśnie jeszcze przyzwyczajone, mocno pracują. Po kolejnych podaniach botoksu czas utrzymywania się efektu gładkiej skóry będzie się wydłużał. Dlatego też zaleca się regularne powtarzanie zabiegu w równych odstępach czasowych, by efekt pozostawał bez zmian.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jak utrzymać efekty usuwania lwiej zmarszczki botoksem?

Jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej, również wypełnianie lwiej zmarszczki botoksem, jest całkowicie odwracalne. Dlatego też, jeżeli chcemy się cieszyć efektem zabiegu jak najdłużej powinniśmy trzymać się zaleceń lekarza. 

Ekspert radzi:

By jak najdłużej cieszyć się efektami podania jadu kiełbasianego, powinniśmy zadbać o zmniejszenie pracy mięśni powodujących powstanie danej zmarszczki. Starajmy się więc ograniczyć mimikę, w tym przypadku marszczenia brwi i czoła. Unikać należy zabiegów z prądami i masaży na tę okolicę, z prostej przyczyny – zmotywowałyby one mięśnie do pracy i odwrócenia efektów – lek. Radosław Rzepnikowski.

Dzięki szybszemu metabolizmowi efekty będą krócej widoczne u osób, które intensywnie uprawiają sport. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej po likwidacji lwiej zmarszczki między brwiami botoksem.

Botoks lwia zmarszczka przed i po

Przeciwskazania do wypełnianie lwiej bruzdy botoksem

Zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby niepełnoletnie. Dyskwalifikowane są choroby autoimmunologiczne oraz układu sercowo-krążeniowego. Botoksu nie mogą stosować chorujący neurologicznie – z chorobami Alzheimera, Parkinsona czy stwardnieniem rozsianym. Chwilową dyskwalifikacją objęci zostaną stosujący leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i niektóre antybiotyki. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska w celu zebrania wywiadu chorobowego. Pamiętajmy, że tylko lekarz może zadecydować czy możemy wykonać wypełnienie lwiej bruzdy botoxem.

Zalecenia po korekcji zmarszczek między brwiowych botoksem

Przez pierwsze kilka godzin po ostrzykiwaniu mięśni botoksem zakazane jest schylanie się, dźwiganie oraz dotykanie i masowanie nakłutych miejsc. Mogłoby to doprowadzić do nierównomiernego przemieszczenia się toksyny i zadziałanie jej na inny obszar. Przez kilka kolejnych dni warto zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego oraz wizyt w saunie i solarium. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się systematyczne powtarzanie skurczania i rozkurczania mięśni czoła.

Lwia zmarszczka: botoks czy kwas hialuronowy? 

Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy to dwa bardzo skuteczne i bezpieczne substancje wykorzystywane przy zabiegach kosmetycznych niwelujących lwią zmarszczkę. Dlatego często pojawia się pytanie, który z nich wybrać? Wszystko zależy jednak od efektu, który chcemy uzyskać. 

Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę

Kwas hialuronowy to organiczny wypełniacz, który podany bezpośrednio u nasady nosa wypełnia to miejsce od środka, poprawiając kondycję skóry, jej elastyczność i nawilżenie. Działa także na nią pobudzająco – powodując regenerację komórek poprzez stymulację wytwarzania elastyny i kolagenu. Działa on natychmiastowo, a efekt jest długotrwały, choć wymaga regularnego powtarzania. 

Botoks na lwią zmarszczkę

Całkiem inaczej działa botoks podany na lwią zmarszczkę. Jest on toksyną, która blokuje przekazywanie bodźców z nerwów do mięśni, przez co nie wykonują one ruchu kurczenia się, a mięsień się rozluźnia i wygładza. Jak widać działanie botoksu jest całkiem inne, niż kwasu hialuronowego, jednakże jego działanie również jest tym czasowe i zabieg należy powtarzać. 

Co wybrać do wypełnienia lwiej zmarszczki: botoks czy HA? 

Działanie obu substancji jest całkowicie różne, dlatego odpowiedź na pytanie: lwia zmarszczka – botoks czy kwas hialuronowy? Nie jest prosta i powinna  być podejmowana przez specjalistę. Botoks poleca się przede wszystkim osobom, które mają niewielkie zmarszczki, które po podaniu toksyny botulinowej będę ładnie wygładzone. Natomiast HA zaleca się do wypełniania głębszych zmian, zwłaszcza że powoduje on również regenerację głębszych warstw skóry, przedłużając efekt. Jednakże o ostatecznej decyzji lekarza będzie decydować nie tylko głębokości zmarszczek i kondycja skóry, ale także inne przeciwwskazania medyczne, dlatego przed podjęcie decyzji zaleca się odbycie pełnej konsultacji medycznej w naszej klinice.  

Kwas hialuronowy, a botoks – jak długo działają?

Zarówno kwas hialuronowy, jak i botoks mają działanie odwracalne. Co powoduje, że zabiegi należy regularnie powtarzać, aby utrzymywać ich skutki. Jednakże z powodu odmiennego działania mają także różny czas działania. W przypadku botoksu efekt może utrzymywać się od trzech do sześciu miesięcy. Natomiast działanie kwasu hialuronowego notowane jest w okresie od sześciu do osiemnastu miesięcy, w zależności od głębokości zmian. 

FAQ – najczęstsze pytania

Jakie są skutki uboczne wypełnienia lwiej bruzdy botoksem?

Prawidłowe podanie odpowiednio dobranej ilości toksyny botulinowej nie powinno dawać skutków ubocznych. Ze względu na metodę podania – ostrzykiwanie – mogą pojawić się niewielkie zasinienia i krwiaki w miejscu nakłuć. Pamiętać jednak należy, że jad kiełbasiany jest trucizną i podany w zły sposób lub użyty w zbyt dużej ilości może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Dlatego zabieg należy wykonywać w sprawdzonej, profesjonalnej klinice z pozytywnymi  opiniami pacjentów.

W jakim wieku warto zdecydować się na zabieg usuwanie lwiej zmarszczki botoksem?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależy to od stanu naszej skóry i głębokości zmarszczek. Zazwyczaj pacjenci decydują się na zabieg po 35 roku życia. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia mocno indywidualna. Lepiej jest przeprowadzać zabieg, gdy powstałe bruzdy nie są jeszcze głębokie. W przeciwnym razie konieczne będzie również wykonanie wypełnienia bruzd i zastosowania innych zabiegów na zmarszczki.

Czy zabieg botoksem jest bolesny?

Zabieg podania toksyny botulinowej nie jest bolesny. Można go porównać do wielu ugryzień komara. Samo podawanie preparatu trwa do kilkunastu minut (w zależności od ilości podanej toksyny czy ilości wkłuć). Dla pełnego komfortu naszych pacjentów stosujemy znieczulające kremy, dzięki czemu wypełnianie lwiej bruzdy jest całkowicie bezbolesny.

Czy po zabiegu korekcji zmarszczek między brwiami botoxem będę poruszać twarzą?

Poddając się zabiegowi w profesjonalnej klinice z doświadczonymi specjalistami, nie musimy bać się, że nasza twarz zacznie przypominać maskę. Prawidłowo zastosowany botox nie zablokuje mimiki. Podawany jest on miejscowo, tylko w te mięśnie, których praca powoduje powstanie danej zmarszczki. Dlatego nie ma mowy o efekcie maski – inne mięśnie nie są wyłączone z działania.

Czy botoks jest bezpieczny?

Jad kiełbasiany, mimo, że w dużych ilościach jest trucizną, stosowany w kosmetyce jest całkowicie bezpieczny. Kluczem jest jednak bezpieczne jego stosowanie. Dlatego nigdy nie powinniśmy kupować toksyny botulinowej z nieznanych źródeł czy podawać jej sobie samodzielnie. Doświadczony lekarz nie będzie miał problemu z dobraniem dawki i miejsca podania botoxu. Jednak wykonanie tej czynności przez niewprawną rękę może spowodować porażenie nerwów twarzy.

Czy da się przedawkować toksynę botulinową?

W medycynie estetycznej bardzo ważny jest umiar. Stosowanie zbyt dużej ilości preparatów lub za częste powtarzanie zabiegów może doprowadzić do powstania bardzo sztucznego efektu. Twarz stanie się nieruchoma, pozbawiona mimiki i wyrazu.

Czy po ustaniu działania botoksu będę wyglądać gorzej niż przed zabiegiem?

Zdecydowanie nie. Nawet, gdy botoks przestanie już działać i mięśnie na nową zaczną działać, będą robić to znacznie słabiej. Dzięki temu zmarszczki nie będą tak głębokie jak przed zabiegiem. Należy pamiętać, że połączenia nerwowe w mięśniach odradzać będą się stopniowo. Nie musimy się więc martwić, że z dnia na dzień nasza twarz wróci do punktu wyjściowego.

Przeszkadza Ci lwia bruzda między brwiami?

Umów się na zabieg jej usunięcia botoksem w Warszawie

Cennik

Redukcja zmarszczek mimicznych botoksemCena
Zmarszczki czoła poziome600 zł
Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”600 zł
Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”600 zł
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)850 zł
Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1100 zł
Uniesienie brwi “otwarcie oka”600 zł
Zmarszczki królicze300 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)600 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”600 zł
Zmarszczki brody600 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800 - 1200 zł