Procesy przemiany materii wraz z wiekiem ulegają spowolnieniu, przez co zwiększa się zawartość tkanki tłuszczowej. Nadmiar tłuszczu może być widoczny w różnych partiach naszego ciała – głównie na brzuchu, udach, ramionach, pośladkach, plecach czy biodrach. Im jesteśmy starsi, tym tkanka tłuszczowa z tych okolic trudniej ulega spalaniu, pomimo wykonywania różnych ćwiczeń na redukcje tkanki tłuszczowej i stosowania różnorodnych diet. Na szczęście osoby borykające się z tym problemem mogą skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej, które wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Czym jest tkanka tłuszczowa?

Tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest głównie w warstwie podskórnej. Wzmacnia i nadaje skórze elastyczność, a także otacza niektóre narządy wewnętrzne. Odpowiada mi.in. za magazynowanie substancji odżywczych i pełni rolę termoizolacyjną. U kobiet, które nie borykają się z nadwagą, poziom tkanki tłuszczowej waha się od 20-25% masy ciała, a u mężczyzn 15-20%. Jeżeli poziom ten został przekroczony, możemy mówić o nadmiarze tkanki tłuszczowej, która często idzie w parze z nadwagą lub otyłością.

Twoim problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej

Istnieje wiele przyczyn gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in. skłonności dziedziczne oraz specyfika żeńskiego organizmu i budowa biologiczna kobiet. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn mają bardziej rozbudowaną tkankę tłuszczową i mniej rozbudowaną tkankę mięśniową. Organizm kobiety produkuje większe ilości komórek tłuszczowych, ponieważ są one niezbędne dla prawidłowego cyklu menstruacyjnego, właściwego przebiegu ciąży i okresu karmienia piersią. Za gromadzenie się tkanek tłuszczowych w organizmie żeńskim odpowiada hormon estrogen, który powoduje wzmożoną produkcję tłuszczu. Wśród innych przyczyn odkładania się tłuszczu wyróżnia się: niewłaściwe odżywianie (spożywanie słodyczy i fast foodów), brak ruchu, siedzący tryb pracy, zaburzenia gospodarki hormonalnej, niektóre choroby, zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy, stosowanie niektórych leków (np. środków hormonalnych). Warto wspomnieć także, że wiele kobiet zabiegi na brzuch po ciąży boryka się z dodatkowymi kilogramami.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – objawy

Nadmiar tłuszczu odkłada się w różnych miejscach na ciele i powoduje, że tyjemy. Miejsca gromadzenia się tłuszczu nie są jednak jednakowe u kobiet i u mężczyzn. U mężczyzn tłuszcz umiejscawia się na brzuchu i w górnej części ciała, natomiast u kobiet – głównie w dolnych partiach, czyli na brzuchu, biodrach, pośladkach. Wynika to z różnic hormonalnych kobiecego i męskiego organizmu.

Jak zredukować tkankę tłuszczową?

Ekspert radzi

Walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Przede wszystkim należy wdrożyć zbilansowaną dietę i rozpocząć regularne ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej. W tym celu można skorzystać z porad dietetyków, lekarzy czy trenerów personalnych, którzy przygotowują odpowiedni plan działania. Pomocne w usuwaniu nadmiaru tłuszczu i redukcji tkanki tłuszczowej mogą okazać się również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła i oferuje wiele skutecznych, a zarazem nieinwazyjnych metod na redukcję masy. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej była liposukcja chirurgiczna. Teraz alternatywą są nowoczesne zabiegi z użyciem ultradźwięków, fal radiowych czy laserów – Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej?

Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej polecane są przede wszystkim osobom borykającym się z nadmiarem miejscowego tłuszczu w takich partiach ciała, jak brzuch, ramiona, uda, biodra, pośladki, plecy.

Efekty zabiegów na nadmiar tłuszczu

Kriolipoliza Cooltech FABSKIN Warszawa

Redukcja tkanki tłuszczowej – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej z Warszawy

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Wszystkie osoby borykające się z problemem nadprogramowych kilogramów i nadmiaru tkanki tłuszczowej zapraszamy do konsultacji z naszym lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg usuwania tkanki tłuszczowej.

Metody usuwania tkanki tłuszczowej, zabiegi na nadmiar tłuszczu

Poniżej znajduje się lista zabiegów na nadmiar tłuszczu, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie, na Bemowie.

EMSlim – nieinwazyjne modelowanie tkanki tłuszczowej i mięśni

EMSlim to nieinwazyjny system do redukcji tkanki tłuszczowej oraz budowy mięśni. Zabieg wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego, którego skuteczność potwierdzają certyfikaty FDA i CE oraz liczne badania naukowe. W trakcie jednego 30-minutowego zabiegu dochodzi do około 20 000 mimowolnych, bezbolesnych skurczy mięśni. Efektem ogromnego ładunku energii jaki otrzymują mięśnie jest lipoliza, czyli rozpad komórek tłuszczowych, co w następstwie prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała, jak brzuch, pośladki, uda, talia. Po wykonaniu serii zabiegów (4-8 zabiegi dwa razy w tygodniu) można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej na poziomie 15%.

Kriolipoliza CoolTech – bezinwazyjne usuwanie tłuszczu

Jednym z zabiegów odchudzających, który można bezinwazyjne wykonać w naszej klinice, jest Kriolipoliza CoolTech, czyli odchudzanie zimnem. CoolTech to nowoczesna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, zapewniająca trwały efekt odchudzania dzięki wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje w wyniku poddania tkanki tłuszczowej działaniu niskiej temperatury, w wyniku czego komórki tłuszczowe ulegają degeneracji, a następnie usuwane są z organizmu poprzez układ limfatyczny i naturalne procesy fizjologiczne. Metoda ta pomaga uporać się z nadmiarem miejscowej tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała, jak brzuch, boczki, biodra, uda, łydki, ramiona, plecy. Jest to doskonała alternatywa dla liposukcji. Sam zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji, a efekt odchudzania jest trwały

Dowiedz się więcej na temat zabiegu kriolipolizy, czyli odchudzania zimnem. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów kriolipolizy CoolTech.

Ultraformer III – odchudzanie skupionymi ultradźwiękami

Liposukcja ultradźwiękowa to jedna z najbardziej nowoczesnych, nieinwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na rozbiciu tłuszczu za pomocą głowicy ultradźwiękowej, która wywołuje w tkance tłuszczowej efekt kawitacji. Fale ultradźwiękowe o różnej częstotliwości niszczą komórki tłuszczowe, usuwając w ten sposób lokalnie nagromadzoną tkankę. Dużą zaletą terapii jest skuteczność widoczna już po pierwszym zabiegu, jednak w celu uzyskania trwałych efektów – zaleca się zabieg powtórzyć po upływie około 6 miesięcy. Terapia Ultraformer III wychodzi naprzeciw Pacjentom borykającym się również z brak jędrności skóry twarzy.Kriolipoliza Cooltech FABSKIN Warszawa

Dowiedz się więcej na temat modelowa ciała ultradźwiękami. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów Ultraformer III.

Lipoliza iniekcyjna „Aqualyx” – liposukcja bez skalpela

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna, czyli bezinwazyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. To, co jest ważne, to fakt, że lipoliza iniekcyjna nie powoduje efektu ,,jo-jo”. Oznacza to, że tłuszcz raz usunięty z danego miejsca już nigdy nie powraca (przy założeniu, że pacjent nie przytyje). Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku tych miejsc, które pomimo stosowania diet i ćwiczeń nie chcą się wyszczuplić. Terapia ma na celu rozproszenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni zabieg bezpiecznym. Procedura zabiegowa trwa od 30 do 50 minut i polega na wstrzyknięciu w wybraną partię ciała odpowiedniego preparatu, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Podczas zabiegu Pacjenci zwykle tracą od 1 do 10 centymetrów w obwodzie.

lipoliza iniekcyjna efekty

Dowiedz się więcej na temat lipolizy iniekcyjnej. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów lipolizy iniekcyjnej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej wprowadza Cię w kompleksy?

Zapisz się na zabieg usuwania nadmiaru tłuszczu w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami usuwania nadmiaru tłuszczu i redukcji masy ciała zapraszamy do kontaktu.