Procesy przemiany materii wraz z wiekiem ulegają spowolnieniu, przez co zwiększa się zawartość tkanki tłuszczowej. Nadmiar tłuszczu może być widoczny w różnych partiach naszego ciała – głównie na brzuchu, udach, ramionach, pośladkach, plecach czy biodrach. Im jesteśmy starsi, tym tkanka tłuszczowa z tych okolic trudniej ulega spalaniu, pomimo wykonywania różnych ćwiczeń na redukcje tkanki tłuszczowej i stosowania różnorodnych diet. Na szczęście osoby borykające się z tym problemem mogą skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej, które wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Czym jest tkanka tłuszczowa?

Tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest głównie w warstwie podskórnej. Wzmacnia i nadaje skórze elastyczność, a także otacza niektóre narządy wewnętrzne. Odpowiada mi.in. za magazynowanie substancji odżywczych i pełni rolę termoizolacyjną. U kobiet, które nie borykają się z nadwagą, poziom tkanki tłuszczowej waha się od 20-25% masy ciała, a u mężczyzn 15-20%. Jeżeli poziom ten został przekroczony, możemy mówić o nadmiarze tkanki tłuszczowej, która często idzie w parze z nadwagą lub otyłością.

Twoim problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej

Istnieje wiele przyczyn gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in. skłonności dziedziczne oraz specyfika żeńskiego organizmu i budowa biologiczna kobiet. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn mają bardziej rozbudowaną tkankę tłuszczową i mniej rozbudowaną tkankę mięśniową. Organizm kobiety produkuje większe ilości komórek tłuszczowych, ponieważ są one niezbędne dla prawidłowego cyklu menstruacyjnego, właściwego przebiegu ciąży i okresu karmienia piersią. Za gromadzenie się tkanek tłuszczowych w organizmie żeńskim odpowiada hormon estrogen, który powoduje wzmożoną produkcję tłuszczu. Wśród innych przyczyn odkładania się tłuszczu wyróżnia się: niewłaściwe odżywianie (spożywanie słodyczy i fast foodów), brak ruchu, siedzący tryb pracy, zaburzenia gospodarki hormonalnej, niektóre choroby, zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy, stosowanie niektórych leków (np. środków hormonalnych). Warto wspomnieć także, że wiele kobiet zabiegi na brzuch po ciąży boryka się z dodatkowymi kilogramami.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – objawy

Nadmiar tłuszczu odkłada się w różnych miejscach na ciele i powoduje, że tyjemy. Miejsca gromadzenia się tłuszczu nie są jednak jednakowe u kobiet i u mężczyzn. U mężczyzn tłuszcz umiejscawia się na brzuchu i w górnej części ciała, natomiast u kobiet – głównie w dolnych partiach, czyli na brzuchu, biodrach, pośladkach. Wynika to z różnic hormonalnych kobiecego i męskiego organizmu.

Jak zredukować tkankę tłuszczową?

Ekspert radzi

Walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Przede wszystkim należy wdrożyć zbilansowaną dietę i rozpocząć regularne ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej. W tym celu można skorzystać z porad dietetyków, lekarzy czy trenerów personalnych, którzy przygotowują odpowiedni plan działania. Pomocne w usuwaniu nadmiaru tłuszczu i redukcji tkanki tłuszczowej mogą okazać się również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła i oferuje wiele skutecznych, a zarazem nieinwazyjnych metod na redukcję masy. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej była liposukcja chirurgiczna. Teraz alternatywą są nowoczesne zabiegi z użyciem ultradźwięków, fal radiowych czy laserów – Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej?

Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej polecane są przede wszystkim osobom borykającym się z nadmiarem miejscowego tłuszczu w takich partiach ciała, jak brzuch, ramiona, uda, biodra, pośladki, plecy.

Rozbijanie tkanki tłuszczowej bez wizyty u chirurga plastycznego

Usuwanie tkanki tłuszczowej i redukcja tłuszczu jest obecnie możliwa bez użycia skalpela. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin możliwe jest umówienie się na konsultację lekarską, która pozwoli nam ocenić Twoje ciało i problem, z jakim się borykasz. Naszym zadaniem jest także znalezienie odpowiedniego sposoby, aby redukcja tkanki tłuszczowej była nie tylko skuteczna, ale i długotrwała. Obecnie możliwe jest rozbijanie tkanki tłuszczowej metodami całkowicie bezinwazyjnymi, czyli takimi, które nie wymagają użycia skalpela. Są to nie tylko prostsze sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej, ale także znacznie bardziej bezpieczne. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Dzięki naszym innowacyjnym metodom, redukcja tłuszczu będzie szybka i bezbolesna. Rozbijanie tkanki tłuszczowej jest przeprowadzane przez specjalistów, którzy nie tylko cieszą cię dużym zaufaniem naszych stałych Klientów, ale posiadają wszelkiego rodzaju certyfikaty, świadczące o swoim wieloletnim doświadczeniu w branży. Z pewnością dobierzemy odpowiedni zabieg dla Ciebie, ponieważ do każdego z naszych Pacjentów podchodzimy w sposób indywidualny. Chcemy pomóc Ci pozbyć się wszelkich kompleksów i cieszyć się idealnym ciałem, niezależnie od czynników, na które często nie masz wpływu.

Usuwanie tkanki tłuszczowej bez zbędnych wyrzeczeń

Często jest tak, że pomimo wprowadzania w życie drakońskich diet i skrupulatnym treningom, nasze ciało wciąż nie wygląda idealnie. Czasami jest to spowodowane stanem naszej gospodarki hormonalnej, czasami mają na to wpływ uwarunkowania genetyczne. Czy wtedy redukcja tkanki tłuszczowej jest niemożliwa? Nie! Zabiegi medycyny estetycznej, jakie oferujemy, są skierowane do wszystkich, w szczególności tych osób, które zmagają się z pojawianiem się tłuszczu w miejscach, z których ciężko jest go usunąć przy pomocy tradycyjnych treningów czy ograniczania niektórych produktów spożywczych. Szczególnie ciężka jest redukcja tkanki tłuszczowej u kobiet, które niedawno były w ciąży i nie mogą pozbyć się w dalszym ciągu nadprogramowych kilogramów. Nasza klinika medycyny estetycznej FabSkin oferuje usuwanie tkanki tłuszczowej również z problematycznych miejsc, takich jak podbródek, dolna część brzucha, łyski, uda czy bryczesy. Redukcja tkanki tłuszczowej w tych, oraz innych miejscach, następuje już po pierwszym zabiegu! Co więcej, każda z naszych metod przynosi nie tylko spektakularne, ale i długotrwałe skutki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą zabiegów. Z pewnością znajdziesz u nas coś odpowiedniego dla siebie.

Efekty zabiegów na nadmiar tłuszczu

Kriolipoliza Cooltech FABSKIN Warszawa

Redukcja tkanki tłuszczowej – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej z Warszawy

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Wszystkie osoby borykające się z problemem nadprogramowych kilogramów i nadmiaru tkanki tłuszczowej zapraszamy do konsultacji z naszym lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg usuwania tkanki tłuszczowej.

Metody usuwania tkanki tłuszczowej, zabiegi na nadmiar tłuszczu

Poniżej znajduje się lista zabiegów na nadmiar tłuszczu, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie, na Bemowie.

Elektrostymulacja mięśni – nieinwazyjne modelowanie tkanki tłuszczowej i mięśni

Elektrostymulacja mięśni to nieinwazyjny system do redukcji tkanki tłuszczowej oraz budowy mięśni. Zabieg wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego, którego skuteczność potwierdzają certyfikaty FDA i CE oraz liczne badania naukowe. W trakcie jednego 30-minutowego zabiegu dochodzi do około 20 000 mimowolnych, bezbolesnych skurczy mięśni. Efektem ogromnego ładunku energii jaki otrzymują mięśnie jest lipoliza, czyli rozpad komórek tłuszczowych, co w następstwie prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała, jak brzuch, pośladki, uda, talia. Po wykonaniu serii zabiegów (4-8 zabiegi dwa razy w tygodniu) można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej na poziomie 15%.

Kriolipoliza – bezinwazyjne usuwanie tłuszczu

Jednym z zabiegów odchudzających, który można bezinwazyjne wykonać w naszej klinice, jest Kriolipoliza, czyli odchudzanie zimnem. Kriolipoza to nowoczesna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, zapewniająca trwały efekt odchudzania dzięki wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje w wyniku poddania tkanki tłuszczowej działaniu niskiej temperatury, w wyniku czego komórki tłuszczowe ulegają degeneracji, a następnie usuwane są z organizmu poprzez układ limfatyczny i naturalne procesy fizjologiczne. Metoda ta pomaga uporać się z nadmiarem miejscowej tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała, jak brzuch, boczki, biodra, uda, łydki, ramiona, plecy. Jest to doskonała alternatywa dla liposukcji. Sam zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji, a efekt odchudzania jest trwały.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu kriolipolizy, czyli odchudzania zimnem. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów kriolipolizy.

Odchudzanie skupionymi ultradźwiękami

Liposukcja ultradźwiękowa to jedna z najbardziej nowoczesnych, nieinwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na rozbiciu tłuszczu za pomocą głowicy ultradźwiękowej, która wywołuje w tkance tłuszczowej efekt kawitacji. Fale ultradźwiękowe o różnej częstotliwości niszczą komórki tłuszczowe, usuwając w ten sposób lokalnie nagromadzoną tkankę. Dużą zaletą terapii jest skuteczność widoczna już po pierwszym zabiegu, jednak w celu uzyskania trwałych efektów – zaleca się zabieg powtórzyć po upływie około 6 miesięcy. Terapia ultradźwiękami wychodzi naprzeciw Pacjentom borykającym się również z brak jędrności skóry twarzy.
Kriolipoliza Cooltech FABSKIN Warszawa

Dowiedz się więcej na temat modelowa ciała ultradźwiękami. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów ultradźwiękami.

Lipoliza iniekcyjna – liposukcja bez skalpela

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna, czyli bezinwazyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. To, co jest ważne, to fakt, że lipoliza iniekcyjna nie powoduje efektu ,,jo-jo”. Oznacza to, że tłuszcz raz usunięty z danego miejsca już nigdy nie powraca (przy założeniu, że pacjent nie przytyje). Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku tych miejsc, które pomimo stosowania diet i ćwiczeń nie chcą się wyszczuplić. Terapia ma na celu rozproszenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni zabieg bezpiecznym. Procedura zabiegowa trwa od 30 do 50 minut i polega na wstrzyknięciu w wybraną partię ciała odpowiedniego preparatu, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Podczas zabiegu Pacjenci zwykle tracą od 1 do 10 centymetrów w obwodzie.

lipoliza iniekcyjna efekty

Dowiedz się więcej na temat lipolizy iniekcyjnej. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów lipolizy iniekcyjnej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej wprowadza Cię w kompleksy?

Zapisz się na zabieg usuwania nadmiaru tłuszczu w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami usuwania nadmiaru tłuszczu i redukcji masy ciała zapraszamy do kontaktu.