Wykorzystanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu ust. Dzięki nim można skutecznie nawilżyć usta, co sprawia, że staną się one wygładzone i jędrniejsze, a tym samym bardziej ponętne.

Utrata czerwieni i nawilżenia ust – przyczyny

Proces starzenia obejmuje również okolicę ust. Między 30. a 35. rokiem życia pojawiają się pierwsze oznaki zmniejszenia nawilżenia i utraty kolorytu ust. Czerwień wargowa, która tworzy zewnętrzną warstwę ust, jest wyjątkowo cienka i podatna na upływ czasu. Osiągnięty wiek sprawia, że usta zaczynają tracić swój kolor, stają się słabiej nawilżone, a przy tym zaczyna brakować im objętości. Jest to więc dobry moment na to, aby poddać się zabiegowi na usta, takiemu jak bezinwazyjne odświeżanie czerwieni ust.

Wraz z wiekiem Twoje usta tracą koloryt i brakuje im nawilżenia?

Zapraszamy na zabieg mocnego nawilżenia ust do naszej kliniki medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie

Odświeżanie czerwieni ust kwasem hialuronowym

Osobom, których martwi utrata kolorytu czerwieni wargowej lub mają problem spierzchniętych ust, proponujemy refreshing ust z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to związek, który naturalnie występuje w skórze człowieka i zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia, a co za tym idzie – również jędrność i sprężystość. Młoda skóra ma dostateczne zasoby kwasu hialuronowego, niestety wraz z wiekiem – traci go, co jest naturalnym etapem starzenia. Wówczas skóra staje się bardziej wiotka, zaczyna jej brakować również nawilżenia. Na szczęście niedobory kwasu hialuronowego można skutecznie uzupełnić poprzez zabiegi z jego użyciem. Za jego pomocą możemy nie tylko poprawić poziom nawilżenia, ale również powiększyć określone rejony, wypełnić zmarszczki i bruzdy. Co ważne, zabiegi te są mało inwazyjne, bezpieczne i dają w pełni odwracalne w skutkach efekty.

Zdaniem eksperta

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego na usta w celu ich nawilżenia jest niczym zastrzyk młodości. Pomoże on w sytuacji, kiedy chcemy nawilżyć usta bez ich modelowania, a także służy poprawie kolorytu ust – kwas hialuronowy zwiększa intensywność czerwieni wargowej. Ponadto pozwala na drobną korektę ust oraz podniesienie kącików ust.  Decydując się na taki zabieg, trzeba jednak odróżnić od siebie nawilżanie ust kwasem hialuronowym od zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, ponieważ nie jest to jedno i to samo – uprzedza dr Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Jakie wypełniacze stosuje się do refreshingu ust?

Preparatami, które najczęściej stosujemy do modelowania, rewitalizacji i nawilżenia ust, są Juvéderm Volbella oraz Teosyal Kiss, które powstały specjalnie z myślą o odmładzaniu i nawilżeniu ust i ich okolic. Oba produkty to wyroby medyczne, zawierające usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii kwas hialuronowy posiada delikatną, jedwabistą strukturę i unikalną formułę delikatnego żelu, co pozwala na jego użycie w mniejszym stężeniu. Pomaga to w uzyskaniu delikatnego efektu i zapewnia mniejszy obrzęk ust zaraz po zabiegu. Oba zawierają dodatkowo lidokainę – substancję znieczulającą, która sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy dla Pacjenta.

Wskazania do zabiegu mocnego nawilżenia ust kwasem hialuronowym

Rewitalizacja ust kwasem hialuronowym dedykowana jest każdej kobiecie, której zależy na nawilżeniu ust i podkreśleniu czerwieni wargowej bez ich powiększenia. Tego typu zabiegi wykonuje się najczęściej między 35. a 40. rokiem życia.

Utrata kolorytu czerwieni wargowej – jak się przygotować do zabiegu?

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym, podobnie zresztą jak inne zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu, nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Zaleca się, aby przed zabiegiem nie zażywać aspiryny i leków wpływających na krzepliwość krwi. Osoby, u których często pojawia się opryszczka, powinny około dwa dni przed zabiegiem zacząć przyjmować profilaktycznie Heviran. Sam zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z Pacjentem na temat ewentualnych przeciwwskazań.

Zabieg na zanik czerwieni wargowej – przebieg

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się Pacjentowi krem znieczulający w celu zapewniania maksymalnego komfortu. Następnie lekarz wprowadza w usta kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Kwas hialuronowy jest równomiernie rozprowadzany w wargach, a zabieg kończy delikatny masaż, który pozwala na uformowanie preparatu.

Efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym

Efektem zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego jest nawilżenie ust, poprawa napięcia skóry, uwydatnienie czerwieni wargowej, dzięki czemu stają się one atrakcyjniejsze i ponętniejsze.

 

Po jakim czasie pojawią się efekty odświeżenia czerwieni ust?

Efekty nawilżenia ust kwasem hialuronowym widoczne są już po pierwszym zabiegu. Natomiast ostateczny efekt powinien zostać oceniony po upływie około dwóch tygodni. Zazwyczaj utrzymuje się do 12 miesięcy.

Jak często należy powtarzać refreshing ust?

Osoby po 35. roku życia najczęściej usatysfakcjonowane są już po pierwszym zabiegu. W przypadku osób starszych (między 45., a 50. rokiem życia) zadowalający efekt uzyskuje się na drugim zabiegu, który powinien zostać wykonany po upływie od 2 do 4 tygodni od pierwszego. Ponieważ zabieg ten jest nieinwazyjny, można go wykonywać również w seriach (3-4 razy w odstępach co 3-4 tygodnie).

Przeciwwskazania do zabiegu na utratę kolorytu czerwieni wargowej

Do głównych przeciwwskazań do nawilżania ust kwasem hialuronowym zalicza się: choroby autoimmunologiczne, bakteryjne zakażenie skóry, ciążę, okres karmienia piersią, opryszczkę, tendencję do tworzenia blizn. Zabieg odświeżanie czerwieni ust nie powinien być również wykonywany u kobiet przed 18. rokiem życia.

Zalecenia po zabiegu mocnego nawilżania ust kwasem hialuronowym

Po zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym na miejsce podane iniekcji zaleca się stosować kojący krem – średnio dwa razy dziennie. Jeżeli pojawiły się również siniaki, można użyć specjalnego żelu, który przyspiesza ich zniknięcie.

Chcesz mieć miękkie i pełne usta?

Umów się na nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej WarszawaFAQ – najważniejsze pytania dotyczące rewitalizacji ust kwasem hialuronowym 

Czy zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym boli?

Ekspert wyjaśnia

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego kremu lub znieczulenia stomatologicznego zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Rodzaj znieczulenia dobieramy do indywidualnej wrażliwości danej osoby, by zapewnić całkowicie komfortowy zabieg  – mówi dr Aleksandra Frątczak, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Czy po iniekcji kwasu hialuronowego mogą pojawić się jakieś skutki uboczne?

Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, natomiast bezpośrednio po jego wykonaniu, w miejscu podania preparatu, mogą pojawić się: zaczerwienienia, delikatny obrzęk i lekka opuchlizna. Wszystkie te dolegliwości jednak stopniowo ustępują w przeciągu kilku kolejnych dni.

Czy po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym można się opalać?

Do momentu ustąpienia obrzęku zaleca się unikanie ekspozycji na słońce oraz opalania w solarium. Warto również mieć na uwadze fakt, że promieniowanie UV przyspiesza wchłanianie kwasu hialuronowego, co powoduje konieczność częstszego powtarzania zabiegów z jego użyciem.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym i odświeżanie czerwieni wargowej kwasem hialuronowym Warszawa – cennik promocyjny

Powiększaniem modelowanie, nawilżanie ustTeosyalJuvederm
0,55 ml-850 zł
0,7 ml750 zł-
1 ml1200 zł1400 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08