Niestety procesu starzenia nie da się zatrzymać. Każdy człowiek posiada swój własny zegar biologiczny, który wpływa na powstawanie wielu zmian w naszym wyglądzie. Większość osób szuka rozwiązania, w jaki sposób ograniczyć proces starzenia. Sięgają po kosztowne kremy, które mają specjalnie dobrane składniki, maseczki czy wykonują ćwiczenia twarzy, które mają pomóc w walce o młodość. Jednak zazwyczaj przynosi to jedynie drobne rezultaty. Nasz organizm z czasem produkuje mniejsze ilości kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, co wiąże się ze zmniejszeniem sprężystości i elastyczności skóry. To sprawia, że owal naszej twarzy zaczyna opadać, a ciało traci jędrność. Skóra twarzy szarzeje i traci swój naturalny koloryt. Oczywiście procesu starzenia nie można całkowicie zatrzymać, jednak medycyna estetyczna proponuje nowoczesne metody, które sprawią, że zmiany starzeniowe zachodzące w naszym wyglądzie i organizmie znacznie się spowolnią. Jednym z takich sposobów jest ostrzykiwanie twarzy osoczem, czyli tzw. wampirzy lifting. O tym, czym jest ten zabieg oraz w jaki sposób się go wykonuje, opowiemy w niniejszym artykule.

Co to jest ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest nowoczesną metodą odmładzania i regeneracji skóry. Polega ono na pozyskaniu preparatu bezpośrednio z krwi pacjenta, ponieważ stężenie płytek krwi jest w nim większe niż w naturalnym, fizjologicznym osoczu. Zabiegi, w których wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, cieszą się dużym sukcesem na rynku medycyny estetycznej od wielu lat. Ponadto tę substancję stosuje się także w innych dziedzinach medycyny, takich jak chirurgia, ortopedia czy stomatologia. Dzięki niemu możliwe jest przyspieszenie procesu gojenia się ran, jak również regeneracji tkanek przyzębia, niwelowania blizn, a nawet jest ono wykorzystywane do odbudowy tkanki kostnej. W kosmetologii ostrzykiwanie twarzy osoczem ma zapobiec procesom starzenia się skóry oraz odzyskania jej wyglądu sprzed lat oraz wspomaga rewitalizację skóry. Coraz częściej osocze jest także używane do walki z łysieniem. Niweluje także przebarwienia występujące na skórze. W wielkim skrócie zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od Pacjenta krwi, która jest następnie odwirowywana, aby uzyskać osocze, Następnie lekarz przy pomocy strzykawki wprowadza osocze do miejsca, które wymaga regeneracji. Sam zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jego czas zazwyczaj nie przekracza 30 minut. Jego celem jest nie tylko zregenerowanie skóry, ale także jej odżywienie i nawilżenie.

Zalety ostrzykiwania twarzy osoczem bogatopłytkowym

Wiele osób chciałoby poddać się zabiegom medycyny estetycznej, jednak nie wiedzą, czy nie wystąpią u nich reakcje alergiczne na którykolwiek ze składników. W przypadku terapii osoczem bogatopłytkowym nie muszą odczuwać strachu. Krew, która po specjalnej obróbce jest wstrzykiwana w miejsce zabiegowe, pochodzi bezpośrednio od Pacjenta, dlatego też jest to bardzo bezpieczny sposób na zregenerowanie się skóry. Działanie osocza pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Ponadto, dzięki ostrzykiwaniu taką substancją, możliwa jest poprawa ogólnej kondycji i wyglądu skóry. Co więcej, osocze bogatopłytkowe działa korzystnie na tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, produkcję kolagenu i regenerację tkanek. Jego zadaniem jest pobudzenie do pracy komórek macierzystych.

Na czym polega zabieg?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to procedura, w której Pacjentowi podaje się jego własne osocze bogatopłytkowe, a także inne składniki krwi, w celu stymulacji procesów regeneracyjnych i poprawy stanu skóry czy leczenia różnych dolegliwości.

Oto ogólny opis procedury ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym:

1. Przygotowanie Pacjenta:

Pacjent jest dokładnie poinformowany o procedurze, jej celach, potencjalnych korzyściach oraz ewentualnych ryzykach. Lekarz przeprowadza także wtedy wywiad z Pacjentem, w celu oceny jego stanu zdrowia.

2. Pobranie krwi:

Lekarz pobiera krew od pacjenta, zazwyczaj z żyły w okolicy łokcia. Jest to zazwyczaj ilość od 5 do 50 ml krwi, dlatego też Pacjent nie ma się czego obawiać.

3. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego:

Pobrana krew jest poddawana procesowi wirowania w specjalnym urządzeniu zwanej wirówką. Ten proces pozwala oddzielić składniki krwi, w tym osocze bogatopłytkowe, od innych komponentów.

4. Iniekcja osoczem bogatopłytkowym:

Otrzymane osocze bogatopłytkowe jest pobierane do strzykawki, a następnie wprowadzane za pomocą iniekcji w obszar, który ma zostać leczony. To może być na przykład twarz, szyja, skóra głowy, stawy czy inne obszary ciała.

5. Proces regeneracyjny:

Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu i inne substancje, które mogą stymulować procesy regeneracyjne w tkankach. Ma to na celu poprawę elastyczności skóry, zwiększenie produkcji kolagenu, przyspieszenie gojenia się ran, a także może być stosowane w leczeniu stanów zapalnych.
6. Okres rekonwalescencji:
Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort lub obrzęk. W zależności od obszaru poddanego zabiegowi, czas rekonwalescencji może się różnić.
7. Kolejne sesje:
W zależności od celów terapeutycznych lekarz może zalecić serię zabiegów w odstępach czasowych, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Wskazania do zabiegu

Kiedy warto zdecydować się na ostrzykiwanie osoczem? Wskazania do ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym są różnorodne i rozwijają się wraz z postępem badań i doświadczeniem w dziedzinie medycyny regeneracyjnej. Decyzja o zastosowaniu tej substancji powinna być podjęta po dokładnej konsultacji z lekarzem, który oceni indywidualne potrzeby pacjenta oraz potencjalne korzyści i ryzyko związane z zabiegiem. Do najpopularniejszych wskazań do ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym w medycynie estetycznej należą:

 • Poprawa elastyczności skóry – ostrzykiwanie osoczem może być stosowane w celu poprawy jędrności skóry, redukcji zmarszczek i ogólnej regeneracji skóry.
 • Leczenie przebarwień i blizn – ostrzykiwanie twarzy może pomóc w zredukowaniu przebarwień skóry oraz w leczeniu blizn po trądziku czy zmian potrądzikowych.
 • Wspomaganie leczenia łysienia – w dermatologii ostrzykiwanie osoczem skóry głowy może być stosowane do wspomagania leczenia łysienia, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Zabieg ten polecany jest więc osobom, które zmagają się ze:

 • głębokimi i płytkimi zmarszczkami;
 • zwiotczałą, opadającą skóra
 • niejednolitym kolorytem skóry i przebarwieniami;
 • zmęczeniem i szarzeniem się skóry;
 • łysieniem;
 • alergią na syntetyczne wypełniacze;
 • koniecznością regeneracji skóry po przebytych zabiegach;
 • bliznami po trądziku oraz zmianami trądzikowymi;
 • utratą jędrności skóry.

Nadto ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest także skuteczne w leczeniu Pacjentów, u których zdiagnozowano problemy natury ginekologiczne, takie jak zaburzenia seksualne. Substancja czynna, która jest składnikiem naszej krwi, ma również zastosowanie w ortopedii, medycynie sportowej czy stomatologii.

Przeciwwskazania

Tak, jak każdy zabieg, również terapia osoczem bogatopłytkowym wymaga wstępnej konsultacji lekarskiej, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Mimo, że uważa się powszechnie, iż ostrzykiwanie twarzy osoczem jest bardzo bezpieczną procedurą, nie powinny z niego korzystać osoby, które:

 • są w ciąży;
 • przechodzą okres karmienia piersią;
 • leczą się onkologicznie;
 • cierpią na problemy związane z krzepliwością krwi;
 • wykazują nietolerancję iniekcji;
 • posiadają aktywną opryszczkę;
 • cierpią na choroby autoimmunologiczne;
 • posiadają infekcję ogólnoustrojową;
 • ich ogólny stan zdrowia nie jest dobry.

W przypadku chorób nowotworowych oraz autoimmunologicznych czy infekcji, to lekarz powinien ostatecznie ocenić, czy stan Pacjenta dyskwalifikuje go od wykonania zabiegu. Warto więc skorzystać z porady specjalistów, aby mieć pewność, że ograniczymy możliwość wystąpienia ewentualnych powikłań.

Ostrzykiwanie twarzy – rekonwalescencja

Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego jest przeprowadzany w gabinecie lekarskim, pod czujnym okiem specjalisty, po wstępnej kontroli stanu zdrowia. Nie wymaga on jednak konieczności hospitalizacji, a podanie substancji odbywa się w ciągu kilkudziesięciu minut. Ostrzykiwanie jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W tym celu lekarz używa specjalnego kremu lub żelu, który jest aplikowany jedynie w miejsce iniekcji. W związku z tym bezpośrednio po zabiegu niemal natychmiast można powrócić do normalnej aktywności. Widoczne podrażnienia skóry są naturalnym procesem gojenia się niewielkich ran, w których specjalista wbijał igłę, dlatego też po około tygodniu czasu samoistnie znikają. Można je również tuszować przy użyciu makijażu. Wstrzykiwanie osocza w twarz ma na celu pobudzenie procesów regeneracji oraz produkcji nowego kolagenu, dlatego też pierwsze efekty zabiegu będą widoczne po około 14 dniach. Z czasem jednak będą one coraz wyraźniejsze.

Jakie są zalecenia po zabiegu ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym?

Po upływie kilku godzin od zakończenia zabiegu Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Aby efekt był jak najlepszy, należy przez co najmniej jeden dzień unikać wysokich temperatur. W tym czasie specjaliści nie zalecają także korzystania z basenu, sauny oraz solarium. Osoba, której wstrzyknięto osocze bogatopłytkowe w twarz, nie powinna także wykonywać peelingów. Zaleca się wykonywanie pielęgnacji skóry oraz dbanie o jej odpowiednie nawilżenie.

Efekty stosowania osocza bogatopłytkowego

Ostrzykiwanie osoczem skóry głowy ma na celu zwiększenie grubości włosów, jak również zwiększenie ich liczby w jednostkach włosowych. Osocze bogatopłytkowe na włosy to zabieg najczęściej wykonywany u mężczyzn, którzy cierpią na łysienie androgenowe. Na efekty należy poczekać mniej więcej około trzech miesięcy od wykonania pierwszego ostrzykiwania, ponieważ tyle właśnie trwa cykl wzrostu włosa. Już po miesiącu Pacjenci mogą zauważyć, że coraz mniejsza ilość włosów wypada, a po około 6-8 tygodniach struktura włosa się poprawia. Wstrzykiwanie osocza w twarz daje pierwsze widoczne efekty już po 14 dniach. W późniejszym okresie dochodzi do stymulacji kolagenu oraz przebudowy skóry, dlatego też warto uzbroić się w cierpliwość, aby cieszyć się spektakularnym rezultatem tego zabiegu. Jeśli efekty nie do końca nas zadowolą, istnieje możliwość wykonania kolejnych zabiegów po upływie pewnego czasu. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny, dlatego też nie można do końca przewidzieć, w jakim czasie i po ilu sesjach będziemy mogli cieszyć się ostatecznym wynikiem terapii.

Czy istnieją jakieś ewentualne powikłania po zabiegu?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ do jego wykonania stosuje się krew Pacjenta. Wprowadzenie jej pod skórę za pomocą igły może jednak pozostawić drobne ślady nakłuć na skórze oraz wywołać niewielkie zaczerwienienia. Objawy te powinny jednak samoczynnie minąć w naturalnym procesie gojenia. Jeśli jednak zaobserwujesz u siebie inne niepokojące zmiany, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

Czy zabieg jest bolesny?

Nie. Lekarz znieczula miejsce iniekcji specjalnym kremem lub żelem.

W jakich odstępach czasu powinno się powtarzać zabieg?

Specjaliści zalecają przeprowadzanie kolejnych zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Ostrzykiwanie osoczem – cena

W różnych gabinetach medycyny estetycznej ostrzykiwanie osoczem może mieć różny koszt. Cena zabiegu jest także uzależniona od ilości sesji, ilości nakłuć oraz miejsca, w które zostanie wstrzyknięta substancja czynna. W klinice FabSkin możesz mieć pewność, że wampirzy lifting jest przeprowadzany przez wysoko wykwalifikowany personel. Zapewniamy fachową opiekę przed zabiegiem, jak również w trakcie jego trwania oraz po jego zakończeniu. Na naszej stronie znajdziesz dokładny cennik, który uwzględnia tę ofertę: osocze bogatopłytkowe cena, jak również inne opcje, które także mogą Cię zaciekawić: fibryna bogatopłytkowa cena i fibryna bogato płytkowa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dla stałych Klientów oferujemy również specjalne pakiety, które pozwolą Ci zaoszczędzić. Warto śledzić stronę naszej kliniki, ponieważ często zamieszczamy na niej informację o promocjach.

Osocze bogatopłytkowe CenaPakiet 3 zabiegów
1 ampułka805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki900 zł2250 zł (750 zł za zabieg)

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I KONSULTACJĘ

ADRES:
ul. Lazurowa 183/86, 01-479,
Warszawa – Bemowo

GODZINY OTWARCIA:
PN-PT: 9:00-21:00
SOB: 9:00-15:00

(22) 126 80 08

fabskin@fabskin.pl

Your Content Goes Here