Czasami kobiety i mężczyźni chcą skorzystać z depilacji laserowej, ale odkładają jej rozpoczęcie przez rozpoczynające się lato, zaplanowane podróże wakacyjne. Często uważają, że nie uda się im zrobić całej zaplanowanej serii zabiegów. Skazują się tym samym na podrażniającą maszynkę do golenia lub wybierają bolesny wosk. Marzenie o gładkiej skórze przekładane jest na jesień i zimę. Natomiast na świecie depilacja laserowa jest od dawna dostępna przez cały rok! Dlaczego tak jest? Czy zakaz depilacji latem to mit? Czy depilacja latem jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiemy Wam poniżej.

Na Florydzie, w Kalifornii i teraz w Warszawie! Depilacja laserowa dostępna przez cały rok!

W FabSkin Dr Radosława Rzepnikwoskiego od lat edukujemy naszych pacjentów, że myślenie o zakazie depilacji laserowej wiosną i latem to mit zakorzeniony od lat w naszym społeczeństwie. W innych częściach świata np.: na Florydzie, w Kalifornii, w USA – gdzie słońce świeci prawie przez cały rok depilacja laserowa jest zabiegiem całorocznym – wykonywanym standardowo i nikogo nie dziwi fakt wykonywania go w czerwcu, lipcu czy sierpniu.

Fototypy Polek i Polaków są niskie, przez co nie istnieje praktycznie możliwość powstania ewentualnych przebarwień. Chcemy też podkreślić, że nie ma znaczenia jakie miejsce depilujemy laserem Vectus. Możemy zdecydować się na depilację laserową latem np: pach, nóg, ud, bikini, pleców itd. Ważne jest aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem przez 2 kolejne dni i spokojnie możemy jechać z Warszawy na nasze wymarzone wakacje z aksamitnie gładką skórą – co zapewne będzie dostrzeżone na plaży czy w basenie.

Nowoczesna technologia gwarancją doboru indywidualnych parametrów zabiegu depilacji laserowej w lato!

Światło lasera Vectus działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym mamy jej więcej. Czy w takiej sytuacji osoby o naturalnym ciemnym kolorze skóry nie mogą wykonywać depilacji? Oczywiście, że mogą – laser Vectus umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do odcienia skóry. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia.

Bezbolesna i bezpieczna depilacja laserowa w lipcu i sierpniu

Pamiętajmy, że wbudowany system chłodzenia sprawia, że zabieg laserowej depilacji Vectus jest praktycznie bezbolesny a jego certyfikat FDA gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ Vectus usuwa wiele cebulek włosów jednocześnie, a nie pojedynczo jak ma to miejsce w przypadku wielu innych technologii laserowych.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji latem?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond). Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

  • Nogi, co 8-10 tygodni
  • Pachy, co 4-6 tygodni
  • Bikini, co 4-6 tygodni
  • Plecy, co 8-10 tygodni
  • Pośladki, co 8-10 tygodni
  • Przedramiona, co 4-6 tygodni
  • Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
  • Dłonie, co 4-6 tygodni

Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl