Depilacja bikini jest zabiegiem, który polega na usunięciu owłosienia z okolic intymnych. To doskonały sposób na to, aby cieszyć się idealnie gładką i estetycznie wyglądającą skórą, nie tylko latem, wkładając na siebie kostium kąpielowy, ale również przez cały rok. Istnieją różne sposoby na pozbycie się włosów z okolic intymnych. Jedna z nich to depilacja bikini płytkie. Na czym polega ten zabieg i co obejmuje? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Depilacja bikini płytkie – co to takiego?

Bikini płytkie to rodzaj depilacji, polegającej na usunięciu włosków do linii bielizny. Decydując się na niego, można pozbyć się niechcianego owłosienia, które wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort, szczególnie w sytuacjach intymnych oraz podczas odkrywania ciała na plaży czy basenie. Wybór tej metody, pozwala w należyty sposób przygotować się do wymarzonych wakacji.

Istnieje kilka rodzajów zabiegów, które dają szansę pozbycia się włosów na tym obszarze ciała. Część z nich można wykonać samodzielnie w domu, przy użyciu ogólnodostępnych produktów. Część natomiast wymaga dysponowania specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. W tym wypadku, bikini płytkie jest zabiegiem, przeprowadzanym w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej.

W jakim celu wykonuje się depilację bikini płytkie?

Płytkie bikini to rodzaj depilacji, rekomendowanej zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy cenią sobie naturalny i estetyczny wygląd w bieliźnie. Zabieg ten sięga do linii majtek i stanowi najpłytszą formę depilacji bikini. Zdecydować się na niego powinny osoby, które odczuwają dyskomfort, związany z nadmiernym owłosieniem łonowym, wychodzącym poza linię bielizny.

Bikini płytkie to również rodzaj depilacji, korzystnie wpływającej na poprawę komfortu życia seksualnego, a także umożliwiającej utrzymanie lepszej higieny w tych partiach ciała. Stanowi ona doskonały wybór w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilowaniem miejsc intymnych.

Czym depilować bikini?

Depilacja, jaką jest bikini płytkie, może być przeprowadzana z zastosowaniem kilku technik. Różnią się one sposobem wykonania, komfortem oraz trwałością. Jedną z metod, które wciąż cieszą się największym powodzeniem, jest ta z użyciem maszynki do golenia. Pomimo łatwej dostępności akcesoriów, umożliwiających przeprowadzenie tego typu zabiegu, nie jest on rekomendowany przez ekspertów depilacji. Z czego wynika ten sceptycyzm? Otóż przede wszystkim z tego, że ostrze maszynki działa drażniąco na skórę, zwiększając jej podatność na infekcje. Ponadto zacięcia, a także drobne ranki, które powstają w trakcie stosowania maszynki do golenia, znacznie psują efekt estetyczny.

Depilacja płytkie bikini może być również wykonywana przy użyciu wosku, a metoda ta zdecydowanie wygrywa ze wspomnianą wcześniej maszynką do golenia. Wykonanie jej w profesjonalnym gabinecie, pozwoli na maksymalne ograniczenie nieprzyjemnych doznań. Ponadto, efekty takiego zabiegu, utrzymują się nawet przez kilka tygodni.

Najskuteczniejszym ze sposobów na depilację bikini płytkie, jest metoda laserowa. To bezbolesne i trwałe rozwiązanie, oddziałujące bezpośrednio na cebulkę włosa. Pozwala ono na trwałe uporanie się z problemem wrastających włosków i występujących podrażnień, które pojawiają się w miejscu depilacji.

Wiedząc już jakie są sposoby na to, aby wykonać depilację bikini płytkie, nadszedł czas na sprecyzowanie, na jakim obszarze wykonuje się ten zabieg. Czy wiesz, co wchodzi w zakres rozwiązania, jakim jest depilacja bikini płytkie? Co obejmuje ten zabieg? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Bikini płytkie – co obejmuje?

Wzgórek łonowy, wargi sromowe, pośladki i okolice między nimi, nie należą do obszarów, poddawanych zabiegowi, jakim jest depilacja bikini płytkie. Co obejmuje zatem ta metoda usuwania owłosienia? Przede wszystkim depilacja płytkiego bikini, zwana również depilacją klasyczną, pozwala usunąć włosy z pachwin. Dzięki temu, nie przekraczają one linii majtek, a tym samym pozwalają utrzymać estetyczny wygląd.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: