Usuwanie niechcianego owłosienia z okolic bikini to jeden z zabiegów, które dla wielu kobiet okazują się być problematyczne. Wrastające włoski, zaczerwienienia i podrażnienia skóry, a także wiele innych dolegliwości sprawiają, iż szerokie grono pań, ma obawy przed wkładaniem stroju kąpielowego, właśnie z uwagi na wyżej wymienione. Jak się jednak okazuje, są skuteczne sposoby na usuwanie owłosienia zarówno z okolic, jak i miejsc intymnych, które nie powodują tego typu skutków ubocznych. Mowa tu o płytkim i głębokim bikini z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest bikini płytkie a głębokie i poznasz różnice w tych zabiegach. Zachęcamy do lektury

Jakie są rodzaje depilacji stosowanych w miejscach intymnych?

Istnieje kilka sposobów, na pozbywanie się owłosienia w miejscach intymnych. Część z nich można samodzielnie wykonywać w domu, część natomiast w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Popularnymi metodami likwidacji owłosienia z okolic bikini, które z łatwością można stosować w zaciszu własnego domu, są:

  • Kremy do depilacji i plastry z woskiem. Niezwykle popularne i łatwe do nabycia w drogeriach.
  • Maszynki do golenia. To jedna z tych metod, na które decyduje się wiele kobiet. Pozwalają na szybkie pozbycie się owłosienia. Ryzykiem ich stosowania są jednak podrażnienia skóry i zacięcia.
  • Depilatory. Przeznaczone dla osób o wysokim progu bólu. Służą wciąganiu włosów i usuwaniu ich wraz z cebulkami. Podobnie jak maszynki do golenia, mogą powodować jednak obrażenia w okolicach intymnych.

Wyżej opisane metody są najczęściej praktykowane przez kobiety, które chcą zlikwidować niechciane owłosienie z okolic intymnych. Nie dają one jednak trwałych efektów i nierzadko powodują wiele skutków ubocznych, co czyni je mało skutecznymi i niekomfortowymi.

Bikini płytkie a głębokie – to warto wiedzieć

Rosnąca popularność profesjonalnych zabiegów, których celem jest usuwanie owłosienia z miejsc intymnych sprawia, że coraz więcej kobiet, ale również i mężczyzn, decyduje się skorzystać z tego typu rozwiązań. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na trwałe, szybkie i całkowite pozbycie się problemu, jest depilacja laserowa. Dzięki niej, można pożegnać się z owłosieniem nawet na kilka lat, co stanowi niepodważalny argument, że jest to najbardziej skuteczna metoda. Stosuje się ją zarówno w przypadku bikini płytkiego, jak i głębokiego. Czym różnią się oba te rodzaje depilacji? Dowiesz się w dalszej części artykułu. Sprawdź, czym charakteryzuje się bikini głębokie a płytkie.

Bikini płytkie a głębokie – różnica

Co wyróżnia bikini płytkie a głębokie? Różnica w tych zabiegach, odnosi się przede wszystkim do obszaru ich wykonywania. Wyjaśniając, na czym polega, możemy wskazać:

  • Bikini płytkie. Polega na usunięciu włosków do linii bielizny.
  • Bikini głębokie. Obejmuje depilację całego obszaru okolic miejsc intymnych. Mowa tu o wzgórku łonowym i wargach, a także pachwinach.

Wybór rodzaju zabiegu, zależy głównie od efektów, jakie chce uzyskać osoba, która zdecydowała się na jego wykonanie. Dzięki tego typu rozwiązaniom, można czuć się pięknym i zadbanym przez długi czas.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: