Depilacja laserowa to technika trwałego usuwania włosów, która trwale niszczy część mieszka włosowego. Laserowe usuwanie włosów jest zwykle wykonywane w serii zabiegów. Liczba wymaganych zabiegów różni się w zależności od rodzaju skóry, jej koloru i tekstury oraz leczonego obszaru.

Jak działa depilacja laserowa?

 

Lasery działają, wysyłając wiązkę energii świetlnej do mieszków włosowych, w których rosną włosy. To światło generuje ciepło, które uszkadza mieszki włosowe, utrudniając im odrastanie włosów. Ze względu na sposób, w jaki laser celuje w melaninę we włosach, energia nie jest skierowana na skórę, więc nie widać żadnych uszkodzeń naskórka ani dolnej części skóry właściwej.

Po każdej sesji mieszki włosowe doznają coraz większych uszkodzeń. Na początku może wystąpić dalszy wzrost włosów, ale zauważysz wolniejszy i cieńszy wzrost w obszarze docelowym, a w miarę kontynuowania cyklu zabiegów mieszki włosowe będą bardziej uszkodzone, a wzrost włosów spowolni jeszcze bardziej. To jeden z powodów, dla których ważne jest utrzymanie pełnego cyklu zabiegów.

Niektóre mieszki włosowe już nigdy nie będą w stanie odrosnąć włosów, a inne będą w stanie wyrosnąć cieńsze włosy tylko za kilka miesięcy w przyszłości.

Depilacja laserowa – ile zabiegów pozwoli osiągnąć pełen efekt?

 

To zależy od Twojego ciała. Każdy ma inną ilość włosów, a włosy rosną w różnym tempie. Aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosów z danego obszaru, musimy zaplanować wiele sesji zgodnie z cyklami wzrostu włosów. Liczba potrzebnych sesji depilacji laserowej różni się w zależności od osoby, ponieważ każde ciało jest inne. Dlatego też to specjalista na pierwszej wizycie oceni, ile zabiegów depilacji laserowej będzie potrzebne.

Sesje depilacji laserowej są skuteczne w usuwaniu włosów znajdujących się w fazie anagenu. Po pierwszej sesji poczekamy kilka tygodni przed wykonaniem kolejnej. W tym czasie nowa grupa włosów wejdzie w fazę anagenu, gdzie będzie można poddać je działaniu lasera. Proces ten powtarza się tak długo, aż pacjent będzie w pełni zadowolony z efektu. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile zabiegów depilacji laserowej pozwoli osiągnąć pełen efekt.

Aby usunąć owłosienie, większość pacjentów potrzebuje od 2 do 6 zabiegów laserowych. Po skończonych zabiegach większość pacjentów widzi efekty epilacji przez kilka miesięcy, a nawet lat. Kiedy włosy odrastają, jest ich mniej. Włosy są również cieńsze i jaśniejsze.

Depilacja laserowa — co ile tygodni powtarza się zabieg?

 

Wszystko zależy od osobistych predyspozycji pacjenta oraz tego, w jakim miejscu wykonywana jest depilacja laserowa. Co ile tygodni powtarza się zabieg? Różnie. Ponieważ włosy na twarzy rosną szybciej niż włosy na ciele, wizyty depilacji laserowej twarzy zwykle rozpoczynają się co 4 tygodnie, a zabiegi na ciało zaczynają się co 6 tygodni. W miarę postępów w sesji powinno się zauważyć, że wzrost włosów jest mniejszy, a włosy, które rosną, pojawiają się wolniej, więc po czwartym zabiegu laseroterapeuta omówi z Tobą wyniki i ewentualnie zaleci odstępy między kolejnymi wizytami na twarz w odstępie 4-6 tygodni i wizyty w ciele w odstępie 6-8 tygodni.

Depilacja IPL jak często się ją wykonuje?

 

Depilacja IPL, czyli Intense Pulsed Light – to system, który dostarcza impulsy światła przez rękojeść, która jest trzymana przy skórze, aby odparować górną warstwę komórek skóry. Proces ten powoduje zniszczenie mieszków włosowych i trwałe ograniczenie wzrostu włosów. Po każdym zabiegu skóra musi się zregenerować. Dodatkowo włosy muszą znaleźć się w odpowiedniej fazie wzrostu do zabiegu. Dlatego zabiegi powtarza się nie częściej niż co 4 tygodnie. Uznawana jest jako bezbolesna depilacja laserowa, co zwiększa komfort pacjentów. 

Ile zabiegów potrzebnych jest na poszczególne części ciała?

 

Jak już wspomnieliśmy, każda część ciała ma inną tolerancję co do ilości zabiegów oraz trwania całej sesji. Ile zabiegów potrzebnych jest na różne części ciała?

Depilacja laserowa twarzy i szyi – ile zabiegów jest koniecznych?

 

Twarz i szyja to jedne z najczęstszych obszarów poddawanych depilacji laserowej. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są zainteresowani oczyszczaniem tych obszarów, ponieważ niechciane owłosienie jest w tych miejscach dość widoczne. Jeśli woskowałeś lub goliłeś twarz od dłuższego czasu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już spowodowałeś uszkodzenie mieszków włosowych w tym regionie. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz potrzebować mniej sesji, gdy rozpoczniesz proces depilacji twarzy. Hormonalne obszary ciała często wymagają więcej zabiegów niż niehormonalne obszary ciała (takie jak nogi). Możesz spodziewać się około sześciu do ośmiu zabiegów, zanim mieszki włosowe przestaną wytwarzać włosy. Będziesz także musiał odczekać około czterech do sześciu tygodni pomiędzy każdym zabiegiem.

Depilacja laserowa bikini – ile zabiegów jest koniecznych?

 

Wiele osób poszukuje też depilacji laserowej w celu usunięcia niechcianych włosów w okolicy bikini. Ta część ciała to kolejny obszar hormonalny. Oznacza to, że będziesz potrzebować więcej zabiegów niż na niehormonalny obszar ciała. Depilacja brazylijska zajmie od około pięciu do dziesięciu zabiegów, zanim osiągniesz pożądane rezultaty. Należy pamiętać, że między zabiegami w tym obszarze ciała trzeba będzie odczekać około czterech do sześciu tygodni.

Depilacja laserowa pach – ile zabiegów jest koniecznych?

 

Pachy to również kolejna hormonalna część ciała, ponieważ włosy powstają po okresie dojrzewania. Są one również miejscem zwiększonej potliwości, przez co utrudniona jest depilacja laserowa pachy. Ile zabiegów będziesz potrzebować? Depilacja pach może zajmować około sześciu do ośmiu zabiegów co sześć tygodni, zanim zobaczysz optymalne rezultaty. Te ramy czasowe mogą wydawać się zniechęcające, ale nie martw się, ponieważ zabiegi trwają tylko około dziesięciu minut.

Depilacja laserowa nóg – ile zabiegów jest koniecznych?

 

W końcu osiągnęliśmy punkt, w którym nie ma już hormonalnych rejonów ciała — oznacza to, że pozostałe wymienione obszary będą wymagały mniej zabiegów. Potencjalnie możesz zadowolić się trzema zabiegami na każdą nogę, bo osiągniesz pożądane rezultaty. Nierzadko słyszy się również o ludziach wymagających do sześciu zabiegów depilacji nóg. Dzieje się tak, ponieważ skuteczność depilacji laserowej zależy od rodzaju skóry, wieku i innych czynników. Brak hormonów w tym obszarze ciała nie wpływa na czas oczekiwania, ale nadal będziesz musiał odczekać od około czterech do sześciu tygodni między każdym zabiegiem.

Depilacja laserowa pleców – ile zabiegów jest koniecznych?

 

Niektórzy ludzie zazwyczaj decydują się także na depilację laserową pleców, ponieważ pojawia się u nich owłosienie również w tym rejonie. Mężczyźni, którzy wybierają depilację pleców, potrzebują około pięciu do siedmiu sesji, aby skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia na plecach. Kobiety, które chciałyby zdecydować się na zabiegi depilacji laserowej na plecach, powinny liczyć tylko na kilka sesji. Ważne jest, aby pamiętać, że wymagana liczba sesji zależy od ilości włosów, które masz w tym regionie. Chociaż liczba zabiegów może się różnić w zależności od pacjenta, każdy pacjent powinien mieć świadomość, że między każdym zabiegiem musi odczekać około czterech do sześciu tygodni.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: