Skóra z rozszerzonymi naczynkami to problem, który nęka wiele kobiet. Nieestetyczne pajączki mogą pojawić się w zasadzie na każdej części ciała, ale najczęściej występują na twarzy oraz na nogach. Pajączki na nogach z reguły tworzą się w skupiskach i mogą z czasem rozwinąć się w poważniejsze stany chorobowe, takie jak żylaki. Z kolei pajączki na twarzy, pojawiające się w okolicy nosa i policzków, wskazują na cerę naczynkową, mogą być także objawem poważniejszych chorób, takich jak trądzik różowaty czy toczeń. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, dlatego nie wolno ich lekceważyć. I choć trudno jest je ukryć, to można z nimi skutecznie walczyć za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W gabinecie kosmetycznym Fabskin korzystamy ze skutecznych, bezpiecznych i małoinwazyjnych metod zamykania popękanych naczynek na twarzy i nogach.

Po czym poznać cerę naczynkową?

Cera naczynkowa charakteryzuje się wyraźnym rumieniem, który nasila się pod wpływem oddziaływania określonych czynników. Z upływem czasu rumieniowi zaczynają towarzyszyć pojedyncze drobne naczynka. Są to tzw. teleangiektazje. Teleangiektazje to jedna z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym skóry, która pojawia się głównie u kobiet, ponieważ hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia skłonności do ich poszerzania się. Osoby ze skórą naczynkową z reguły mają bardzo delikatną, suchą i cienką skórę. Czynnikami, które sprzyjają poszerzaniu się naczynek, są m.in. wahania temperatur, wiatr, promieniowanie UV, niewłaściwa dieta (spożywanie ostrych potraw), korzystanie z sauny, stres.

Twoim problemem są rozszerzone i pękające naczynka?

Umów się na laserowe usuwanie naczynek

Pękające naczynka na twarzy – jakie są przyczyny?

Skłonności do cery naczynkowej oraz pękające naczynka bardzo często są wynikiem predyspozycji genetycznych (aż w 80%). Do pozostałych przyczyn tej przypadłości zalicza się: zaburzenia hormonalne, wrażliwość skóry, nadciśnienie tętnicze, zbyt częste opalanie się. Pajączki pojawiające się na twarzy mogą być również przyczyną trądziku różowatego, którego inne objawy, takie jak grudki i krosty pojawiają się dopiero po pewnym czasie.

Nieestetyczne pajączki na nogach

Rozległe pajączki najczęściej pokrywają uda i łydki. Jest to problem estetyczny i zdrowotny, objawiający się występowaniem silnych niebieskich lub różowych “sieci” naczynek na skórze. Początkowo są one pojedyncze i mało zauważalne, ale z czasem łączą się w skupiska o różnej wielkości, przypominające “pajęcze sieci”. Najczęściej występują symetrycznie po wewnętrznej stronie ud. Rozszerzone naczynka na nogach mogą świadczyć o niewydolności krążenia żylnego. Nie jest to jednak jedyny objaw tej choroby. Jeżeli dodatkowo pojawiają się inne dolegliwości, takie jak uczucie “ciężkich nóg”, obrzęki, warto udać się na konsultację lekarską. Pajączki na nogach pojawiają się na skutek predyspozycji genetycznych, długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, noszenia nieprawidłowego obuwia, stosowania antykoncepcji hormonalnej, otyłości, często występują u kobiet w ciąży.

Jakie są efekty laserowego zamykania naczynek?

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Laserowe zamykanie naczynek laserem – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby mające problem z pękającymi naczynkami na twarzy lub/i nogach zapraszamy do konsultacji telefonicznej w celu ustalenia szczegółów zabiegu.

Metody usuwania naczynek

Najbardziej skuteczną metodą usuwania naczynek, zarówno w obrębie twarzy, jak i nóg, jest laserowe zamykanie naczynek.

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Laser to nowoczesna technologia zamykania naczyń krwionośnych na twarzy bez ryzyka powikłań. Działanie lasera polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione chorobowo miejsce, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Na skutek działania światła uszkodzone komórki ulegają zniszczeniu i zastępowane są przez komórki zdrowe. Struktura komórkowa odnawia się, a skóra staje się wyraźnie piękniejsza w bardzo krótkim czasie. Laser wyposażony jest w inteligentny system rozpoznawania pigmentu w skórze, dzięki czemu jest w stanie selektywnie atakować wybrane komórki, nie naruszając przy tym tych zdrowych.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi

Zabieg jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny, nie wymaga przebycia okresu rekonwalescencji, a pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków. W zależności od stopnia nasilenia zmian należy wykonać od 1 do 6 zabiegów. Całkowite efekty widoczne są kilka tygodni po zakończeniu terapii. Często pacjent widzi znaczną poprawę już po pierwszym zabiegu. – lek. Radosław Rzepnikowski

 

Zainteresowało Cię laserowe usuwanie naczynek? Poznaj laserowe usuwanie zmian naczyniowych i zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem usuwania zmian naczyniowych.

Laserowe usuwanie naczynek na nogach

Laserowe zamykanie naczynek na nogach to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Za pomocą nowoczesnego lasera neodymowo-jagowego  z powodzeniem można usunąć takie zmiany naczyniowe, jak: pajączki, popękane żyłki, teleangiektazje, wenulektazje. Laser emituje fale o długości 1064 nanometrów, które docierają w głąb skóry, aż do hemoglobiny. Wiązka światła skupiona w konkretnym miejscu wytwarza ciepło, które pozwala na naprawę tkanki, nie uszkadzając zdrowych komórek. Laser umożliwia usunięcie naczynek mających około 3 mm, występujących szczególnie na nogach. Ponadto przyczynia się do ujędrniania skóry i poprawy jej kondycji. Zabieg wykonują doświadczeni lekarze, którzy dobierają moc działania lasera odpowiednio do potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania problemu. Pacjenci zauważają usunięcie naczynek i żylaków już po pierwszej sesji, jednak w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wskazane jest przeprowadzenie serii 4-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Zobacz więcej informacji na temat laserowego usuwania naczynek na nogach i zapoznaj się z aktualnym cennikiem zamykania naczynek z ud i łydek.

Chcesz usunąć naczynka z nóg?

Skorzystaj z naszej oferty na laserowe usuwanie naczynek

Wszystkie osoby, które mają problem z pękającymi/ rozszerzonymi naczynkami na twarzy oraz nogach (łydki, uda), zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy najwyższy poziom usług, bezpieczeństwo, profesjonalizm i fachowość.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08