Jedno z badań szacuje, że kobiety spędzają średnio 72 dni, czyli ponad 10 tygodni na goleniu nóg w ciągu swojego życia. Nie wspominając o niezliczonych skaleczeniach i zadrapaniach spowodowanych goleniem, które przeszkadzają Ci przez długi czas po zakończeniu golenia. A woskowanie, inny powszechny zabieg depilacji, jest bolesny i może prowadzić do wrastania włosków. Czas porzucić maszynkę i woskowanie. Zamiast tego rozważ depilację laserową jako trwałe rozwiązanie. Nie marnuj kolejnej minuty swojego życia na usuwanie niechcianych włosów, które odrosną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przygotować się do depilacji laserowej przed pierwszą wizytą.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to trwałe rozwiązanie do usuwania owłosienia, które leczy problem u jego źródła. Za pomocą celowanych laserów zabieg zabija mieszki włosowe bez uszkadzania skóry. Laser to ukierunkowana wiązka światła, którą absorbuje pigment we włosach. Światło następnie zabija mieszek włosowy, uniemożliwiając dalszy wzrost włosów. Niektóre obszary, w których możesz skorzystać z usługi depilacji laserowej to:

 • Pachy
 • Bikini
 • Nogi
 • Z powrotem
 • Podbródek
 • Górna warga

Chociaż dostępne są domowe produkty do depilacji laserowej, zazwyczaj nie są one tak skuteczne, jak profesjonalne zabiegi. Mogą również stanowić zagrożenie dla niektórych osób.

 

Czego można się spodziewać podczas zabiegu depilacji laserowej

 

Chociaż zaczniesz zauważać mniejszy wzrost włosów już po trzech wizytach, ludzie zazwyczaj potrzebują 6-10 zabiegów, aby zauważyć trwałe zmniejszenie ilości włosów. Całkowite leczenie zajmie około 6 miesięcy lub dłużej. Wynika to z cyklu wzrostu włosów, co oznacza, że będziesz musiał zostawić 4-6 tygodni między wizytami w obszarach o szybkim wzroście włosa (jak twarz) i nawet 8-10 tygodni w przypadku innych obszarów. Jednak sama wizyta jest zwykle szybka. Choć przypadku większych obszarów, takich jak plecy, zabieg może zająć nawet 60 minut, natomiast rejony takie jak wąsik, podbródek czy pachy to wizyty na kilka minut.

 

Co najważniejsze, po zabiegu depilacji laserowej można spodziewać się zauważalnych efektów. Depilacja laserowa jest skuteczna u 90% osób, co oznacza, że większość ludzi doświadcza utraty włosów po trzech do sześciu sesjach. Należy jednak pamiętać, że wyniki mogą nie być natychmiastowe. Często zdarza się, że osoby doświadczają zwiększonego wzrostu włosów na początku leczenia. Jednak tuż po nich następuje zwiększone wypadanie włosów. Co więcej, bezbolesna depilacja laserowa to nie mit. Praktycznie każdy zabieg jest bezbolesny. 

 

Przygotowanie do depilacji laserowej – najważniejsze fakty

 

Zabieg depilacji laserowej, jako zabieg kosmetyczny szczególnego rodzaju wymaga od pacjenta dokładnego przygotowania się do niego, dużo wcześniej niż może się wydawać.

 

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

 

Zanim zaczniesz szukać w Internecie „depilacja laserowa w pobliżu”, poświęć trochę czasu na przeczytanie wskazówek jak się przygotować do depilacji laserowej, aby wiedzieć, jak postępować przed pierwszym zabiegiem. Co ważne. Pierwsze spotkanie będzie spotkaniem kontrolnym – osoba prowadząca serię sprawdzi, czy nie występują przeciwwskazania medyczne, ale też omówi szczegółowo jak przygotować się do zabiegu.

Depilacja laserowa jak się przygotować? – oto najważniejsze wskazówki!

 

Trzymaj się z dala od słońca

 

Zabiegu laserowego nie można wykonywać na skórze spalonej słońcem lub niedawno opalonej, dlatego przed wizytą na laserze należy zrobić sobie co najmniej dwutygodniową przerwę od wygrzewania się na słońcu, a także odwiedzania solarium. Twoja skóra będzie szczególnie wrażliwa po zabiegach, więc między wizytami używaj SPF30 i unikaj słońca.

 

Uważaj na produkty do pielęgnacji skóry

 

Niektóre popularne produkty do pielęgnacji skóry zwiększają wrażliwość skóry na światło. Ponieważ depilacja laserowa wykorzystuje światło do celowania w mieszki włosowe, zwiększona światłoczułość może zwiększyć ryzyko poparzenia skóry przez zabieg. Składniki, których należy unikać, to nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i retinol. Przestań używać produktów z tymi składnikami 2-3 dni przed zabiegiem i odczekaj kolejne 2-3 dni po zabiegu przed ponownym użyciem. Jeśli skusiła cię depilacja laserowa pach, może być także konieczna zmiana antyperspirantu na kilka dni przed i po zabiegu. 

 

Pozbądź się włosów – depilacja laserowa, kiedy się ogolić?

 

Choć niektórych będzie to dziwić przed zabiegiem, należy pozbyć się włosów. Będziesz musiał ogolić obszar poddawany depilacji w ciągu 24 godzin przed zabiegiem laserowym. W przypadku okolic bikini nie czekaj z goleniem do ostatniej chwili. Skóra w tym obszarze jest szczególnie wrażliwa (jest to jeden z powodów, dla których warto porzucić golenie!), więc warto zostawić trochę czasu na zagojenie się podrażnień. Jednak nie używaj pincety ani wosku! Jest to szczególnie ważna wskazówka między wizytami. Laser celuje w pigment we włosach, więc jeśli uszkodziłeś mieszek włosowy pęsetą lub woskiem, zabieg nie zadziała. Zamiast tego zobaczysz, że włosy usunięte przed zabiegiem odrastają. Odczekaj co najmniej 4 tygodnie po ostatniej depilacji woskiem przed rozpoczęciem zabiegu depilacji laserowej.

 

Wybierz odpowiednią garderobę

 

Po zabiegu depilacji laserowej możesz wyczuć pewne podrażnienia w okolicy, która była poddana zabiegowi. Aby uniknąć dalszego podrażnienia przez ubranie, wybierz luźną i oddychającą odzież. Jeśli pielęgnujesz okolice bikini, wybierz bawełnianą bieliznę i luźne spodnie lub spódnicę.

 

Przyjedź z czystą skórą

 

Przyjdź na wizytę z czystą skórą. Nie używaj żadnych kremów, olejków, kremów przeciwsłonecznych, dezodorantów ani kosmetyków do makijażu. Jeśli naprawdę nie możesz uniknąć tych produktów, poproś o możliwość przygotowania się po przyjeździe, aby móc oczyścić skórę przed zabiegiem. Będziesz także musiał zaprzestać stosowania samoopalaczy na dwa tygodnie przed wizytą. Upewnij się, że dokładnie złuszczasz skórę przed zabiegiem, aby usunąć wszelkie pozostałości samoopalacza.

 

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini?

 

Depilacja laserowa bikini nie różni się aż tak bardzo od innych rejonów ciała. Jednakże przed tym zabiegiem należy zachować szczególną ostrożność. Wybierz termin na golenie włosów na kilka dni przed zabiegiem, aby mogły zagoić się ewentualne podrażnienia, Wybierz także odpowiednią bieliznę.

 

Przed depilacją laserową bikini, konieczne jest też ogolenie pośladków. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci prawidłowo golić te rejony i okolice odbytu:

 • Nie zaczynaj golić się od pośladków. Zawsze zaczynaj od linii bikini, aby uniknąć ryzyka infekcji.
 • Możesz podczas golenia użyć odpowiednio ustawionego lusterka, co ułatwi całość zabiegu.
 • Zacznij golić się podczas przysiadu. Kucanie pomaga dostać się do wszystkich rejonów.
 • Opłucz maszynkę po każdym przeciągnięciu.
 • Po goleniu pośladków użyj ciepłej szmatki, aby oczyścić je z włosków i resztek kremu.

Po zakończeniu golenia powstrzymaj się od używania zimnej wody wokół tego obszaru. Ponieważ otaczająca skóra jest nadal wrażliwa, letnia woda może pomóc w zapobieganiu podrażnieniom skóry. Należy również unikać stosowania jakichkolwiek balsamów lub środków nawilżających na skórę przed sesją zabiegową.

 

Co po zabiegu?

 

Po każdym zabiegu z serii otrzymasz instrukcję jak pielęgnować skórę oraz czego unikać. Niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu, w tym nadmierna ekspozycja na ciepło lub słońce, może zwiększyć ryzyko powstawania blizn, zmian pigmentacyjnych i zmian tekstury skóry.

 

 • Należy bezwzględnie unikać nadmiernego nagrzewania się obszaru zabiegowego, w tym używania jacuzzi, sauny czy wykonywania treningu przez 24 godziny po zabiegu depilacji laserowej.
 • Unikaj ekspozycji na słońce w obszarze zabiegowym i nie używaj w ogóle solarium przez dwa tygodnie po zabiegu. Codziennie używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym (niezależnie od pogody).
 • Przez trzy dni po zabiegu nie należy stosować żadnych produktów miejscowych, które powodują nadwrażliwość na światło (np. hydroksykwasów, kwasu salicylowego, retinoli i nadtlenku benzoilu) w miejscach poddanych zabiegowi. Użyj delikatnego środka czyszczącego i balsamu z naturalnymi olejkami.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wszystkich leków doustnych, które otrzymałeś podczas konsultacji.
 • Przez co najmniej 14 dni po depilacji laserowej nie należy wykonywać zastrzyków z botoksu, wypełniaczy skórnych, peelingów chemicznych ani mikrodermabrazji w obszarze zabiegowym.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: