W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd. Chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają oraz wykonują wiele zabiegów, aby wyglądać atrakcyjnie i podobać się zarówno sobie jak i kobietom. Obecnie coraz częściej zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to zabiegi przeznaczone również dla mężczyzn. Jednym z nich jest laserowa depilacja, która jest idealnym zabiegiem dla zadbanych panów chcących pozbyć się na trwałe nieestetycznych włosków z różnych partii ciała. Depilacja przy użyciu lasera Palomar Vectus nie jest już jedynie zabiegiem dla kobiet. Nie każdy mężczyzna musi wyglądać jak model z okładki, ale zdecydowanie każdy powinien dbać o swój wygląd. Gładka klatka piersiowa i plecy to atrybuty atrakcyjnego mężczyzny.

 

Depilacja laserowa Vectus jest rekomendowana mężczyznom przez cały rok – niezależnie od pory roku!

 

Dlaczego warto skorzystać z laserowej depilacji owłosienia?

Każdy mężczyzna poświęca w swoim życiu wiele godzin na golenie, aby czuć się bardziej komfortowo, higienicznie i oczywiście aby podobać się płci pięknej. Najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia jest korzystanie z ręcznej lub elektrycznej maszynki do golenia. Jest to szybki sposób, jednak posiada wiele wad i może być uciążliwy. Przede wszystkim daje nietrwałe efekty, które wyczuwalne są już następnego dnia – włoski są sztywne i kłujące. Dodatkowo goleniu przy pomocą maszynki bardzo często towarzyszą bolesne zacięcia i wrastające włoski, które wywołują zmiany ropne. Maszynka do golenia nie sprawdza się przy usuwaniu włosów z innych partii ciała takich jak plecy czy pośladki, ponieważ jest bardzo trudne do wykonania samemu. Poza tym włoski odrastające w tych miejscach mogą być wyjątkowo dokuczliwe.

 

Laserowa depilacja mężczyzn jest zabiegiem bezbolesnym i bezinwazyjnym. Daje natychmiastowe efekty i wygodę na długi czas. Pozbycie się zbędnego owłosienia jest nie tylko wymogiem natury estetycznej, ale przede wszystkim ułatwia codzienną higienę i pielęgnację.

 

Wielu mężczyzn zmaga się z tak zwaną hipertrychozą, czyli nadmiernym porostem włosów, które może obniżać poczucie własnej wartości, atrakcyjność i powodować kompleksy. Kolejnym czynnikiem, który przemawia za skorzystaniem z usług laserowej depilacji mężczyzn jest męska nadpotliwość, która występuje szczególnie pod pachami i w innych obszarach nadmiernego owłosienia. Jest to przykra przypadłość, która wpływa na poziom higieny i komfort życia. Brak owłosienia równoznaczny jest z mniejszą potliwością i delikatniejszą skórą.

 

Laserowa depilacja mężczyzn

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie stosujemy bezpieczne i nowoczesne metody depilacji za pomocą lasera. Laser Palomar VECTUS to urządzenie nowej generacji, które szybko i bezboleśnie usunie niechciane owłosienie z wybranych partii ciała. Oferta skierowana jest również dla mężczyzn, którzy chcą czuć się komfortowo i wygodnie w swojej skórze. Laserowa depilacja jest nowoczesną alternatywą dla pozostałych metod usuwania włosków. Może być zastosowana praktycznie na każdą partię ciała, nawet na partie bardzo wrażliwe takie jak twarz i miejsca intymne. Wybór miejsca depilacji należy przede wszystkim do klienta. Przed każdym zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego badają strukturę włosa, jego kolor i grubość. Wykonywana jest również próba laserowa, aby sprawdzić indywidualną reakcję skóry pacjenta na wiązki promieni.

 

Jak działa laser Palomar VECTUS?

Nowoczesny inteligentny Laser diodowy Palomar VECTUS działa jedynie powierzchownie i nie wpływa na funkcje organizmu. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, w związku z tym pacjent może powrócić niemalże natychmiast do swoich codziennych obowiązków. Dzięki technologii Skintel rozpoznaje poziomu melaniny w skórze i dobiera program oraz ustawienia odpowiednie dla każdego pacjenta co daje idealne dopasowanie do każdego rodzaju skóry. Działanie laseru polega na tym, że emituje on wiązkę promieni, która przenika przez tkankę skórną do mieszka włosowego i niszczy jego cebulkę.

 

Laser VECTUS Palomar służący do depilacji mężczyzn działa na owłosienie, które jest aktualnie w etapie wzrostu, to znaczy na około 1/3 widocznego owłosienia. W związku z tym należy powtarzać zabieg kilkakrotnie w odstępie od 4 do 9 tygodni, aby uzyskać jak najlepsze efekty i pozbyć się całego niechcianego owłosienia. Dowiedz się więcej o funkcjach i działaniu laseru Palomar Vectus.

 

Które części działa najczęściej depilują mężczyźni?

Z badań wynika, że najczęściej depilowanym przez mężczyzn obszarem są pachy. Związane jest to występowaniem nadmiernej potliwości właśnie w tych partiach. Gdy pod pachami nie występuje zbędne owłosienie kropelki potu nie rozkładają się, więc jego zapach jest mniej intensywny. Wielu mężczyzn depiluje również klatkę piersiową, plecy, ramiona, twarz i brzuch. Coraz bardziej popularna wśród mężczyzn ze względów estetycznych i higienicznych jest laserowa depilacja miejsc intymnych.

 

Depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie w zależności od depilowanego obszaru ciała. Istotne jest, że każdy kolejny zabieg daje lepsze efekty, ponieważ laser działa już na wcześniej osłabionych włoskach. Najłatwiej pozbyć się włosów ciemnych, w których jest zawarta duża ilość melaniny. Przykładowa ilość zabiegów na dane partie ciała:

 

 • Nogi, co 8-10 tygodni
 • Pachy, co 4-6 tygodni
 • Obszar łonowy, co 4-6 tygodni
 • Plecy, co 8-10 tygodni
 • Pośladki, co 8-10 tygodni
 • Przedramiona, co 4-6 tygodni
 • Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
 • Dłonie, co 4-6 tygodni

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat laserowej depilacji poszczególnych partii ciała prosimy odwiedzić stronę laserowej depilacji pleców, laserowej depilacji twarzy i laserowej depilacji miejsc intymnych.

 

Przeciwskazania przed laserową depilacją mężczyzn

 • Przechodzenia terapii retinoidami
 • Alergie skórne
 • Świeża opalenizna
 • Bliznowiec
 • Cukrzyca
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Epilepsja
 • Uszkodzony naskórek
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • Rozrusznika serca
 • Niektóre zioła i leki
 • Fotouczulenia
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne

 

 

Szczegóły: https://fabskin.pl/zabiegi-depilacja-mezczyzn/