W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd. Chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają oraz wykonują wiele zabiegów, aby wyglądać atrakcyjnie i podobać się zarówno sobie jak i kobietom. Obecnie coraz częściej zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to zabiegi przeznaczone również dla mężczyzn. Jednym z nich jest laserowa depilacja, która jest idealnym zabiegiem dla zadbanych panów chcących pozbyć się na trwałe nieestetycznych włosków z różnych partii ciała. Depilacja przy użyciu lasera nie jest już jedynie zabiegiem dla kobiet. Nie każdy mężczyzna musi wyglądać jak model z okładki, ale zdecydowanie każdy powinien dbać o swój wygląd. Gładka klatka piersiowa i plecy to atrybuty atrakcyjnego mężczyzny.

Depilacja laserowa jest rekomendowana mężczyznom przez cały rok – niezależnie od pory roku!

Dlaczego warto skorzystać z laserowej depilacji owłosienia?

Każdy mężczyzna poświęca w swoim życiu wiele godzin na golenie, aby czuć się bardziej komfortowo, higienicznie i oczywiście aby podobać się płci pięknej. Najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia jest korzystanie z ręcznej lub elektrycznej maszynki do golenia. Jest to szybki sposób, jednak posiada wiele wad i może być uciążliwy. Przede wszystkim daje nietrwałe efekty, które wyczuwalne są już następnego dnia – włoski są sztywne i kłujące. Dodatkowo goleniu przy pomocą maszynki bardzo często towarzyszą bolesne zacięcia i wrastające włoski, które wywołują zmiany ropne. Maszynka do golenia nie sprawdza się przy usuwaniu włosów z innych partii ciała takich jak plecy czy pośladki, ponieważ jest bardzo trudne do wykonania samemu. Poza tym włoski odrastające w tych miejscach mogą być wyjątkowo dokuczliwe.

Laserowa depilacja mężczyzn jest zabiegiem bezbolesnym i bezinwazyjnym. Daje natychmiastowe efekty i wygodę na długi czas. Pozbycie się zbędnego owłosienia jest nie tylko wymogiem natury estetycznej, ale przede wszystkim ułatwia codzienną higienę i pielęgnację.

Wielu mężczyzn zmaga się z tak zwaną hipertrychozą, czyli nadmiernym porostem włosów, które może obniżać poczucie własnej wartości, atrakcyjność i powodować kompleksy. Kolejnym czynnikiem, który przemawia za skorzystaniem z usług laserowej depilacji mężczyzn jest męska nadpotliwość, która występuje szczególnie pod pachami i w innych obszarach nadmiernego owłosienia. Jest to przykra przypadłość, która wpływa na poziom higieny i komfort życia. Brak owłosienia równoznaczny jest z mniejszą potliwością i delikatniejszą skórą.

Laserowa depilacja mężczyzn

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie stosujemy bezpieczne i nowoczesne metody depilacji za pomocą lasera. Laser , jaki posiadamy, to urządzenie nowej generacji, które szybko i bezboleśnie usunie niechciane owłosienie z wybranych partii ciała. Oferta skierowana jest również dla mężczyzn, którzy chcą czuć się komfortowo i wygodnie w swojej skórze. Laserowa depilacja jest nowoczesną alternatywą dla pozostałych metod usuwania włosków. Może być zastosowana praktycznie na każdą partię ciała, nawet na partie bardzo wrażliwe takie jak twarz i miejsca intymne. Wybór miejsca depilacji należy przede wszystkim do klienta. Przed każdym zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego badają strukturę włosa, jego kolor i grubość. Wykonywana jest również próba laserowa, aby sprawdzić indywidualną reakcję skóry pacjenta na wiązki promieni.

Jak działa laser diodowy?

Nowoczesny inteligentny laser diodowy działa jedynie powierzchownie i nie wpływa na funkcje organizmu. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, w związku z tym pacjent może powrócić niemalże natychmiast do swoich codziennych obowiązków. Działanie laseru polega na tym, że emituje on wiązkę promieni, która przenika przez tkankę skórną do mieszka włosowego i niszczy jego cebulkę.

Laser służący do depilacji mężczyzn działa na owłosienie, które jest aktualnie w etapie wzrostu, to znaczy na około 1/3 widocznego owłosienia. W związku z tym należy powtarzać zabieg kilkakrotnie w odstępie od 4 do 9 tygodni, aby uzyskać jak najlepsze efekty i pozbyć się całego niechcianego owłosienia. Dowiedz się więcej o funkcjach i działaniu lasera.

Które części działa najczęściej depilują mężczyźni?

Z badań wynika, że najczęściej depilowanym przez mężczyzn obszarem są pachy. Związane jest to występowaniem nadmiernej potliwości właśnie w tych partiach. Gdy pod pachami nie występuje zbędne owłosienie kropelki potu nie rozkładają się, więc jego zapach jest mniej intensywny. Wielu mężczyzn depiluje również klatkę piersiową, plecy, ramiona, twarz i brzuch. Coraz bardziej popularna wśród mężczyzn ze względów estetycznych i higienicznych jest laserowa depilacja miejsc intymnych.

Depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie w zależności od depilowanego obszaru ciała. Istotne jest, że każdy kolejny zabieg daje lepsze efekty, ponieważ laser działa już na wcześniej osłabionych włoskach. Najłatwiej pozbyć się włosów ciemnych, w których jest zawarta duża ilość melaniny. Przykładowa ilość zabiegów na dane partie ciała:

 • Nogi, co 8-10 tygodni
 • Pachy, co 4-6 tygodni
 • Obszar łonowy, co 4-6 tygodni
 • Plecy, co 8-10 tygodni
 • Pośladki, co 8-10 tygodni
 • Przedramiona, co 4-6 tygodni
 • Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
 • Dłonie, co 4-6 tygodni

Aby dowiedzieć się więcej na temat laserowej depilacji poszczególnych partii ciała prosimy odwiedzić stronę laserowej depilacji pleców, laserowej depilacji twarzy i laserowej depilacji miejsc intymnych.

Przeciwwskazania przed laserową depilacją mężczyzn

 • Przechodzenia terapii retinoidami
 • Alergie skórne
 • Świeża opalenizna
 • Bliznowiec
 • Cukrzyca
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Epilepsja
 • Uszkodzony naskórek
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • Rozrusznika serca
 • Niektóre zioła i leki
 • Fotouczulenia
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: