Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia to częsty problem, z którym boryka się blisko połowa kobiet. Ten defekt skórny w postaci plam posiadających inny kolor niż skóra można nabyć w każdym wieku. Zdarza się, że przebarwienia nie stanowią większego problemu, ponieważ objawiają się w formie dodających uroku piegów. Czasami jednak są na tyle duże i wyraźne, że odznaczają się na tle skóry, powodując jednocześnie dyskomfort i kompleksy. Współcześnie istnieje wiele metod z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można skutecznie usunąć niechciane przebarwienia i plamy bez względu na ich pochodzenie.

Przebarwienia – czym są i jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy na skórze, powstają w wyniku zaburzeń wytwarzania barwnika oraz jego nadmiernego i nierównomiernego gromadzenia się w skórze. Najczęściej są efektem nadmiernej ekspozycji na słońce, pojawiają się na twarzy, plecach, ramionach, dłoniach, dekolcie. Do powstawania przebarwień przyczyniają się również zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza środków antykoncepcyjnych), choroby (niedoczynność nadnerczy, zapalenie przydatków, choroby wątroby, tarczycy) czy zmiany trądzikowe. Niektóre z przebarwień znikają samoistnie (np. po ciąży), inne zostają z nami do końca życia.

Masz nieestetycznie wyglądające przebarwienia?

Umów się na zabieg usuwania przebarwień w klinice Fabskin na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Jak dzieli się przebarwienia?

Wyróżnia się następujące rodzaje przebarwień:

  • piegi;
  • melasma (ostuda);
  • plamy starcze (soczewicowate);
  • przebarwienia pozapalne.

Piegi to plamy barwnikowe powstające na poziomie skóry o równej powierzchni. Najczęściej umiejscowione są na twarzy, w okolicach dekoltu, na przedramionach i grzbietach rąk. Ich barwa jest żółta lub ciemnobrunatna. Cechą charakterystyczną piegów jest blednięcie zimą oraz nasycenie koloru wiosną i latem.

Ostuda to zazwyczaj brązowe, symetryczne plamy, które pojawiają się na policzkach, czole – rzadziej nad górną wargą. Ich powstawanie związane jest z nadaktywnością hormonów. Mogą być one wynikiem stosowania tabletek antykoncepcyjnych, przebytej ciąży, menopauzy lub wywołane przez niektóre kosmetyki.

Plamy soczewicowe mogą być wrodzone lub nabyte. Są to drobne brązowe plamki dość licznie rozsiane na plecach, rękach, klatce piersiowej, twarzy. Są znacznie większe niż piegi i bardziej odgraniczone. Zmiany te powstają w wyniku długotrwałego działania promieni słonecznych (plamy soczewicowate słoneczne), często występują też u osób starszych po 50. roku życia (plamy starcze).

Przebarwienia o charakterze pozapalnym pojawiają się w miejscach, w których wcześniej był stan zapalny – zmiany trądzikowe, urazy, uczulenia, łuszczyca.

Przebarwienia skórne to nie jest stan nieodwracalny. Większość z nich można skutecznie usunąć.


Ekspert radzi

W przeciwdziałaniu powstawaniu przebarwień ogromne znaczenie ma profilaktyka. Podstawą zapobiegania przebarwieniom jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, na którą powinno składać się: ograniczenie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe oraz stosowanie preparatów z wysokim filtrem chroniącym przed UVA oraz UVB. Zaleca się, aby taką ochronę stosować nie tylko w najcieplejszych miesiącach, ale przez cały rok – Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.

Jak leczyć przebarwienia?

W likwidowaniu przebarwień (w zależności od ich charakteru i głębokości) pomocne okazać się mogą kremy rozjaśniające, zwłaszcza te, które zawierają witaminę C i kwasy owocowe. Trzeba jednak pamiętać, że czasami usunięcie powstałych już plam za pomocą samego kremu nie jest możliwe. Kremy działają bardziej na zasadzie hamowania nowego barwnika niż usuwania tego, który już powstał. Jeżeli stosowanie kremu wybielającego nie przyniesie pożądanych efektów, wówczas należy skonsultować swój problem z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg na usunięcie przebarwień. W leczeniu przebarwień najlepsze efekty przynoszą głęboko złuszczające peelingi oraz laseroterapia.

Efekty zabiegu usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Usuwanie przebarwień i plam starczych – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Aby skutecznie usunąć przebarwienia, trzeba trafnie zdiagnozować przyczynę ich powstania. W tym celu – wszystkie osoby chcące pozbyć się defektów skórnych w postaci przebarwień – zapraszamy na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej. Nasi wykwalifikowani lekarze dobiorą kurację odpowiednią do Twoich problemów skórnych i zastosują odpowiedni plan leczenia.

Zabiegi na przebarwienia skóry

Oto lista zabiegów likwidujących przebarwienia skóry, które wykonujemy w naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie:

Laserowe usuwanie przebarwień

Najskuteczniejszą metodą walki z przebarwieniami skórnymi jest zabieg laserowej redukcji. W naszej klinice wykorzystujemy najnowocześniejszy technologicznie sprzęt – laser ALMA IPL, za pomocą którego można usunąć różne rodzaje przebarwień: piegi, plamy soczewicowate (wątrobowe), plamy starcze, ostudy, przebarwienia wywołane promieniowaniem UV oraz lekami. Użycie nowoczesnego lasera pozwala na rozbicie nagromadzonej w miejscu przebarwienia melaniny na drobniejsze cząsteczki, które następnie zostają samoczynnie wchłonięte przez organizm. Zabieg laserowego usuwania przebarwień jest bardzo skuteczny i pozwala na wyeliminowanie większości przebarwień na skórze. Jest on bezbolesny i komfortowy dla pacjenta dzięki zastosowaniu specjalnej technologii chłodzącej w głowicy lasera. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku trwałych i głębiej zlokalizowanych przebarwień konieczne może być jego powtórzenie.

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin

Przeczytaj więcej informacji na temat laserowego usuwania przebarwień. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów usuwania przebarwień.

Peelingi medyczne

Dobre efekty w walce z niedoskonałościami skórnymi przynoszą peelingi medyczne, które należą do grupy nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych usuwających wierzchnią warstwę naskórka. Tego typu zabieg najczęściej wykonywany jest za pomocą różnych substancji chemicznych – kwasy owocowe (alfa-hydroksykwasy), kwasy migdałowe, retinol, beta-hydroksykwasy, które mają działanie złuszczające. Peelingi redukują przebarwienia (szczególnie te pozapalne), drobne zmarszczki, regulują wydzielanie łoju, mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Poprawiają również stan skóry dotkniętej trądzikiem. Po zabiegu skóra jest gładsza, bardziej napięta i ma jednolity koloryt, a przebarwienia są wyraźnie zminimalizowane. W naszym gabinecie przeprowadzamy następujące rodzaje peelingów:

  • peeling migdałowy;
  • peeling glikolowy;
  • peeling TCA (kwas Trójchlorooctowy (TCA);
  • peeling pirogronowy;
  • peeling odżywczy – yellow peel.

Najlepsze efekty przynosi seria peelingów wykonywanych w regularnych odstępach czasu.

Dowiedz się więcej na temat poszczególnych rodzajów peelingów medycznych i wybierz ten odpowiedni do potrzeb swojej skóry. Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnym cennikiem peelingów.

Zabieg mikrodermabrazji wodnej

Mikrodermabrazja wodna, to popularny zabieg stosowany praktycznie na całym świecie. Jest to połączenie bezkryształowej mikrodermabrazji z jednoczesnym wykorzystaniem substancji aktywnych. Podstawowym odróżnieniem tej technologii od tradycyjnej mikrodermabrazji jest to, że podczas złuszczania martwego naskórka nie stosuje się kryształów, a specjalnie opatentowane, plastikowe, jednorazowe końcówki, które posiadają spiralny kształt, co powoduje, że zabieg przeprowadzany jest na wysokim poziomie antyseptyki. W momencie maksymalnego otwarcia porów kolejno nanoszone są substancje aktywne, które zawierają przeciwutleniacze oraz składniki rozjaśniające, nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne. Dzięki działaniu próżni nieprzerwanie usuwane są produkty eksfoliacji oraz odbywa się dogłębne oczyszczenie skóry. Ponadto próżnia stymuluje mikrokrążenie, poprawia koloryt skóry, dając jednocześnie efekt liftingu. Profesjonalny kompleks rozjaśniający wykorzystywany podczas zabiegu pozwala na skuteczną redukcję przebarwień. Zabieg mikrodermabrazji wodnej ujednolica pigmentację skóry w sposób nieinwazyjny oraz bez konieczności przechodzenia okresu rekonwalescencji. Zabieg z powodzeniem może być łączony z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. W celu uzyskania trwałych efektów należy go regularnie powtarzać.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu mikrodermabrazji wodnej. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegu mikrodermabrazji wodnej.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się przebarwień?

Umów się na usuwanie przebarwień w Fabskin w Warszawie-Bemowie

Zabiegi na przebarwienia na twarzy – który wybrać?

Każdy zabieg na przebarwienia gwarantuje uzyskanie spektakularnych rezultatów. Który z nich jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji jest nasza skóra. Samemu ciężko ocenić stan skóry, jednak nasi fachowcy przychodzą Ci z pomocą. Chętnie udzielimy Ci konsultacji, podczas której dowiesz się, jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu, która metoda najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku oraz dowiesz się, w jaki sposób dbać o skórę bezpośrednio po zakończeniu wykonywania zabiegu. Dla pracowników kliniki Fabskin najważniejsze jest Wasze dobro i zadowolenie! Zabieg na przebarwienie może pomóc nie tylko poprawić znacząco swój wygląd, ale także poprawić samopoczucie oraz wzmocnić samoocenę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, z chęcią udzielimy Ci na nie odpowiedzi.

Zobacz także: