Redukcja zmarszczek w okolicy oczu kwasem hialuronowym – Warszawa

Okolice oczu ze względu na bardzo cienką, delikatną skórę oraz brak tłuszczu są bardzo podatne na tworzenie się zmarszczek. Na wczesne powstawanie tzw. “kurzych łapek” ma również wpływ mimika twarzy i praca mięśni. To wszystko sprawia, że to właśnie wokół oczu powstają pierwsze zmarszczki. Początkowo są jednak widoczne tylko, gdy mięśnie są skurczone. Podczas ich rozluźnienia znikają. Wraz z upływem czasu i pogłębiania się procesów starzeniowych skóry zmarszczki wokół oczu są coraz bardziej widoczne. By usuwać zmarszczki w okolicy oczu, warto korzystać ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej w warszawskiej Klinice Fabskin.

W jaki sposób powstają zmarszczki wokół oczu?

Zmarszczki mimiczne, także te wokół oczu, to pierwsze oznaki starzenia się skóry. Możemy je dostrzec już po dwudziestym roku życia, w przypadku osób z żywą mimiką twarzy. Okolice oczu są jednym z najdelikatniejszych miejsc na całym naszym ciele. Skóra jest tam cienka (co widzimy również po łatwym powstawaniu cieni pod oczami) oraz pozbawiona tkanki tłuszczowej. Mięśnie okrężne oka są z kolei jednymi z silniej i częściej działających. Do ich pracy dochodzi, gdy mrużymy oczy, wypatrujemy czegoś, uśmiechamy się, rozmawiamy czy ziewamy. Mięśnie twarzy kurczą się średnio kilkanaście tysięcy razy dziennie. Nic więc nietypowego w tym, że jako pierwsze powstają właśnie zmarszczki mimiczne w tym “kurze łapki”.

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i nie możemy go powstrzymać. Charakteryzuje się obniżeniu gęstości naskórka prowadzącym do jego zanikania. Z czasem słabsze staje się ukrwienie skóry. Pogorszeniu ulegają również włókna kolagenowe oraz elastynowe odpowiedzialne za jędrność naskórka. W momencie, gdy naturalna regeneracja skóry nie przebiega już tak, jak powinna, dochodzi do powstawania zmarszczek.

Masz dość nieestetycznych zmarszczek wokół oczu?

Umów się na zabiegi redukujące zmarszczki w okolicy oczu w Warszawie

Jak zredukować zmarszczki pod oczami w Warszawie?

Skóra pod i wokół oczami jest bardzo widoczna i niemożliwa do ukrycia. Częściowe zatuszowanie zmarszczek makijażem jest możliwe, ale efekt często nie jest zadowalający. Dlatego warto sięgnąć po sposoby na odmładzanie okolic oczu. Jedną z najczęściej stosowanych metod redukcji zmarszczek pod oczami jest zastosowanie zabiegów opierających się na działaniu kwasu hialuronowego.

Ekspert radzi

Kwas hialuronowy to substancja chemiczna, która występuje w każdym organizmie, również w naszej skórze. Posiada niesamowite funkcje wiązania wody, czyli odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. To właśnie ten związek zapewnia młody, jędrny i zdrowy wygląd naszego naskórka. Gdy więc wraz z postępem procesu starzenia ubywa kwasu hialuronowego, skóra robi się wiotka i powstają zmarszczki. Dlatego rekomendujemy redukcję zmarszczek w okolicy oczu z wykorzystaniem właśnie tej substancji. Kwas hialuronowy warto również stosować w wypełnianiu zmarszczek dekoltu, redukcji lwiej zmarszczki czy usuwaniu zmarszczek poziomych czoła. – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to całkowicie bezpieczna substancja, naturalnie występująca w ciele ludzkim. Jego najważniejszym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody (jednostka kwasu wiąże nawet 250 cząstek wody). Każdego dnia około jedna trzecia część całego kwasu hialuronowego rozpada się, a w to miejsce powstają zupełnie nowe, świeże cząsteczki. Różnią się one pomiędzy sobą stopniem usieciowania. To z kolei sprawia, że cząsteczki mogą mieć różne gęstości i właściwości wiązania wody. Przekładają się one na trwałość i możliwości zastosowania w zabiegach medycyny estetycznej.

Lifting skóry wokół oczu polega na wstrzykiwaniu w głębsze warstwy skóry (w których naturalnie jest zgromadzony) kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu uzupełnieniu tej substancji nasze zmarszczki pod oczami redukują się.

Wskazania do redukcji zmarszczek wokół oczu za pomocą kwasu hialuronowego

Do zabiegów odmładzających okolice oczu w Warszawie kwalifikowane są osoby, które chcą poprawić stan swojej skóry. Zmarszczki najczęściej pojawiają się po 30. roku życia. Już wtedy można zadbać o kondycję cery, stosując kwas hialuronowy pod oczy. Dzięki temu zniwelujemy powstające zmarszczki oraz poprawimy stopień nawilżenia skóry. Zabiegi redukcji zmarszczek pod oczami przeznaczone są dla prawie każdego, komu przeszkadzają zmarszczki mimiczne i “kurze łapki”.

Jak przygotować się na zabieg usuwania zmarszczek w okolicy oczu w Warszawie?

Ponieważ zabiegi kwasem hialuronowym nie są inwazyjne, niepotrzebne są specjalne przygotowania. Przede wszystkim musimy zadbać o nieprzeziębienie się w tym czasie, co mogłoby niepotrzebnie osłabić organizm. Zakazane jest stosowanie preparatów pogarszających krzepliwość krwi, w tym aspiryny (najlepiej 7-10 dni przed zabiegiem). Warto za to sięgnąć po leki, które mają poprawić przepływ krwi i zapobiegają powstawaniu krwiaków. Osoby, które chorują na opryszczkę, powinny profilaktycznie przyjąć acyklowir dwa dni przed wizytą w klinice.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek w okolicy oczu?

Lifting skóry wokół oczu przy użyciu kwasu hialuronowego polega na podaniu go podskórnie przy użyciu strzykawki. Kilka nakłuć zmarszczki wystarcza, by odpowiednio rozprowadzić preparat. Drugą możliwością przeprowadzenia zabiegu jest jedno nakłucie i wprowadzenie pod skórę cienkiej rurki – kaniuli. Z jej pomocą kwas hialuronowy jest rozprowadzany po całej okolicy. Na zakończenie lekarz przeprowadzi jeszcze mini masaż okolic oczu, by środek wypełniający na pewno nie zgromadził się w jednym miejscu.

Podawanie kwasu hialuronowego na okolice oczu poprzedzony jest znieczuleniem ostrzykiwanej okolicy. Wykorzystuje się do tego specjalne maści znieczulające lub preparaty podawane w zastrzyku – analogicznie jak w stomatologii. Preparat i sposób podawania dostosowywany jest pacjenta.

Efekty redukcji zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym

Podanie kwasu hialuronowego powoduje zdecydowanie spłycenie się zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Efekt widoczny jest szczególnie w czasie rozkurczu mięśni. Należy pamiętać, że podczas pracy mięśni – mimiki twarzy zmarszczki będą widoczne. Natomiast skóra będzie wyglądać na bardziej świeżą. Gdy nie będziemy pracować mięśniami twarzy, zmarszczki będą niewidoczne.

Zabiegi z kwasem hialuronowym na okolice oczu w Warszawie - efekty
Zabiegi z kwasem hialuronowym na okolice oczu w Warszawie - efekty

Jak długo trzeba czekać na ostateczny efekt zabiegu?

Stopniowe zagęszczanie skóry poprzez wzmożoną produkcję kolagenu wywołaną podaniem kwasu hialuronowego będzie trwało do trzech tygodni. Efekt ostateczny należy oceniać dopiero po 2-3 tygodniach. Wtedy na wizycie kontrolnej lekarz może zadecydować o podaniu dodatkowej porcji preparatu, jeśli efekt byłby niezadowalający.

Ile utrzymuje się efekt podania kwasu hialuronowego pod oczy?

Na czas utrzymywania się liftingu skóry wokół oczu ma wpływ wiele czynników. Zależy to między innymi od wieku pacjenta, ogólnego stanu jego skóry i zdrowia, siły mięśni wokół oczu oraz zastosowanych preparatów. Najczęściej na redukcję zmarszczek w okolicy oczu stosuje się jeden do trzech zabiegów i efekty utrzymują się około pół roku. Efekt będzie znacząco skrócony, jeśli osoba mu się poddająca pali papierosy.

Jak często można powtarzać zabiegi z kwasem hialuronowym na okolice oczu?

W zależności od kondycji skóry i pacjenta zabieg należy powtarzać co sześć do ośmiu miesięcy. Jest on w pełni bezpieczny, dlatego nie musimy robić przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami odmładzania okolic oczu. Za każdym kolejnym razem wstrzykiwana będzie mniejsza ilość preparatu, gdyż nadal utrzymywać będą się efekty restrukturyzacji skóry i produkcji kolagenu. Można powiedzieć, że kolejne zabiegi na okolice oczu będą podtrzymującymi efekt.

Przeciwwskazania do redukcji zmarszczek wokół oczu z użyciem kwasu hialuronowego

Najważniejszym przeciwwskazaniem do zabiegu liftingu skóry wokół oczu jest uczulenie na któryś ze składników podawanych preparatów. Dlatego przed jego wykonaniem niezbędny jest dokładny wywiad lekarski. Z podania kwasu hialuronowego pod oczy dyskwalifikują nas wszystkie choroby autoimmunologiczne oraz skłonności do przerastania blizn. Chwilową dyskwalifikację stanowią aktywne zakażenie opryszczką i skórne zakażenia bakteryjne. Zabiegowi nie mogą poddawać się osoby niepełnoletnie, a także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeśli wcześniej wypełnialiśmy już okolice oczu preparatami trwałymi, również nie możemy korzystać z zabiegu.

Zalecenia dla pacjentów po usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu

Skóra wokół oczu będzie po zabiegu opuchnięta i obolała. Dlatego przez pierwszych kilka dni należy smarować ją kremami łagodzącymi (dwa razy dziennie) oraz delikatnie masować. Jeśli pojawiły się siniaki, warto zastosować maści na obrzęki oraz przez jakiś czas pozostać przy przyjmowaniu leków rozrzedzających krew. Po tym czasie możemy wrócić już do tradycyjnej pielęgnacji.

Ekspert radzi

 

Nie możemy zapominać o każdorazowym dokładnym oczyszczaniu skóry wokół oczu z kosmetyków i makijażu oraz o stosowaniu kremów z filtrem, najlepiej SPF50. Warto również zastosować inne zabiegi, które poprawią wygląd skóry całej twarzy. Przykładem może być ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, karboxyterapia czy laserowe ujędrnianie skóry – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

FAQ – wybrane pytania o zabiegi redukujące zmarszczki w okolicy oczu

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy zawarty w nowoczesnych preparat stosowanych przez naszą klinikę jest jak najbardziej bezpieczny. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty dopuszczające go do wstrzykiwania w skórę pacjentek. Dzięki temu, że jest to substancja identyczna z tą, która występuje naturalnie w naszej skórze, nie dojdzie do powstania reakcji uczuleniowej. Zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach przez doświadczonych lekarzy, dlatego mamy pewność, że są w pełni bezpieczne.

Czy zabieg redukcji zmarszczek wokół oczu jest bolesny?

Wszystkie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w naszej klinice wykonujemy po zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Najczęściej wykorzystujemy do tego działający na skórę krem. Robimy to, by zapewnić pacjentom pełen komfort podczas zabiegu. Redukcja zmarszczek wokół oczu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie jest bolesna. Środek podawany jest przy użyciu mikroigły, której ukłucie pacjenci porównują do ukąszenia komara.

U kogo najlepiej wykonać zabieg medycyny estetycznej?

By uniknąć niepożądanych skutków ubocznych powinniśmy zwrócić uwagę na miejsce, w którym wykonujemy zabieg. Najlepiej zrobić to w klinice zatrudniającej wykwalifikowanych lekarzy. Dzięki temu zyskamy pewność, że warunki w jakich przeprowadzone zostanie ostrzykiwanie skóry będą odpowiednie. Istotne jest również, by stosowane preparaty były oryginalne i bezpieczne. Takie sprzedawane są wyłącznie lekarzom. Dlatego polecamy unikać zabiegów w małych gabinetach kosmetycznych.

Nie chcesz już czuć się staro przez zmarszczki wokół oczu?

Pomożemy Ci wygładzić i ujędrnić skórę. Zapraszamy do kliniki Fabskin

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08