Terapia osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP w Warszawie

Arthrex ACP to nowoczesny zabieg osoczem bogatopłytkowym o naukowo potwierdzonej skuteczności wykorzystywany w medycynie estetycznej, dermatologii i chirurgii plastycznej. System Arthrex ACP pozwala na uzyskanie z krwi pacjenta płytek krwi o zwiększonym stężeniu, które zawierają tzw. czynniki wzrostu, stymulujące naturalne procesy regeneracyjne tkanek. Terapia ACP służy przede wszystkim walce z objawami starzenia, utratą elastyczności oraz jędrności skóry. W naszej klinice w Warszawie stosuje się ją również w leczeniu blizn, rozstępów oraz łysienia.

Arthrex ACP – najnowocześniejsza terapia osoczem bogatopłytkowym

Arthrex ACP jest nową formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Innowacyjny system 2 strzykawek w układzie zamkniętym bez zastosowania żadnych antykoagulantów i aktywatorów chemicznych umożliwia pobranie i odwirowanie super wydajnego osocza, zawierającego najwyższą koncentrację czynników wzrostu (2,5-3 razy więcej aktywnych płytek). Jest to możliwe dzięki mniejszym uszkodzeniom komórek w procesie odwirowania – wirówka pracuje na mniejszych obrotach. Co ważne, czynniki wzrostu uwalniają się w organizmie pacjenta, a nie w probówce.

Podanie osocza pacjentowi jest bezbolesne. Wynika to z tego, że osocze ACP oparte jest na składnikach krwi pacjenta – nie ma w nim żadnych dodatków chemicznych, które mogłyby wywoływać ból czy pieczenie. Innowacyjny system Arthrex ACP pozwala osiągnąć znakomite efekty regeneracyjne skóry bez kompromisu w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Liczne badania kliniczne potwierdzają, że osocze bogatopłytkowe przyspiesza procesy regeneracyjne skóry, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, stymuluje produkcję elastyny, kwasy hialuronowego, czego rezultatem jest widoczna poprawa w wyglądzie.

Chcesz poprawić wygląd swojej skóry, pozbyć się blizn lub wygrać walkę z łysieniem?

Umów się na przełomową mezoterapię osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP

☎ (22) 126 80 08

Czym jest osocze Arthrex?

Podwójna strzykawka Arthrex ACP jest dystrybuowana na wyłączność w 9 krajach europejskich przez firmę Croma. Przedsiębiorstwo Croma-Pharma GmbH (Croma) założone zostało w 1976 roku w Austrii. Jest to rodzinna firma specjalizująca się w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji innowacyjnych produktów i usług mających zastosowanie w medycynie estetycznej, okulistyce i ortopedii.

System Arthrex ACP składa się ze zintegrowanych 2 strzykawek i jest to obecnie najbardziej zaawansowany system przygotowania materiału pobranego przed zabiegiem dostępny w Polsce. Podwójna strzykawka umożliwia uzyskanie osocza bogatopłytkowego o najwyższych parametrach (osocze otrzymane w systemie podwójnej strzykawki Arthrex ACP zawiera stężenie płytek krwi zwiększone około 2,5 razy).

Terapia ACP – zalety

 • medyczny system renomowanej firmy w dziedzinie biotechnologii Arthrex do pozyskiwania czynników wzrostu z krwi oraz SVF – komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej (najwyższa niemiecka jakość);
 • innowacyjny system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym;
 • duża skuteczność;
 • łatwość obsługi (zautomatyzowany proces zapobiegający błędom podczas aplikacji);
 • brak antykoagulantów i aktywatorów chemicznych;
 • najwyższa koncentracja czynnika wzrostu (ok. 2.5-krotnie większa koncentracja płytek);
 • szybkość – za pomocą dwóch strzykawek w jednym w przeciągu kilku minut można przygotować i zaaplikować PRP;
 • bezpieczeństwo – unikalna metoda aktywacji pozbawiona bólu i pieczenia;
 • brak okresu rekonwalescencji i skutków ubocznych po zabiegu.

 

Miliony strzykawek Arthrex ACP są używane przez lekarzy na całym świecie

Podwójna strzykawka Arthrex ACP  Podwójna strzykawka Arthrex ACP  Podwójna strzykawka Arthrex ACP  Podwójna strzykawka Arthrex ACP

Wskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP

Zdaniem eksperta

Głównymi wskazaniami do zabiegu są: profilaktyka i leczenie starzenia się skóry, poprawa jej elastyczności, redukcja zmarszczek. Zabieg wykonuje się także w celu redukcji blizn, rozstępów, przebarwień. Wykorzystanie czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym przynosi dobre efekty w terapii łysienia androgenowego i plackowatego. Zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP Arthrex ACP stosuje się również w ortopedii i medycynie sportowej przy zwyrodnieniach i urazach stawów – mówi dr Piotr Leszczyński z FabSkin.

Wskazania do zabiegu Arthrex ACP:

 • oznaki starzenia się skóry;
 • wiotka, cienka i przesuszona skóra;
 • utrata napięcia i elastyczności skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu;
 • braki objętościowe;
 • zmarszczki i bruzdy;
 • blizny, rozstępy;
 • łysienie i wypadające włosy (androgenowe, plackowate);
 • ciężko gojące się rany;
 • bóle, zwyrodnienia stawów;
 • zwiotczenie tkanek narządu rodnego i okolic intymnych;
 • jako leczenie wspomagające po zabiegu z użyciem frakcyjnego lasera ablacyjnego.

Arthrex ACP łączy się z frakcją SVF, czyli komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z własnej tkanki tłuszczowej. Przeszczep tkanki tłuszczowej wraz z komórkami macierzystymi to jedna z metod poprawy wyglądu skóry w obrębie ud, brzucha, ramion. Kombinacja ta stanowi obiecujące podejście w zakresie regeneracji tkanek.

Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP – przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • choroby krwi;
 • nowotwory;
 • przyjmowanie leków wydłużających okres krwawienia.

Osocze bogatopłytkowe PRP HD Arthrex – przygotowanie do zabiegu

Terapia osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP nie wymaga specjalnego przygotowania. Tradycyjnie przed zabiegami polegającymi na iniekcji zaleca się, aby nie zażywać aspiryny oraz innych leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych. Sam zabieg w naszej klinice w Warszawie poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który szczegółowo opisze jego przebieg, spodziewane efekty oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Podczas konsultacji dobierze także indywidualny plan terapii ACP, na podstawie którego określony zostanie całkowity koszt zabiegu Arthrex ACP.

Jak przebiega terapia Arthrex ACP w klinice FabSkin w Warszawie?

Zabieg Arthrex ACP wykonywany jest techniką mezoterapii igłowej. Procedura zabiegowa rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego. Następnie lekarz pobiera od pacjenta około 15 ml krwi bezpośrednio do podwójnej strzykawki Arthrex. Krew zostaje odwirowana w celu wyizolowania płytek krwi. Następuje transfer ACP do strzykawki wewnętrznej.  Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe ACP podawane jest pod skórę w szybki i bezbolesny sposób. Pozyskiwany z organizmu pacjenta preparat jest bardzo dobrze tolerowany, tym samym nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Efekty terapii ACP

Zabieg Arthrex ACP z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP w naturalny sposób odmładza skórę, redukując zmarszczki, rozstępy, blizny. Dodaje jej blasku, świeżości, zwiększa napięcie oraz objętość. Po zabiegu skóra wygląda młodziej i piękniej. Terapia ACP przyspiesza gojenie się skóry i stymuluje proces odbudowy jej prawidłowej struktury. W przypadku problemów z łysieniem stymuluje dopływ krwi do mieszków włosowych i powoduje wzrost ich liczby, w efekcie czego włosów przybywa, stają się one też bardziej gęste i mocne. W chorobie zwyrodnieniowej osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP wstrzykiwane w seriach co kilka tygodni do stawu kolanowego, barkowego lub biodrowego łagodzi dolegliwości bólowe.

Kiedy są widoczne i jak długo utrzymują się efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP?

W celu uzyskania najlepszych efektów zabieg należy wykonać w seriach – od 3 do 6 zabiegów co 2-4 tygodnie (w FabSkin w Warszawie na Bemowie lekarz dostosuje optymalny plan terapii do wymagań pacjenta). Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Po około 3-4 tygodniach można zaobserwować pełne efekty terapii ACP.

Jak wygląda skóra po zabiegu osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jednak bezpośrednio po nim może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które będzie się stopniowo zmniejszać z dnia na dzień. Skóra w miejscu iniekcji może być także bardziej tkliwa. Wszystkie te objawy są całkowicie normalne dla tego typu zabiegów.

Zalecenia po terapii Arthrex ACP

Bezpośrednio po zabiegu Arthrex ACP przez okres 2-3 dni należy unikać basenu, sauny, opalania się oraz wysiłku fizycznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zabiegowych Arthrex ACP?

Skontaktuj się z naszą kliniką medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące osocza bogatopłytkowego HD (Arthrex ACP)

Czy zabieg Arthrex ACP jest bezpieczny?

Zabieg Arthrex charakteryzuje się najwyższym stopniem bezpieczeństwa, ponieważ w terapii nie wykorzystuje się jakichkolwiek substancji chemicznych – antykoagulantów czy aktywatorów. Z tego też względu terapia ACP nie powoduje reakcji uczuleniowej.

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć terapię ACP?

Mezoterapię ACP z powodzeniem można łączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej – laserem, nićmi PDO czy aplikacją kwasu hialuronowego.

Kto wykonuje terapię osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP w klinice FabSkin w Warszawie?

W naszej klinice na warszawskim Bemowie zabieg wykonują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej.

Osocze Arthrex – cennik zabiegu w Warszawie

[cennik]

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabiegi wykonane urządzeniem VITAL INJECTOR 2 – bez konieczności znieczulania, bez bólu, siniaków i grudek

Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP (o podwyższonym stężeniu czynnika wzrostu)  Cena Pakiet 3 zabiegów
1 obszar (twarz / szyja / dekolt) 850 zł  2100 zł (700 zł za zabieg)
2 obszary 1400 zł 3600 zł (1200 zł za zabieg)
 3 obszary 1600 zł  4200 zł (1400 zł za zabieg)
 Skóra głowy 850 zł 2100 zł (700 zł za zabieg)
Dłonie 850 zł 2100 zł (700 zł za zabieg)