Terapia światłem LED na włosy Warszawa Bemowo
Kliniki FabSkin w Warszawie oferuje zabiegi na wypadanie włosów i łysienie przy wykorzystaniu światła LED (z ang. Light emiting diode). Zastosowanie najnowszej generacji diod LED pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych długości fal światła niebieskiego, czerwonego, fioletowego, żółtego oraz podczerwonego. Terapia LED na włosy stosowana jest w różnych postaciach łysienia i wypadania włosów. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z innymi zabiegami trychologicznymi, takimi jak, chociażby mezoterapia skóry głowy.
Co to jest terapia światłem LED na włosy i jakie ma zastosowanie w leczeniu łysienia?
Terapia LED na włosy wykorzystuje rewolucyjne zastosowanie fotomodulacyjnych właściwości światła LED. Podczas całkowicie bezbolesnego, relaksującego zabiegu, trwającego od kilku do kilkunastu minut, skóra zostaje poddana fotomodulacyjnemu działaniu światła LED o ściśle określonej długości fali, dzięki czemu oddziaływując na metabolizm i procesy biochemiczne komórek, pozwala na poprawę funkcjonowania, stymulację wzrostu i zahamowanie procesów degeneracyjnych, a tym samym sprzyja zahamowaniu utraty włosów oraz poprawie ich jakości.
Charakterystyczną cechą urządzenia do fototerapii włosów jest to, że wykorzystuje ono jednocześnie kilka długości fal:
- Światło fioletowe i niebieskie – wykazuje działanie antybakteryjne, bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne, działa powierzchownie na poziomie naskórka.
- Światło żółte – działa głębiej, nie tylko na poziomie naskórka, ale również w obrębie skóry właściwej. Ma działanie łagodzące podrażnienia. Pobudza fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny, zwiększa syntezę kolagenu w skórze. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Przynosi dobre efekty w walce z łupieżem suchym i nadmiernie łuszczącym się naskórkiem.
- Światło czerwone i podczerwone – działa najgłębiej. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie, stymuluje syntezę kolagenu, ułatwia wymianę substancji odżywczych. Stosowane jest w terapii zapobiegającej wypadanie włosów.
Lampa LED na włosy pozwala na indywidualne dobranie poszczególnych kolorów światła do danego problemu lub na naświetlanie trzema długościami fal naraz w celu jednoczesnej terapii kilku schorzeń w każdej sesji.
Zatrzymaj wypadanie włosów i ciesz się bujną fryzurą
Umów się na zabieg światłem LED na włosy w Warszawie
☎ (22) 126 80 08
Jak działa światło LED na włosy?
Terapia laserem LED na włosy polega na wnikaniu w skórę głowy unikalnego światła, które zwiększa jej ukrwienie, a dzięki temu stymuluje porost włosów i dodatkowo zwiększa ich objętość. Światłoterapia lampami LED na włosy poprawia funkcjonowanie komórek, w wyniku czego włosy stają się lepiej odżywione i dotlenione. Jest to terapia skuteczna w przypadku większości przyczyn wypadania włosów: łysienia androgenowego, plackowatego, wypadania włosów spowodowanego słabym krążeniem, brakiem witamin, złym odżywieniem włosów. Zabiegi światłem LED na włosy przynoszą również doskonałe efekty w walce z takimi chorobami skóry, jak łupież, łojotok, łuszczyca. Metodę tę należy jednak traktować jako terapię wspomagającą leczenie określonego schorzenia, które jest przyczyną utraty włosów.
Zdaniem eksperta
Badania wykazały, że działanie światła LED na włosy zapewnia lepsze ukrwienie cebulki włosa, korzystnie wpływa na obumierające komórki, zmniejsza podrażnienia skóry głowy, co prowadzi do wzrostu grubszych i gęstszych włosów. Światło LED przeciw wypadaniu włosów jest bezpieczną i nowoczesną metodą walki z łysieniem. W zależności od koloru, wykazuje różne działanie lecznicze na włosowe problemy – od wypadania i łysienia, aż po nadmierne przetłuszczanie się. Fototerapia włosów ma również pomóc w przenikaniu substancji aktywnych podczas aplikowania ampułek na skórę głowy w kosmetycznych zabiegów – mówi dr Radosław Rzepnikowski lekarz medycyny estetycznej.
Zabiegi światłem LED na włosy – zalety
- innowacyjność – zabieg z użyciem lampy LED na włosy polega na stymulowaniu ukrwienia skóry głowy, a tym samym cebulek włosów. Światło lasera penetruje głęboko w tkanki, pobudza metabolizm w komórkach skóry i mieszkach włosowych, co przekłada się na pobudzenie syntezy białka, które jest głównym budulcem włosów.
- wysoki poziom bezpieczeństwa i nieinwazyjność – światłoterapia lampami LED na włosy pobudza komórki skóry do pracy, jednocześnie nie przerywając ciągłości naskórka.
- doskonale efekty – dzięki temu, że komórki stają się lepiej ukrwione, efektem zabiegu jest zatrzymanie utraty włosów oraz ogólna poprawa kondycji skóry głowy.
Wskazania do światłoterapii lampami LED na włosy
- wypadanie włosów;
- lysienie (androgenowe, plackowate, pourazowe);
- osłabienie włosów;
- łupież;
- nadmierne przetłuszczanie się włosów;
- łuszczyca;
- wolny porost włosów;
- włosy cienkie, matowe, suche;
- zniszczone włosy.
Zabieg LED przeciw wypadaniu włosów – przeciwwskazania
- przerwana ciągłość naskórka;
- choroby nowotworowe;
- ciąża i okres laktacji;
- antybiotykoterapia;
- zażywanie leków przeciwdepresyjnych;
- uczulenie na światło.
Terapia LED przeciw łysieniu – przygotowanie do zabiegu
Terapia światłem LED przeciw łysieniu nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jednak pamiętać o tym, aby na włosach nie znajdowały się żadne preparaty do stylizacji i pielęgnacji włosów. Przed zabiegiem zalecamy skorzystać z porad trychologa w ramach konsultacji trychologicznej, podczas której wykonane zostanie badanie skóry głowy i włosów pod specjalnym mikroskopem.
Zabieg LED na łysienie w Warszawie – przebieg
Przed zabiegiem lekarz dostosowuje rodzaj światła do problemów z włosami i skórą głowy, a następnie przykłada urządzenie do głowy. Terapia LED przeciw wypadaniu włosów polega na oddziaływaniu wiązek światła na cebulki włosowe. W trakcie zabiegu energia świetlna emitowana przez lampę przekształca się w energię chemiczną, w efekcie czego zwiększa się synteza białka, będącego głównym budulcem włosów, poprawia ukrwienie, wzrasta przepuszczalność naczyń. Działanie światła jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne, a co najważniejsze – w trakcie zabiegu nie dochodzi do rozgrzania i podrażnienia skóry. Zabieg trwa do 30 minut (jedno naświetlenie).
Światło LED przeciw wypadaniu włosów – efekty zabiegu
Dzięki procesom zachodzących w skórze podczas naświetlania skóry głowy światłem LED następuje:
- wzmocnienie włosów;
- zahamowanie wypadania włosów;
- stymulacja wytwarzania nowych włosów;
- zwiększenie gęstości, grubości i elastyczności włosów;
- poprawa przyswajalności substancji odżywczych przez cebulki włosów;
- stymulacja komórek mieszków włosowych do regeneracji;
- likwidacja lub znaczne złagodzenie stanów zapalnych skóry;
- zmniejszenie przetłuszczania włosów;
- wzrost objętości włosów.
Terapia LED przeciw łysieniu – częstotliwość wykonywania zabiegów
Zdaniem eksperta
W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonać serię zabiegów (2-3) światłem LED na włosy. Jedna seria to około 10 naświetleń, które powinny być przeprowadzane 2-3 razy w tygodniu. Ostatecznie długość i częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie do każdego Pacjenta – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.
Zalecenia po zabiegu światłem LED na włosy
Terapia światłem LED na włosy nie wymaga specjalnego postępowania pozabiegowego.
Kiedy widoczne są efekty zabiegu na włosy z użyciem lampy LED?
Efekty po zastosowaniu terapii LED na skórę głowy widoczne są już po kilku sesjach naświetleń. Pacjenci obserwują wtedy zagęszczenie włosów, spowolnienie wypadania, a także pojawienie się nowych włosów (tzw. baby hair).
Terapia LED do odbudowy włosów – możliwe skutki uboczne
Zabieg z wykorzystaniem światła LED na włosy zaliczany jest do grupy zabiegów bezpiecznych i bezinwazyjnych. U niektórych Pacjentów mogą pojawić się jednak skutki uboczne, do których zalicza się: ból głowy występujący bezpośrednio po zabiegu, ale utrzymujący się nie dłużej niż jeden dzień, suchość skóry, podrażnienie, uczucie ciepła w obrębie owłosionej skóry głowy bezpośrednio po zabiegu. Wymienione działania niepożądane występują jednak niezwykle rzadko i wiążą się z nadwrażliwością Pacjentów na emitowane światło LED.
FAQ – najważniejsze pytania dotyczące terapii światłem LED na włosy
Z jakimi innymi zabiegami można łączyć fotomodulację LED?
Fotomodulacja LED przynosi najlepsze efekty w połączeniu z innymi zabiegami dedykowanymi poprawie jakości włosów. Mogą to być m.in. mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, mikronakłuwanie skóry głowy czy peptydowa terapia włosów. Wszystkie te zabiegi wykonujemy w naszej klinice FabSkin w Warszawie w dzielnicy Bemowo.
W jakich innych schorzeniach znajduje zastosowanie fototerapia?
Terapia światłem LED ma wszechstronne zastosowanie. Fotomodulacja LED spowalnia procesy starzenia skóry, pobudza mechanizmy regeneracji komórek i wzmaga metabolizm komórkowy. Światło LED wykorzystuje się w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, trądzikiem (również trądzikiem różowatym), w leczeniu blizn i rozstępów, oparzeń, zaburzeń pigmentacji skóry.
Terapia światłem LED – czy jest bezpieczna?
Wieloletnie badania nad wpływem oddziaływania promieni światła LED na ludzką skórę potwierdzają, że nie ma ono negatywnego wpływu na ludzkie DNA, nie uszkadza go oraz nie wywołuje żadnych negatywnych reakcji w organizmie. Jest to zatem zabieg całkowicie bezpieczny.
Czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe do przeprowadzenia zabiegu światłem LED?
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych do zastosowania terapii światłem LED. Trzeba jednak pamiętać o tym, że młodsza skóra łatwiej się regeneruje, dlatego metoda ta w przypadku młodszych osób może okazać się skuteczniejsza. Starszą skórę trudniej pobudzić do naturalnych procesów regeneracji, a tym samym osiągnąć stuprocentowe efekty terapii.
Terapia światłem LED na włosy w Warszawie – cennik
Poniżej przedstawiamy ceny terapii światłem LED przeciw wypadaniu włosów w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:
Naświetlanie lampą LED CELLUMA | Cena |
---|---|
1 minuta | 5 zł |
1 zabieg (20 minut) | 100 zł |
pakiet 5 zabiegów (po 20 minut) | 400 zł |
pakiet 10 zabiegów (po 20 minut) | 800 zł |
pakiet 15 zabiegów (po 20 minut) | 1200 zł |
pakiet 20 zabiegów (po 20 minut) | 1600 zł |