Rumień skórny dotyka najczęściej okolice twarzy, w tym policzki, nos, czoło i brodę. Powstaje na skutek przeobrażeń w układach naczyń krwionośnych włosowatych i może być przyczyną groźniejszych dolegliwości, jak choćby trądzik różowaty. Dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i szybkie leczenie. Delikatne naczynia krwionośne potrzebują szczególnej pielęgnacji. Łatwo rozszerzają się i prowadzą do tworzenia się tzw. pajączków. Nie możemy kontrolować naszego układu nerwowego odpowiedzialnego za szybszy przepływ krwi i tworzenie się naturalnych rumieni, powinniśmy natomiast stosować zabiegi profilaktyczne, które pomogą kontrolować rumień i nie dopuścić do jego transformacji i rozwoju, jak laseroterapia laserami ALMA IPL.

Jak objawia się rumień?

Rumień to miejscowe zaczerwienienie powierzchni skóry, które jest wynikiem rozszerzania naczyń krwionośnych. Rumienie najczęściej występują w obrębie twarzy. Mogą pojawiać się okresowo, w zależności od czynnika wywołującego taką reakcję skóry. Rumień dotyka osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Często objawem rumienia jest nie tylko zaczerwienie skóry, ale również pieczenie i swędzenie, a nawet wypryski.

Rumień twarzy – przyczyny

Przyczyn rozszerzenia naczyń krwionośnych, powodujących rumień może być wiele. Oto najważniejsze z nich:

 • skóra wrażliwa;
 • zachwiany układ nerwowy;
 • częste rumienienie się;
 • podatność na stres;
 • wzrost ciśnienia tętniczego;
 • wpływ mrozu, słońca, wiatru;
 • nadmierna emocjonalność;
 • rozszerzenie naczynek krwionośnych;
 • delikatne naczynia krwionośne;
 • alergie;
 • przegrzanie lub zmarznięcie.

Chcesz pozbyć się rumienia?

Umów się na laserowe leczenie rumienia w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Laserowe usuwanie rumienia IPL

Istnieje wiele zabiegów na rumień twarzy. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie skutecznie leczymy zmiany naczyniowe przy pomocy nowoczesnych urządzeń laserowych o dłuższych i krótszych długościach emitowanych fal świetlnych. Rumień usuwamy z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych i uznawanych na świecie laserów IPL z inteligentnymi systemami rozpoznawania pigmentów w skórze, potrafiących samoczynnie zaprogramować się, wyposażonych w technologie zabezpieczające zabiegi, chłodzące skórę w trakcie ich trwania, mających zapewnić pacjentowi najwyższy poziom komfortu i niesamowitą skuteczność. Takie zabiegi są praktycznie bezbolesne, nie wymagają przebycia okresu rekonwalescencji, pacjent może szybko powrócić do swoich codziennych obowiązków. Usuwanie rumienia laserem jest więc proste i komfortowe. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Pierwsza wizyta Pacjenta w klinice medycyny estetycznej FabSkin jest poprzedzona wykonaniem wywiadu, dzięki któremu możliwe jest wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu. Leczenie rumienia laserem to nie tylko zabieg estetyczny, ale i leczniczy, ponieważ pozwala pozbyć się zmian skórnych, które są uciążliwe. Dzięki temu można skutecznie poprawić swój wygląd oraz zwiększyć poczucie pewności siebie i samoakceptacji. Likwidacja rumienia odbywa się przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, który jest obsługiwany przez lekarz. Masz więc pewność, że każdy zabieg przeprowadzany jest profesjonalnie.

Wskazania do usuwania rumienia laserem

Zabiegowi leczenia rumienia poddać mogą się osoby mające problemy z rumieniem naczyniowym, przebarwieniami skórnymi, zmianami barwnikowymi, z trądzikiem różowatym czy naczynkami.

Przeciwwskazania do laserowego leczenia rumienia

Podobnie, jak w przypadku innych zabiegów estetycznych, laserowe leczenie rumienia może wiązać się z czynnikami niepożądanymi. Aby ich uniknąć lub zminimalizować, trzeba wziąć pod uwagę przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, a należą do nich:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Fotouczulenie
 • Stosowanie niektórych leków i ziół
 • Leczenie retinoidami
 • Otwarte rany i pęknięcia naskórka
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
 • Cukrzyca
 • Łuszczyca
 • Bielactwo
 • Aktywne alergie skórne
 • Skłonności do keloidów
 • Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Padaczka
 • Silna opalenizna
 • Alkohol w organizmie

Usuwanie rumienia na twarzy – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem leczenia rumienia laserem IPL lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, celem zbadania, czy wykonanie zabiegu jest wskazane i bezpieczne. Następnie ocenie poddane zostają indywidualne cechy pacjenta, jak kolor skóry, zawartość barwników, rozmiar i stan stanów chorobowych, ilość przebarwień. Dzięki dokładnej i wnikliwej analizie lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią wiązkę światła, która skutecznie poradzi sobie z rumieniem, a jednocześnie zagwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Zalecenia przed zabiegiem laserowego usuwania rumienia

 • miesiąc przed zabiegiem nie opalamy skóry;
 • minimum miesiąc przed zabiegiem rezygnujemy z retinolu i kremów z kwasami owocowymi;
 • 4 tygodnie przed zabiegiem nie złuszczamy skóry za pomocą peelingów;
 • 2-3 tygodnie przed zabiegiem przestajemy przyjmować zioła i leki fotouczulające.

Jak przebiega laserowe usuwanie rumienia?

W trakcie zabiegu laserowego usuwania rumienia skóra pacjenta zostanie poddana specjalnemu oczyszczeniu w miejscach przeprowadzania leczenia. Następnie zabezpieczone zostają oczy, a miejsca leczenia pokrywa się specjalnym żelem. Pacjent wygodnie leżąc, nie odczuwa bólu, co najwyżej lekkie pieczenie, które wiąże się z ciepłem wysyłanego przez laser impulsu świetlnego. Najwyższy poziom komfortu zapewnia specjalnie zaprojektowana końcówka chłodząca przy głowicy lasera. Można poczuć się w trakcie zabiegu, niczym podczas masażu z wykorzystaniem ciepła! Lekarz specjalista, badając zmienioną skórę laserem, ustala potrzebny zakres parametrów impulsów świetlnych, między 500 a 800 nm. Nasze nowoczesne lasery IPL wykorzystują kompilacje filtrów celem dostarczenia optymalnych wiązek świetlnych wprost do zawartej w skórze melaniny i hemoglobiny. W efekcie ze skóry usuwane są przebarwienia, zmiany pigmentacyjne oraz rumień.

Efekty redukcji rumienia laserem

Zdaniem eksperta

Dzięki odpowiednio zaplanowanej i przeprowadzonej terapii leczenia rumienia laserem obserwuje się redukcję, a nawet jego całkowite usunięcie. Skóra, która wcześniej się czerwieniła, teraz będzie uspokojona i jednolita kolorystycznie. Efektem zabiegu będzie także zmniejszenie tendencji do tworzenia zaczerwień – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Efekty zabiegów laserowego usuwania rumienia
Efekty zabiegów laserowego usuwania rumienia

Zalecenia po zabiegu laserowego leczenia rumienia

Po zabiegu laserowego leczenia rumienia pacjent może szybko powrócić do swoich zajęć. Pamiętać należy o tym, aby do miesiąca po zabiegu leczenia rumienia nie korzystać z kąpieli słonecznych i sztucznego opalania. Skóra w miejscu leczenia powinna być zabezpieczana wysoki filtrami słonecznymi i nawilżana odpowiednimi preparatami. Pacjenci unikać powinni kosmetyków na bazie alkoholu, wysuszenia naskórka, narażania go na silny wiatr lub mróz, substancji i produktów drażniących. Ponadto do 2 tygodni po zabiegu nie zaleca się stosowania głębokich peelingów i innych mogących uszkodzić wrażliwy naskórek zabiegów.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowego usuwania rumienia?

Aby zaobserwować wyraźne i trwałe efekty zabiegu, należy wykonać go w serii. W zależności do wielkości rumienia na twarzy zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.

Kiedy widoczne są efekty laserowego leczenia rumienia?

Już po pierwszym zabiegu laserowego leczenia rumienia pacjenci mogą zaobserwować zmniejszenie zmian i ujednolicenie kolorytu skóry. Jedne pełne efekty widoczne są dopiero po wykonaniu serii zabiegów i są one uzależnione od rodzaju, wielkości i rozległości zmian.

Laserowe usuwanie rumienia w Warszawie
Umów się na wizytę

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące usuwania rumienia laserem

Czy zabieg laserowego usuwania rumienia boli?

Zabieg usuwania rumienia laserem jest odczuwalny. Przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie lub szczypanie w monecie, kiedy urządzenie emituje wiązkę światła.

Ile trwa zabieg usuwania rumienia laserem?

Jeden zabieg naświetlania rumienia laserem trwa od 20 do 40 minut.

Kiedy najlepiej wykonać laserowe usuwanie rumienia?

Zabieg najlepiej wykonać w okresie od jesieni do wiosny, aby uniknąć ekspozycji skóry na słońce.
Rumień skórny to nie tylko problem medyczny, ale również gorsze samopoczucie i dyskomfort pacjenta. Dla lepszej samooceny i stanu psychicznego zaleca się usuwanie rumieni skórnych. Pomocą służą fantastyczne lasery ALMA, które posiadamy w klinice medycyny estetycznej Fabskin na Bemowie.

Cennik laserowego usuwania rumienia w Warszawie

[cena]

Redukcja rumieniaCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Nos200 zł450 zł (150 zł za zabieg)230 zł448 zł (149 zł za zabieg)
Czoło300 zł600 zł (200 zł za zabieg)345 zł690 zł (230 zł za zabieg)
Policzki450 zł900 zł (300 zł za zabieg)517 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za zabieg) zamiast 2100 zł805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 obszary900 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1035 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
Dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)460 zł862 zł (287 zł za zabieg)