Ludzie decydują się na zrobienie tatuażu często pod wpływem impulsu, aktualnych istotnych wydarzeń w ich życiu. Zdarza się, że po jakimś czasie stają się nieatrakcyjne lub nie spełniają swojej roli i chcielibyśmy usunąć je z pamięci, a przede wszystkim ze skóry. Na szczęście nowoczesne metody medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się niechcianego tatuażu.

W jaki sposób powstają tatuaże?

Tatuaż to permanenty rysunek na skórze, który powstaje w wyniku wprowadzenia specjalnymi igłami cząstek barwnika pod naskórek. Barwnik wprowadzany jest na taką głębokość, by nie uległ złuszczeniu. Skóra nakłuwana jest w szybkim tempie zazwyczaj bez znieczulenia. Osoba tatuowana może odczuwać ból o różnym stopniu nasilenia, któremu zazwyczaj towarzyszy drobne krwawienie.

Czy zabieg laserowego usuwania tatuażu jest bolesny?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu laserowego zależy od danego pacjenta/pacjentki. Każdy człowiek inaczej odczuwa ból. Podczas zabiegu możliwe jest odczucie lekkiego pieczenia naskórka. W celu złagodzenia tego uczucia stosuje się różne metody ocgłodzenia skóry, np. Chłodny żel. Należy pamiętać, że laserowe usuwanie tatuażu nie boli bardziej niż jego zrobienie.

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera Harmony Q Switch

W naszym gabinecie Fabskin w Warszawie korzystamy z nowoczesnego laseru Harmony Q Switch. Urządzenie kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie. Cząsteczki barwnika są bardzo szybko rozbijane, w związku z czym nie istnieje ryzyko nagrzania naświetlanych tkanek.

Laser Harmony Q Switch usuwa praktycznie cały tatuaż. Należy pamiętać, że do całkowitego pozbycia się niechcianego tatuażu niezbędne jest kilka sesji. Ich ilość uzależniona jest między innymi od koloru, ilości barwników, głębokości, koloru skóry, I wielkości tatuażu. Aby zabieg udał się jak najlepiej bardzo ważna jest konsultacja w celu poznania charakterystycznych cech tatuażu. Im głębiej wykonany tym trudniej jest się go pozbyć.

Działanie laseru Harmony Q Switch

1. Dzięki bardzo krótkiemu impulsowi nie dochodzi do termicznego uszkodzenia ogrzewanych tkanek otaczających. Po kilku sesjach struktura skóry pozostaje taka sama.

2. Wiązka laserowa rozbija barwnik na drobne cząstki, które ulegają odparowaniu, co sprawia, że tatuaż staje się jaśniejszy.

3. Pierwsze sesje wykonuje się w odstępach około 4 tygodniowych, następnie w dalszych etapach usuwania tatuażu odstępy wydłużają się.

4. Po zabiegu pacjent odczuwa lekki dyskomfort w postaci obrzęku i zaczerwienienia. Dolegliwości ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Możliwe jest również powstanie niewielkich wybroczyn czy strupków, które są naturalną reakcją obronną skóry i zanikają w krótkim czasie.

Po zabiegu usuwania tatuażu:

– należy nawilżać i natłuszczać skórę,
– stosować filtry przeciwłoneczne z wysokim filtrem,
– nie wolno zdrapywać strupów,
– nie wolno korzystać z sauny i basenu (do 72 godzin po zabiegu).

Możliwe efekty uboczne laserowego usuwania tatuaży:

– reakcje alergiczne,
– infekcje bakteryjne,
– niecałkowite usunięcie pigmentu,
– zmiana tekstury skóry – zazwyczaj znika w ciągu 1-3 lat,
– blizny.

Przeciwwskazania do usunięcia tatuażu:

– bardzo duże rozmiary tatuażu,
– skłonność do powstawania blizn,
– choroby tkanki łącznej,
– ciemny rodzaj skóry,
– ciąża,
– cukrzyca,
– rozrusznik serca,
– stosowanie niektórych leków.

Konsultacja przez zabiegiem pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące poddania się zabiegowi laserowego usunięcia tatuażu.

Nie wahaj się i sprawdź nasz cennik laserowego usuwania tatuażu.

Alma Hamony XL – Q Switch Nd:YAG 1064/532 nmCena za 1 zabieg
Mały150 – 300 zł
Średni300 – 500 zł
Dużyod 500 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08