Usuwanie tatuaży Warszawa

Ludzie decydują się na zrobienie tatuażu często pod wpływem impulsu, aktualnych istotnych wydarzeń w ich życiu. Zdarza się, że po jakimś czasie tatuaże stają się nieatrakcyjne lub nie spełniają swojej roli i chcielibyśmy usunąć je z pamięci, a przede wszystkim ze skóry. Na szczęście nowoczesne metody medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się niechcianego tatuażu.

W jaki sposób powstają tatuaże?

Tatuaż to permanentny rysunek na skórze, który powstaje w wyniku wprowadzenia specjalnymi igłami cząstek barwnika pod naskórek. Barwnik wprowadzany jest na taką głębokość, by nie uległ złuszczeniu. Skóra nakłuwana jest w szybkim tempie zazwyczaj bez znieczulenia. Osoba tatuowana może odczuwać ból o różnym stopniu nasilenia, któremu zazwyczaj towarzyszy także drobne krwawienie.

Chcesz pozbyć się niechcianego tatuażu?

Umów się na zabieg laserowego usuwania tatuażu w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Jak skutecznie usunąć tatuaż?

Wiele osób zastanawia się, jak usunąć tatuaż. Wszystko zależy od jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania. Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania tej niechcianej ozdoby jest laseroterapia. Niekiedy stosuje się inne, mniej powszechne metody, takie jak peeling chemiczny czy dermabrazję, jednak nie są one aż tak skuteczne – zwłaszcza w przypadku tatuaży trwałych. Aby skutecznie usunąć tatuaż, zabieg powinien być wykonany przez lekarza w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej.

Usuwania tatuażu – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Osoby zainteresowane zabiegiem laserowego usuwania tatuażu zapraszamy na konsultacje z naszym lekarzem medycyny estetycznej, podczas której zostanie ustalony szczegółowy plan leczenia, ilość i częstotliwość zabiegów.

Usuwanie tatuażu – zabiegi

Oto lista zabiegów na usunięcie tatuażu, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej:

Laserowe usuwanie tatuażu za pomocą lasera Harmony Q Switch

W naszym gabinecie Fabskin w Warszawie korzystamy z nowoczesnego lasera Harmony Q Switch. Urządzenie kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie. Cząsteczki barwnika są bardzo szybko rozbijane, w związku z czym nie istnieje ryzyko nagrzania naświetlanych tkanek.

Laser Harmony Q Switch usuwa praktycznie cały tatuaż. Należy pamiętać, że do całkowitego pozbycia się niechcianego tatuażu niezbędnych jest kilka sesji. Aby zabieg udał się jak najlepiej, bardzo ważna jest konsultacja w celu poznania charakterystycznych cech tatuażu. Im głębiej wykonany, tym trudniej jest się go pozbyć.

Wskazania do usunięcia tatuażu

Zabieg usunięcia tatuażu dedykowany jest wszystkim tym osobom, które chcą pozbyć się nieestetycznie wyglądających tatuażów z różnych partii ciała (rąk, pleców, brzucha, łydek, uda).

Usuwanie tatuaży – przeciwwskazania

Zabiegowi laserowego usuwania tatuażu nie powinny poddawać się osoby, których skóra jest podatna na powstawanie blizn, pacjenci z chorobami tkanki łącznej oraz ci, którzy przyjmują niektóre leki (terapia doustną izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii). Innymi przeciwwskazaniami są: ciemny kolor skóry, ciąża, cukrzyca, rozrusznik serca. Niekiedy przeciwwskazaniem jest bardzo duża powierzchnia, na której został wykonany tatuaż.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

Zabieg laseroterapii jest całkowicie bezpieczny, jednak wymaga specjalnego przygotowania. Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać ani korzystać z solarium. Na około tydzień przed laserowym usuwaniem tatuażu nie powinno się stosować peelingów, w miejscu, w którym będzie usuwany tatuaż. Zaleca się także, aby bezpośrednio przed zabiegiem usunąć włosy z miejsca zabiegowego.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie? Przebieg zabiegu

Zabieg laserowego usuwania tatuażu jest metodą bezpieczną, nieinwazyjną i praktycznie nie pozostawiającą śladów na skórze w postaci brzydkich blizn. Sam zabieg polega na poddaniu powierzchni skóry działaniu impulsów świetlnych, które mają za zadanie rozbicie barwnika, który następnie wydalany jest z naszego organizmu przez układ immunologiczny. Dzięki bardzo krótkiemu impulsowi nie dochodzi do termicznego uszkodzenia ogrzewanych tkanek otaczających. Po kilku sesjach struktura skóry pozostaje taka sama. Wiązka laserowa rozbija barwnik na drobne cząstki, które ulegają odparowaniu, co sprawia, że tatuaż staje się jaśniejszy. Pierwsze sesje wykonuje się w odstępach około 4 tygodniowych, następnie w dalszych etapach usuwania tatuażu odstępy wydłużają się.

Jaki jest efekt usuwania tatuażu laserem Harmony Q Switch?

Zastosowanie nowoczesnego lasera, jakim jest Harmony Q Switch, pozwala w sposób bezinwazyjny i bezpieczny usunąć tatuaż, bez względu na jego wielkość czy kolorystykę (dotyczy to również tatuaży, które zostały wykonane stosunkowo niedawno). Po serii zabiegów tatuaż stopniowo znika, pozostawiając na powierzchni skóry jaśniejszą plamę, która stopniowo wyrównuje się do koloru naturalnego.

Efekty usuwania tatuaży
Efekty usuwania tatuaży

Jak długo trwa zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od jego wielkości. Z reguły waha się od kilku minut do godziny.

Ilość potrzebnych zabiegów w celu usunięcia tatuażu

Zabieg laserowego usuwania tatuażu należy powtórzyć kilka, a niekiedy nawet kilkanaście razy. Ilość powtórzeń jest uzależniona od kilku czynników, takich jak:

 • wielkość tatuażu;
 • rodzaj zastosowanych pigmentów;
 • wiek tatuażu;
 • umiejscowienie tatuażu;
 • typ i odcień skóry;
 • indywidualne predyspozycje.

Usuwanie tatuażu – rekonwalescencja

Zdaniem eksperta

Po zabiegu pacjent odczuwa lekki dyskomfort w postaci obrzęku i zaczerwienienia. Dolegliwości ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Możliwe jest również powstanie niewielkich wybroczyn czy strupków, które są naturalną reakcją obronną skóry i znikają w krótkim czasie – wyjaśnia mgr Anna Sawicka, dyplomowana kosmetolog w klinice FabSkin.

Zalecenia po zabiegu usuwania tatuażu laserem

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu należy:

 • nawilżać i natłuszczać skórę;
 • stosować filtry przeciwsłoneczne z wysokim filtrem;
 • nie wolno zdrapywać strupków;
 • nie wolno korzystać z sauny i basenu (do 72 godzin po zabiegu).

Możliwe efekty uboczne laserowego usuwania tatuaży

 • reakcje alergiczne;
 • infekcje bakteryjne;
 • niecałkowite usunięcie pigmentu;
 • zmiana tekstury skóry – zazwyczaj znika w ciągu 1-3 lat

Konsultacja przez zabiegiem pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące poddania się zabiegowi laserowego usunięcia tatuażu.

Usuwanie tatuaży a ciąża

Wiele osób zastanawia się, czy można wykonywać zabieg usuwania tatuażu w ciąży? Ciąża jest jednym z przeciwwskazań do usunięcia tatuażu. Ciąża oraz okres karmienia piersią to czas wielu zmian w organizmie kobiety, które mają podłoże hormonalne, dlatego reakcja organizmu mogłaby odbiegać od normy, a nawet zagrażać życiu dziecka.

Usuwanie tatuaży a opalanie

Miejsce, gdzie został wykonany zabieg, należy chronić przed promieniowaniem UV. W tym celu należy stosować kremy z wysokim filtrem.

Tatuaż szpeci Twoje ciało?

Zadzwoń do nas i umów się na jego laserowe usunięcie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące usuwania tatuaży

Ile kosztuje usunięcie tatuażu w Warszawie?

Koszt usunięcia tatuażu uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na cenę ma m.in. jego wielkość, rodzaj zastosowanego barwnika oraz to, jak głęboko wniknął on w skórę. W przypadku małych tatuaży ceny w naszej klinice wahają się od 150-300 zł za jeden zabieg. Za usunięcie dużego tatuażu ceny zaczynają się od 500 zł.

 

Czy zabieg laserowego usuwania tatuażu jest bolesny?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu laserowego zależy od danego pacjenta/pacjentki. Każdy człowiek inaczej odczuwa ból. Podczas zabiegu możliwe jest odczucie lekkiego pieczenia naskórka. W celu złagodzenia tego uczucia stosuje się różne metody ochłodzenia skóry, np. chłodny żel. Należy pamiętać, że laserowe usuwanie tatuażu nie boli bardziej niż jego zrobienie.

Czy są dostępne inne metody usuwania tatuażu oprócz laseroterapii?

Zastosowanie lasera jest najbezpieczniejszą metodą usuwania tatuażu. Jednak oprócz lasera dostępna jest również bardziej inwazyjna metoda, jaką jest chirurgiczne usuwanie tatuażu. Najczęściej jednak jest to ostateczność. Stosuje się ją głównie w przypadku, gdy istnieje ryzyko powstawania blizn lub są inne przeciwwskazania do laseroterapii.

Ile czasu należy odczekać przed przystąpieniem do kolejnego zabiegu usuwania tatuaży?

Minimalny odstęp czasu pomiędzy zabiegami powinien wynosić 4 tygodnie. Z każdym kolejnym zabiegiem czas ten się wydłuża.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem laserowego usuwania tatuaży.

Cennik usuwania tatuaży w Warszawie

[cennik]

Alma Harmony Er:Yag - usuwanie tatuażu i makijażu permanentnegoCena
mały150-300 zł
średni300-500 zł
dużyod 500 zł