Mezoterapia kolagenowa – Warszawa

Myślisz o przywróceniu blasku, gęstości i napięcia swojej skóry? Idealnie sprawdzi się do tego terapia kolagenowa, która służy niwelowaniu wszelkiego rodzaju niedoskonałości skórnych, a także skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry. Ten innowacyjny zabieg możesz wykonać już teraz w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Jaką funkcję pełni kolagen w naszej skórze?

Kolagen od dawna stosowany jest w medycynie klinicznej jako środek przyspieszający gojenie i regenerację skóry. Od kilku lat znajduje zastosowanie także w medycynie estetycznej. Jako główny budulec naszej skóry determinuje jej elastyczność, sprężystość, a także gęstość. Można porównać go do rusztowania, które jej podporą dla skóry. Najwięcej w skórze człowieka występuje kolagenu typu I – znajduje się on w bardzo dużych ilościach w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu. U młodych osób jest go dostatecznie dużo, co powoduje że skóra jest gładka i napięta. Jednak wraz z biegiem czasu zaczyna go ubywać – dzieje się tak już po 25. roku życia. Wraz z upływem czasu nowo powstające włókna kolagenowe stają się krótsze, słabsze i bardziej skręcone. Równowaga kolagenowa w organizmie zostaje zachwiana, co oznacza, że więcej kolagenu ulega zniszczeniu niż jesteśmy w stanie odbudować. Poza naturalnym procesem starzenia się skóry, który uzależniony jest od predyspozycji genetycznych, wyróżniamy tzw. starzenie przyspieszone, mające duży wpływ na degradację kolagenu typu I. Tutaj bardzo istotną rolę odgrywa m.in. promieniowanie UV, stres, dym tytoniowy, mała ilość snu, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Objawami postępującego procesu utraty kolagenu, które mogą pojawić się już koło 30. roku życia, są m.in. widoczne na skórze zmarszczki. W kolejnych etapach zmarszczki te pogłębiają się, a skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka. Na szczęście niedobory kolagenu w skórze możemy uzupełnić za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ na rynku pojawił się nowej generacji kolagen typu I przeznaczony do odbudowy wszystkich okolic skóry i ciała.

Na Twojej skórze pojawiły się widoczne oznaki starzenia?

Umów się na innowacyjne zabiegi kolagenowe do naszej kliniki w Warszawie

Czym jest kolagen stosowany podczas zabiegu?

W mezoterapii kolagenowej stosuje się nowej generacji kolagen typu I przeznaczony do użytku gabinetowego i pielęgnacji pozabiegowej. Jest to preparat całkowicie bezpieczny, który nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Przeznaczony jest do odbudowy i regeneracji skóry. Nie tylko uzupełnia niedobory kolagenu typu I, ale również stymuluje jego produkcję.

Mezoterapia kolagenowa – na czym polega?

Terapia kolagenowa to nieinwazyjny sposób na odmłodzenie i regenerację skóry twarzy oraz ciała. Zabieg polega na iniekcji podskórnej preparatu. W preparacie został wykorzystany kolagen typu I, który jest specjalnie pozyskiwany i oczyszczony, a przy tym zachowuje bardzo wysoką bioaktywność. Sama technika podania preparatu jest mało inwazyjna i przypomina klasyczną mezoterapią igłową. Nakłucia wykonywane są co 1-1,5 cm cieniutką igłą, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Wskazania do terapii kolagenowej

Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu polecane są osobom po 30. roku życia, które chcą:

  • wyraźnie spłycić zmarszczki;
  • poprawić jędrność i gęstość skóry;
  • opóźnić procesy starzenia się skóry;
  • wyrównać koloryt skóry;
  • poprawić nawilżenie skóry;
  • zminimalizować blizny oraz rozstępy na ciele;
  • przyspieszyć regenerację tkanek i gojenie się ran.

Mezoterapia kolagenowa wskazana jest również jako zabieg wspomagający rekonwalescencję po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii kolagenowej

Ekspert radzi:

Przeciwwskazania do zabiegu są podobne, jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich: aktywny stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu, trądzik, ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, zakażenia ogólnoustrojowe i aktywna opryszczka – lek. Radosław Rzepnikowski.

Zabiegi kolagenowe – przygotowanie

Mezoterapia kolagenowa nie wymaga specjalnego przygotowania. Zabieg poprzedzony jest zazwyczaj konsultacją, podczas której lekarz szczegółowo omawia przebieg terapii. Dodatkowo zaleca się, aby na tydzień przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych, ponieważ zakłócają one krzepliwość krwi.

Jak przebiega mezoterapia kolagenowa w naszej klinice w Warszawie?

Terapia kolagenowa jest podobna do każdej innej mezoterapii. Na początku u Pacjentów szczególnie wrażliwych na ból lekarz nakłada krem znieczulający na obszar zabiegowy. Gdy znieczulenie zacznie działać, oczyszcza miejsca z maści i przechodzi do wstrzyknięcia preparatu pod skórę za pomocą cieniutkiej igły. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Ponadto preparat zawierający nowej generacji kolagen typu I nie wywołuje reakcji alergicznych, gdyż jest on zgodny z naturalnym kolagenem występującym w skórze.

Efekty zabiegów z kolagenem

Efektem zabiegów kolagenowych jest zauważalna poprawa jakości skóry. Poza jej odbudową, regeneracją i zagęszczeniem dochodzi również do lepszego dotleniania skóry, poprawia się jej koloryt i struktura. Zabieg pozwala nie tylko ujędrnić skórę twarzy i zredukować zmarszczki, ale również pozbyć się cellulitu, rozstępów, blizn czy plam starzeniowych.

Mezoterapia kolagenowa na twarz – ujędrnienie i redukcja drobnych zmarszczek

Terapia kolagenowa przynosi natychmiastowy efekt rozświetlonej, gładkiej i jędrnej cery. Produkt doskonale sprawdza się na delikatnych obszarach twarzy, takich jak okolice oczu, szyja, podbródek czy linia żuchwy. Mezoterapia kolagenowa pobudza kolagen do ponownej produkcji, dzięki czemu proces starzenia się skóry zostaje spowolniony.

Mezoterapia kolagenowa na ciało – redukcja cellulitu, blizn i wiotkiej skóry

Stosowany podczas zabiegu kolagen to doskonały preparat, który może być stosowany również na ciało. Pomaga w usunięciu cellulitu, a także pozwala ujędrnić wiotką skórę. Dobrze radzi sobie z niwelowaniem nieestetycznych rozstępów oraz blizn. Mezoterapia kolagenowa to również rozwiązanie problemu nieestetycznych plam i przebarwień pojawiających się na skórze wraz z wiekiem.

Ile zabiegów kolagenowych należy wykonać w celu uzyskania najlepszych efektów?

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

Mezoterapia kolagenowa przynosi widoczne efekty odmłodzenia i ujędrnienia już po jednym zabiegu. Jednak najlepsze efekty osiągane są po 4 sesjach wykonywanych w odstępach dwutygodniowych. Należy jednak pamiętać, że każdy Pacjent może mieć zróżnicowane potrzeby zabiegowe oraz indywidualne cechy skóry, które decydują o liczbie wymaganych zabiegów. Co jest ważne, to podczas jednej serii zabiegowej może wykonać zabieg na kilku obszarach. Szybkie poprawienie się jakości i gęstości skóry jest bardzo cenne, ponieważ Pacjenci bardzo chętnie decydują się na kolejne terapie. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Jak długo utrzymują się efekty terapii kolagenowej?

Efekty mezoterapii kolagenowej są długotrwałe. Poprawa gęstości i jakości skóry utrzymuje się nawet przez 12-18 miesięcy. Po upływie tego czasu serię zabiegów zaleca się powtórzyć. Trzeba jednak pamiętać, że nawet po upływie tego czasu skóra jest w lepszej kondycji niż przed zabiegami z racji tego, że preparat posiada właściwości stymulujące produkcję nowego kolagenu.

Terapia kolagenowa – skutki uboczne

Preparat nie wymaga przeprowadzenia testów alergicznych oraz nie powoduje skutków ubocznych związanych z reakcjami uczuleniowymi (preparat nieimmunogenny). Jedyne znane skutki uboczne to niewielkie i krótkotrwałe uczucie pieczenia w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Jest to zabieg mało inwazyjny i pozwala Pacjentowi od razu wrócić do codziennych czynności.

Zabiegi kolagenowe – postępowanie po zabiegu

Jak w przypadku każdego innego zabiegu mezoterapii, skóra bezpośrednio po terapii może być delikatnie zaczerwieniona, co utrzymuje się z reguły przez 2-3 dni od zabiegu. W tym czasie skórę w miejscu iniekcji należy traktować z należytą ostrożnością. Zaleca się stosować kremy łagodzące i po zabiegach medycyny estetycznej.

Odzyskaj młody wygląd dzięki mezoterapii kolagenowej

Gwarantujemy skuteczność i wysoką jakość przeprowadzanych zabiegów

Mezoterapia kolagenowa: opinie

Jako doświadczeni lekarze wiemy, że samo wykonanie zabiegu to nie wszystko i aby pacjent był w pełni zadowolony konieczne jest zadbanie o jego komfort również przed i po zabiegu. Dlatego też w naszej klinice równie ważne są wizyty przed zabiegowe oraz po zabiegowe. Dzięki temu nasi pacjenci czują się dużo lepiej, nie tylko fizycznie – dzięki poprawie wyglądu, ale także psychicznie. Zabiegiem, który również wymaga wizyty w celu jego zaplanowania jest mezoterapia kolagenowa. Opinie o tym zabiegu możesz sprawdzić w zakładce opinie pacjentów.

Mezoterapia kolagenowa: cena

Jednym z zabiegów, który może wymagać powtórzenia, ze względu na predyspozycje danej osoby jest mezoterapia kolagenowa. Cena takiego zabiegu będzie się zatem różnić. Jednak to nie jedyny czynnik, który za nią odpowiada. Zabieg ten może być wykonywany przez doświadczonego kosmetologa, ale także lekarza medycyny estetycznej. Zwłaszcza, jeśli ma być wykonywany w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Cena jest także zależna od preparatu wykorzystywanego w czasie zabiegu. Z pełnym cennikiem można zapoznać się u dołu strony. 

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii kolagenowej

Czy można łączyć terapię kolagenową z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej?

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

Nie zaleca się stosowania mezoterapii kolagenowej podczas jednej sesji łącznie z zabiegami laserowymi, z wykorzystaniem fal radiowych (RF), ultradźwięków, oraz głębokimi peelingami medycznymi. Świetną praktyką jest natomiast wykonanie mezoterapii kolagenowej, a następnie przeprowadzenie po kilku dniach terapii laserem frakcyjnym. Przynosi to doskonały efekt odbudowy skóry. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Na jakich obszarach można wykonywać zabiegi z kolagenem?

Zabiegi kolagenowe można wykonać nawet na najdelikatniejszych obszarach ciała i twarzy, takich jak okolice ust, delikatna skóra szyi, dekolt, grzbiety rąk oraz inne części ciała w zależności od potrzeb.

Jaką mamy gwarancję, że preparat nie spowoduje reakcji alergicznych?

Kolagen typu I, który występuje w preparacie, został wyprodukowany w taki sposób, aby zachować dokładną strukturę biochemiczną i trójwymiarową, którą mamy w organizmie, dzięki czemu nie wywołuje on żadnych reakcji alergicznych.

Cennik

ProduktCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
NCTF HA lub CytoCare 532
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)690 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
2 obszary700 zł1800 zł (600 zł za zabieg)805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Osocze bogatopłytkowe
1 ampułka--805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki--1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Saypha rich 1 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 za ampułkę)
Saypha rich 2 ml1400 zł (700 zł za 1 ml)3600 zł (1200 zł za zabieg; 600 zł za 1 ml)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg/690 zł za ampułkę)
Xela rederm (kwas bursztynowy)900 zł2400 zł ( 800 zł za zabieg)1100 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)
Redensity 1 (1ml)800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Neauvia Hydro Deluxe 2.5 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Mezoterapia LIGHT EYES (cienie/worki/napięcie skóry)400 zł900 zł (300 zł za zabieg)460 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
Mezoterapia kolagenowa
Nithya 1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Karisma 1100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Kolagen GUNA1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Stymulator kolagenowy1100 zł2700 zł (900 zł)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)