Fale radiowe na twarz, radiofrekwencja w Warszawie

Accent Prime to najnowocześniejszy na rynku system do bezinwazyjnego modelowania sylwetki i ujędrniania twarzy. To wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu można skutecznie walczyć z oznakami starzenia się skóry i jej niedoskonałościami, dostępne jest w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Accent Prime – innowacyjne urządzenie do modelowania twarzy i ciała

Skuteczność Accent Prime jest wynikiem połączenia dwóch rewolucyjnych technologii: fali ultradźwiękowej o działaniu poprzecznym (tzw. zimnym) oraz fali radiowej w unikalnej technologii UniPolar o najwyższej na rynku częstotliwości. Połączenie obu technologii wpływa na szybsze uzyskanie pożądanych rezultatów. Platforma urządzenia wyposażona w kilka głowic daje możliwość wykonywania zabiegów na różnych obszarach ciała i twarzy. Accent Prime dodatkowo wykorzystuje specjalny mechanizm chłodzący, który nie tylko poprawia komfort zabiegu, ale też powoduje, że działanie fali radiowej jest głębsze, czyli skuteczniejsze.

Chcesz poprawić owal swojej twarzy?

Umów się na bezinwazyjny lifting twarzy falą radiową Accent Prime w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Jak działa fala radiowa (RF)?

RF to źródło promieniowania elektromagnetycznego. W systemach Alma wykorzystuje się dwa aplikatory RF: bipolarny i unipolarny (opatentowany przez firmę Alma). Aplikator bipolarny działa na wierzchnie warstwy skóry, natomiast unipolarny ma możliwość głębokiej penetracji warstw skórnych. Unikalna i opatentowana technologia RF Alma działa w procesie cieplnym przy wykorzystaniu wewnętrznej polaryzacji cząsteczek wody. To wszystko za sprawą drgania cząsteczek promieniowania elektromagnetycznego. Zaktywizowane cząsteczki, wprawione w ruchy drgające wytwarzają ciepło potrzebne do penetracji wewnętrznych warstw skórnych. System RF Alma Accent Prime nie tylko tworzy odpowiedniej wielkości energię cieplną, ale również kontroluje głębokość jej wnikania (zazwyczaj na poziomie 5-20 mm). Wytwarzana energia cieplna osiąga temperaturę do 48 stopni. Pod wpływem ogrzania włókna kolagenowe ulegają skurczeniu. Podgrzewanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym do wytworzenia w skórze nowego kolagenu i elastyny, dając tym samym efekt wypełnienia zmarszczek.

Lifting twarzy falą radiową

Zdaniem eksperta

Z wiekiem konsystencja i witalność skóry ustępuje miejsca pierwszym oznakom starzania. Na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra powoli traci owal. Jednym ze skutecznych sposobów walki z wymienionymi defektami skórnymi są zabiegi falami RF. Nowoczesne urządzenie Accent Prime wykorzystuje wysoką częstotliwość energii fal radiowych do ujędrnienia i poprawienia gęstości skóry, dzięki czemu wygląda ona młodziej i zdrowiej. Poprawie ulega także jej koloryt, a drobne zmarszczki zostają spłycone – wyjaśnia Natalia Kwaśniak, kosmetolog w klinice FabSkin.

Zastosowanie różnych głowic do zabiegu radiofrekwencji

Podczas zabiegu przy użyciu fal radiowych korzysta się z różnych głowic, ponieważ każda z nich w inny sposób wpływa na tkankę skórną. W zależności od stanu skóry oraz upragnionych rezultatów pacjentów korzystających z usług naszego gabinetu w Warszawie nasi specjaliści dobierają odpowiednią głowicę. Na przykład głowica UltraFace emituje fale ultradźwiękowe, które wywołują naprzemiennie oziębienie i ogrzanie tkanek, co z kolei uszkadza błony komórek tłuszczowych. Z kolei do ujędrniania i modelowania skóry dobierana jest głowica Unilarge lub Bipolar.

Głowice dedykowane zabiegom na twarz:

Głowica UltraFace

Głowica przeznaczona do modelowania twarzy. Jej zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej podbródka. Może być stosowana zarówno na twarzy, jak i małych obszarach ciała.

Głowica UniLarge

Głowica ta dedykowana jest zabiegom zarówno na twarzy, jak i ciele. Pozwala na głęboką stymulację i reorganizację kolagenu. W połączeniu z głowicą Coaxipolar ukierunkowana jest na redukcję nadpotliwości.

Głowica Bipolar

Głowica ta pozwala na redukowanie zmarszczek oraz lifting skóry w okolicy, gdzie jest ona cienka i delikatna, czyli np. wokół oczu lub na dekolcie.

W jaki sposób modelowany jest kształt twarzy podczas laserowego liftingu falą radiową?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Accent Prime polegają na użyciu w tym samym czasie dwóch rodzajów fal: fal radiowych w technologii RF (tzw. radiofrekwencji) oraz ultradźwiękowych. Najpierw emitowane są ultradźwięki, a następnie fale radiowe. Zastosowanie fal naprzemiennie zapewnia naprężanie i relaksację błon komórek tłuszczowych, co w efekcie ma prowadzić do ich uszkodzenia. Dodatkowo specjalna końcówka głowicy UniFace używana do masażu wpływającego na mikrokrążenie wzmacnia działanie fal radiowych i ultradźwięków.

Modelowanie owalu twarzy falą radiową      Modelowanie owalu twarzy falą radiową

Radiofrekwencja – wskazania do zabiegu

Zauważyłaś, że skóra na twarzy straciła swoją elastyczność i zniknął jej piękny owal? A może przeszkadzają Ci zmarszczki, których z wiekiem przybywa. Na szczęście nie musisz akceptować takiego stanu rzeczy. Z pomocą przychodzi Accent Prime – system do bezinwazyjnego liftingu twarzy. Accent Prime mobilizuje włókna kolagenowe do działania, a dodatkowo ma moc niwelowania tkanki tłuszczowej z wybranych okolic (np. drugiego podbródka).

Główne wskazania do zastosowania fali radiowej na twarz:

 • poprawa owalu twarzy;
 • lifting twarzy;
 • spłycenie niewielkich zmarszczek;
 • likwidacja drugiego podbródka.

Redukcja cellulitu falami radiowymi

Oprócz zabiegów na twarz system Accent Prime wykorzystywany jest do zabiegów mających na celu usunięcie i redukcję cellulitu. Połączenie fali radiowej i ultradźwięków niszczy nadmiar tkanki tłuszczowej i błyskawicznie ujędrnia ciało oraz niweluje cellulit. RF oddziałuje zarówno na tkanki powierzchniowe, jak i dociera do głębszych warstw skóry i komórek tłuszczowych, czyli tzw. adipocytów. Pod wpływem działania wysokiej temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia (lipolizy).

Przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi

Istnieją pewne ogólne przeciwwskazania do zastosowania fal radiowych, do których należą:

 • ciąża;
 • infekcje, zapalenie skóry;
 • otwarte rany;
 • nowotwory skóry;
 • posiadanie złotych implantów drucianych;
 • wszelkie metalowe lub elektroniczne urządzenia medyczne lub implanty w skórze;
 • padaczka;
 • zaburzenia czucia;
 • zapalenie żył;
 • nadciśnienie;
 • oparzenia skóry;
 • epilepsja, stwardnienie rozsiane.

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem fali radiowej?

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Każdy zabieg poprzedza indywidualna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który szczegółowo omówi wszystkie przeciwwskazania oraz przedstawi zalecenia pozabiegowe.

Fale radiowe na twarz – przebieg zabiegu

Przy zabiegu modelowania twarzy i szyi najskuteczniejszy model to metoda Vshape (połączenie ultradźwięków z falami radiowymi).

Przebieg zabiegu:

 1. Dobór jednej z głowic (UniLarge, Bipolar, UltraFace) w zależności od stanu skóry pacjenta i efektów, jakie chcemy uzyskać.
 2. Selektywne niszczenie komórek tłuszczowych i pobudzenie produkcji włókien kolagenowych.
 3. Głowica ultradźwiękowa UltraFace pracuje na naprzemiennym wytwarzaniu ciepła i zimna, co niszczy tkankę tłuszczową np. w okolicach żuchwy i podbródka. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu w trakcie pracy głowicy.
 4. Głowice fal radiowych UniLarge i Bipolar zapewniają skórze przywrócenie jędrności i modelują profile twarzy i szyi Pacjenta.
 5. Następuje detoksykacja tkanek i uwolnienie zbędnego tłuszczu.
 6. Układ krwionośny i limfatyczny transportują zniszczone komórki tłuszczowe do odpowiednich organów, gdzie zostają zmetabolizowane i naturalnie usunięte z organizmu

Efekty zabiegów RF (radiofrekwencji)

Podgrzanie włókien kolagenowych na skutek działania fali radiowej wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. W wyniku zabiegu radiofrekwencji zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie twarzy. Poprawia się jej owal i koloryt.

Działanie zabiegu:

 • spłycenie zmarszczek, bruzd;
 • poprawa konturu twarzy;
 • zmniejszenie kurzych łapek;
 • likwidacja wiotkości skóry i szyi;
 • poprawa kolorytu skóry;
 • redukcja tzw. ,,chomików”;
 • lepsze odżywienie tkanek.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem fali radiowych na twarz           Efekty zabiegów z wykorzystaniem fali radiowych na twarz

Częstotliwość wykonywania zabiegów falą radiową na twarz

Zdaniem eksperta

Aby móc cieszyć się trwałymi efektami, zaleca się wykonać od 4 do 8 zabiegów, w zależności od kondycji skóry, co 7-14 dni – mówi mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu radiofrekwencji?

Efekty zabiegu są widoczne praktycznie zaraz po jego zakończeniu. Jednak po upływie około 3 miesięcy (u niektórych pacjentów 6 miesięcy) efekty stają się jeszcze bardziej spektakularne.

Fale radiowe na twarz – zalety zabiegu

Zabieg Accent Prime jest chętnie stosowany przez osoby w różnym wieku ze względu na szereg zalet, do których należą:

 • wysoka skuteczność;
 • zabieg niechirurgiczny;
 • brak okresu rekonwalescencji;
 • zabieg jest bezbolesny;
 • nie prowadzi do powstawania blizn;
 • daje szybkie efekty.

Ile trwa bezinwazyjny lifting twarzy falą radiową?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy w przypadku twarzy jest to zaledwie 20 minut.

Chcesz bezinwazyjne poprawić wygląd swojej twarzy?

Skontaktuj się z naszą kliniką medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące fali radiowej (radiofrekwencji)

Co odczuwa się podczas zabiegu radiofrekwencji?

Zdecydowanym plusem zabiegu radiofrekwencji jest fakt, że jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny. Uczucie, które towarzyszy podczas stosowania fal radiowych to lekkie rozgrzanie skóry. U osób, które mają niski próg bólu i boją się zabiegu, można zastosować środki przeciwbólowe, jednak zdaniem naszych pacjentów, którzy poddali się radiofrekwencji, jest to niepotrzebne. Istotne jest, że poziom odczuwalności jest kontrolowany przez operatora i na życzenie klienta w każdej chwili zabieg może zostać przerwany.

Jak długo utrzymują się efekty radiofrekwencji?

Trudno jest jednoznacznie określić, jak długo utrzyma się efekt serii zabiegów. Trwałość efektów zależy od wielu czynników, takich jak pielęgnacja pozabiegowa, uwarunkowania genetyczne oraz stan skóry przed rozpoczętą serią.

Czy zabieg z użyciem fali radiowej jest bolesny?

Zabieg Accent Prime jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym, bezpiecznym – niezależnie od typu czy grubości skóry. Zabieg można dostosować do indywidualnych potrzeb Pacjenta, wykonując go na różnych głębokościach skóry, jednocześnie pozostawiając nienaruszoną jej warstwę zewnętrzną.

Gabinet dermatologii estetycznej Fabskin pomoże Państwu dobrać najlepszy plan leczenia, by oszałamiające efekty zabiegów hi-tech utrzymały się jak najdłużej! Nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z nami. Odmień swoje życie i poczuj się świetnie w swojej skórze. Umów się na skuteczny zabieg radiofrekwencji w Warszawie urządzeniem Accent Prime.

Cennik zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej na twarz w Warszawie

[cennik]

Accent Prime
Wariant zabiegu  Cena FabSkin Specials Pakiet 4 zabiegów
TWARZ
RF – BEZINWAZYJNY LIFTING I ZAGĘSZCZENIE SKÓRY
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)  650 zł 500 zł  1600 zł (400 zł za 1 zabieg)
2 obszary 910 zł 700 zł 2400 zł (600 zł za 1 zabieg)
3 obszary 1040 zł 800 zł 3000 zł (750 zł za 1 zabieg)
PODBRÓDEK
RF+US: REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I UJĘDRNIENIE  650 zł  500 zł 1600 zł (400 zł za 1 zabieg)
CIAŁO
RF – BEZINWAZYJNY LIFTING I ZAGĘSZCZENIE SKÓRY
30 min – jeden obszar 520 zł 400 zł 1200 zł (300 zł za 1 zabieg)
45 min – jeden obszar 780 zł  600 zł 2000 zł (500 zł za 1 zabieg)
US – REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ
30 min – jeden obszar 520 zł 400 zł 1200 zł (300 zł za 1 zabieg)
45 min – jeden obszar 780 zł  600 zł 2000 zł (500 zł za 1 zabieg)
RF + US – ZAGĘSZCZENIE SKÓRY Z LIKWIDACJĄ TKANKI TŁUSZCZOWEJ
60 min – jeden obszar 1040 zł 800 zł
90 min – jeden obszar  1560 zł  1200 zł 4000 zł (1000 zł za 1 zabieg)

 

RF – fale radiowe; US – ultradźwięki