Usuwanie brodawek (kurzajek) Warszawa

Jednym z uciążliwych problemów, z którymi boryka się wiele osób są brodawki, potocznie zwane również kurzajkami. Te nieestetyczne zmiany na skórze nierzadko wprawiają w zakłopotanie, natomiast ich leczenie bywa długotrwałe i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Jeżeli kurzajki to również Państwa zmartwienie, zachęcamy Was do odwiedzenia naszej kliniki medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie. Z pomocą naszego wykwalifikowanego personelu, skutecznie uporają się Państwo z tym dokuczliwym problemem.

Co to są kurzajki?

Kurzajki są zmianami skórnymi, manifestującymi się w postaci narośli. Odpowiedzialny za ich występowanie jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Do zakażenia nim może dojść poprzez bezpośredni kontakt z nosicielem (np. uścisk dłoni) lub pośredni np. dotykając przedmiotów, na powierzchni których mógł przetrwać wirus.

Wirusem brodawczaka ludzkiego HPV najczęściej zarazić się można w ogólnodostępnych miejscach, gdzie istnieje ryzyko zetknięcia się skóry ze skażonymi powierzchniami czy przedmiotami. Mowa tu o szatniach, basenach, saunach, salach gimnastycznych, a nawet salonach kosmetycznych. Należy zaznaczyć, że niektóre typy wirusa HPV są przenoszone drogą płciową.

To, o czym warto wspomnieć, to fakt, że sam kontakt zdrowej skóry z wirusem nie musi oznaczać, że doszło do zakażenia. Sytuacja ulega jednak zmianie, jeśli wirus trafi na uszkodzony naskórek, natomiast układ immunologiczny nie poradzi sobie ze zwalczeniem go. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy dojdzie do rozdrapania istniejących już kurzajek. Wówczas wirus zostaje przeniesiony w nowe miejsca na ciele.

Na zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego narażone są zarówno osoby dorosłe, starsze, jak i dzieci. Szczególnie jego ataków powinni obawiać się pacjenci z obniżoną odpornością.

Gdzie najczęściej pojawiają się brodawki?

Można wyróżnić kilka rodzajów brodawek (kurzajek), które różnią się m.in. pod kątem wyglądu. Najczęściej pojawiają się one na dłoniach i stopach, choć mogą również występować w innych częściach ciała. Brodawki na dłoniach z reguły nie powodują większego dyskomfortu. Jeżeli nie dochodzi do ich podrażnienia – nie powodują bólu, jednak ich nieestetyczny wygląd może być przyczyną kompleksów. Jeżeli mowa natomiast o zmianach zlokalizowanych na podeszwach stóp, to w tym wypadku nierzadko podczas chodzenia pojawia się ból. Ze względu na to, tak ważne jest usuwanie kurzajek i zapobieganie ich rozprzestrzenianiu się.

Kiedy zdecydować się na wizytę w Fabskin?

Osoby borykające się z problemem kurzajek, bardzo często decydują się na samodzielne ich zwalczanie. W aptekach dostępne są bowiem specjalne preparaty, dedykowane usuwaniu brodawek. Należy pamiętać jednak o tym, że zabiegi w domowych warunkach często nie przynoszą zamierzonych efektów. Jeżeli zatem w ciągu 6-8 tygodni stosowane samodzielnie leczenie nie daje rezultatów, konieczne jest skonsultowanie się z dermatologiem. Wizyty nie należy również odkładać w sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia kurzajki, będzie sączył się z niej płyn lub zacznie krwawić. Bardzo często również zdarzają się sytuacje, kiedy zmiany ulegają powiększeniu lub dochodzi do ich rozprzestrzenienia się. W takim wypadku również zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Najlepiej jednak, aby usuwanie kurzajki od samego początku powierzyć specjalistom. Brak odpowiedniej wiedzy medycznej i nieumiejętne zdiagnozowanie problemu może nieść bowiem poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też warto zrezygnować z samodzielnego leczenia i od razu udać się po poradę do specjalisty. W naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin, zostaną Państwo poddani rzetelnej diagnozie i na jej podstawie, doświadczeni fachowcy, zajmą się skutecznie Państwa problemem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Usuwanie kurzajek – jak wygląda zabieg?

Kurzajki to grudkowe zmiany na skórze, które mogą występować zarówno pojedynczo, jak i w koloniach. Żeby móc je prawidłowo rozpoznać, najlepiej udać się do dermatologa, który potwierdzi lub wykluczy te zmiany skórne i zaproponuje sposób ich leczenia. Obecnie istnieje wiele metod na usuwanie brodawek. W aptekach dostępne są specjalne preparaty, które pozwalają uporać się z tym wstydliwym problemem, w zaciszu własnego domu. Niestety okazują się być mało efektywne, dlatego też lepiej zdecydować się na skuteczne metody. Najczęściej stosuje się wymrażanie lub wypalanie kurzajek, a także ich wycinanie. Każdy z zabiegów jest raczej bezbolesny, choć część z nich wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia. Ostateczny sposób leczenia brodawek uzależniony jest od zaleceń lekarza. W naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin uzyskają Państwo fachową poradę i otrzymają wskazówki, co do dalszego postępowania w przypadku kurzajek. Zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia się na konsultację.

Laserowe usuwanie kurzajek

Jednym z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów usuwania kurzajek, jest laseroterapia. Ta niezwykle efektywna metoda wykorzystuje wiązkę zogniskowanego światła lasera, usuwając brodawkę bez naruszania zdrowej tkanki. Przed zabiegiem pacjentowi podawany jest zastrzyk znieczulający lub naklejany specjalny plaster, zawierający środek znieczulający. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa maksymalnie kilkanaście minut. Warto wiedzieć, że usuwanie brodawki przy użyciu lasera rzadko kiedy pozostawia bliznę. Po zabiegu pozostaje jedynie niewielki strupek, który samoistnie odpada po upływie kilku dni. Należy wspomnieć również o tym, że czasami zabieg musi zostać powtórzony, aby skutecznie pozbyć się kurzajki. Stanowi on również doskonałe rozwiązanie na usuwanie brodawek łojotokowych. Choć nie są to groźne zmiany, to ich nieestetyczny wygląd może utrudniać życie. Dlatego też warto zdecydować się na laseroterapię, w celu wyeliminowania tego problemu.

Chirurgiczne usuwanie kurzajek

Zabieg ten polega na usuwaniu kurzajek tradycyjnym skalpelem. To jedna z najlepszych metod, która daje możliwość wykonania badania histopatologicznego, w celu zweryfikowania charakteru danej zmiany skórnej. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Obszar po wycięciu brodawki zabezpiecza się szwem, który po upływie czasu należy zdjąć. Rany powstałe w miejscu usuniętej kurzajki wymagają troskliwej opieki, a po zdjęciu szwów pozostają widoczne blizny, lecz z czasem ich kolor blaknie.

Usuwanie kurzajek u dzieci

Nie tylko osoby dorosłe są dotknięte ryzykiem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, odpowiedzialnego za występowanie kurzajek. Nierzadko borykają się z nim również dzieci i w ich przypadku także konieczne jest podjęcie stosownego działania. Metody pozbycia się brodawek u najmłodszych są takie same, jak u dorosłych. Nierzadko stosowane jest wymrażanie kurzajek, czyli poddawanie ich działaniu niskiej temperatury ciekłego azotu, w konsekwencji czego zostają one całkowicie wymrożone. W miejscu zmiany skórnej pojawia się pęcherzyk, który z czasem odpada. Zamrażanie kurzajek jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga stosowania znieczulenia. Wielu rodziców decyduje się na przeprowadzanie zabiegów w domowych warunkach, z użyciem przeznaczonych do tego wyrobów aptecznych. Jak się jednak okazuje, rzadko kiedy bywają one skuteczne. W związku z tym, najlepiej wybrać się do dermatologa, który dokona szczegółowej oceny zmiany skórnej i zaleci jej dalsze leczenie. Usuwanie kurzajek u dzieci to również specjalność Fabskin. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki ze swoimi pociechami. To miejsce przyjazne najmłodszym, gdzie mogą poczuć się bezpiecznie.

Usuwanie brodawek – przeciwwskazania

Leczenie kurzajek najczęściej wymaga zastosowania zabiegu, który pozwoli skutecznie uporać się z tym dokuczliwym problemem. Pomimo, że jest on w pełni bezpieczny dla pacjentów i stosuje się go rutynowo, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Oto one:

  • Choroby i infekcje skórne,
  • Ciąża,
  • Laktacja,
  • Cukrzyca,
  • Opalenizna,
  • Atopowe zapalenie skóry.

Zarówno podczas wizyty diagnostycznej, jak i kwalifikującej do zabiegu, z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski. Na podstawie zgromadzonych w jego trakcie informacji, lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg usuwania brodawek w przypadku danej osoby może zostać przeprowadzony.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu usunięcia brodawek należy stosować się do zaleceń lekarza. W zależności od tego, jaka metoda została wykorzystana w celu pozbycia się zmiany skórnej, wskazówki mogą się od siebie różnić. Laserowe usuwanie kurzajek pozostawia ślad w postaci strupka, który po pewnym czasie odpadnie samoistnie. Nie należy przyspieszać tego procesu i samodzielnie go odrywać. Konieczne jest również stawienie się na wizytę kontrolą, w ustalonym z lekarzem terminie. W jej trakcie zostaną ocenione efekty zabiegu, a w razie konieczności, przeprowadzone ponowione usunięcie kurzajki.

Jeżeli mowa natomiast o zabiegu chirurgicznym, to z uwagi na wystąpienie rany zabezpieczonej szwami, konieczne jest szczególne dbanie o jej higienę, zapewnienie odpowiedniej dezynfekcji oraz częstą zmianę opatrunku. Po zdjęciu szwów pozostanie widoczna blizna, która z biegiem czasu będzie zmieniać swój kolor na jaśniejszy.

Usuwanie kurzajek – cena

W naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin usuwamy brodawki z zastosowaniem nowoczesnego, w pełni profesjonalnego sprzętu. Nasz wykwalifikowany personel dokłada wszelkich starań, aby zabiegi były wykonywane na najwyższym poziomie, a Państwo w pełni usatysfakcjonowani uzyskanymi w ich trakcie efektami. Do każdego z naszych pacjentów podchodzimy w sposób indywidualny, dobierając zabiegi zgodnie z jego potrzebami i wymaganiami. Wśród wielu oferowanych przez nas zabiegów mogą Państwo znaleźć usuwanie pieprzyków i znamion skórnych oraz usuwanie kurzajek. Cena takiej kuracji uzależniona jest od wielu czynników i ustalana indywidualnie, dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami, w celu otrzymania wyceny. Korzystając z naszych usług zyskują Państwo pewność, że nad Waszym zdrowiem i urodą sprawują pieczę wybitni lekarze, cieszący się ogromnym zaufaniem i doskonałymi opiniami wśród szerokiego grona naszych pacjentów. Zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzenia Fabskin na warszawskim Bemowie.