Tropokolagen Guna

Pierwsze oznaki starzenia obijają się na wyglądzie naszego ciała. Czy istnieją jakieś rozwiązania, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się młodością przez długi czas? Jakie właściwości ma Tropokolagen Guna i czym on w ogóle jest? Sprawdź, jakie zabiegi są polecane z jego użyciem przez naszych specjalistów z kliniki FabSkin w Warszawie!

Tropokolagen Guna – co to jest?

Tropokolagen znalazł swoje zastosowanie w takich zabiegach jak mezoterapia. Jego popularność stale wzrasta i Klienci wciąż pytają nas o to, jakie efekty przynosi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie wprowadziliśmy ofertę dla osób, które chcą w szybki i bezpieczny sposób poprawić kondycję swojej skóry i pozbyć się kompleksów. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, czym w ogóle jest Guna Tropokolagen i w jakim celu się go stosuje. Preparat ten jest biopolimerem, którego bazą jest białko. W opracowaniu jego innowacyjnej formuły brali udział badacze z całego świata. Obecnie znalazł swoje zastosowanie w medycynie regeneracyjnej oraz inżynierii tkankowej. Tropokolagen Guna jest produktem naturalnym, który stanowi połączenie elastyny, kolagenu oraz innych białek. Dzięki temu wpływa on na ogólną poprawę wyglądu skóry poprzez zwiększenie jej jędrności oraz redukcję zmarszczek. Co więcej, jest także stosowany w leczeniu wielu innych schorzeń związanych z pojawieniem się stanów zapalnych stawów czy chorobami skóry. Zabiegi z wykorzystywaniem Tropokolagenu Guna cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Dlaczego kolagen jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Tropokolagen znalazł swoje zastosowanie pod oczy, w okolice czoła, szyi, dekoltu, dłoni czy innych partii ciała. Należy pamiętać, że kolagen naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest składnikiem nie tylko tkanek, ale i narządów. Jego rolą jest utrzymywanie elastyczności i sprężystości tkanki łącznej. Już po 25 roku życia nasze ciało ulega powolnym zmianom, które wpływają na procesy starzenia się skóry. Z wiekiem jest ona mniej jędrna, w wielu miejscach pojawiają się pierwsze zmarszczki, które później stają się głębsze. Jest to między innymi wynik tego, że w naszym organizmie zmniejsza się produkcja kolagenu, który odpowiada za pobudzenie skóry do zwiększenia jej sprężystości skóry. Aby uzupełnić te niedobory, możliwe jest skorzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które bezpiecznie mobilizują organizm do produkcji kolagenu. Mezoterapia z użyciem kolagenu Guna jest dostępna w ofercie kliniki FabSkin w Warszawie.

Jak wygląda zabieg z użyciem Guna Tropokolagen?

Mezoterapia na bazie tropokolagenu Guna jest wykonywana w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie w warunkach ambulatoryjnych. Wszystkie zabiegi kosmetyczne z użyciem tego produktu mają na celu wzmocnienie kondycji skóry, jak również redukcję rozstępów, cellulitu czy blizn. Tropokolagen Guna ma właściwości przeciwstarzeniowe, co skutecznie pomaga zniwelować zmarszczki mimiczne, zwiększyć elastyczność skóry oraz zapewnić jej odpowiednie odżywienie. W klinice FabSkin – z uwagi na bezpieczeństwo naszych Pacjentów – zapewniamy opiekę przed i pozabiegową. Jeśli więc zdecydujesz się na tę metodę, z pewnością rozpocznie się ona od wizyty konsultacyjnej ze specjalistą. Nasi fachowcy przeprowadzają z Tobą szczegółową rozmowę dotyczącą przebytych chorób oraz ogólnego stanu zdrowia, jak również stwierdzą, czy stan Twojej skóry jest odpowiedni do przeprowadzenia zabiegu z kolagenem. Poinformują Cię także o efektach, jakich możesz spodziewać się po podaniu Tropokolagenu Guna oraz ilości zabiegów zapewniających optymalne rezultaty. Podanie preparatu odbywa się miejscowo, co oznacza, że będzie on wprowadzany pod skórę Pacjenta w wyznaczonych wcześniej obszarach ciała w zależności od rodzaju problemów, z jakimi się on zmaga. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ kosmetolog lub lekarz, który podaje produkt przy pomocy cienkich igieł, najpierw stosuje znieczulenie miejscowe, aby zwiększyć komfort Pacjenta. Czas podania substancji czynnej nie przekracza kilkudziesięciu minut. Tropokolagen Guna ma pozytywne opinie wśród naszych Pacjentów i często jest wybierany z uwagi na jego szerokie zastosowanie w różnych przypadkach.

Kolagen Guna – efekty zabiegu

Tropokolagen i zabieg z jego użyciem stosowany jest na różne partie ciała, w związku z tym jego efekty są różnorodne. Przede wszystkim jego odpowiedni poziom w organizmie człowieka jest wymagany dla utrzymania zdrowej i jędrnej skóry. Po uzupełnieniu niedoborów kolagenu zwiększa się elastyczność i sprężystość skóry, co wpływa na spłycenie się zmarszczek oraz poprawia ogólny wygląd twarzy i ciała Pacjenta. Tropokolagen jest także stosowany w leczeniu blizn, rozstępów i cellulitu. Istnieje także wiele innych korzyści z zastosowania tej substancji. Tropokolagen ma także pozytywne opinie na forum dotyczącym utrzymania prawidłowego zdrowia stawów, wpływa pozytywnie na stan włosów i paznokci oraz wspiera trawienie. Jest też pomocny w tworzeniu się nowych tkanek, które zastępują te uszkodzone. Jest więc niezastąpiony w procesie gojenia się ran i skaleczeń. Tropokolagen Guna stymuluje więc produkcję nowego kolagenu w skórze, co wspiera jej regenerację oraz odżywienie i nawilżenie. Pierwsze efekty działania preparatu są widoczne już po wykonaniu jednego zabiegu, jednak w celu ich wzmocnienia, zaleca się wykonanie serii kilku wstrzyknięć produktu. Podczas wizyty konsultacyjnej w klinice FabSkin w Warszawie, nasz fachowiec podpowie Ci, jak wiele terapii należy wykonać, aby rezultaty zabiegu spełniły wszystkie Twoje oczekiwania.

Kolagen Guna – opinie o produkcie

Tropokolagen jest szeroko wykorzystywany w branży medycyny estetycznej, a opinie o tym produkcie są pozytywne. Jest on bezpieczny, ponieważ w jego składzie znajdują się naturalne składniki, co minimalizuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych oraz efektów ubocznych. Należy pamiętać, że podanie Tropokolagenu Guna powinno być wykonywane w Sali zabiegowej przez doświadczonego specjalistę. Nieprawidłowa aplikacja preparatu może prowadzić do uszkodzeń tkanki skórnej, co może być zagrożeniem dla zdrowia Pacjenta. W klinice FabSkin w Warszawie wykonujemy mezoterapię z użyciem tropokolagenu Guna u wszystkich osób, które chcą poprawić stan swojej skóry oraz zredukować oznaki starzenia.

Tropokolagen Guna – cena zabiegu

Zapewne dla wielu osób istotną kwestią jest nie tylko to, czym jest Tropokolagen, ale jaka jest cena zabiegu z jego użyciem. Nie da się jednak ostatecznie określić kosztu terapii, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim Pacjent powinien indywidualnie z lekarzem określić, jaka ilość produktu będzie niezbędna do uzyskania optymalnych efektów zabiegu. Po drugie ważne jest także miejsce jego podania oraz ilość sesji. Na stronie internetowej kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie dostępny jest szczegółowy cennik wszystkich usług, jakie oferujemy. Znajduje się tam także informacja substancji Tropokolagen, zabiegu oraz ceny jednej ampułki substancji. Warto obserwować witrynę naszej placówki, ponieważ często oferujemy wykonanie poszczególnych zabiegów w promocyjnych cenach.

ProduktCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
NCTF HA lub CytoCare 532
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)690 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
2 obszary700 zł1800 zł (600 zł za zabieg)805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Osocze bogatopłytkowe
1 ampułka--805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki--1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Saypha rich 1 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 za ampułkę)
Saypha rich 2 ml1400 zł (700 zł za 1 ml)3600 zł (1200 zł za zabieg; 600 zł za 1 ml)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg/690 zł za ampułkę)
Xela rederm (kwas bursztynowy)900 zł2400 zł ( 800 zł za zabieg)1100 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)
Redensity 1 (1ml)800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Neauvia Hydro Deluxe 2.5 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Mezoterapia LIGHT EYES (cienie/worki/napięcie skóry)400 zł900 zł (300 zł za zabieg)460 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
Mezoterapia kolagenowa
Nithya 1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Karisma 1100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Kolagen GUNA1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Stymulator kolagenowy1100 zł2700 zł (900 zł)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)

Jakie są efekty uboczne stosowania Tropokolagenu Guna?

Prawidłowo podany Tropokolagen Guna nie powinien wywoływać żadnych działań niepożądanych. Zabieg musi być jednak przeprowadzony przez osobę posiadającą doświadczenie w wykonywaniu mezoterapii, a sama substancja powinna być najwyższej jakości. W klinice FabSkin w Warszawie na piedestale stawiamy dobro i zdrowie wszystkich naszych Pacjentów, dlatego każda nasza usługa jest wykonywana na odpowiednim poziomie.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Tak jak w przypadku innych zabiegów kolagenowych, również podanie tropokolagenu Guna jest obarczone kilkoma przeciwwskazaniami. Przede wszystkim nie powinny decydować się na niego osoby:

  • które są w ciąży;
  • karmią piersią;
  • cierpią na choroby autoimmunologiczne;
  • chorują nowotworowo;
  • mają zaburzony proces krzepnięcia krwi;
  • cierpią na aktywne stany zapalne skóry.

Aby wiedzieć, czy możemy poddać się temu zabiegowi, warto szczerze powiedzieć o wszystkich swoich schorzeniach podczas rozmowy lekarskiej w klinice FabSkin w Warszawie. Wtedy też zapewnimy sobie bezpieczeństwo.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zaleceń pozabiegowych są przekazywane Pacjentom kliniki FabSkin w Warszawie już podczas pierwszej rozmowy z lekarzem. Po zakończeniu mezoterapii z użyciem Tropokolagenu Guna można powrócić do codziennych obowiązków. Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji. Skóra po zakończonym zabiegu może być lekko zaczerwieniona, jednak jest to normalna reakcja organizmu. Przez pierwsze tygodnie po jego wynikaniu nie zaleca się korzystania z solarium, basenów czy saun.