Medycyna estetyczna umożliwia skorzystanie z wielu ciekawych zabiegów, które pozwolą Ci zachować młodość przed długie lata bez interwencji chirurgicznej. Warto wiedzieć, jakie efekty daje użycie nici liftingujących. Opiszemy, czym w ogóle są takie nici, w jaki sposób działają i podpowiemy, jakich efektów możesz się spodziewać po wykonaniu zabiegu z ich użyciem.

Co to są nici Aptos?

Lifting nićmi staje się coraz bardziej popularny. Jego rezultaty możemy obserwować u modelek, celebrytów czy innych osób znanych ze szklanego ekranu i Internetu. Dlaczego tak wiele osób zachwyca się efektami, jakie są widoczne po tym zabiegu? Sekret tkwi w tym, że nici Aptos są specjalistycznym produktem który ma właściwości odmładzające i liftingujące. Są szeroko wykorzystywane w wielu zabiegach anti-aging w wielu najlepszych klinikach zajmujących się medycyną estetyczną. Co istotne, jeśli chodzi o produkt Aptos, to nici te są stosowane przez lekarzy na całym świecie. Zostały docenione przez świat medycyny i zdobyły wiele prestiżowych nagród oraz szereg patentów medycznych. Warto także wiedzieć, że zabieg z wykorzystaniem tych nici liftingujących jest niemal bezinwazyjny, co oznacza, że jest bardzo bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Czym charakteryzuje się ten produkt? Przede wszystkim posiada właściwości unoszenia tkanek, znaczną poprawę jakości skóry, a nawet zmianę kształtu poszczególnych tkanek. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu, bez zbędnych przerysowań. Gołym okiem widać, że skóra pacjenta, który stosował ten zabieg, jest młodsza i bardziej promienna. A skąd wzięła się ta tajemnicza nazwa tych nici? APTOS to z łaciny anti ptosis, czyli przeciwko opadaniu. Zabieg z ich użyciem wykonasz w naszej klinice FabSkin, która mieści się na warszawskim Bemowie.

Kto powinien zdecydować się na zabieg z użyciem nici Aptos?

Warto również wiedzieć, dla jakich osób przeznaczony jest zabieg z nićmi Aptos. Najlepsze rezultaty tej metody są widoczne u osób, które posiadają niewielkie zwiotczenie tkanek. Dzięki temu rysy twarzy pacjenta pozostają naturalne, jednak jednocześnie jego skóra jest zliftingowana. Co więcej, ta technika ma również na celu wzmaganie procesów naprawczych, w szczególności pobudzenie organizmu do zwiększenia produkcji kolagenu, jak również nawilżenie skóry. Co ważne, kolagen jest obecny w naszym organizmie, lecz z wiekiem jego produkcja spada, powodując zwiotczenie i opadanie skóry. To wpływa z kolei na widoczne zmiany związane z procesem starzenia. Dzięki niciom możliwe jest wykonanie naturalnego zwłóknienia, które tworzy stelaż dla całej twarzy. Nawet po całkowitym wchłonięciu się nici, tkanki utrzymują się w prawidłowej pozycji. Nici kolagenowe dają niezwykłe rezultaty, które są widoczne przez długi okres od wykonania zabiegu. Warto więc zdecydować się na zastosowanie tej metody, szczególnie że jest ona dostępna w ofercie kliniki Fabskin w samym sercu Warszawy w dzielnicy Bemowo.

Na jakie obszary zabiegowe stosuje się nici Aptos?

Rozpuszczalne nici kolagenowe są wprost stworzone dla osób, które pragną przywrócenia napięcia tkanek miękkich, które z biegiem lat naturalnie tracą swoje napięcie i opadają. Dzięki ich innowacyjnej strukturze oraz kształtowi, są one przeznaczone do zakotwiczenia się w tkankach miękkich, tworząc szkielet, który podtrzymuje skórę. Nitki kolagenowe są przede wszystkim stosowane w miejscach:

 • lekkiego lub umiarkowanego zwiotczenia skóry, gdzie widoczne jest opadanie tkanek miękkich;
 • opadających tkanek miękkich okolic brwi (nici używa się zarówno na całe brwi, jak i w celu ujędrnienia ich bocznych części);
 • opadających tkanek miękkich w okolicach kości jarzmowo-policzkowej;
 • w celu ujędrnienia i redukcji okolic nosowo-wargowych oraz przy likwidacji fałdy marionetki;
 • w celu zniwelowania deformacji owalu twarzy lub żuchwy;
 • w celu likwidacji podwójnego podbródka;
 • w celu podniesienia opadających kącików ust;
 • w celu ujędrnienia skóry szyi;
 • w celu wyrównania tekstury skóry oraz tkanki podskórnej;
 • w celu wyrównania asymetrii twarzy;
 • w celu usuwania chomików.

Jak widać, tak naprawdę nici kolagenowe Aptos są doskonałym rozwiązaniem na odmłodzenie wszystkich obszarów twarzy i szyi, które są podatne na postępujący proces starzenia.

Nici Aptos – jakie są efekty zabiegu?

Wiele osób zastanawia się zapewne, kiedy można się spodziewać efektów działania tej rewolucyjnej metody liftingującej. Nici kolagenowe powodują, że tkanki miękkie są natychmiast uniesione, a napięcie skóry poprawia się zaraz po zakończeniu zabiegu. Dzięki tej technice widoczne jest także szybkie i długotrwałe ujędrnienie skóry oraz jej rewitalizacja. Nic więc dziwnego, że nici liftingujące dają efekty odmłodzenia się skóry i właśnie dlatego, stają się tak popularne. Mimo wszystko warto wiedzieć, w jaki sposób twarz ulega zmianie po zastosowaniu Nici Aptos.

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu skóra jest widocznie uniesiona, a jej napięcie znacznie się poprawia. Kolejno, w tracie kolejnych 2-3 miesięcy po użyciu nici kolagenowych, możemy spodziewać się ogólnej poprawy jakości skóry, która przebiega powoli i dyskretnie. Dzięki temu uzyskujemy naturalny wygląd. Cała przemiana, która trwa kilka tygodni ma wpływ na to, że nie praktycznie niemożliwym jest uchwycenie konkretnego momentu zmiany, jaka zachodzi w wyglądzie naszej twarzy. Jest to szczególnie ważne u pacjentów, którzy nie chcą uzyskać efektu sztuczności, natomiast marzą o jędrnej i elastycznej skórze bez interwencji chirurgicznej. Szczególnie poleca się więc nici kolagenowe u osób, które chcą osiągnąć końcowe efekty nie w sposób nagły, ale miarowy. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie świeżego i młodzieńczego wyglądu aż przez 2-3 lata.

Aby docenić działanie rewolucyjnej techniki nici Aptos, warto zapoznać się ze zdjęciami osób przed i po zabiegu. Niewątpliwie gołym okiem widoczne są na nich zmiany, które wyglądają na naturalne i subtelne, a zarazem znacząco zmieniają wygląd osoby, która poddała się zabiegowi. Jeśli więc zastanawiasz się, czy nici liftingujące faktycznie dają tak spektakularne efekty, zapoznaj się z galerią zdjęć pacjentów przed i po tym zabiegu, jaka dostępna jest na stronie naszej kliniki Fabskin. Znajduje się ona w dzielnicy Bemowo w mieście Warszawa.

Lifting przy pomocy nici – jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

Wiesz już, czym są nici kolagenowe i jakie efekty daje zabieg z ich użyciem. Warto więc dowiedzieć się również, dla kogo dedykowana jest ta metoda. Wskazania do zabiegu możemy podzielić na dwie grupy: te, które dotyczą twarzy oraz te, które w wpływają pozytywnie na całe ciało pacjenta. Na lifting twarzy przy pomocy nici w szczególności powinny się zdecydować osoby, u których są widoczne:

 • pionowe oraz poziome zmarszczki czoła;
 • obniżenie zewnętrznej krawędzi brwi;
 • zwiotczenie skóry;
 • opadające brwi;
 • worki pod oczami;
 • zmarszczki dolnej powieki;
 • bruzdy nosowo-wargowe;
 • zmarszczki w okolicy doliny łez;
 • drugi podbródek;
 • linie marionetki;
 • opadające lub pomarszczone policzki;
 • zmarszczki w okolicy skroni.

Jak wspominaliśmy, zabieg wykorzystujący nici liftingujące jest także popularny do uzyskania znacznej poprawy wyglądu skóry na całym ciele. Wskazania do jego wykonania są następujące:

 • występowanie zmarszczek oraz fałd w okolicy szyi i dekoltu;
 • zwiotczenie piersi oraz ich widoczna asymetria;
 • zwiotczenie skóry brzucha po ciąży;
 • niwelowanie rozstępów w okolicy brzucha, ramion, pośladków czy ud;
 • nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej na pośladkach, brzuchu, ramionach, udach czy w okolicach żeber.

Często na zabieg z użyciem nici kolagenowych decydują się także osoby, które przeszły liposukcję, a tkanka podskórna i skóra po wykonaniu tego zabiegu stała się niewrażliwa. Oczywiście wymieniliśmy jedynie najpopularniejsze wskazania do zastosowania metody z użyciem nici Aptos. Ostatecznie każdy przypadek powinien być konsultowany z lekarzem, który zdecyduje, czy dany pacjent kwalifikuje się do wykonania zabiegu oraz czy będzie to najlepsze dla niego rozwiązanie. Takie rozwiązania stosujemy także w naszej klinice FabSkin na warszawskim Bemowie.

Nici kolagenowe bez igły – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każda ingerencja lekarska, użycie nici kolagenowych może powodować różne skutki uboczne. Aby tego uniknąć, warto jest poznać listę przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. W przeciwnym razie nici Aptos mogą powodować różnego rodzaju powikłania. Tej metody nie powinni stosować pacjenci, którzy:

 • posiadają ostre infekcje;
 • leczą się onkologicznie bądź stwierdzono u nich zmiany nowotworowe;
 • cierpią na zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • cierpią na choroby autoimmunologiczne;
 • są w ciąży;
 • posiadają stany zapalne organizmu.

Zabieg z użyciem nici kolagenowych powinien być przeprowadzany po konsultacji lekarskiej oraz przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat jego stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków. Rozmowy ze specjalistą odbywają się w naszej placówce na warszawskim Bemowie. Przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa każdej osoby, dlatego wszystkich pacjentów traktujemy indywidualnie. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań pozabiegowych.

Nici liftingujące – jak wygląda zabieg?

Zanim opiszemy sam proces zabiegu, warto zastanowić się, w jaki sposób odpowiednio się do niego przygotować. W naszej klinice każdy pacjent przed wykonaniem zabiegu odbywa konsultacje lekarskie. Ponadto, zalecane jest, aby 10 dni przed zastosowaniem nici kolagenowych nie przyjmował środków rozrzedzających krew. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest on przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz implantuje nici w miejsce wkłucia za pomocą specjalnej igły lub kaniuli. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Umieszczanie nici liftingujących trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Wszystkie zabiegi, jakie oferuje klinika FabSkin w Warszawie, są dokładnie omawiane przez lekarza, który będzie wykonywał umieszczanie nici kolagenowych w obszarach twarzy lub ciała pacjenta. Bezpośrednio po zakończeniu procedury umieszczania nici Aptos w ciele, należy stosować zimne okłady oraz dbać o higienę w miejscach, gdzie były wykonywane wkłucia. Przez pierwsze dni zlecane jest także ograniczania mimiki twarzy oraz wykonywanie wysiłku fizycznego. Pacjent nie powinien także się opalać ani wykonywać innych zabiegów liftingujących. Twarz powinna być obmywana delikatnie, bez nadmiernego ściskania czy ugniatania. W zależności od ilości i umiejscowienia nici Aptos okres rekonwalescencji może trwać od 1 do 6 tygodni.

Nici liftingujące – cena zabiegu

Niewątpliwie zabieg z użyciem nici Aptos jest bardzo skuteczny, a dzięki niemu można osiągnąć spektakularne rezultaty. Warto więc zadać sobie pytanie, jak drogie są nici kolagenowe. Cena tej metody może się różnić z uwagi na miejsce, które jest poddawane zabiegowi, jak również jest zależna od ilości nici, które będą do tego zabiegu używane. Na stronie kliniki FabSkin w Warszawie jest dostępny szczegółowy cennik wszystkich usług z zakresu medycyny estetycznej.

Należy pamiętać, że placówka FabSkin na warszawskim Bemowie cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, którzy korzystają z naszych usług. Nasi specjaliści posiadają bardzo duże doświadczenie, a wszystkie zabiegi są wykonywane z ogromną precyzją i najwyższą troską o dobro i bezpieczeństwo każdego pacjenta.