Wypełnianie zmarszczek dekoltu i biustu kwasem hialuronowym – Warszawa

Dekolt to obszar ciała, który najwyraźniej zdradza wiek kobiety – skóra w tym obszarze jest cienka, delikatna i z czasem szybko traci jędrność oraz marszczy się. Czas nie jest zbyt łaskawy także dla kobiecego biustu – z czasem opada on, a skóra w tym obszarze staje się rozciągnięta oraz widocznie słabiej nawilżona. Remedium na tego typu defekty jest zabieg wypełniania zmarszczek dekoltu i biustu kwasem hialuronowym. To w pełni bezpieczna metoda, przeprowadzana w sposób zupełnie bezbolesny. Dodatkowo nie jest ona inwazyjna – kwas hialuronowy to bowiem substancja, która znajduje się w tkankach człowieka. Wstrzyknięcie tego wypełniacza nie powoduje reakcji uczuleniowych czy innych groźnych skutków ubocznych.

Skąd się biorą zmarszczki i braki objętościowe skóry dekoltu i biustu?

Głównym powodem powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry w obrębie dekoltu i biustu są postępujące procesy starzenia. Z wiekiem nasza skóra wiotczeje, tracąc coraz większą ilość włókien kolagenowych. Naskórek staje się cieńszy, bardziej odwodniony, co przekłada się na marszczenie skóry i braki objętościowe. W przypadku skóry biustu dochodzą także inne czynniki negatywnie wpływające na wygląd skóry. Przede wszystkim skóra w tym obszarze ulega znacznemu rozciągnięciu w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Nie bez znaczenia są także wahania wagi oraz po prostu – siła grawitacji, która wraz z wiekiem ma coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz biust i przyczynia się do utraty jędrności skóry oraz jej opadania.

Chcesz ujędrnić dekolt i nawilżyć skórę biustu?

Umów się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w klinice Fabskin w Warszawie

Jak się pozbyć zmarszczek dekoltu i biustu za pomocą kwasu hialuronowego?

Aby pozbyć się defektów w obszarze dekoltu i biustu, wystarczy wykonać zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Zaaplikowanie tej substancji jest powszechnym sposobem nie tylko na ujędrnienie, ale także nawilżenie i rewitalizację skóry. Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, znajdujący się w przestrzeni międzykomórkowej. Stanowi on bardzo korzystne środowisko do życia dla komórek skóry, a oprócz tego stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Substancja ta dodatkowo ma właściwości higroskopijne – bardzo silnie wiąże wodę, co pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia naszej skóry. Niestety, z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego zmniejsza się, wskutek czego skóra ulega scieńczeniu oraz zwiotczeniu. Iniekcje kwasu hialuronowego pozwalają zatrzymać te procesy, prowadzące do znacznego pogorszenia i utraty jędrności skóry. Warto podkreślić także, że kwas hialuronowy to wypełniacz, który stosowany jest w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat – kolejne kobiety z powodzeniem korzystają z niego, aby cieszyć się pięknym, młodym i zdrowym wyglądem.

Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do niechirurgicznego odmładzania i redukcji zmarszczek dekoltu

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego to szereg produktów o zróżnicowanym składzie i właściwościach. Część z nich posiada przykładowo dodatki zwiększające trwałość preparatu. Naturalny kwas hialuronowy nie jest używany w zabiegach medycyny estetycznej – jego okres półtrwania wynosi bowiem od 1 do 2 dni, stąd nie stosuje się go w funkcji wypełniacza.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

W naszym gabinecie wykorzystujemy podczas zabiegów opartych o kwas hialuronowy głównie preparaty dwóch marek. To sprawdzone, przebadane klinicznie środki, gwarantujące bardzo dobre oraz trwałe efekty kosmetyczne. Konkretny wypełniacz wybieramy na podstawie indywidualnych oczekiwań i uwarunkowań. Wypełniacz ten produkowany jest z wykorzystaniem opatentowanej technologii VYCROSS. Jej istotą jest połączenie nisko- i wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, co pozwala na uzyskanie efektywnie związanej macierzy preparatu. Dzięki temu środek wyróżnia się wyjątkową trwałością efektów (nawet do 24 miesięcy), plastycznością oraz wysokim stopniem integracji z tkanką, co stanowi gwarancję naturalnego wyglądu. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do zabiegów na zmarszczki na dekolcie

Na likwidację zmarszczek dekoltu i biustu może zdecydować się każda z kobiet, która zauważyła u siebie utratę jędrności, braki objętościowe oraz pogłębiające się zmarszczki w obrębie tych części ciała. Tego rodzaju problemy dotyczą większości kobiet po 50. roku życia, ale nie tylko – pojawiają się także w przypadku osób, które gwałtownie straciły na wadze. Zmarszczki na dekolcie bywają także konsekwencją nadmiernej i długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV.

Jak się przygotować do niechirurgicznego liftingu dekoltu i biustu?

Przede wszystkim należy wybrać gabinet medycyny estetycznej oferujący kompleksowe usługi w zakresie wypełniania zmarszczek szyi, dekoltu oraz liftingu twarzy kwasem hialuronowym. Po wyborze sprawdzonej, mogącej pochwalić się doświadczeniem placówki, należy udać się na konsultację z tamtejszym specjalistą. Podczas rozmowy lekarz przeprowadzi wywiad, poinformuje nas o przebiegu zabiegu i jego skutkach. Z pewnością usłyszymy pytania dotyczące naszych wcześniejszych doświadczeń z kwasem hialuronowym, ewentualnych problemów skórnych czy poważnych chorób, które mogą stanowić przeciwwskazania do zabiegu.

Ważne jest także bycie zdrowym podczas samego zabiegu oraz odstawienie wybranych środków farmakologicznych. Tydzień przed iniekcją kwasu hialuronowego należy zaprzestać zażywania aspiryny oraz innych preparatów obniżających krzepliwość krwi. Jeśli lekarz zaleci, powinno się przed zabiegiem przyjmować leki z escyną. Obniży to skłonność do powstawania siniaków podczas zabiegu, a także przyspieszy wchłanianie tych, które pojawiły się w wyniku iniekcji.

Jak przebiega usuwanie zmarszczek dekoltu i biustu kwasem hialuronowym?

W pierwszej kolejności pacjentce aplikuje się znieczulenie – w postaci specjalnego kremu znieczulającego. Następnie przystępuje się do wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Zabieg skupia się na przywróceniu jędrności w tych miejscach, w których wiotkość skóry jest wyraźnie widoczna, jednak wypełniacz rozprowadzany jest równomiernie na całym dekolcie – także pomiędzy piersiami oraz w okolicach podobojczykowych. Co istotne, zabieg nie wymaga wielokrotnego nakłuwania skóry – polega on bowiem na wprowadzeniu pod skórę w kilku miejscach elastycznych kaniul, dzięki którym wypełniacz jest rozprowadzany.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Podczas zabiegu standardowo wstrzykuje się od 2 do 5 ml wypełniacza. Po iniekcji skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak objawy te szybko ustępują.

Efekty nawilżania i likwidacji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

Efektem zabiegu jest odmłodzona i ujędrniona skóra dekoltu i biustu. Wskutek zaaplikowania kwasu hialuronowego zmarszczki zostają wypełnione, dekolt staje się wyraźnie gładszy, skóra już nie marszczy się, a pozostaje w estetyczny i zdrowy sposób napięta. Dodatkową zaletą zabiegu jest również widoczny efekt nawilżenia.

Kiedy pojawiają się efekty wygładzania dekoltu i biustu?

W przypadku większości osób efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Z uwagi na to, że kwas hialuronowy to preparat, który po zaaplikowaniu zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, efekty stają się wyraźniejsze wraz z upływem kolejnych dni. Ostateczny rezultat wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym można ocenić po 3-4 tygodniach i wtedy zdecydować o ewentualnym dodatkowym wstrzyknięciu wypełniacza. Zazwyczaj w przypadku starszych osób konieczny jest drugi, uzupełniający zabieg – z wiekiem zwiększa się bowiem wiotkość skóry i stopień zaniku tkanki podskórnej.

Jak często powtarzać niechirurgiczne odmładzanie dekoltu?

Aby efekt redukcji zmarszczek i nawilżania dekoltu kwasem hialuronowym utrzymał się na dłużej, zabieg warto powtarzać – najlepiej co 6-10 miesięcy. Kolejne serie wypełniania zmarszczek nie wymagają już użycia aż tak dużej ilości preparatu. Po pierwszym zabiegu w skórze zwiększa się bowiem ilość kolagenu, skóra dekoltu i biustu ulegają restrukturyzacji. Dzięki temu wystarczy niewiele wypełniacza, pozwalającego podtrzymać satysfakcjonujące efekty.

Przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

W przypadku osób zdrowych, u których nie występują poważne problemy skórne, likwidacja zmarszczek dekoltu i biustu kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczna. Zawsze jednak należy ewentualny zabieg skonsultować z lekarzem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad. Do głównych przeciwwskazań redukcji zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym należą przede wszystkim: nadwrażliwość na któryś ze składników wypełniacza, choroba autoimmunologiczna, ogniska zapalne na skórze (zakażenia bakteryjne), skłonność do tworzenia się przerośniętych blizn czy aktywne zakażenie wirusem opryszczki. Z aplikacji kwasu hialuronowego powinny zrezygnować również kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz młodzież poniżej 18 roku życia.

Na Twoim dekolcie pojawiły się zmarszczki i wiotczejąca skóra?

Pozbądź się defektów dzięki specjalistom z kliniki Fabskin w Warszawie

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące redukcji i wypełniania zmarszczek dekoltu kwasem hialuronowym

Czy nawilżanie dekoltu kwasem hialuronowym boli?

Przed zaaplikowaniem kwasu hialuronowego lekarz znieczula obszar skóry, który będzie poddawany zabiegowi. Robi to za pomocą specjalnego kremu zawierającego substancje znieczulające. Dzięki temu usuwanie zmarszczek na dekolcie za pomocą kwasu hialuronowego jest bezbolesne. Zabieg należy do stosunkowo komfortowych i mało inwazyjnych, dlatego jest częstym wyborem osób, które borykają się z wiotczeniem skóry dekoltu oraz wyraźną utratą jędrności skóry biustu.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Skóra dekoltu i biustu po zabiegu redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Obrzękowi może towarzyszyć bolesność skóry wskutek nacisku. Dodatkowo u pacjentek bywają widoczne miejsca wkłucia igieł, a dekolt może wydawać się stwardniały podczas dotyku, co wynika z obecności świeżo zaaplikowanego wypełniacza. Zarówno podczas zabiegu, jak i po nim na dekolcie zazwyczaj pojawiają się siniaki, stopniowo zmieniające swój kolor i zanikające z czasem.

Wszystkie wyżej wymienione dolegliwości znikają po upływie 10-14 dni. Nie mają one także wpływu na ostateczny efekt zabiegu ani nie wpływają negatywnie na kondycję skóry biustu czy dekoltu.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

Utrzymanie efektów wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga żadnych specjalnych czynności, warto jednak, aby zachować dobrą kondycję skóry, podjąć działania z zakresu profilaktyki starzeniowej. Przede wszystkim należy stosować kremy z filtrami UV, najlepiej jak najwyższymi (SPF 30 lub nawet 50). Dobrze jest też smarować skórę kremami z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E czy flawonoidy oraz preparatami zawierającymi koenzym Q10. Kondycję skóry pomogą poprawić i utrzymać także medyczne zabiegi pielęgnacyjne – mezoterapia czy specjalistyczne peelingi. Nie bez znaczenia dla wyglądu skóry dekoltu i biustu jest również styl życia: odpowiednia ilość wypoczynku, dieta, regularna aktywność a przede wszystkim rezygnacja z palenia papierosów. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1200 zł1400 zł
2 ml2400 zł (1200 zł za ml)2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml2950 zl (983 zł za ml) oszczędzasz 650 zł3550 zl (1183 zł za ml) oszczędzasz 650 zł
4 ml3750 zł (938 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł4550 zł (1138 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł
5 ml4550 zł (910 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł5550 zł (1110 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08