Korekta powiek kwasem hialuronowym – Warszawa

Opadające, marszczące się powieki dodają lat – sprawiają, że twarz wygląda ciężko, smutno, a my permanentnie musimy odpowiadać na pytania, dlaczego wyglądamy na tak zmęczonych. Warto w celu pozbycia się takiego defektu wykonać niechirurgiczny lifting powiek za pomocą kwasu hialuronowego. Dzięki temu prostemu, nieinwazyjnemu zabiegowi w obrębie twarzy, wykonanego przez naszych specjalistów z kliniki na warszawskim Bemowie, nasza buzia odmłodnieje i zyska radosny, promienny wygląd. Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat korekty powiek kwasem hialuronowym i odbycia konsultacji z lekarzem, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Dlaczego powieki stają się ciężkie i opadające, a ich skóra wiotczeje?

Wiotka skóra na powiekach, która z czasem coraz bardziej opada, to wynik zaniku tkanki podskórnej i wiotczenia mięśni mimicznych. Z wiekiem ilość podściółki tłuszczowej maleje, przez co pewne rejony oczodołu zapadają się. Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc jest górna powieka. Zagłębienia pod łukiem brwiowym z czasem zaznaczają się coraz wyraźniej i zaczynają w coraz większym stopniu postarzać naszą twarz. Większość kobiet zauważa ten defekt podczas wykonywania codziennego makijażu. Dodatkowo make-up oka z zapadniętą powieką nie wygląda zbyt estetycznie oraz nie jest zbyt trwały (cienie nałożone na taką powiekę będą osypywać się i rolować, tusz do rzęs – rozmazywać).

Twoje powieki opadają, nadając twarzy smutny wygląd?

Umów się na podniesienie powiek kwasem hialuronowym

Jak uwypuklić zapadnięte górne powieki kwasem hialuronowym?

Jak podnieść ociężałe powieki, których skóra nieestetycznie wiotczeje? W celu usunięcia tego defektu wystarczy prosty zabieg korekty górnych powiek kwasem hialuronowym. Wspomniany wypełniacz jest w pełni bezpieczny dla wrażliwej skóry oczu. Kwas hialuronowy to bowiem naturalny składnik ludzkiego organizmu, występujący w skórze każdego z nas. Z czasem jednak, w wyniku postępującego procesu starzenia, tracimy rezerwuar tej substancji. Sprawia to, że komórki skóry, fibroblasty, zaczynają wytwarzać coraz mniej włókien kolagenowych, co skutkuje ścienieniem i zwiotczeniem skóry. Negatywny wpływ na nasz wygląd zaczyna mieć siła grawitacji, powodująca opadanie skóry oraz braki objętościowe w różnych obszarach, zarówno twarzy, jak i ciała.

Rodzaje wypełniaczy stosowanych w przypadku korekty powiek kwasem hialuronowym

Ekspert radzi

W naszej klinice do zabiegu wypełniania powiek wykorzystujemy wyłącznie kwas hialuronowy od sprawdzonych producentów. Odpowiedni rodzaj wypełniacza wybiera nasz lekarz specjalista, który uwzględnia preferencje pacjenta, jego uwarunkowania zdrowotne i szereg innych czynników– lek. Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do podniesienia powiek kwasem hialuronowym

Korektę górnych powiek kwasem hialuronowym zaleca się każdemu, kto zauważył u siebie wyraźnie zaznaczające się zagłębienia pod łukami brwiowymi. Zabieg mogą wykonać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym przeszkadza tego typu defekt. Na pomoc specjalisty ze sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej warto zdecydować się, jeśli zauważymy, że ciężkie powieki nadają naszej twarzy smutny wygląd i sprawiają, że wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości. Zazwyczaj omawiana niedoskonałość pojawia się po 50. roku życia, jednak u niektórych osób z różnych względów (uwarunkowania genetyczne, niezdrowy styl życia) może wystąpić wcześniej.

Jak się przygotować do korekty i podnoszenia ciężkich, popadających i marszczących się powiek?

Zabieg podniesienia opadających powiek nie wymaga specjalistycznych czynności i działań poprzedzających. Kluczowy jest wywiad, który lekarz przeprowadza z pacjentem lub pacjentką jeszcze przed iniekcją. Podczas tego typu konsultacji lekarz zadaje pytania o przebyte choroby, inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz pozostałe, istotne dla powodzenia zabiegu kwestie. Po stronie pacjenta leży przede wszystkim wybór odpowiedniej kliniki, gwarantującej wysoką jakość usług.

Jak przebiega uwypuklenie zapadniętych górnych powiek?

Zabieg opiera się na iniekcji, czyli wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w obszar zagłębienia pomiędzy powieką a łukiem brwiowym. Wypełnienie zapadniętych górnych powiek można przeprowadzać dwojako: albo nakłuwając skórę w kilku miejscach za pomocą igły, albo wykorzystując tzw. kaniulę (wprowadzaną pod skórę i rozprowadzającą równomiernie preparat). Zazwyczaj na każde oko wykorzystuje się po 0,2-0,5 ml kwasu hialuronowego. Kiedy już lekarz zaaplikuje pacjentowi wypełniacz, rozmasowuje skórę, aby preparat rozłożył się równomiernie, a efekt zabiegu był estetyczny i precyzyjny.

Efekty nieoperacyjnego liftingu powiek za pomocą kwasu hialuronowego

Efekty w postaci spłyconych zagłębień w obszarze górnych powiek są widoczne natychmiast po zabiegu. Znika cień, jaki tworzył się w wyniku opadania skóry powieki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kwas hialuronowy to substancja, która z czasem zwiększa swoją objętość. Sprawia to, iż kilka tygodniu po zabiegu efekt staje się jeszcze bardziej wyraźny. Dodatkowo skóra z czasem ujędrnia się i zagęszcza – jest to rezultat tego, że kwas hialuronowy nie tylko wypełnia braki objętościowe, ale także stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Po zabiegu uwypuklenia zapadniętych górnych powiek można zatem liczyć na efekt świeżej, wypoczętej twarzy, a w szczególności okolic oczu.

plexr lifting górnej powieki efekty

Kiedy pojawiają się efekty korekty powiek kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty, jak już wspomniano, widać po krótkim czasie od iniekcji. Na ostateczne rezultaty należy jednak poczekać 3-4 tygodnie – po ich upływie można ocenić, czy efekt jest zadowalający, czy też wymaga jeszcze jednego uzupełniającego zabiegu (w przypadku osób starszych lub tych z głęboko zapadniętymi powiekami bywa potrzebne powtórzenie iniekcji i dodatkowa porcja kwasu hialuronowego).

 Jak często powtarzać zabieg podnoszenia powiek?

Zdaniem eksperta

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie – nawet preparat stosowany podczas zabiegów z czasem się wchłania i należy go uzupełnić. W przypadku nieoperacyjnego liftingu powiek zaleca się wykonanie zabiegu uzupełniającego po upływie 6-12 miesięcy. Po tym czasie nie jest jednak konieczne stosowanie dużych dawek wypełniacza – wystarczy niewielka ilość preparatu, aby podtrzymać efekt wypoczętego oka – lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Przeciwwskazania do korekty powiek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek i innych braków objętościowych kwasem hialuronowym uważane jest za bezpieczne, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do tego typu zabiegów. Za główne uznaje się uczulenie na którykolwiek składnik aplikowanego wypełniacza. Dodatkowo nie powinno się aplikować kwasu hialuronowego osobom, które cierpią na choroby autoimmunologiczne, mają skłonności do rozległych zakażeń skórnych czy powstawania przerośniętych blizn. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również aktywna infekcja wirusem opryszczki.

Zalecenia po nieoperacyjnym liftingu powiek

Podstawą jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, która pomaga utrzymywać skórę oczu w dobrym stanie, a także pozytywnie wpłynie na wygląd innych obszarów twarzy. Prowadzenie zdrowego stylu życia, unikanie nałogów, stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi – to wszystko to działania, które pomagają w utrzymaniu zarówno zdrowego wyglądu, jak i dobrej ogólnej kondycji.

Chcesz wykonać korektę kształtu powiek kwasem hialuronowym?

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy korekta powiek kwasem hialuronowym boli?

Korekta powiek kwasem hialuronowym to bezbolesny zabieg – przed iniekcją lekarz aplikuje pacjentowi krem znieczulający, który niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Dzięki temu wkłucia nie wywołują u pacjenta reakcji bólowej i dyskomfortu. Znieczulenie pozwala także lekarzowi przeprowadzić zabieg precyzyjnie, bez potrzeby pośpiechu.

Jakie są inne zalecane zabiegi uzupełniające efekt korekty powiek?

Są to wszelkie zabiegi rewitalizujące skórę twarzy (w szczególności zaś okolic oczu), w tym peelingi medyczne czy mezoterapia. Tego typu zabiegi znajdziesz w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08