Leczenie nadpotliwości laserem w Warszawie

Nadpotliwość dotyka nawet 60% społeczeństwa. Mokre plamy, przepocone ubrania, spływający makijaż, potrzeba częstego odświeżania ciała i garderoby, to bolączki dręczące ludzi z problemem nadpotliwości, którą najczęściej odczuwamy latem, ale w praktyce trwa przez cały rok. Wzmożona potliwość nie jest jednak wyrokiem i można z nią skutecznie walczyć poprzez innowacyjne zabiegi jak leczenie nadpotliwości laserem Alma Accent Prime. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin pomagamy naszym pacjentom pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Nadpotliwość – czym jest?

Nadpotliwość, czyli hiperhydroza, to zaburzenie polegające na nadmiernym wydzielaniu potu. Jest to problem natury medycznej, który dotyka około 3-5% populacji. Nadmierna potliwość może występować na całej powierzchni ciała, najczęściej jednak pojawia się w obrębie dłoni, stóp, czoła, dołów pachowych. O nadpotliwości mówimy wtedy, gdy produkowana jest ilość potu większa niż ta wymaga do utrzymania stałej temperatury ciała. Jest to problem złożony. Przed wdrożeniem jakiegokolwiek leczenia, warto wcześniej zasięgnąć porady lekarza, aby wykluczyć choroby ogólnoustrojowe leżące u jej podłoża (zaburzenia hormonalne, choroby neurologiczne, menopauza).

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Niestety, nadpotliwość jest to najczęściej efekt walki hormonalnej. Skłonności do nadmiernego pocenia się mogą być także dziedziczne. Najczęściej jednak lekarze wiążą je ze stresem, silnymi emocjami, wysiłkiem fizycznym, otyłością czy nawet spożywaniem niektórych przypraw, mocnej kawy, herbaty.

Twoim problemem jest nadmierna potliwość?

Umów się na laserowe leczenie nadpotliwości w Warszawie

POKAŻ NUMER

Na czym polega laserowe leczenie nadpotliwości Accent Prime?

W naszej klinice do laserowego leczenia nadpotliwości używamy systemu Alma Accent Prime, który swoje działanie opiera na łączeniu komplementarnych technologii stosowanych przez specjalistyczne głowice laserowe. Metoda nie jest inwazyjna, pacjenci nie muszą się do niej specjalnie przygotowywać ani odbywać rekonwalescencji.

Technologia Accent Prime w laserowym leczeniu nadpotliwości:

 • Wykorzystywana zostaje głowica fal radiowych RF w procesie o nazwie radiofrekwencja.
 • Głowice przykłada się do obszarów ciała, gdzie zaobserwowano wzmożoną potliwość.
 • Zabieg trwa kilkanaście, kilkadziesiąt minut.
 • Pacjenci w czasie zabiegu nie odczuwają bólu, mogą się zrelaksować.
 • Po zabiegu nie zostają blizny ani skazy na ciele.
 • Zabieg jest kontrolowany. Bipolarne i monopolarne fale elektromagnetyczne docierają do gruczołów potowych i działają na znajdujące się wewnątrz nich cząsteczki wody.
 • W wyniku drgania i rozpadania się cząsteczek następuje zahamowanie nadmiernego pocenia się.
 • W zabiegu nie zostają naruszony inne tkanki ani układy organizmu.

Accent Prime opiera swoje działanie na procesie termicznym regulującym procesy pocenia się w organizmie. Nie ma on efektów ubocznych, gdyż nie zaburza równowagi termicznej organizmu ani nie niszczy gruczołów potowych.

Leczenie nadpotliwości laserem – wskazania do zabiegu

Głównym wskazaniem do laserowego usuwania gruczołów potowych jest nadmierna potliwość. Problem ten dotyczy najczęściej określonych partii ciała, takich jak:

 • pachy;
 • stopy,
 • dłonie;
 • pachwiny.

W klinice medycyny estetycznej Fabskin zajmujemy się leczeniem nadpotliwości dłoni laserem, leczeniem nadpotliwości pach laserem, stóp, twarzy lub całego ciała.

Przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości za pomocą lasera

Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu leczenia nadpotliwości, chyba że lekarz uzna inaczej. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań ogólnych do wszystkich zabiegów laserowych. Oto najważniejsze z nich:

 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • łuszczyca w fazie aktywnej;
 • bielactwo;
 • choroby nowotworowe;
 • aktywne zmiany wirusowe bądź bakteryjne na skórze;
 • rozrusznik serca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przyjmowanie niektórych leków.

Laserowe usuwanie gruczołów potowych – przygotowanie do zabiegu

Zdaniem eksperta

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin przed wykonaniem zabiegu z każdym pacjentem przeprowadzony zostaje wywiad medyczny. Wywiad pomaga w określeniu rozmiaru problemu oraz wybraniu odpowiedniej metody leczenia nadpotliwości (oprócz metody laserowej istnieje również możliwość wykorzystania botoxu). Na podstawie wywiadu lekarz jest w stanie ustalić także ewentualne przeciwwskazania do zabiegu – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Laserowe leczenie nadpotliwości Accent Prime w Warszawie – jak wygląda zabieg?

System Accent Prime swoje działanie opiera na połączeniu komplementarnych technologii stosowanych przez specjalistyczne głowice fal radiowych RF w procesie radiofrekwencji, które regulują procesy pocenia się w organizmie. Głowica urządzenia przykładana jest do obszaru ciała, gdzie zaobserwowano wzmożoną potliwość. Zabieg jest kontrolowany. Bipolarne i monopolarne fale elektromagnetyczne docierają do gruczołów potowych i działają na znajdujące się wewnątrz nich cząsteczki wody. W wyniku drgania i rozpadania się cząsteczek następuje zahamowanie nadmiernego pocenia się. Zabieg jest całkowicie bezpieczny – w trakcie jego trwania nie zostają naruszone otaczające tkanki organizmu.

Leczenie nadpotliwości pach laserem i innych obszarów – efekty

Zdaniem eksperta

Efektem zabiegu jest powstrzymanie potu w miejscu poddanemu zabiegowi. Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych uwarunkowań i w przypadku każdego pacjenta mogą być różne. Na ostateczny efekt zabiegu laserowego usuwania nadpotliwości wpływ mają takie czynniki, jak wiek, stan zdrowia, tryb życia pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowego leczenia nadpotliwości?

W celu uzyskania optymalnych efektów wykonujemy serię kilku – kilkunastu zabiegów – w 2-4 tygodniowych odstępach czasu. Naturalne procesy organizmu mogą z czasem znów zacząć pracować nadaktywnie, wtedy można zabieg powtórzyć.

Jakie są zalecenia po laserowym usuwania gruczołów potowych?

Aby efekty laserowego usuwania nadpotliwości utrzymywały się jak najdłużej, zalecamy:

 • nosić ubrania z włókien naturalnych, takich jak bawełna, len;
 • często zmieniać odzież;
 • zażywać ziołowych kąpieli (mięta, liście orzecha włoskiego, szałwia, rumianek, kora brzozy);
 • stosować antyperspiranty;
 • unikać ostrych przypraw, kawy, herbaty;
 • ograniczyć stres.

Rekonwalescencja po leczeniu nadpotliwości laserem

Zabieg leczenia nadpotliwości laserem jest bezinwazyjny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Powiedz STOP mokrym stopom i pachom, powstrzymaj pot z czoła i lejący się makijaż. W bezbolesnym, szybkim i bezpiecznym zabiegu leczenia nadpotliwości z Accent Prime.

Pozbądź się przykrej dolegliwości, jaką jest nadpotliwość
Umów się na wizytę do kliniki medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo

POKAŻ NUMER

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego leczenia nadpotliwości

Czy leczenie nadpotliwości laserem boli?

Leczenie nadpotliwości laserem Accent Prime jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym, bezbolesnym. Urządzenie posiada wbudowany system chłodzenia, który zmniejsza dolegliwości bólowe praktycznie do zera.

Ile trwa zabieg laserowego leczenia nadpotliwości?

Zabieg usuwania nadpotliwości laserem trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od obszaru zabiegowego.

Do leczenia jakich innych problemów wykorzystuje się technologię Accent Prime?

System Accent Prime to nowoczesne urządzenie pozwalające na przeprowadzenie szeregu zabiegów z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej. Spektrum zastosowanie jest bardzo szerokie. Accent Prime wykorzystuje się do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu czy bezinwazyjnego liftingu twarzy falą radiową.

Leczenie nadpotliwości laserem w Warszawie – opinie

Urządzenie Accent Prime cieszy się uznaniem zarówno specjalistów, jak i samych pacjentów. Pacjenci cenią sobie zabiegi z wykorzystaniem Accent Prime za wysoką skuteczność, bezbolesność oraz brak okresu rekonwalescencji.

Leczenie nadpotliwości laserem w Warszawie – cena

[cennik]

Accent Prime Fale radiowe do redukcji nadpotliwości pach 1 zbieg Pakiet 4 zabiegów Pakiet 6 zabiegów
Pachy 500 zł 1800 zł / 2000 zł 2400 zł / 3000 zł

 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08