Laser Q Switch jest to nowoczesna, wszechstronna platforma przeznaczona do zabiegów estetycznych. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest zastosowanie kilku technologii w tym samym czasie: technologii działających w oparciu o laser, ultradźwięki I światło. Za pomocą laseru Q Switch można wykonać wiele zabiegów estetycznych I dermatologicznych.

Usuwanie tatuaży za pomocą technologii Q-Switch

Barwniki I pigmenty, którymi wykonuje się tatuaż znajdują się przede wszystkim w górnej warstwie skóry właściwej. Jednak ich pewna część może znajdować się w głębszych warstwach skóry. Laser Q Switch kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie. Cząsteczki barwnika są bardzo szybko rozbijane, w związku z czym nie istnieje ryzyko nagrzania naświetlanych tkanek.

Laser Q Switch usuwa praktycznie cały tatuaż. Istotne jest, że do usunięcia tatuażu potrzeba jest kilka sesji laserem, a ich ilość zależy od rodzaju tatuażu (od jego wielkości, koloru, głębokości, ale również fototypu skóry).

Działanie laseru Q Switch

1. Dzięki bardzo krótkiemu impulsowi nie dochodzi do termicznego uszkodzenia ogrzewanych tkanek otaczających. Po kilku sesjach struktura skóry pozostaje taka sama.

2. Wiązka laserowa rozbija barwnik na drobne cząstki, które ulegają odparowaniu, co sprawia, że tatuaż staje się jaśniejszy.

3. Pierwsze sesje wykonuje się w odstępach około 4 tygodniowych, następnie w dalszych etapach usuwania tatuażu odstępy wydłużają się.

4. Po zabiegu pacjent odczuwa lekki dyskomfort w postaci obrzęku i zaczerwienienia. Dolegliwości ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Możliwe jest również powstanie niewielkich wybroczyn czy strupków, które są naturalną reakcją obronną skóry i zanikają w krótkim czasie.

Dla kogo jest laser Q Switch?

Jest to urządzenie przydatne dla osób, które chcą usunąć tatuaż, łagodne zmiany pigmentacyjne (piegi lub plamki).

Przeciwwskazania przed zabiegiem z laserem Q Switch

  • nowotwory złośliwe
  • wszelkie stany zapalne skóry
  • niektóre choroby (bielactwo, stardnienie rozsiane, niewydolność nerek)
  • niektóre lekarstwa np. Accutane
  • ciąża
  • leki fotouczulające
  • infekcje skórne
  • mocna opalenizna

Postępowanie po zabiegu laserem Q Switch

Zmiany pigmentowe i piegi po zabiegu stają się ciemniejsze, należy być na to przygotowanym. Dzień po zabiegu zaczyna się proces złuszczania, który trwa do 2 tygodni. Istotne jest, że można używać w tym czasie kosmetyków i tuszować tymczasowe zmiany skórne. Trzeba pamiętać o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem, a w miarę możliwości unikać kontaktu ze słońcem przez okres 6 miesięcy.

Przez pierwszą dobę po usunięciu tatuażu laserem Q Switch nie powinno się brać kąpieli czy prysznica. Przez następny tydzień nie wolno korzystać z sauny, basenu I nie zaleca się uprawiać sportu. Podobnie jak w przypadku usunięcia zmian pigmentowych należy unikać promieni słonecznych przez okres 6 miesięcy.

Dowiedz się więcej o usuwaniu tatuażu za pomocą lasera Q Switch.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08