Alidya w Warszawie – skuteczne leczenie cellulitu

Gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie pomaga swoim pacjentom skutecznie i z widoczną poprawą walczyć z problemem cellulitu. Cellulit, to powszechna dolegliwość dotykająca nawet 9/10 kobiet w różnym wieku, prowadzących różny tryb życia. Usunięcie cellulitu jest nie lada wyczynem. Nie ma chyba osoby, która z czułością patrzyłaby na problematyczne nierówności skórne i kolorystyczne, dlatego tak ważna jest efektywna pomoc w usuwaniu cellulitu, czyli rozbiciu zgromadzonej tkanki.

Dlaczego powstaje cellulit?

Cellulit jest skutkiem zaległych resztek i płynów zlokalizowanych w tkankach. Dzieje się tak na skutek pogorszenia krążenia i nadmiernego spowolnienia przemiany materii w komórkach. Tlen nie może być przyswajany w wystarczającej ilości, a co za tym idzie zaburzony zostaje proces przekazywania składników odżywczych do komórek. Komórki tłuszczowe powiększają się i zachodzą na naczynia krwionośne i limfatyczne. My widzimy tzw. skórkę pomarańczową, która w rzeczywistości jest zespołem powiększonych adipocytów. Wiele kobiet poszukuje sposobów na skuteczne usunięcie cellulitu.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się cellulitu?

Umów się na zabieg Alidya w Warszawie

POKAŻ NUMER

Inne przyczyny powstawania cellulitu

Niestety najczęściej sami sobie jesteśmy winni za różnokolorowe pręgi i grudki widoczne na naszym ciele. Co najczęściej przyczynia się do powstawania cellulitu?

 • niestabilna dieta (spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, a zbyt małej owoców i warzyw);
 • siedzący tryb życia (aby poprawić krążenie krwi i dotlenić komórki zaleca się codzienny ruch i wysiłek fizyczny. Siedzący tryb życia temu nie sprzyja);
 • palenie papierosów;
 • intensywne opalanie się;
 • problemy z krążeniem;
 • nadmiar alkoholu.

Rodzaje cellulitu

W zależności od skóry i czynników poza skórnych wyróżniamy 5 typów cellulitu:

 1. cellulit twardy – najczęściej u młodych kobiet, do 25. roku życia. Może być bolesny, często ulokowany w okolicach ud i bioder. Szorstki i wyczuwalny pod skórą.
 2. cellulit wiotki – problem dotyczący kobiet po 40. roku życia, u których skóra nie jest już tak elastyczna, a grudki cellulitu są odczuwalne w dotyku i silnie widoczne na ciele. Może występować we wszystkich newralgicznych miejscach na ciele.
 3. cellulit obrzękowy – zwany także cellulitem wodnym, gdyż jedną z głównych jego przyczyn jest gromadzenie się wody w tkankach, która powoduje tzw. obrzęk. Ten rodzaj cellulitu skutecznie leczony może być jedynie w gabinecie medycyny estetycznej.
 4. cellulit lipidowy – spowodowany nieprawidłowym ukrwieniem skóry. Atakuje duże partie ciała i mocno odznacza się na skórze. Należy przywrócić prawidłowy metabolizm tkanek łącznych w zaatakowanych obszarach ciała.
 5. cellulit mieszany – występuje w obrębie różnych części ciała u tej samej osoby. Bardzo często spotykany, wymagający szerszego planu leczenia.

Na cellulit cierpi co 8, 9 osoba. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym mniej jego odmian zaatakuje nasze ciało i będzie nam łatwiej go usunąć. Wszyscy chcemy mieć idealną, nieskazitelną skórę – niestety pomarańczowa skórka skutecznie niszczy te marzenia. Zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu i usuń cellulit jak najszybciej.

Zdaniem eksperta

Szacuje się, że 99% osób borykających się z cellulitem, to kobiety. Wynika to przede wszystkim z budowy tkanek. U mężczyzn cellulit nie występuje praktycznie w ogóle – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Gdzie występuje cellulit?

Miejscami, na których najczęściej pojawia się cellulit, są:

 • biodra,
 • uda,
 • pośladki,
 • brzuch,
 • ramiona.

Redukcja cellulitu, czyli jak pozbyć się cellulitu?

Każda osoba borykająca się z cellulitem zadaje sobie pytanie, jak go zwalczyć. Co zadziała na cellulit najlepiej? Kremy antycellulitowe, zdrowa dieta, sport, a może zabiegi? Tak naprawdę, aby osiągnąć zamierzony efekt należy połączyć wszystkie te metody ze sobą. Niemniej jednak to zabiegi na cellulit są najbardziej efektywnym i skutecznym sposobem radzenia sobie z powstałymi zmianami widocznymi na skórze. W klinice medycyny estetycznej Fabskin wykonujemy wiele różnych zabiegów na cellulit charakteryzujących się wysoką skutecznością.

Usuwanie cellulitu laserem

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin posiadamy specjalistyczny sprzęt – Accent Prime – który pozwala na laserowe usuwanie cellulitu. Zabieg ten jest absolutnie bezinwazyjny i wpływa na rozbicie tkanek tłuszczowych, które są źródłem cellulitu. Zabieg usuwania cellulitu laserem z wykorzystaniem Accent Prime jest bezbolesny i pozwala skutecznie usunąć cellulit. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie poświęconej modelowaniu sylwetki Accent Prime

Mezoterapia sposobem usuwania cellulitu

Mezoterapia igłowa, dieta i ćwiczenia. Nie ma skuteczniejszego długofalowego planu na walkę z pomarańczową skórką. Aby skutecznie i na długo usunąć cellulit, należy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie i poddać się zabiegowi mezoterapii w walce z cellulitem. Zmianie musi również ulec dieta pacjenta (szczególnie jeśli chodzi o ilość spożywania tłuszczów pochodzenia zwierzęcego), jak również aktywny tryb życia (więcej ruchu, mniej siedzenia).

Jak na cellulit działa mezoterapia?

W gabinecie dermatologii estetycznej Fabskin pacjenci w trakcie zabiegu otrzymują zastrzyki z preparatami o działaniu lipolitycznym, oraz polepszającymi metabolizm i krążenie krwi, na skutek których już po pierwszym zabiegu cellulit staje się mniej widoczny, a całkowitemu usunięciu ulega po około 3 zabiegach przeprowadzonych w wyznaczonych przez lekarza terminach. Najlepsze efekty mezoterapia zapewnia w:

 • redukcji zalegającej tkanki tłuszczowej;
 • odparowaniu niepotrzebnej wody;
 • poprawieniu krążenia krwi;
 • zmniejszeniu obrzęków;
 • usprawnieniu metabolizmu komórek;
 • rozbiciu złogów w komórkach tłuszczowych;
 • uwolnieniu tłuszczu z komórek;
 • regeneracji tkanek;
 • odbudowie włókien kolagenu.

Mezoterapia wpływa dobrze na wysmuklenie i wymodelowanie całego ciała. Dzięki zwiększonemu krążeniu krwi i przyśpieszeniu metabolizmu przede wszystkim usuwany jest cellulit, ale również walczymy z innymi nieprawidłowościami ciała.

ALIDYA na cellulit – rewolucyjne leczenie i profilaktyka cellulitu

ALIDYA, Anti Lipo Dystrophic Agent, to preparat opracowany przez doktora Pasquala Motolese, specjalizującego się w preparatach medycyny estetycznej. ALIDYA zakwalifikowany został jako materiał medyczny III klasy CE. Oznacza to, że spełnia dyrektywy dotyczące bezpieczeństwa stosowania i ochrony zdrowia; przeszedł surowe testy potwierdzające jego działanie i może być stosowany na całym terenie Unii Europejskiej.

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin korzystamy z innowacyjnego preparatu ALIDYA w zabiegach leczenia i profilaktyki cellulitu. Nieestetyczne zmiany skórne, które znamy jako cellulit lub pomarańczową skórkę, to deformacja tkanki skórnej pojawiająca się nawet u bardzo szczupłych i młodych osób. Przez długi czas zmiany cellulitowe leczono od zewnątrz, co nie przynosiło znaczących rezultatów, gdyż za cellulit odpowiadają tkanki tłuszczowe i wpływ hormonu estrogenu. Dlatego też problem cellulitu dotyka głównie kobiety, a najczęstszym obszarem jego występowania są pośladki, uda i biodra.

Usuwanie cellulitu za pomocą preparatu Alidya

Dlaczego preparat ALIDYA stosuje się w profilaktyce cellulitu?

Problemy z mikrokrążeniem biorą się z wielu przyczyn. Najczęściej odpowiadają za nie zmiany hormonalne (nadaktywność estrogenu), cechy dziedziczne, dieta z przewagą produktów tłustych i zawierających węglowodany, siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna, niezdrowy styl życia, stosowanie używek, stres, jak również przebyte zabiegi medyczne i chirurgiczne, mogą sprzyjać powstawaniu cellulitu. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin, przy użyciu preparatu ALIDYA prowadzi profilaktykę powstawania cellulitu – zabiegu z odkwaszeniem komórek, czyli pozbycia się z nich jonów żelaza. Zabieg polepsza odporność błon komórkowych, pozwala aktywnie pracować enzymom i białkom transportującym oraz dostarczającym tkankom wysokiej jakości budulców, usprawniających je. To przekłada się na przyspieszenie metabolizmu i mikrokrążenia, nie pozwalając tkankom rozrastać się, a więc zatrzymuje proces powstawania cellulitu i poprawia wygląd skóry.

Czym jest i jak działa preparat ALIDYA?

Preparat ALIDYA jako jeden z nielicznych faktycznie działa na cellulit, a nie jedynie maskuje problem. Pracuje od podstaw. Wzmacnia błony komórkowe, wzmacniając tym samym tkanki i polepszając mikrokrążenie. Cellulit nie ma szans!

Zdaniem eksperta

W zabiegu medycyny estetycznej, ALIDYA trafnie lokalizuje obecne w komórkach jony żelaza i neutralizuje je, a także odkwasza przestrzenie międzykomórkowe, nie dopuszczając do odkładania się nowych jonów żelaza. Ponadto pozbywa się toksyn zlokalizowanych w tkankach, na skutek zaburzonego mikrokrążenia w organizmie. Ale to nie wszystko. Zawarte w preparacie ALIDYA aminokwasy i materiały energetyczne likwidują wolne rodniki i przeprowadzają rewitalizację całej przestrzeni komórkowej (drenaż osmotyczny, odbudowę białek transportujących, poprawiają asymetrię lipidową błon komórkowych, usprawniają mikrokrążenie). A to wszystko w bezpiecznym i zaufanym zabiegu mezoterapii z wykorzystaniem rewolucyjnego preparatu medycznego ALIDYA – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do zabiegu ALIDYA

Zabieg medyczny z preparatem ALIDYA polecamy dla osób:

 • zmagających się z problemem cellulitu;
 • po zabiegu liposukcji;
 • z obrzękiem lipidowym;
 • po zabiegu intralipoterapii z preparatem Axualyxu;
 • z widocznymi lub pojawiającymi zmianami skórnymi przypominającymi cellulit;
 • ze spowolnionym metabolizmem;
 • pragnącym przeciwdziałać cellulitowi przed jego powstaniem;
 • pracujących przynajmniej 4-5h dziennie w pozycji siedzącej;
 • należących do grupy narażonej na cellulit (obecny u kobiet w rodzinie, prowadzących stresujący tryb życia, z nadwagą i otyłością, z niedoborem ruchu, stosujących dietę bogatą w tłuszcze i węglowodany).

Pamiętajmy! Łatwiej przeciwdziałać niż leczyć. Cellulit to problem co drugiej kobiety!

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem preparatu ALIDYA:

 • ciąża i okres karmienia;
 • aktywne alergie skórne;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • przewlekłe choroby układu krążenia;
 • aktywne choroby nowotworowe;

aktywne stany zapalne i infekcje w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Jak należy przygotować się do zabiegu ALIDYA na cellulit?

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin zabieg leczenia i przeciwdziałania powstawaniu cellulitu ALIDYA wykonujemy po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Upewniamy się, że zabieg będzie 100% bezpieczny i skuteczny u pacjenta. Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a po jego przeprowadzeniu pacjenci mogą bez przeszkód powrócić do swoich codziennych zajęć.

Jak wygląda zabieg likwidacji cellulitu z preparatem ALIDYA?

Zabieg likwidacji i profilaktyki cellulitu przeprowadzany jest w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin przy użyciu preparatu ALIDYA poprzez iniekcję, w popularnym i bezpiecznym zabiegu mezoterapii.

 1. Lekarz łączy ze sobą zawartość dwóch fiolek, w których znajdują się składniki aktywne.
 2. Używając sterylnej igły dodaje rozpuszczalnik do liofilizacji, czyli reakcji zagęszczenia związków odpornych termicznie.
 3. Miejsca iniekcji zostają odkażone i zabezpieczone.
 4. W procesie intradermoterapii przygotowany preparat ALIDYA zostanie podany do warstwy podskórnej.

Efekty zabiegu z preparatem ALIDYA

 • Widocznie piękniejsza i gładsza skóra.
 • Skóra bardziej jędrna i jaśniejsza.
 • Przyspieszenie mikrokrążenia.
 • Poprawa metabolizmu wewnątrzkomórkowego.
 • Rozpuszczenie toksyn z komórek.
 • Neutralizacja jonów żelaza.
 • Poprawa stanu tkanki tłuszczowej i łącznej.
 • Usunięcie wolnych rodników.
 • Drenaż osmotyczny.
 • Odbudowa protein.
 • Zabezpieczenie komórek i tkanek.

Przywrócenie prawidłowej pracy środowiska macierzy ECM.

Jak często należy powtarzać zabieg ALIDYA?

W zależności od nasilenia problemu i obszaru jego występowania, zabieg z preparatem ALIDYA przeprowadzamy od 7 do 12 razy w odstępach 15 – 20 dni między zabiegami. Najczęściej wykonujemy 1 zabieg co 7 dni.

W celu utrzymania pozytywnych efektów zabiegu i przeciwdziałania powstawaniu cellulitu polecamy powtarzanie zabiegu co 1 rok. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin stosujemy zabiegi komplementarne, pozwalające zachować urodę i opóźnić procesy starzenia się skóry. Nasz lekarz poinformuje Państwa o dodatkowych możliwościach.

Czy po zastosowaniu preparatu ALIDYA mogą pojawić się działania niepożądane?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu preparatem ALIDYA mogą pojawić się niewielkie krwiaki lub miejscowe zaczerwienienie skóry. Jest to jednak stan chwilowy, a jego objawy powinny samoistnie ustąpić w przeciągu kilku godzin od zabiegu.

ALIDYA – skuteczne leczenie cellulitu

Umów się na zabieg ALIDYA w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

POKAŻ NUMER

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin bezpiecznie i skutecznie poddadzą się Państwo rewolucyjnemu i nowoczesnemu zabiegowi z preparatem ALIDYA. Zapewniamy kompleksowe leczenie i profilaktykę powstawania cellulitu. Pracujemy na preparatach medycznych i wysokiej klasy urządzeniach, a zabiegi przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu ALIDYA na cellulit

Co wyróżnia preparat ALIDYA od innych dostępnych na rynku?

W przeciwieństwie do innych preparatów, które działają tylko leczniczo, ALIDYA działa zarówno w aspekcie leczniczym, jak i profilaktycznym. Nie tylko leczy, ale zapewnia również ochronę przed cellulitem. Tajemnica preparatu ALIDYA tkwi w jego wielokierunkowym i wielopoziomowym działaniu.

 

Jakie opinie Pacjentów posiada preparat ALIDYA?

Zabieg ALIDYA cieszy się uznaniem wśród wielu Pacjentów, którzy cenią go przede wszystkim za nieinwazyjność i wysoką skuteczność działania.

Czy zabieg ALIDYA jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, ale w przypadku Pacjentów wrażliwych na ból lekarz może zadecydować o zastosowaniu miejscowego znieczulenia.

Czy preparat Alidya jest bezpieczny?

Preparat ALIDYA do leczenia cellulitu jest całkowicie bezpieczny, czego potwierdzeniem jest europejski certyfikat bezpieczeństwa, jaki otrzymał. Ponadto produkt został zakwalifikowany jako materiał medyczny III klasy CE.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08