Blefaroplastyka laserowa – lifting górnych i dolnych powiek laserem CO2

Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, tym samym uwidaczniając coraz to większe niedoskonałości. Jednym z bardziej problematycznych obszarów jest okolica oczu. Skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna, bardzo cienka i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, co powoduje, że starzeje się ona dwa razy szybciej niż w innych partiach twarzy. Najczęstszymi problemami, które dotykają okolice oczu, są tzw. kurze łapki oraz opadające powieki. Wiele kobiet boryka się również z problemem nadmiaru skóry na powiekach, co często nie jest wyłącznie oznaką starzenia się skóry, ale i stanowi problem natury genetycznej. Rozwiązaniem tego typu defektów skórnych jest blefaroplastyka, czyli korekcja powiek. Jest to zabieg zaliczany do grupy chirurgicznych, wykonywany w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie przy użyciu nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2 wyposażonego w specjalną chirurgiczną końcówkę.

Czym jest laserowa plastyka powiek (blefaroplastyka)?

Zabieg laserowej plastyki powiek, inaczej nazwany blefaroplastyką, polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z okolicy powiek, co ma na celu przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym. Dzięki laserowej plastyce powiek możliwe jest uzyskanie młodzieńczego i zdrowego wyglądu okolic oczu, jak również właściwego konturu oraz kształtu powiek. Wykonanie nacięcia laserem frakcyjnym CO2 nie powoduje tak dużego krwawienia, jak w przypadku tradycyjnego zabiegu chirurgicznego z wykorzystaniem skalpela, ponieważ laser od razu zamyka naczynia krwionośne znajdujące się na powiekach. Powstaje też mniejsza opuchlizna i mniej sińców.

Ekspert radzi

Za pomocą lasera jesteśmy w stanie skutecznie skorygować defekty spowodowane nadmiarem skóry oraz wiotkością tkanek, które są odpowiedzialne za zmęczony wyglądu oczu oraz tzw. worki pod oczami. Blefaroplastykę przeprowadza się zarówno w obrębie powiek górnych, jak i powiek dolnych – dr Piotr Leszczyński

Chcesz poprawić wygląd skóry wokół oczu?

Umów się na laserową korekcję powiek, którą wykonujemy w naszej klinice w Warszawie, na Bemowie

POKAŻ NUMER

Co to jest laser CO2 i jak działa?

Urządzenie to jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej i dermatologii. Jego działanie można porównać do drobnych zabiegów chirurgicznych. Technologia działania lasera frakcyjnego CO2 polega na wytworzeniu w skórze mikroskopijnych i kontrolowanych mikrouszkodzeń – rozszczepiona wiązka lasera naświetla właściwy obszar skóry, co pozwala na objęcie zabiegiem tylko wybranych partii. W wyniku działania lasera dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a następnie jej odparowania, czyli ablacji. Energia cieplna dostarczana w głąb skóry powoduje tworzenie się nowego kolagenu, jednocześnie aktywuje procesy gojenia się. Laser frakcyjny CO2 to zabieg doskonały zarówno na twarz, jak i całe ciało. Pozwala na skuteczne zwalczenie wielu problemów natury estetycznej, takich jak rozstępy, trądzik, przebarwienia, blizny, zmarszczki.

Laserowa blefaroplastyka – wskazania

Zabieg laserowej korekcji powiek wykonywany jest głównie ze względów estetycznych w celu poprawienia wyglądu okolic oczu. Laserowa plastykę powiek dolnych i górnych przeprowadza się zarówno u osób starszych z widocznymi oznakami starzenia, które chciałyby nadać młodzieńczy wygląd spojrzeniu, jak i u osób młodych, u których opadające powieki i nadmiar skóry w tym obrębie wynika z cech genetycznych.

 

Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia laserowej blefaroplastyki są:

 opadające powieki;

 • nadmiar skóry na powiekach;
 • przepuklina tłuszczowa powiek górnych;
 • zmarszczki na powiekach;
 • problemy z wiotką skórą powiek;
 • worki pod oczami.

Laserowy lifting powiek – przeciwwskazania

Zabieg laserowej plastyki powiek nie powinien być przeprowadzanych u Pacjentów:

 • z aktywnymi infekcjami skóry;
 • w okresie ciąży i karmienia piersią;
 • ze skłonnościami do powstawania bliznowców;
 • z zaburzeniami krzepnięcia krwi;
 • z chorobą nowotworową skóry;
 • ze świeżą opalenizną;
 • z chorobą Gravesa-Bassedova.

 

W przypadku Pacjentów cierpiących na choroby oczu (jaskra, zaćma) konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem okulistą.

Laserowa korekcja powiek – przygotowanie do zabiegu

Ekspert radzi

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań i zakwalifikowaniu do laserowej korekcji powiek Pacjent musi przeprowadzić zlecone badania krwi. Jeżeli wyniki są w normie, zostaje ustalony konkretny termin zabiegu. Dodatkowo zaleca się, aby około 7 dni przed zabiegiem zrezygnować z przyjmowania leków hamujących krzepnięcie krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy zrezygnować z gwałtownych zmian temperatury (sauny, solarium). Kobiety nie powinny przystępować do laserowej korekcji powiek w czasie miesiączki – wyjaśnia dr Piotr Leszczyński

Kto wykonuje zabieg?

Lekarz medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

 

Laserowa korekcja powieki górnej – jak przebiega zabieg?

Obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przystępuje do przeprowadzenia zabiegu. Za pomocą specjalnie dobranej chirurgicznej końcówki lasera zostaje usunięty fragment skóry w obrębie powieki górnej oraz tłuszcz, który tworzy tzw. przepuklinę tłuszczową. Następnie lekarz przechodzi do założenia szwów. Są one zakładane w naturalnej bruździe powieki, dzięki czemu praktycznie ich nie widać. Szwy usuwa się po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej. Korekta powiek laserem jest o tyle bezpieczna, że laser nie uszkadza całej skóry, a jedynie jej mikrofragmenty, pozostawiając dookoła zdrową tkankę, dzięki czemu proces odbudowy skóry przebiega znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej blefaroplastyki. Całość trwa około 45-60 minut.

Efekty laserowej korekcji powiek

Dzięki zastosowaniu laserowej korekcji powiek uzyskujemy:

 • podniesienie opadających powiek;
 • usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych;
 • bardziej promienne i młodzieńcze spojrzenie;
 • odmłodzenie wyglądu twarzy;
 • usunięcie przepuklin tłuszczowych;
 • polepszenie pola widzenia.
Efekty blefaroplastyki laserowej powiek

blefaroplastyka-laserowa-plastyka-powiek-efekty-przed-po

Zalecenia po zabiegu laserowej blefaroplastyki powiek

Okres rekonwalescencji po zabiegi laserowej blefaroplastyki wynosi około 7-14 dni. Szwy zdejmowanie są zazwyczaj po 7 dniach od zabiegu. Przez kilka dni może utrzymywać się zaczerwienienie i delikatny obrzęk. W tym czasie skórę należy przemywać wodą przegotowaną lub mineralną i stosować delikatne kremy łagodzące. Nie należy dotykać skóry bez potrzeby ani zdrapywać strupków. Nie zaleca się też nakładać kosmetyków kolorowych przez tydzień, a przez 6 tygodni – opalać. Obrzęk i zasinienie całkowicie ustępuje po upływie około 2 tygodni od zabiegu i wówczas skóra wygląda znacznie lepiej niż przed.

Kiedy widoczne są efekty laserowej plastyki powiek górnych i dolnych?

Poprawa wyglądu okolic oczu widoczna jest już po kilku dniach od zabiegu. Jednak całkowity efekt laserowej blefaroplastyki można zaobserwować po upływie około 3 do 6 miesięcy, co związane jest z wytworzeniem się w skórze nowego kolagenu.

Laserowa korekcja powieki dolnej – potencjalne skutki uboczne

Pomimo że laserowy lifting powiek jest zabiegiem chirurgicznym, jest on całkowicie bezpieczny. U niektórych Pacjentów mogą jednak pojawić się powikłania pozabiegowe. Jednym z nich jest delikatne zaburzenie widzenia, które jednak samoczynnie ustępuje w przeciągu kilku dni. Może również zdarzyć się, że proces gojenia dla każdego oka będzie przebiegał odmiennie. Do pozostałych powikłań po laserze CO2 zalicza się: obrzęk, zaczerwienienie, pojawienie się w miejscu zabiegowym pęcherzy, strupów. Trzeba pamiętać o tym, że każdy Pacjent jest inny i u każdego proces gojenia może przebiegać inaczej.

Masz problem z nadmiarem skóry na powiekach?

Umów się na laserową blefaroplastykę

POKAŻ NUMER

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego liftingu powiek

Czy laserowa plastyka powiek boli?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on bezbolesny dla Pacjenta. Delikatny obrzęk oraz dolegliwości bólowe mogą natomiast pojawić się już po zabiegu, jednak z reguły ustępują do 7 dni.

Gdzie wykonać laserową korekcję powiek?

Zabieg laserowej korekcji powiek powinien być wykonany przez specjalistę. W związku z tym, wybierając gabinet, w jakim będzie on wykonywany, należy sprawdzić przede wszystkim kwalifikacje osoby, która będzie go przeprowadzała. W klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie pracują wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu Pacjent otrzymuje gwarancję, że zabieg przebiegnie sprawnie, a on sam będzie zadowolony z efektów.

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć laserową blefaroplastykę?

Procedura ta bardzo często poprzedzona jest innymi zabiegami naprawczymi, rewitalizującymi i ujędrniającymi skórę. Laserową korekcję powiek łączy się z zabiegami na zmarszczki, które pozwalają uzyskać młodszy wygląd całej twarzy, a nie tylko okolic oczu. Wśród zabiegów na twarz największą popularnością cieszą się te z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych i radiowych oraz kwasu hialuronowego.

Kiedy powtórzyć zabieg laserowej plastyki powiek?

Jeżeli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, wówczas wystarczy go wykonać jednorazowo. Jeżeli jednak zależy nam na większej regeneracji skóry w okolicy oczu, wówczas warto poddać się serii 2-3 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Czym różni się tradycyjna blefaroplastyka od tej wykonywanej laserem frakcyjnym CO2?

Podczas laserowej plastyki powiek laser używany jest jako narzędzie tnące, co powoduje, że zabieg nie różni się znacznie od klasycznej blefaroplastyki. W porównaniu jednak z tradycyjną plastyką powiek precyzja zabiegu z użyciem lasera jest większa, a krwawienie zmniejszone. Ponadto laser CO2 zamyka naczynia krwionośne, dzięki czemu powstaje mniejsza opuchlizna i mniej sińców.

Cennik w Fabskin Warszawa Bemowo

Plexr – lifting powiek bez skalpela
Cena FabSkin Specials
Jedna powieka górna lub dolna   700 zł  549 zł
Dwie powieki górne lub dolne   1200 zł   999 zł
Dwie powieki górne i dolne  2200 zł 1799 zł

 

W klinice FabSkin wykonujemy także chirurgiczną korektę powiek (blefaroplastyka chirurgiczna).

Warto przeczytać:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08