Korekta nosa nićmi Aptos w Warszawie 

Odstające uszy oraz niewłaściwy kształt nosa to jedne z najczęściej wymienianych kompleksów. Nie dziwi więc fakt, że modelowanie tych części ciała, stało się jednymi z najchętniej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Do tej pory Pacjenci w celu uzyskania zadowalających i trwałych efektów, zmuszeni byli do korzystania z chirurgicznych metod, które obarczone były długim czasem rekonwalescencji oraz niewielkimi bliznami. Dzięki wynalezieniu nici Aptos plastyka nosa nie musi wiązać się z poważną operacją. Zabieg przy użyciu absorpcyjnych nici pozwala na zniwelowanie garba i uniesienie czubka nosa. Przy bezoperacyjnej korekcje nosa nićmi Aptos nie ma ryzyka niedokrwienia, jedynym skutkiem ubocznym może być lekkie zasinienie. Efekt korekty widoczny jest natychmiast i może się utrzymać nawet do 2 lat. W naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie zabieg z użyciem liftingujących nici wykonywany jest przez specjalistów w sposób całkowicie bezpieczny. 

Nici Aptos to nowoczesna metoda korekty nosa bez operacji plastycznej!

Czym są specjalne nici do wykonywania liftingu nosa?

Pod nazwą Aptos kryje się grupa nici stosowanych przez lekarzy medycyny estetycznej i chirurgów do liftingu różnych partii cała oraz opóźniania procesów starzenia. Wykonane są, podobnie jak nici stosowane do szycia ran, z polipropylenu, który nie powoduje reakcji alergicznych. Zawarte w ich składzie kwasy kaprolakton i polimlekowy pobudzają regenerację tkanek i stymulują produkcję kolagenu, który odpowiada za napięcie skóry. Dodatkowo kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie i wygładzenie miejsc zabiegowych. Implantowanie ich do głębokich warstw skóry jest bezpieczne, co potwierdza ponad 20 międzynarodowych certyfikatów. 

 Nici Aptos w okolicach twarzy najczęściej stosowane są do: 

Chcesz czuć się pięknie i nie martwić nieestetycznym wyglądem nosa?

Umów się na zabieg bezoperacyjnej korekcji kształtu nosa za pomocą nici Aptos w klinice FabSkin w Warszawie

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg korekcji nosa nićmi Aptos w klinice FabSkin w Warszawie? 

Zabieg nićmi Aptos pozwala na poprawę kształtu nosa, bez konieczności przechodzenia skomplikowanej operacji plastycznej. Mimo że efekt nie jest stały i wymaga powtórzenia, to dla wielu osób jest jedyną szansą na niechirurgiczną poprawę wyglądu nosa, który od lat stanowi ich kompleks. 

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zdaniem eksperta 

Korekta nosa za pomocą nici Aptos to jeden z nielicznych skutecznych, małoinwazyjnych zabiegów poprawy kształtu nosa, który jest najbardziej widocznym elementem twarzy. Metoda ta stanowi doskonałą alternatywę dla operacji plastycznych oraz wypełniaczy stosowanych w okolicy nosa. Zabieg przy użyciu nici jest w stanie zniwelować asymetrię i poprawić ogólny wygląd nosa w obrębie grzbietu – mówi specjalista zajmujący się wykonywaniem tego rodzaju zabiegów, dr Kalina Jędrzejko

Zalety niechirurgicznej korekcji nosa nićmi Aptos

 • efekt jest porównywalny do chirurgicznej operacji nosa, ale nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji Pacjenta;
 • rezultaty widoczne w zasadzie od razu;
 • zabieg jest dużo trwalszy niż korekta wykonywana przy użyciu kwasu hialuronowego;
 • krótkotrwała procedura zabiegowa;
 • zabieg zapewnia bardzo naturalny wygląd, ponieważ jego efektem jest podniesienie obszaru tkanek miękkich, jednocześnie nie ograniczając ruchu mięśni, 
 • minimalne ryzyko powikłań w postaci infekcji;
 • okres rekonwalescencji skrócony do minimum. 

Komu polecany jest zabieg modelowania nosa nićmi Aptos? Wskazania 

Zabieg korekcji nosa nićmi liftingującymi to idealnie rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którym nie odpowiada ich kształt nosa, ale jednocześnie nigdy nie zdecydowaliby się na chirurgiczną poprawę wyglądu. Za pomocą nici można niemal bezinwazyjnie pozbyć się nieestetycznego garbu i uniesienia czubka nosa. Zabieg jest dobrym wyborem, dla osób, które chcą uniknąć hospitalizacji. 

Wskazania do wykonania liftingu nosa nićmi Aptos to:

 • wyrównanie niewielkiego garbu 
 • wymodelowanie opadającego czubka nosa;
 • wymodelowanie skrzywienia czubka nosa. 

Efekty zabiegu niechirurgicznej plastyki nosa nićmi 

Zastosowanie nici Aptos pozwala osiągnąć zadowalające efekty poprawy kształtu nosa.
Wchodzące w skład nici kwas polimlekowy i hialuronowy poprawiają wygląd skóry w okolicach nosa.
Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest wyjątkowo jędrna. 

Jak długo utrzymuje się efekt korekty nosa nićmi Aptos?

Efekt niechirurgicznej plastyki nosa przy użyciu nici Aptos utrzymuje się do dwóch lat. Długość widocznej zmiany wyglądu nosa zależy od stopnia korekty, skóry oraz indywidualnych uwarunkowań.

Jak przygotować się do zabiegu korekty nosa nićmi Aptos?

Korekta kształtu nosa za pomocą nici nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania miejsca zabiegowego. Przed wykonaniem liftingu konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której ustalony zostanie przebieg zabiegu oraz oczekiwania co do efektów. Zalecane jest, aby na około 10 dni przed przyjściem do kliniki na korektę kształtu nosa, nie przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Na dzień przed zabiegiem należy unikać spożywania alkoholu, picia kawy oraz palenia papierosów. 

Jak wygląda zabieg korekcji nosa nićmi Aptos w naszej klinice w Warszawie?

Lifting nosa nićmi Aptos nie wymaga użycia skalpela, ale wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz poprzez jedno lub dwa wkłucia, wprowadza nić wzdłuż grzbietu nosa. Czas, jaki trzeba przeznaczonych na wizytę poświęconą liftingowi nosa to 60 minut. Wprowadzone pod skórę nici naprowadzają tkanki na właściwe miejsce, a wokół nich tworzy się tkanka włóknista, której zadaniem jest wzmocnienie i utrzymanie skóry we właściwym położeniu. Dodatkowo materiał, z którego wykonane są innowacyjne nici Aptos pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Co ważne, zabieg nie pozostawia widocznych blizn, nie są też zakładane Pacjentowi szwy. Po jego zakończeniu wychodzi z kliniki do domu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania niechirurgicznej plastyki nosa nićmi Aptos?

Przed wykonaniem zabiegu liftingu nosa nićmi, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Mimo że korekta nosa tą metodą jest zabiegiem niechirurgicznym, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania, takie jak: 

 • stany zapalne i nowotwory; 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • infekcja organizmu z gorączką;
 • stan po operacyjnej plastyce nosa;
 • choroby niedokrwienne serca; 
 • uczulenie na preparat znieczulający;
 • aktywny trądzik w miejscu wykonywania zabiegu;
 • ciąża i okres karmienia piersią. 

Jakie są zalecenia po zabiegu korekty nosa liftingującymi nićmi?

Zaraz po wykonaniu plastyki nosa nićmi Aptos, wskazane jest chłodzenie miejsca poddawanego zabiegowi. Przed opuszczeniem kliniki Pacjentowi przyklejany jest specjalny opatrunek Steri-Strip, który należy nosić przez tydzień. Przez 2-3 dni po zabiegu mogą utrzymywać dolegliwości bólowe, które łagodzić można środkami farmakologicznymi. Po upływie tygodnia wymagana jest wizyta kontrolna. Niewielki obrzęk w okolicy nosa może utrzymywać się przez około 3-4 tygodnie. W pierwszym miesiącu po wykonaniu korekty nosa nićmi Aptos należy ograniczyć aktywność fizyczną i długotrwałe przebywanie na słońcu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu z korekcji nosa nićmi Aptos? 

Umów się na konsultacje

Czy po bezoperacyjnej korekcji nosa nićmi Aptos występują skutki uboczne?

Innowacyjne nici Aptos to przetestowane rozwiązanie, dlatego zabieg z ich udziałem jest w pełni bezpieczny. Powikłania po wykonanej tą metodą korekcji wyglądu nosa występują wyjątkowo rzadko. W sytuacji pojawienia się podwyższonej temperatury i obrzęku należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza. 

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące niechirurgicznej korekty nosa nićmi Aptos

Czy podczas zabiegu korekcji kształtu nosa nićmi Pacjent odczuwa ból?

Lifting nosa za pomocą nici Aptos jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany ze znieczuleniem miejscowym. Pacjent jest świadomy, ale okolice wprowadzania nici pod skórę pozbawione są czucia. Okres gojenia trwa kilka tygodni, ale zwykle tylko przez pierwsze dni bezpośrednio po nim, istnieje potrzeba zażywania leków przeciwbólowych. 

Jak długo trwa bezoperacyjna korekta nosa nićmi Aptos? 

Korekta nosa liftingującymi nićmi zajmuje 60 minut. Po tym czasie Pacjent z przyklejonym opatrunkiem Steri-Strip wypuszczany jest do domu. 

Czy zabieg nićmi liftingującymi nos jest bezpieczny?

Każda ingerencja lekarza w nasz organizm wiąże się z ryzykiem powikłań. Jednakże korekta nosa za pomocą nici Aptos jest wyjątkowo bezpiecznym zabiegiem, a ryzyko wystąpienia powikłań naprawdę minimalne. Odnotowanymi problemami po zabiegu były stany zapalne. 

Czy zmiana wyglądu nosa poprzez zabieg nićmi jest stała?

Bezoperacyjna korekta nosa nićmi Aptos jest odwracalna. Czas, przez który widoczne są efekty terapii nićmi, zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Zazwyczaj wynosi on około 2 lat. 

Kto wykonuje zabieg korekcji nosa nićmi Aptos?

Zabiegi liftingujące nićmi Aptos powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastyka lub dermatologa estetycznego. Wizyta w miejscu, gdzie korekcja nosa nie jest świadczona przez specjalistę, stanowi zagrożenie dla zdrowia. 

Korekta nosa nićmi Aptos – opinie

Zabieg modelowania kształtu nosa nićmi Aptos cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej klinice w Warszawie. Pacjenci chętnie korzystają z możliwości niechirurgicznego poprawienia kształtu nosa, który był ich kompleksem przez wiele lat. Szybkie efekty, brak skutków ubocznych oraz krótki czas powrotu do pełnej sprawności, jest tym, czego Klienci oczekują. 

Gdzie wykonujemy zabieg korekty nosa bez operacji plastycznej?

Klinika medycyny estetycznej Fabskin znajduje się w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Z zabiegów poprawiających wygląd nosa i innych części ciała korzystają mieszkańcy całej stolicy w tym z Białołęki, Bielan, Ochoty, Pragi, Mokotowa oraz osoby mieszkające poza jej granicami w Legionowie, Łomiankach, Ożarowie Mazowieckim. 

Jaka jest cena korekcji nosa nićmi Aptos?

Jesteśmy profesjonalną kliniką medycyny estetycznej w Warszawie, która oferuje atrakcyjne ceny na zabiegi. W Fabskin dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie usługi poprawiające wygląd nie tylko twarzy, ale i całego ciała, świadczone były przez profesjonalistów na najwyższym poziomie. Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów wykonywanych nićmi Aptos w naszej klinice w Warszawie 

Nici APTOS - cennikCena
Nici nano Vitis pod oczy (5 szt.)1200 zł
Nici nano excellence - lifting brwi (10 szt.)2000 zł
Nici thread 2g - lifting dolnej części twarzy (tzw. chomiczki) (2 szt.)2500 zł
Nici Visage Excellence soft (10 szt.)- lifting twarzy (skóra młoda i cienka)3000 zł
Nici Visage Excellence (10 szt.) - lifting twarzy (skóra dojrzała i grubsza)3500 zł
Nici Visage Excellence z kwasem hialuronowym4000 zł
Nici Needle 2G - podbródek3500 zł
Korekta uszu nićmi Aptos3500 zł
Korekta nosa nićmi Aptos3500 zł