Blizna po cesarskim cięciu czasami może nie przeszkadzać ale zazwyczaj powoduje problemy natury estetycznej – zakrywany brzuch, szpeci, denerwuje ale również wpływa na psychikę młodej mamy. Co ważne wpływa ona również na spadek poczucia atrakcyjności w kontaktach seksualnych z partnerem – staje się ona przeszkodą w sytuacjach intymnych.

Po zabiegu cesarskiego cięcia blizna jest czerwona, z czasem staje się jaśniejsza – zawsze jest widoczna. Dlatego większość naszych pacjentek decyduje się aby ją rozjaśnić i spłycić w celu uzyskania najlepszych efektów. Ważne jest aby zgłosić się na konsultację jak najwcześniej – im „młodsza blizna” tym łatwiej będzie można poddać ją terapii.

W FabSkin młoda mama ma wiele możliwości usunięcia blizny. Poniżej opisujemy zabiegi, po których otrzymamy najlepsze efekty i można je przeprowadzić już po zakończeniu karmienia.

Jak pozbyć się blizny po cesarce: laserem

Laserowa redukcja blizn należy do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to przy tym zabieg wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i niesie też za sobą zbytnich skutków ubocznych. Innowacyjny laser ALMA pozwalający skutecznie usunąć blizny działa na na zasadzie emitowania wiązek światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Następnie zdrowe komórki rozpoczynają proces regeneracji, aby zastąpić zredukowane tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny.

Rewolucyjny laser Alma działa selektywnie, nie dociera do zdrowych komórek, nie niszczy ich więc. Jest to bezpieczna metoda pozbywania się zmian w postaci blizn. Uszkodzenia skóry regenerują się w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza. Zabieg możemy stosować na każdej partii ciała. Laserowe usuwanie blizn nie jest bolesne i trwa kilka, kilkanaście minut. Laseroterapia pomaga pacjentom pozbyć się problemu, który przeszkadza im czuć się atrakcyjnymi i jest zazwyczaj wynikiem wypadku lub leczenia.

Po zakończonej kompleksowej terapii laserem blizny zostają całkowicie usunięte z naskórka i efekt ten utrzymuje się do kilku lat. Jest to indywidualne i zależy od wieku oraz stanu cery pacjenta.
Naskórek jest wyraźnie bardziej elastyczny, rozjaśniony, nie ma na nim plam i przebarwień. Pacjent cieszy się atrakcyjniejszym wyglądem i może z dumą odsłaniać ciało. Skończ z bliznami i rozstępami.

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia.

Więcej informacji >

Jak pozbyć się blizny po cesarce: mikronakłuwanie + peeling kwasem TCA

Mikronakłuwanie należy do bardzo nowoczesnej serii urządzeń, mogących aplikować w głąb skóry różne składniki aktywne, mające na celu poprawę stanu i struktury skóry – jej gęstość i kondycję. W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii, wyposażony został w mikro igły z automatyczną funkcją wibracji. Urządzenie pozwala tworzyć 1300 mikrokanałów na sekundę! Ale to nie wszystko. Dzięki frakcyjności urządzenie może dostarczyć o 80% więcej składników odżywczych do komórek, co pozwala skórze szybciej regenerować się.

Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii trwa 6 dni. Mikroigłownaie pozwala skrócić ten czas do 3 dni. Iniekcja w głąb skóry dostosowywana jest w zależności od problemu skórnego pacjenta i oscyluje na poziomie 0,25 mm – 2,5mm w głąb skóry, gdzie pobudzić można fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Należą one do włókien podporowych tkanek. Im jest ich więcej, tym skóra jest gładsza, jędrniejsza o ujednoliconym kolorycie. Kiedy z wiekiem ich liczba zaczyna zmniejszać się – skóra twarzy i ciała traci elastyczność, zapada się, staje się szara i widocznie mniej atrakcyjna.

Zabieg polecany szczególnie pacjentom z problemami blizn, bruzd skórnych, zmienionym kolorytem twarzy, efektami fotostarzenia, rozstępami, ze skórą palacza, z widocznymi zmarszczkami. Jest to podwójne uderzenie na przykre dolegliwości. Zabieg łączy w sobie dwa silne procesy, czyli kontrolowane mikrouszkodzenia skóry z głębokim jej złuszczaniem. Urządzenie igłuje naskórek celem aktywowania procesu jego naturalnej regeneracji, a peeling z kwasem TCA pozwala urządzeniu lepiej wnikać w skórę i usuwa uszkodzenia skóry na jej powierzchni (widoczne blizny, zmarszczki, czerwone rozstępy, przebarwienia, bruzdy, itp.). Bezpośrednio po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Zabieg wymaga krótkiego 2-4 dniowego okresu rekonwalescencji. Efekty zabiegu są rewelacyjne i długotrwałe. Pozwalają na stałe pozbyć się szpecących blizn i zredukować płytkie oraz średnie zmarszczki.

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia.

Więcej informacji >

Jak pozbyć się blizny po cesarce: Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia pomocna jest w leczeniu wielu urazów i schorzeń. To doskonała odpowiedź na ubytki związane z brakiem odpowiedniej ilości witamin, minerałów i aminokwasów w organizmie. Dzięki mezoterapii można te wartości przywrócić z powrotem, z minimalnym tylko ingerowaniem w ciało pacjenta.

W medycynie estetycznej, mezoterapia znalazła zastosowanie w następujących problemach:

 • mezoterapia przeciw starzeniu się skóry
 • mezoterapia w procesie wysmuklania sylwetki
 • mezoterapia z walce z cellulitem
 • mezoterapia w walce z łysieniem

Zalety mezoterapii igłowej w Fabskin Warszawa:

 • jest to zabieg bezpieczny, alternatywny dla inwazyjnych metod kosmetycznych
 • dostarcza witaminy, minerały i aminokwasy bezpośrednio w głąb skóry, gdzie odżywiają i odmładzają z najwyższą skutecznością
 • stymuluje metabolizm, a także poprawia produkcje kolagenu i elastyny w organizmie

Pacjenci po zabiegu są w stanie odczuć, że ich skóra jest wyraźnie bardziej wypoczęta, promienna i bardziej jędrna. Mezoterapia z powodzeniem może być łączona z innymi zabiegami dermatologii estetycznej, jak peeling, toksyna botulinowa, wypełniacze, zabiegi miejscowe.

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia.

Więcej informacji >

Jak pozbyć się blizny po cesarce: Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe zrewolucjonizowało metody walki ze starzeniem się skóry. W FABSKIN w Warszawie oferujemy naszym pacjentom odmładzanie metodą PRP. Podczas procesu gojenia się ran, wydzielane są białka odpowiedzialne za odbudowę komórek. Osocze bogatopłytkowe składa się na trzy białka: fibrynę, fibronektynę i witronektynę. Osocze bogatopłytkowe zawiera więc komórki i białka naszej własnej krwi, dzięki którym uszkodzone komórki mogą regenerować się. Pacjent zyskuje młodszą, gładszą, świeższą skórę, a to wszystko dzięki czynnemu wzrostowi komórek macierzystych.

Po zabiegu komórki dostają sygnał do regeneracji. Skóra odnawia się, tkanki rewitalizują się, fibloblasty zostają pobudzone do produkcji nowego kolagenu, tworzą się tez nowe naczynia krwionośne, a komórki macierzyste ulegają aktywizacji. Pacjenci zauważają:

 • widocznie młodszą i jędrniejszą skórę
 • wypełnienie zmarszczek
 • usunięcie blizn potrądzikowych
 • zredukowanie cieni, sińców, kurzych łapek
 • wygładzenie fałd na szyi
 • wyczuwalnie gładsze dłonie
 • poprawę faktury skóry, oraz jej kolorytu

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia

Więcej informacji >

Jak pozbyć się blizny po cesarce: Peelingi medyczne

W zależności od potrzeb skóry i indywidualnych uwarunkowań pacjenta, do zabiegów peelingujących mogą być użyte różne substancje, tak aby końcowy efekt był jak najbardziej skuteczny i widoczny. W klinice medycyny estetycznej FABSKIN korzystamy najczęściej z peelingów chemicznych, gdzie główne składniki aktywne stanowią kwasy:

 • kwasy owocowe (alfa-hydroksykwasy)
 • kwas migdałowy
 • Retinol
 • beta-hydroksykwasy

Peelingi medyczne z kwasami może być przeprowadzany bezpiecznie jedynie w gabinetach estetycznych, gdyż ważne jest tu odpowiednie przygotowanie preparatu z substancji chemicznych, które stosowane samodzielnie mogą uszkodzić naskórek. Odpowiednie stężenie kwasu, przygotowanie przed zabiegiem, nałożenie i trzymanie substancji, to wszystko prawidłowo wykonana jedynie specjalista medycyny estetyczny.

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia.

Więcej informacji >

Jak pozbyć się blizny po cesarce: karboksyterapia

W zabiegu Karboksyterapii do warstwy skórnej i podskórnej podaje się dwutlenek węgla. Metoda ta daje wspaniałe rezultaty w leczeniu blizn i cellulitu. Terapia jest w pewni bezpieczna, nie znane są działania niepożądane, które wystąpiłyby w trakcie jej przeprowadzania. Dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem naszego środowiska. Wydychamy go, jest pobierany przez rośliny, a te dostarczają nam tlen, który wdychamy. I tak przebiega proces. Kiedy wdychamy tlen do naszych płuc, odbierają go czerwone krwinki i transportują do tkanek, dociera on do całego naszego ciała na poziomie komórkowym. Nasz organizm stale pracuje, a wynikiem tego wysiłku jest właśnie dwutlenek węgla.

Karboxyterapia jest zabiegiem ostrzykiwania, czyli podawania w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry małymi sterylnymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Wiele problemów urody bierze się właśnie z osłabionego mikrokrążenia. Przyczyn tego stanu jest wiele, od stresującego trybu życia, przez bogatą w tłuszcze i węglowodany dietę, po niskim wskaźnik ruchu w naszym życiu.
Skuteczność Karboxyterapii opiera się na schemacie przepływu tlenu w organizmie. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierając do wszystkich komórek i dostarczając go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.

Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia.

Więcej informacji >


Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na KONSULTACJĘ!

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl