CryoPen to zaawansowane technologicznie urządzenie szwajcarskiej firmy CryoSwiss wykorzystywane w krioterapii. Krioterapia stosowana jest w medycynie od wielu lat i oferuje pacjentom najbardziej skuteczne i bezpieczne usuwanie zmian skórnych . Za pomocą aparatu CryoPen można szybko i bezboleśnie usunąć nieestetycznie wyglądające znamiona, włókniaki, kurzajki, brodawki, naczyniaki oraz pieprzyki z każdej części ciała.

Jak działa aparat CryoPen?

CryoPen wykorzystuje działanie podtlenku azotu (N2O) na skórę, gdzie niepożądane zmiany są mrożone i niszczone w temperaturze -89 °C. Zamrażanie podtlenkiem azotu powodują szybką i trwałą destrukcję tkanek, natomiast temperatura sięgająca -89 °C pozwala na kontrolę pola zamrażania. Głębokość zamrażania wynosi od 2 do 5 mm, czyli pełną grubość naskórka oraz skóry właściwej. Zabieg z wykorzystaniem aparatu CryoPen niemal całkowicie minimalizuje ryzyko powstawania widocznych blizn, podobnie jak przebarwień, np. po usunięciu brodawki pigmentowej.

Destrukcja tkanek w krioterapii przy prawidłowo wykonanym zabiegu jest pełna i nie daje możliwości przetrwania komórkom, które są poddane działaniu bardzo niskich temperatur. Stosowane do tej pory metody w krioterapii osiągały jedynie połowę tej temperatury, w dodatku w długim czasie, co nie spełniało oczekiwań dermatologów i pacjentów. CryoPen natomiast rozwiązał ten problem – ułatwia leczenie wszystkich istotnych zmian skórnych w zaledwie kilka sekund (leczenie 2 mm zmiany zajmuje tylko 10 sekund!). Poręczny aparat do krioterapii znajduje zastosowanie w dermatologii estetycznej oraz kosmetologii. Cieszy się uznaniem wśród wielu pacjentów na całym świecie.

Chcesz w bezpieczny sposób usunąć nieestetycznie wyglądającą zmianę skórną?

Umów się na zabieg aparatem CryoPen w Warszawie

W jakim celu wykorzystuje się aparat CryoPen?

Krioterapia miejscowa stosowana jest do leczenia:

  • łagodnych zmian skórnych (brodawki, pieprzyki, kurzajki, włókniaki, znamiona, naczyniaki, ziarniaki);
  • zmian powstałych przy błonach śluzowych (kłykciny kończyste, leukoplakia);
  • blizn;
  • plam starczych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg krioterapii z wykorzystaniem urządzenia CryoPen w naszej klinice w Warszawie?

  •  wysoka precyzja

CryoPen jest niezwykle dokładnym aparatem stosowanym do kriochirurgii, pozwalającym na precyzyjną destrukcję tkanek przy całkowitej ochronie tkanek zdrowych.

  • bardzo poręczny

 Jego niewielki rozmiar oraz to, że jest lekki i przenośny powoduje, że urządzenie można dopasować idealnie do dłoni.

  • wysoka skuteczność

 Działanie bardzo niskiej temperatury nieosiągalnej w spotykanych dotąd tradycyjnych urządzeniach do krioterapii sprawia, że CryoPen jest bardzo skuteczny.

  •  krótki czas zabiegu

Średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 2 do 10 sekund – w zależności od wielkości zmiany i jej typu, dzięki czemu zabieg jest bardzo krótki.

  • brak znieczulenia

 

To, co wyróżnia CryoPen od zabiegów laserowych i klasycznej chirurgii to brak konieczności stosowania znieczulenia. W tym wypadku to niska temperatura działa znieczulająco.