Z problemem lwiej zmarszczki zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wraz z upływem lat staje się ona coraz bardziej widoczna i głębsza. Pojawia się w okolicach brwi mniej więcej na środku czoła. Nie tylko proces starzenia sprawia, że staje się wyraźniejsza. Także wyrażanie naszych emocji poprzez mimikę twarzy oraz mrużenie oczu ma duży wpływ na jej powstanie. Jeżeli czujesz, że lwia zmarszczka szpeci Twoją twarz, zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się co jest lepsze – botox czy kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę.

Botoks a kwas hialuronowy – różnice

Botoks to pospolita nazwa toksyny botulinowej typu A. Jest to więc zupełnie inna substancja niż kwas hialuronowy. Mimo, że oba te preparaty cieszą się niezwykłym powodzeniem wśród klientów branży medycyny kosmetycznej oraz oba są podawane metodą iniekcji, to jednak między nimi istnieje wiele różnic. Przede wszystkim botoks nie jest wypełniaczem, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego. Poza tym toksyna botulinowa blokuje sygnał pomiędzy mięśniami i nerwami, stąd jest wybierana często przez osoby, które chcą zniwelować zmarszczki. Kwas hialuronowy służy natomiast do uzupełniania przede wszystkim zmarszczek statycznych. Co to oznacza w praktyce? Co zrobić jeżeli nasza twarz szpeci lwia zmarszczka? Co lepsze – botoks czy kwas hialuronowy?

Kiedy na lwią zmarszczkę wybrać botoks?

Botoks to neurotoksyna, której zadaniem jest blokada pomiędzy nerwami i mięśniami. W rezultacie ulegają one osłabieniu, a skóra wygląda na wygładzoną i delikatną. Botoks jest wykorzystywany od wielu lat w medycynie estetycznej. Po jego zaaplikowaniu mięśnie twarzy są na jakiś czas „uśpione”, co powoduje ich odpoczynek. Zmarszczki natychmiast ulegają spłyceniu, a nowe w ich miejsce nie powstają. Toksyna botulinowa jest więc często wykorzystywana w niwelowaniu wszelkich niedoskonałości, jakie pojawią się na naszej twarzy wraz z wiekiem. Do iniekcji botoksu stosowana jest niewielka igła. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny, a jego efekty widać gołym okiem od razu. Botoks na lwią zmarszczkę jest polecany osobom, u których ta zmarszczka jest delikatnie widoczna i niezbyt głęboka.

Kiedy na lwią zmarszczkę wybrać kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, który także zyskał wielką popularność w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że w naszym organizmie występuje on naturalnie, jest bardzo dobrze tolerowany nawet poprzez miejscową aplikację na skórę twarzy. Zapewnia ujędrnienie, odżywienie i zagęszczenie skóry. Stymuluje syntezę elastyny oraz kolagenu, co sprawia, że skóra szybciej się regeneruje. Wtedy też zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę jest odpowiedni u osób, u których zmarszczka jest na tyle głęboka, że wymaga użycia wypełniacza.

Bezpieczeństwo

Oba zabiegi są nieinwazyjne i bezpieczne. Ważne jednak, by pamiętać o tym, aby zostały przeprowadzane przez profesjonalistów. W naszej klinice zabiegi tego typu są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów z długoletnim doświadczeniem. Ponadto używamy jedynie wysterylizowanego sprzętu. Korzystamy także z najwyżej jakości preparatów.

Podsumowanie

Jeżeli nie wiesz jeszcze co wybrać, kiedy pojawi się lwia zmarszczka – botoks czy kwas hialuronowy, wypełnij formularz kontaktowy lub umów się na wstępną konsultację z naszymi pracownikami. Z pewnością dobiorą oni coś, co będzie dla Ciebie najlepsze.