Pojawianie się pierwszych zmarszczek to nieuchronny proces związany z naturalnym starzeniem się organizmu. Nie każdy jednak dobrze czuje się z tym że jego ciało ulega zmianie. Szczególnie bruzdy na twarzy bywają kłopotliwe, ponieważ ciężko je ukryć. Niektórzy twierdzą, że zmarszczki nadają im charakteru, inni szukają sposobów, by ich się pozbyć. Jak zlikwidować zmarszczki marionetki w prosty sposób? Co na zmarszczki marionetki zadziała najlepiej? Z jakich zabiegów można skorzystać? Zapoznaj się z treścią niniejszego artykułu.

Co to są zmarszczki marionetki?

Bruzdy marionetki to zagłębienia, które pojawiają się wraz z wiekiem w dolnej części twarzy. Swój początek mają one przy kącikach ust oraz biegną w kierunku brody. Przyczynami ich powstania są zazwyczaj naturalne procesy starzenia lub silny stres. Nasz organizm z czasem nie jest w stanie wytwarzać wystarczającej ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego, co skutkuje zmniejszeniem się ilości podściółki tłuszczowej, która występuje w tkance podskórnej. Twarz nie jest więc już tak jędrna, a napięcie skóry spada. Przyczyn powstania zmarszczek marionetki można się także doszukiwać w zwiotczeniu mięśni mimicznych twarzy. Wtedy jej naturalny owal nie jest już tak wyraźny. W niektórych miejscach twarzy pojawiają się także braki objętościowe, a co za tym idzie, zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Również grawitacja silniej oddziałuje na naszą skórę wraz z wiekiem. Czy musimy godzić się na opadanie skóry twarzy w tych miejscach? Jak usunąć zmarszczki marionetki? Przede wszystkim należy potrafić je dobrze scharakteryzować.

Jak rozpoznać zmarszczki marionetki?

Bruzdy marionetkowe są też często nazywane zmarszczkami smutku. Są one usytuowane w dolnych częściach twarzy. Znajdziesz je w okolicach styku brody z policzkami. Zmarszczki marionetkowe ściągają kąciki ust w dół twarzy. Przez to bardzo nas postarzają. Powodują, że wyglądamy na strapionych, zmęczonych i smutnych. Czasami mogą układać się w linie, które nadają nam nawet groźnego i surowego wyglądu. Ich powstania należy doszukiwać się przede wszystkim w częstym wyrażaniu emocji za pomocą twarzy – wszelkie grymasy czy gniew potęgują zwiększanie się wszelkich zmarszczek mimicznych. Dlatego też osoby, u których zmarszczki smutku są bardziej widoczne, są kojarzone z ciężkimi przeżyciami i kłopotami. Nie zawsze musi tak być. Oczywiście nadmierny stres nigdy nie działa na nas pozytywnie, jednak nawet u osób, które cieszą się każdym dniem, mogą występować zmarszczki marionetki. Przede wszystkim należy się doszukiwać ich przyczyny w zmniejszeniu objętości tkanki tłuszczowej, która stanowi podporę skóry. Fałdki między policzkami oraz brodą mogą się pojawiać w wyniku zwiotczenia skóry. Bruzdy marionetki to także efekt uboczny częstego wahania się wagi. Skóra nie zawsze ma możliwość przystosowania się do sytuacji, kiedy jest narażona na drastyczne przybieranie kilogramów, czy też nagłe chudnięcie. Ma to wpływ na zmniejszanie jej elastyczności, przez co staje się obwisła. Kolejnym powodem powstania zmarszczek marionetki są uwarunkowania genetyczne. Często możemy zaobserwować, w jaki sposób zmienia się wygląd twarzy naszych rodziców czy starszego rodzeństwa. Na zmarszczki smutku są szczególnie narażone osoby, które mają okrągłą twarz i pełne policzki. W przypadku innych kształtów twarzy występują one o wiele rzadziej. Jeżeli masz zmarszczki marionetki i zastanawiasz się jak je zlikwidować, zapoznaj się z katalogiem skutecznych zabiegów.

Jak zlikwidować bruzdy marionetki – polecane zabiegi

Obecnie medycyna estetyczna pozwala na wykorzystanie wielu skutecznych sposobów, które pozwolą Ci na pozbycie się tego problemu na długi okres czasu. Jeżeli więc posiadasz bruzdy marionetki i zastanawiasz się, jak zlikwidować te niedoskonałości bez ingerencji chirurgicznej, z chęcią Ci w tym pomożemy. Przede wszystkim najlepszymi metodami na ich usunięcie są:

  • Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem. Poprawi on odżywienie skóry, zapewni jej odpowiednie nawilżenie, a także poprawi napięcie mięśni. Dzięki niemu można wymodelować twarz i przywrócić jej naturalny owal w prosty sposób. Wypełnianie zmarszczek marionetki kwasem hialuronowym jest bezpieczną i bezinwazyjną metodą.
  • Zastosowanie nici na zmarszczki marionetki – dzięki nim możliwe jest stworzenie „szkieletu”, który podtrzymuje tkanki miękkie naszej twarzy. Kontur twarzy staje się bardziej wyrazisty, a skóra odzyskuje dawne napięcie.
  • Hifu na zmarszczki marionetki – jest to metoda, której zadaniem jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastylowych, co w rezultacie spłyca zmarszczki marionetkowe;
  • Masaż na zmarszczki marionetki – doraźnym sposobem walki z pojawiającymi się bruzdami marionetki może być wykonywanie masażu twarzy. Jej celem jest ujędrnienie skóry, a także spłycenie powstałych już zmarszczek.

Jeżeli jednak zastanawiasz się, jak usunąć głębokie zmarszczki marionetki, to masaż twarzy może w tym przypadku okazać się niewystarczający. Na wyraźne zmarszczki marionetki polecamy w szczególności wszelkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego oraz nici.