Lwia zmarszczka to problem wielu osób – jak ją usunąć, żeby nasza twarz wyglądała bardziej estetycznie i młodo? Czy są sprawdzone sposoby na to, by się jej pozbyć bez użycia skalpela? Skąd ona w ogóle się bierze i dlaczego u jednych jest ona widoczna, a u innych ludzi nie? Postaramy przybliżyć to zjawisko w naszym artykule.

Jak powstaje lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka to jedna z rodzaju zmarszczek mimicznych. Gdy mięśnie naszej twarzy wykazują dużą aktywność, wtedy może dojść do jej powstania. Jej widoczność może pogłębiać częste mrużenie oczu, na przykład od słońca, czy też brak okularów przy wadzie wzroku. Poza tym zwykły śmiech, złość czy inne emocje mogą powodować, że będzie ona z czasem bardziej widoczna na naszej twarzy. Proces starzenia również przyczynia się do jej powstania. Skóra z wiekiem staje się mniej elastyczna, a co za tym idzie, wszystkie bruzdy na naszej twarzy mogą się pogłębiać. Jak więc pozbyć się lwiej zmarszczki? Czy dobrym rozwiązaniem jest użycie kwasu hialuronowego, czy może warto jednak postawić na botoks? A może domowymi sposobami da się także wpłynąć na jej spłycenie?

Jak skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki?

Wszystkie kremy, które reklamowane są przed branżę kosmetyczną faktycznie mogą poprawić kondycję naszej skóry. Nie usuną one jednak zmarszczek. Przede wszystkim należy więc wybrać odpowiedni dla siebie zabieg estetyczny. Jak skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki? Jaki zabieg będzie najlepszy? Wszystko zależy od tego, jak ona obecnie wygląda. Botoks, czyli toksyna botulinowa jest działa na zasadzie blokera pomiędzy nerwami a mięśniami. Dzięki temu relaksuje je, co w rezultacie pozwala odpocząć mięśniom, w tym również mięśniom twarzy. Botoks będzie więc skuteczną metodą na pozbycie się delikatnych bruzd. Efekty są widoczne niemal natychmiast oraz utrzymują się one przez długi czas. Jeżeli więc nie wiesz, jak się szybko pozbyć lwiej zmarszczki, możesz spróbować wykonać zabieg z użyciem botoksu. Lwia zmarszczka z pewnością ulegnie spłyceniu, a zabieg na pewno nie zaszkodzi kondycji naszej skóry. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, których twarz nie jest jeszcze pokryta głębokimi zmarszczkami. Botoks na lwią zmarszczkę musi zostać podany przez profesjonalistę – lekarza medycyny estetycznej. W jego aplikacji liczy się bowiem precyzja, a źle podany preparat może sparaliżować nam na przykład narząd wzroku lub część czoła. Jeżeli z jakichś przyczyn nie możesz skorzystać z zabiegu z toksyną botulinową, a w dalszym ciągu nie wiesz, jak pozbyć się lwiej zmarszczki, możesz skorzystać z uroków kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do botoksu, kwas hialuronowy jest wypełniaczem, czyli stosuje się go w celu uzupełnienia ubytków podskórnych. Jeżeli na Twojej twarzy pojawi się lwia zmarszczka, a inne zabiegi nie przynoszą rezultatów, użycie kwasu hialuronowego może być jedynym rozwiązaniem Twojego problemu. Dzięki niemu Twoja skóra będzie odżywiona, nawilżona i jędrna. Podanie kwasu hialuronowego pozwala na szybszą odbudowę komórek oraz skutecznie regeneruje skórę nawet w najbardziej wrażliwych miejscach. Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę działa niemal natychmiastowo. Pierwsze rezultaty są już widoczne po zakończeniu zabiegu. Na początku miejsce podania preparatu może być lekko opuchnięte, ale to normalna reakcja organizmu. Po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy, a efekt zabiegu może utrzymać się aż do 18 miesięcy.

Lwia zmarszczka a zabiegi medycyny estetycznej

Lwia zmarszczka pojawia się u większości ludzi. Proponowane przez nas sposoby mają na celu zmniejszenie jej widoczności, a także zatrzymanie procesu jej pogłębiania na jakiś czas. Zarówno aplikacja kwasu hialuronowego, jak i botoksu może być powtarzana po jakimś czasie. W naszej klinice znajdziesz oferty tych oraz innych zabiegów, dzięki którym poprawisz w szybki sposób swój wygląd. Możesz także umówić się na konsultację z lekarzem, który podpowie Ci, jakiej substancji użyć, by Twoja skóra była nie tylko promienna, ale i pozbawiona zmarszczek. Koniecznie sprawdź naszą bogatą ofertę.