Z biegiem czasu nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia. Na skórze twarzy coraz bardziej widoczne stają się zmarszczki – na początku te drobne, później nieco głębsze. Czy da się to jakoś zatrzymać? Co zrobić, by cieszyć się naturalnym pięknem naszej skóry przez długie lata? Czy da się oszukać naturę? Co ma na to wpływ? Czy istnieją zabiegi, które mogą w szybki sposób poprawić kondycję naszej skóry? Na wszystkie te pytania postanowimy się odpowiedzieć w sposób szczegółowy. Pokażemy Ci, w jaki sposób możesz zniwelować zmarszczki i ujędrnić skórę twarzy bez użycia skalpela i poddania się bolesnym operacjom plastycznym.

Na czym polega 7 i 9 punktowy lifting przy użyciu kwasu hialuronowego?

Jak zapewne już wiesz, kwas hialuronowy to produkt, który ma szerokie zastosowanie w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Dlaczego właśnie ten preparat cieszy się tak dużą popularnością? Ponieważ jest on bezpieczny dla ludzi, a jego działanie przynosi długotrwałe efekty w krótkim czasie. Co więcej, jego rola dla organizmu jest nieoceniona – jego zadaniem jest wiązanie wody w organizmie. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje pod postacią soli sodowej w ciele człowieka. Wraz z upływem lat jego ilość zmniejsza się, co powoduje, że nasza skóra traci jędrność i staje się mniej elastyczna. Wynikiem tego są zmarszczki. 7 i 9 punktowy lifting może więc w łatwy sposób uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Dzięki temu na dłużej możesz cieszyć się młodym wyglądem oraz piękną, zdrową skórą.

Na czym polega lifting punktowy 7 i 9?

Lifting 7 i 9 punktowy kwasem hialuronowym to zabieg, który polega na wprowadzeniu produktu pod powierzchnię skóry twarzy w kilku punktach. W przypadku kobiet zabieg obejmuje 7 kluczowych punktów, w przypadku mężczyzn – jest to 9 obszarów. Oczywiście nie są to dowolne miejsca, każde z nich jest odpowiednio naznaczane przez lekarza medycyny estetycznej. Tworzy on na twarzy mapę, dzięki czemu można uzyskać nie tylko naturalny wygląd twarzy, ale i poprawić jej elastyczność. Kwas hialuronowy w przypadku liftingu punktowego 7 i 9 zostaje wstrzyknięty pod skórę w niewielkich ilościach. Odpowiednio w 7 lub 9 punktach następuje natychmiastowe wypełnienie i przywrócenie objętości. Dzięki temu, że jest to metoda uniwersalna, można uzyskać podobne efekty u grupy bardzo różnych pacjentów. To, co ich różni to dawka preparatu – jest ona dobierana w sposób indywidualny, w zależności od potrzeb każdej z poszczególnych osób. W związku z tym konieczny jest przeprowadzenie z pacjentem wstępnej konsultacji z lekarzem. Jest ona wyczerpująca, co sprawia, że zabieg liftingu punktowego 7 i 9 kwasem hialuronowym jest tak bezpieczny.

W jakich przypadkach warto skorzystać z zabiegu liftingu kwasem hialuronowym?

Tak naprawdę każdy może skorzystać z dobrodziejstw kwasu hialuronowego. Przede wszystkim jest on polecany osobom, które:

 • Chcą odmłodzić swój wygląd;
 • Posiadają wiotką skórę;
 • Skóra ich twarzy jest opadająca;
 • Z uwagi na wiek kontury twarzy ulegają zmianom;
 • Posiadają drugi podbródek;
 • Na twarzach, których widać częste oznaki zmęczenia i stresu;
 • Mają nierówną linię żuchwy;
 • W okolicach oczu mają nieestetyczne opuchnięcia;
 • Chcą uzyskać efekt poprawy objętości policzków;
 • Chcą pozbyć się niechcianych bruzd;
 • Chcą zniwelować zmarszczki;
 • Chcą, by ich twarz wyglądała naturalnie, a jednocześnie zdrowo.

Lifting kwasem hialuronowym jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez pacjenta 18 roku życia. Efekt, jaki przynosi zabieg, jest porównywalny z zabiegami operacyjnymi, które są przeprowadzane przez chirurgów plastycznych. Regularne dbanie o skórę twarzy wydłuży czas działania kwasu hialuronowego.

Jakie są przeciwwskazania przed wykonaniem zabiegu liftingu punktowego 7 i 9?

Przede wszystkim zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego nie powinny poddawać się osoby, które:

 • Są w ciąży lub karmią piersią;
 • Mają skłonności do powstawania blizn przerostowych;
 • Cierpią na choroby autoimmunologiczne;
 • Mają zaburzoną gospodarkę hormonalną;
 • Leczą się onkologicznie;
 • Proces krzepnięcia ich krwi jest zaburzony;
 • Mają nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • Przechodzą zapalenie skóry (trądzik, opryszczka);
 • Są niepełnoletnie.

Jak widać, lista przeciwwskazań do podania kwasu hialuronowego nie jest zbyt obszerna. Jeżeli masz jednak jakieś wątpliwości, podczas wywiadu lekarskiego specjalista określi, czy możesz kwalifikować się do wykonania zabiegu liftingu punktowego.

W które miejsca lekarz wprowadza kwas hialuronowy w przypadku wykonania liftingu punktowego?

Pod względem fizycznym, twarz mężczyzny oraz kobiety znacznie się różnią, dlatego też zabieg punktowego liftingu powinien być dopasowany z uwagi na płeć pacjenta. Jak już wspomnieliśmy w artykule, lekarz medycyny estetycznej zaznacza na twarzy mężczyzny 9 punktów, na twarzy kobiety zaś 7, w których wprowadzany jest przy pomocy niewielkiej igły kwas hialuronowy. Punkty, w których podawana jest substancja czynna, są kluczowe dla poszczególnych obszarów naszej twarzy. Są to: czoło, dolina łez, środkowa część twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, obszar ust oraz linia żuchwy. W większości tych miejsc nawet pierwsze zmarszczki są zwykle dobrze widoczne. Innym przypadkiem jest linia żuchwy. Dlaczego lifting punktowy obejmuje także ten obszar naszego ciała? Ponieważ wraz z upływem czasu dolna część linii żuchwy zanika, co powoduje opadanie twarzy. Efektem tego procesu jest deformacja naturalnego konturu twarzy, opadanie policzków jak również pojawienie się obwisłej skóry w tym miejscu. Dzięki wykonaniu zabiegu liftingu punktowego możemy poprawić kąt żuchwy, a zarazem unieść kontury całej twarzy. Wtedy też skóra policzków mniej opada, jest elastyczna, jędrna i odpowiednio napięta, co niweluje efekt „chomików” oraz utrzymuje młodzieńczy wygląd twarzy.
W przypadku obszarów policzków oraz doliny łez, kwas hialuronowy ma działanie nie tylko ujędrniające, ale także wypełniające. Kości policzkowe są podniesione, a zwiotczała skóra staje znacznie mniej widoczna. Okolice oczu po wykonaniu zabiegu liftingu punktowego wyglądają na wypoczęte, a obrzęki są praktycznie niewidoczne. Skóra w okolicach doliny łez jest promienna i odpowiednio napięta.
Kwas hialuronowy ma także bardzo dobry wpływ na wygląd naszych ust – dzięki podaniu preparatu kąciki ust zostają podniesione, co pozwala uniknąć wyrazu twarzy smutnej lub niezadowolonej. Bruzdy nosowo-wargowe z kolei dodają nam optycznie lat. Lifting punktowy również działa na te miejsca – wypełnia zmarszczki, dzięki czemu możemy cieszyć się młodym wyglądem naszej skóry.
Co najważniejsze, dzięki zabiegowi liftingu punktowego 7 i 9 kwasem hialuronowym mamy pewność, że nasza twarz nabierze symetrii, a jest to wyznacznik piękna. Preparat podawany jest regularnie, w odpowiednich ilościach, w zależności od miejsca jego wstrzyknięcia.

Jakich efektów możemy spodziewać się po podaniu kwasu hialuronowego w przypadku liftingu punktowego?

Tak naprawdę, pierwsze efekty zabiegu możemy zaobserwować zaraz po podaniu kwasu hialuronowego. Lifting punktowy jest doskonałym sposobem na poprawę elastyczności skóry, poprawienie naturalnych konturów naszej twarzy, zniwelowanie pierwszych oznak starzenia, a także pozwana na uzyskanie efektu uniesienia owalu twarzy. Usuwa także nawet głębokie bruzdy i zmarszczki. Lifting punktowy kwasem hialuronowym pozwala nam cieszyć się spektakularnym wyglądem aż do 16 miesięcy. Efekty można przedłużyć, wykonując zabieg uzupełniający. Twarz po zabiegu prezentuje się promiennie, jest wypoczęta i jędrna. Skóra na policzkach nie jest obwisła, a w okolicach oczu nie widać śladów opuchlizny. Sam zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczny. Nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W naszej klinice lifting punktowy jest wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, który w profesjonalny sposób podaje pod skórę produkt. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Przez krótki okres czasu należy jednak unikać promieniowania UV, korzystania z sauny czy basenów.