Gabinet medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie oferuje swoim pacjentom najwyższej jakości zabiegi, mające na celu usuwanie oraz wygładzanie zmarszczek.Wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości preparaty, dla maksymalnego zadowolenia naszych klientów, przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Bilans korzyści zawsze po stronie pacjenta!

Czym jest botox?

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A jest białkiem toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum. Oczyszczona toksyna skutecznie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, odpowiedzialnych za kurczenie się wiązań nerwowo – mięśniowych, przez które to tworzą się zmarszczki mimiczne.

Historia

Pierwotnie toksyna botulinowa używana była przez specjalistów medycyny do leczenia zeza i kurczu powiek. Nieznany początkowo szerokiej grupie odbiorców, w błyskawicznym tempie stał się najbardziej pożądanym lekiem wśród kobiet, ponieważ za jego sprawą zmarszczki zostawały miejscowo redukowane na około 5-6 miesięcy. Medycyna estetyczna doceniła botox w 1989 roku, kiedy to kalifornijscy chirurdzy plastyczni udokumentowali jego fantastyczny wpływ w walce z widocznymi oznakami starzenia się skóry. W 2002 roku Światowa Organizacja Zdrowia dopuściła botulinę typu A do kosmetycznego leczenia głębokich zmarszczek w przestrzeni między brwiami i od tamtej pory na stałe znajduje się w uniwersum usług medycyny estetycznej. Dziś to już powszechny zabieg, którego bezpieczeństwo potwierdza ponad 50 przeprowadzonych testów, zleconych przez różne, niezwiązane z sobą instytucje.

Jak działa botox w medycynie estetycznej?

W wyniku stosowania zabiegów z udziałem botoksu, możemy spodziewać się wygładzenia lub redukcji zmarszczek na okres pomiędzy 6 tygodni, a nawet 6 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego preparatu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, klienci mają możliwość dokładnie i szczegółowo skonsultować wykonywany zabieg z lekarzem specjalistą. To, co szczególnie interesuje pacjentów, to rozpowszechniony problem „efektu maski” wśród osób, które stosowały botox. Pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych. Wysokiej klasy preparat (a tylko taki wykorzystujemy do zabiegów), wstrzykiwany w profesjonalnym gabinecie przez doświadczonego lekarza, oddziałuje tylko na fragmenty mięśni, rozkurczając je i nadając skórze gładszy i w pełni naturalny wygląd!

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem botoksu?

U osób z silniejszą mimiką twarzy, zmarszczki pojawiają się wcześniej, niż u osób z mimiką stonowaną. W celu zachowania młodego i świeżego wyglądu, mogą one wcześniej zacząć stosować zastrzyki z botoxu – w celu upewnienia się, zapraszamy do naszego centrum medycyny estetycznej w Warszawie – Bemowo. Taka kuracja przeciwzmarszczkowa zwykle prowadzona jest w postaci długoterminowej terapii i daje najlepsze efekty.

Nie można z pełnym przekonaniem oszacować, jakie końcowe efekty (stopień wygładzenia zmarszczek) uzyskamy stosując botox na głębokie, silne zmarszczki u osób starszych. Czasami zachodzi potrzeba zastosowania zabiegów komplementarnych.

Zabieg ten jest najczęściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych. Rocznie jest tam przeprowadzanych około 5 milionów zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek i procesów starzenia się skóry. Botox wykorzystywany w kosmetyce, składa się z małych dawek toksyny jadu kiełbasianego.

Kosmetyczne zastosowanie botoxu:

 • Nadmierne miganie powiek,
 • Skurcze szyi, problemy nerwowo – mięśniowe szyi,
 • Redukcja zmarszczek poprzecznych na czole,
 • Wygładzenie kurzych łapek,
 • Wygładzenie zmarszczek w przestrzeni między brwiami,
 • Wygładzenie zmarszczek występujących w okolicach kącików ust,
 • Redukcja zmarszczek w kącikach brwi,
 • Uzupełnienie innych zabiegów przeciwzmarszczkowych,
 • Nadmierne pocenie się,
 • Migrena i bóle głowy,
 • Bruksizm,
 • Alergiczny nieżyt nosa,
 • Uśmiech dziąsłowy.

Lekarze uważają ponadto, że toksyna botulinowa mogłaby być używana do walki z otyłością, gdyż mniejsza czas rozkładania się pokarmu w żołądku, dzięki czemu dłużej pozostajemy syci.

Zabiegi w gabinecie FABSKIN

Przeprowadzamy rutynowo zabiegi z botoxem. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od stanu skóry, ilości i umiejscowienia zmarszczek. Lekarz wykorzystując zastrzyki z botuliną typu A wprowadza ją w odpowiednie miejsca na twarzy lub szyj pacjenta. Wygładzanie zmarszczek tą metodą należy do nieinwazyjnych, co w praktyce oznacza, że pacjent nie musi ustawiać dnia pod zabieg, specjalnie przygotowywać się, lub odbywać rekonwalescencję. Należy jedynie wystrzegać się przez kilka godzin nadmiernego wysiłku fizycznego, masaży twarzy i jej gimnastyki. Dla wyjątkowo wrażliwych pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegu, rozprowadzamy miejscowo krem znieczulający. Nie należy bać się bólu. Zastrzyki z botoksu nie należą do zabiegów sprawiających pacjentom doraźny ból. Zaraz po zastrzyku pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. A efekt? Ten najlepiej widoczny staje się po zaledwie kilku dniach. Bezpieczeństwo i szybkie rezultaty, to dwa główne czynniki czyniące te zabiegi absolutnym hitem w walce ze zmarszczkami. Są one powtarzane cyklicznie, co kilka miesięcy. Za każdym razem efekt będzie równie dobry i satysfakcjonujący!

Przeciwskazania i działania niepożądane:

 • Zabiegów z botoxu unikać powinny osoby uczulone na białko, będące w ciąży, i mające problemy z przewodnictwem nerwowo – mięśniowym.

Przed każdorazowym zabiegiem, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

 • Do działań niepożądanych zaliczamy: lekki, krótkotrwały paraliż mięśni, niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia botuliny, ból głowy, zaburzenia grypopodobne, zmęczenie, możliwe problemy z przełykaniem, problemy z widzeniem, suchość w ustach, inne reakcje alergiczne.

Efekty uboczne zwykle są rzadkie i krótkotrwałe i widoczne jedynie miejscowo. Korzystanie z botoxu w wyspecjalizowanym centrum medycyny estetycznej obniża do minimum ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie daj się zmarszczkom; pozwól sobie na profesjonalne zabiegi odmładzające. Botox w centrum medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie, to gwarancja spowolnienia procesów starzenia się i bezpieczeństwa w każdym detalu.

Sprawdź cennik zabiegu botox

USUWANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH – Toksyna BotulinowaCenaPromocje
Zmarszczki czoła – poziome400 zł
Zmarszczki czoła pionowe „lwia zmarszczka”400 zł
Zmarszczki okolicy oczu – „kurze łapki”400 zł
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)800 zł700 zł
Trzy obszary (zmarszczki poziome, pionowe, kurze łapki)1200 zł950 zł
Uniesienie brwi – „otwarcie oka”400 zł
Zmarszczki królicze200 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)400 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust – „Linie marionetki”400 zł
Zmarszczki brody450 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) – „szyja indycza”800 – 1200 zł
LECZENIE NADPOTLIWOŚCI – Toksyna BotulinowaCena
Pachy (100 j.)1500 zł
Dłonie (50j.)900 zł
Dłonie (100j.)1500 zł
Czoło900 zł
Plecy (odcinek lędźwiowy, 100 j.) 1500 zł
Nos400 zł
REDUKCJA NAPIĘCIA MIĘŚNI ŻUCHWY – Toksyna BotulinowaCenaPromocje
Leczenie bruksizmu1200 – 2000 zł950 – 1500 zł
Niechirurgiczna korekcja kształtu żuchwy1200 – 2000 zł950 – 1500 zł
Szyna relaksacyjna przy zabiegu z użyciem toksyny botulinowej400 zł299 zł
REDUKCJA UŚMIECHU DZIĄSŁOWEGO – Toksyna BotulinowaCenaPromocje
Redukcja uśmiechu dziąsłowego – „gummy smile”400 zł250 zł

Jakie zabiegi z wykorzystaniem botoksu oferujemy w naszej klinice?

Toksyna botulinowa, jako jeden z powszechnie wykorzystywanych w medycynie estetycznej wypełniaczy, stosowany jest także przez naszych specjalistów na warszawskim Bemowie. Wiemy, że pacjentom i pacjentkom zależy głównie na naturalnym efekcie, dlatego starannie dobieramy dawki wypełniacza oraz ostrzykujemy newralgiczne miejsca w precyzyjny sposób.

Likwidacja kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa świetnie nadaje się do wypełniania zmarszczek. Dzięki botoksowi zagłębienia w zewnętrznym kąciku oka spłycają się. Zastosowanie toksyny botulinowej sprawia, że zmarszczki z czasem nie pogłębiają się, co jest istotne dla wygładzenia tych obszarów twarzy. Należy bowiem zaznaczyć, że kurze łapki to zmarszczki mimiczne, powstające na skutek regularnych skurczów mięśni twarzy. Efekt wygładzania kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej utrzymuje się kilka miesięcy (od 3 do 8 w zależności od indywidualnych uwarunkowań).

Redukcja zmarszczek poziomych czoła botoksem

Botoks wykorzystywany jest do redukcji zmarszczek poziomych czoła, tworzących się w wyniku intensywnego kurczenia mięśnia czołowego. Na zabieg wygładzania poziomych bruzd na czole zgłaszają się do nas zarówno starsze, jak i młodsze osoby, u których defekt ten uwidocznił się stosunkowo szybko. Warto jednak zaznaczyć, że zmarszczki w obszarze czoła zaczynają uwidaczniać się wtedy, kiedy dochodzi do postępujących procesów wiotczenia skóry, utraty przez nią dawnego stopnia nawilżenia oraz podściółki tłuszczowej. W wyniku tych procesów zmarszczki, widoczne wtedy, gdy mięsień czołowy jest napięty, stają się wyraźne również w spoczynku, kiedy mięsień czoła pozostaje rozluźniony.

Wypełnienie lwiej bruzdy między brwiami toksyną botulinową

To kolejny rodzaj zmarszczek mimicznych, z którymi radzi sobie toksyna botulinowa. Wypełnienie lwiej bruzdy botoksem to bowiem prosty sposób na to, aby złagodzić wygląd twarzy i pozbyć się pionowej linii pomiędzy brwiami. Tzw. lwia bruzda to wyjątkowo nieestetyczny defekt – nie tylko postarza ona naszą twarz, ale także sprawia, że wyglądamy na zdenerwowanych i wrogo nastawionych.

Zapraszamy na konsultacje lekarskie i zabiegi z wykorzystaniem botoksu wszystkie te osoby, które chcą poprawić swój wygląd. Gwarantujemy efekt naturalnego odmłodzenia. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, wybór wypełniacza oraz metody wygładzania odpowiadającej potrzebom i oczekiwaniom. Nasi lekarze to prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie, którzy do pracy podchodzą z zaangażowaniem. Podczas konsultacji tłumaczą pacjentowi przebieg zabiegu, przedstawiają efekty oraz czuwają nad zdrowiem naszych Klientów przed, w trakcie i po zabiegu.

Zobacz więcej:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08