Usuwanie blizny po cesarskim cięciu

Poród jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Niestety czasami niezbędne jest cesarskie cięcie, które pozostawia nieestetyczny ślad. Taka blizna może przeszkadzać i sprawia, że młoda mama może czuć się nieatrakcyjna i niezadowolona ze swojego ciała. Mimo tego, że nie ma możliwości całkowitego pozbycia się śladów porodu przy pomocy cesarskiego cięcia, nowoczesne gabinety medycyny estetycznej dysponują odpowiednim sprzętem, który znacznie poprawi wygląd skóry i skoryguje bliznę. Jedną ze skutecznych metod jest terapia nowoczesnym laserem frakcyjnym Harmony XL iPiel ER:YAG.

Jak wygląda blizna po cesarskim cięciu?

Blizna po cesarskim cięciu jest to zazwyczaj pozioma kreska znajdująca się w dolnej części brzucha. Zaraz po porodzie jest ona czerwona, następnie z czasem jaśnieje, ale nigdy nie zanika. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin oferuje kobietom chcącym poprawić swój wygląd po porodzie laserowe rozjaśnianie i spłycanie blizny. Istotne jest, że im szybciej zdecydujemy się na zabieg tym lepiej – bowiem im “młodsza” blizna tym łatwiej jest ją skorygować. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy terapię rozpocznie się po upływie około 6-9 tygodniu od powstania blizny. Każdy zabieg w naszym gabinecie poprzedzony jest indywidualną konsultacją z pacjentką w celu obejrzenia blizny I zapoznania z metodą zabiegu.

Na czym polega terapia laserowa?

Terapia laserem frakcyjnym Harmony XL iPixel z technologią Pixel Pro jest metodą nieinwazyjną, która zmienia strukturę skóry. Zabieg nie wymaga od strony pacjenta wcześniejszego przygotowania. Głowica lasera wprowadza do skóry jednocześnie około 320 mikrowiązek, które odpowiedzialne są za regenerację tkanki skórnej. Laser złuszcza zgrubiałą skórę, “ścina” ją, zamyka naczynia i odnawia strukturę skóry. Tkanka bliznowata zastępywania jest przez nową – zdrową tkankę. Zabieg laserowego usuwania blizny po cesarskim cięciu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym

Przed zabiegiem usuwanie blizny po porodzie

Zabieg usuwania blizny za pomocą laseru frakcyjnego jest bardzo bezpieczny i bezinwazyjny. Pacjentka nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Istotne jednak jest, aby skóra była czysta i nieopalona. Kilka dni przed terminem zabiegu zabronione jest wykonywanie peelingów chemicznych, zażywanie antydepresantów oraz antybiotyków. Należy nie pić ziół światło uczulających (np. Nagietek, dziurawiec, skrzyp).

Po zabiegu
Do dwóch dni po zabiegu usuwania blizny po cesarskim cięciu skóra może być zaczerwieniona. Mogą pojawić się również małe strupki, które szybko znikają (do 1-3 tygodni). Istnieje niskie ryzyko pojawienia się infekcji. Widoczne efekty pojawiają się po około 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów, w zależności od wielkości i “wieku” blizny. Po zabiegu należy dbać o poddany terapii laserowej obszar ciała poprzez używanie zaleconych kremów i maści. Do miesiąca po zabiegu nie można opalać się, ponieważ może to spowodować powstanie nieestetycznych przebarwień.

Dla kogo jest zabieg usuwanie blizny poporodowej?

Zabieg laserowego usuwania blizny przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które pragną odzyskać dawny wygląd i pozbyć się nieestetycznego śladu po porodzie. Nie zaleca się wykonywania zabiegu:
– kobietom w ciąży,
– karmiącym piersią,
– cukrzykom,
– mającym nowotwory,
– z tendencją do tworzenia się bliznowców.

Przed każdym zabiegiem pacjentka konsultuje się z naszym specjalistą, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabiegiem.
Nie czekaj i polepsz jakość życia. Sprawdź cennik laserowego usuwania blizn poporodowych już teraz.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08