Klinika medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie specjalizuje się w wielu zabiegach peelingujących, wykonywanych w celu poprawy ogólnego stanu cery, jak również korekcji niedoskonałości, utrzymania młodego, jasnego, elastycznego stanu skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Peeling skupia się w swoim działaniu na usunięciu martwego naskórka, przez który zostaje zaburzony koloryt i gładkość delikatnej skóry.

Co to jest peeling medyczny?

Peelingi medyczne, inaczej nazywane dermopeelingami, to nieinwazyjne zabiegi mające na celu złuszczenie naskórka i wywołanie jego naturalnej odnowy. Peeling polega na naniesieniu na skórę odpowiednio dobranego do potrzeb preparatu, mającego działanie złuszczające i regenerujące. Peelingi medyczne można wykonywać jako samodzielne zabiegi lub łączyć z innymi zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej. Regularne peelingi medyczne wpływają na poprawę kondycji skóry.

Chcesz wykonać peeling medyczny w Warszawie?

Umów się na wizytę w klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Wskazania do wykonania peelingu medycznego

Peeling jest jednym z najpopularniejszych na świecie zabiegów medycyny estetycznej. Stosowany regularnie pomaga dłużej zachować świeży, młody wygląd, a także wygrać z problemami skórnymi, jak nadmierne przetłuszczanie cery, zanieczyszczenia, trądzikprzebarwienia, zasinienia, blizny. Szczególnie polecamy peelingi osobom:

  • borykającymi się z bliznami po trądziku;
  • z nieregularnym kolorytem cery;
  • mających problemy po nadmiernym opalaniu i solarium;
  • z zaskórnikami i rozszerzonymi porami;
  • z trądzikiem i wypryskami;
  • cierpiących na częste uczucie zmęczenia cery.

Peeling chemiczny – przeciwwskazania

  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne;
  • aktywne choroby zapalne skóry (ciężkie postacie trądziku, łuszczyca, AZS);
  • ciąża;
  • okres karmienia piersią;
  • doustna terapia retinoidami;
  • uszkodzenia i przebarwienia ciągłości skóry;
  • melazma;
  • skłonność do powstawania keloidów;
  • świeże blizny;
  • pora letnia (ekspozycja na słońce);
  • alergie skórne.;
  • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Substancje peelingujące wykorzystywane do peelingów medycznych

W zależności od potrzeb skóry i indywidualnych uwarunkowań pacjenta do zabiegów peelingujących mogą być użyte różne substancje, tak aby końcowy efekt był jak najbardziej skuteczny i widoczny. W klinice medycyny estetycznej Fabskin korzystamy najczęściej z peelingów chemicznych, gdzie główne składniki aktywne stanowią:

  • kwasy owocowe (alfa-hydroksykwasy);
  • kwas migdałowy;
  • Retinol;
  • beta-hydroksykwasy.

Zdaniem eksperta

Peelingi medyczne z kwasami mogą być przeprowadzone bezpiecznie jedynie w gabinetach estetycznych, gdyż ważne jest tu odpowiednie przygotowanie preparatu z substancji chemicznych, które stosowane samodzielnie mogą uszkodzić naskórek. Odpowiednie stężenie kwasu, przygotowanie przed zabiegiem, nałożenie i trzymanie substancji, to wszystko prawidłowo wykonana jedynie specjalista medycyny estetyczny – mówi kosmetolog, mgr Olga Gatyńska.

Peelingi medyczne – zastosowanie

Peelingi medyczne pozwalają nie tylko na pielęgnację i oczyszczenie skóry, ale także na walkę z wieloma problemami skórnymi:

Peeling medyczny na trądzik

Peeling medyczny to jeden ze sposobów na walkę z trądzikiem i wypryskami. Regularnie wykonywane peelingi chemiczne pozwolą skutecznie oczyścić powierzchnię skóry oraz przyczynią się do zminimalizowania trądziku.

Peeling medyczny na blizny

Peelingi medyczne to również doskonałe narzędzie stosowane w celu spłycenia blizn potrądzikowych. Pozwala pozbyć się blizn i innych trwałych zmian skórnych. W przeciwieństwie do kosmetyków domowych kwasy stosowane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej są bardziej skoncentrowane i działają nie tylko na naskórek, ale również na skórę właściwą, dzięki czemu efekty są trwalsze i lepsze.

Peeling medyczny na przebarwienia

Peeling chemiczny bardzo często stosowany jest na przebarwienia. Pozwala pozbyć się przebarwień posłonecznych, tych na tle hormonalnym, jak i po przebytym trądziku. Działanie peelingów wiąże się ze złuszczaniem naskórka, w efekcie czego skóra staje się wyraźnie gładsza, rozświetlona, a jej kolor jest wyrównany.

Peeling medyczny na zmarszczki

Regularne złuszczanie skóry to warunek utrzymania jej w dobrej kondycji. Peelingi chemiczne to jeden z najbardziej wszechstronnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Są wykorzystywane jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej. Doskonale mobilizują skórę do odnowy i pozwalają na pozbycie się z jej powierzchni drobnych zmarszczek.

Rodzaje peelingów medycznych

W klinice medycyny estetycznej Fabskin wykonujemy peelingi medyczne dedykowane różnym problemom skórnym:

Peeling Migdałowy

Dla zachowania wymaganego bezpieczeństwa, peeling migdałowy wykonywany jest w gabinecie przez lekarza specjalistę. Szczególnie polecany, jako doskonały środek do walki z trądzikiem, zaskórnikami, cerą problematyczną. Może być stosowany u osób z każdym typem skóry, o każdej porze roku, w każdym wieku. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa nie dłużej niż 30 minut.

Działanie peelingu migdałowego

Peeling migdałowy nie pozostawia na skórze przebarwień i pierwsze co zauważa pacjent po zabiegu, to dokładnie oczyszczona i świeża cera. Pozostałe korzyści:

  • redukcja zaskórników;
  • poprawa stanu cery trądzikowej;
  • poprawa stanu zapalnego skóry;
  • poprawa zmian ropnych na skórze;
  • regulacja natłuszczenia cery;
  • usunięcie przebarwień;
  • rozjaśnienie cery;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek.

Zalecenia po zabiegu z wykorzystaniem peelingu migdałowego

Zabieg jest na tyle delikatny, że nie ma potrzeby specjalnego dbania lub ochrony skóry po nim. Skóra może być delikatnie złuszczona, dlatego wymaga regularnego, intensywnego nawilżania.

Peeling migdałowy zaleca się stosować w serii kilku zabiegów, w zależności od zanieczyszczenia i indywidualnych uwarunkowań cery.

Peeling Glikolowy – Kwasy alfa hydroksylowe

Peeling glikolowy wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej jest w pełni bezpieczny i przynosi skuteczne efekty poprawy kondycji cery. Fabskin stosuje peeling glikolowy, aby pomóc swoim pacjentom w walce z przebarwieniami, drobnymi bliznami i zmarszczkami.

Kwas glikolowy naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Lekarz używając jego odpowiedniego stężenia może uzyskać różne efekty na skórze pacjenta.

  • kwas glikolowy o stężeniu 15% świetnie sprawdza się w nawilżeniu skóry.
  • kwas glikolowy o stężeniu 20%-35% jest w stanie skutecznie złuszczyć naskórek i odpowiednio oczyścić twarz.
  • kwas glikolowy powyżej 50% stężeniu najmocniej złuszcza naskórek, dodatkowo pobudzając komórki do odnowy.

Polecany osobom ze zmarszczkami i silnymi przebarwieniami.

Dla kogo peeling glikolowy?

Peeling glikolowy posiada szeroki zakres oddziaływania, dlatego może być stosowany w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. Najlepiej sprawdza się natomiast w przypadku:

  • potrzeby silnego nawilżenia cery;
  • wygładzenia zmarszczek;
  • redukcji blizn i zmian potrądzikowych;
  • oczyszczenia skóry, nawet na głębokich jej poziomach;
  • rozjaśnienia niewielkich i silnych przebarwień;
  • rewitalizacji delikatnej skóry twarzy, dekoltu i szyi;
  • likwidacji piegów.

Peeling może być wykonywany przez cały rok, z wyjątkiem momentów alergii skórnych i stanów zaburzenia pigmentacji.

Peeling TCA – Kwas Trójchlorowooctowy (TCA)

Intensywnie złuszczający peeling skierowany do osób z cerą dojrzałą, skłonną do zanieczyszczeń. Silnie złuszcza naskórek, sprawiając że cera jest o kilka tonów jaśniejsza, a drobne blizny potrądzikowe usunięte. Peeling TCA jest odpowiedni do stosowania na twarz, szyję, dekolt, plecy i ramiona.

Dla kogo peeling TCA?

Dla osób pragnących silnie zregenerować skórę i pozbyć się nabytych z wiekiem przebarwień. To zabieg polecany palaczom i osobom, które przez lata borykały się z różnymi rodzajami trądziku. Peeling ten także skutecznie redukuje drobne zmarszczki, dlatego też może być uzupełnieniem kuracji odmładzającej.

Przeciwwskazania do peelingu TCA

Ponieważ jest to silnie działający peeling chemiczny, w którym głównym składnikiem aktywnym są kwasy, zabiegi nie powinny być przeprowadzane latem, kiedy skóra narażona jest na intensywne działanie promieni słonecznych.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem peelingu medycznego TCA?

W klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie zabieg peelingu TCA przeprowadza lekarz specjalista w zaopatrzonym gabinecie, po uprzednim przygotowaniu peelingu odpowiedniego dla stanu skóry pacjenta. Po pierwsze, na skórę pacjenta, nałożone zostają kwasy, w kolejny etapie jest to krem aktywizujący działanie kwasów. Cały zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, gdyż pacjent odczuwa pieczenie i szczypanie, które jednak mija po kilku minutach.

Zalecenia po peelingu TCA

Po zabiegu peelingu TCA przez około tydzień czasu skóra jest miejscowo zaczerwieniona, a koloryt zmienia się z czasem do brązowego. W tym czasie następuje silne złuszczenie naskórka i jego pełna regeneracja. Końcowym efektem jest dokładnie oczyszczona, pozbawiona przebarwień, jasna skóra.

Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie w ciągu miesiąca. W późniejszym czasie można poddawać się peelingowi kilkakrotnie w ciągu roku.

Peeling Pirogronowy

Kwas pirogronowy spotykamy w jabłkach, occie i sfermentowanych owocach. Dzięki właściwościom dermoplastycznym, sebostatycznym i antymikrobowym, zastosowany w peelingu, pozwala uzyskać bardzo szybkie efekty w nieinwazyjny, bezpieczny sposób. Szybko wchłania się w głąb skóry, powoduje silne efekty dermatologiczne, jak kwasy mocno złuszczające. Działa na kilku poziomach, a więc zmniejsza przyleganie między korneocytami, dając efekt ścierania się naskórka. Działanie bakteriostatyczne normuje miejscowo PH skóry, a działanie przeciwzaskórnikowe obniża wydzielanie sebum odpowiedzialnego za zapalenie łojotokowe skóry, a w efekcie trądzik. Peeling pirogronowy złuszcza skórę, co prowadzi do przyspieszenia naturalnego cyklu odmłodzenia jej komórek. Ponadto ma także właściwości nawilżające, co korzystnie wpływa na wygląd skóry. Peeling pirogronowy jest coraz chętniej wybierany przez Pacjentów na całym świecie. Rozjaśnia i rozświetla cerę. Pamiętaj, że prawidłowo wykonany zabieg peelingu pirogronowego powinien wykonywać lekarz lub kosmetolog ponieważ jest to kwas, a nieodpowiednie jego stężenie może wywołać przykre skutki uboczne dla skóry.

Efekty peelingu pirogronowego

W zależności od stężenia kwasu pirogronowego w peelingu możemy oczekiwać różnych, korzystnych efektów dla poprawy skóry twarzy i ciała.

  • zmniejszenie przetłuszczania się cery
  • regulacja sebum
  • działanie bakteriostatyczne
  • pozytywny wpływ na miejscową produkcję kolagenu
  • ścieranie się warstwy rogowej naskórka
  • cera wyraźnie jaśniejsza, pozbawiona zanieczyszczeń.

Głęboki peeling płynem

Płyn należy do peelingów medycznych, które mogą być stosowane w każdym typie cery. W swoim składzie płyn Jessnera jest roztworem alkoholowym, na który zawiera się kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcynę. Składniki te przyczyniają się do odnowy naskórka i jego kompleksowego złuszczenia.

Dla kogo peeling płynem?

Peeling z płynem stosujemy w gabinecie Fasbkin najczęściej do:

  • usuwania zaskórników;
  • redukcji trądziku;
  • kontroli przebarwień na skórze;
  • wygładzania zmarszczek mimicznych;
  • wyrównania kolorytu skóry;
  • przeciwdziałania nadmiernemu wytwarzania się sebum.

Po zabiegu skóra jest wyraźnie odmłodzona i rozjaśniona. Drobne zmarszczki zostają wygładzone, przebarwienia usunięte, nie widać zmian trądzikowych, a efekt natychmiastowego oczyszczenia daje jeszcze większe zadowolenie.

Peeling medyczny płynem – przebieg zabiegu

Peeling medyczny z płynem wykonywany jest jako zabieg łagodny i silny. Silniejszy efekt otrzymujemy nakładając na skórę kilka warstw preparatu przy pomocy specjalnego aplikatora. Wcześniej twarz zostaje dokładnie oczyszczona i po kilku minutach preparat zostaje usunięty. Jak w przypadku innych peelingów chemicznych, skóra po zabiegu przez kilka dni pozostaje zaczerwieniona i wymaga troskliwego nawilżania. Po zupełnym, naturalnym złuszczeniu się naskórka, pacjent cieszy się wspaniałymi efektami.

Peeling płynem w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie, na Bemowie zalecamy najczęściej wykonywać w kilku seriach, najlepiej w miesięcznych odstępach. Wtedy pacjent może liczyć na najlepsze, długotrwałe efekty.

Peeling odżywczy

Jeśli pragniesz pozbyć się przebarwień ze skóry, polecamy zabieg yellow peel w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie Fabskin. Jest to bezpieczny zabieg, przy użyciu kwasów retinolowego, fitowego, kojowego i azalainowego, oraz witaminy C. Można spodziewać się widocznych efektów odnowy skóry, dzięki silnej stymulacji kolagenu i elastyny w trakcie zabiegu. Działanie antyoksydacyjne pozwala usunąć skutki starzenia się skóry. To wszystko przy niewielkim działaniu złuszczającym. Peeling odżywczy stanowi świetne uzupełnienie profilaktyki anty-trądzikowej, oraz przedwczesnego starzenia się skóry. Może być stosowany przy każdym typie cery na różne partie ciała, oraz twarzy.

Wskazania do peelingu odżywczego

Najlepsze efekty peelingu odżywczego uzyskujemy w przypadku zmian:

  • trądzikowych;
  • przebarwień;
  • plam starczych;
  • blizn potrądzikowych;
  • nierównego kolorytu;
  • melasmy.

Jak przebiega zabieg odżywczego peelingu medycznego?

Zabieg wykonywany w klinice Fabskin składa się z kilku faz. W pierwszej fazie twarz pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona z użyciem preparatu kwasu glikolowego, który usunięty zostaje po kilkunastu minutach. Tak przygotowana skóra poddana zostaje łagodnemu peelingowi, który wywołuje lekkie zaczerwienienie. Właściwy peeling, to nałożenie na twarz maski z preparatem na okres kilkudziesięciu minut. Potem preparat zostaje zmyty i nałożona zostaje kolejna warstwa do czasu, aż lekarz uzna zaczerwienienie za kompletne. Po zakończeniu zabiegu, od 2 do 8 warstw, twarz nawilżona zostaje kremem mającym na celu przywrócić barierę hydrolipidową i zapobiec nadmiernemu wysuszeniu się skóry.

Przeciwwskazania do peelingu odżywczego

Jak w przypadku każdego peelingu medycznego, szczególna uwagę należy zwrócić na obecność świeżych zmian zapalnych i ran. Ponadto do przeciwwskazań należą:

  • zapalenie tkanki łącznej;
  • leczenie retinoidami;
  • znamiona melanocytowe;
  • alergie na któryś ze składników preparatu.

Lekarz oceni, ile zabiegów peelingu odżywczego potrzebnych jest pacjentowi do osiągnięcia wymarzonego efektu. Zazwyczaj zabieg powtarzany jest co 4 tygodnie.

Kiedy widoczne są efekty peelingów medycznych?

Efekty peelingu są zwykle natychmiastowe lub widoczne po kilku dniach. Najlepsze skutki przynosi seria zabiegów wykonywanych regularnie. Nie zawsze muszą to być peelingi oparte na tych samych składnikach. Lekarz specjalista z gabinetu medycyny estetycznej Fabskin starannie dobierze serię zabiegów peelingujących do stanu i potrzeb cery pacjenta. Najpierw warto zająć się usunięciem niedoskonałości, czy to drobnych blizn, przebarwień czy zrogowaciałego naskórka. Później korzystnie jest odbudować siatkę kolagenową dla przywrócenia skórze miękkości, blasku, elastyczności, właściwego kolorytu.

efekty peelingu medycznego

Ogólne zalecenia po peelingach chemicznych

Peelingi chemiczne przy użyciu kwasów mogą być wykonywane tylko w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem (gabinetu medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie), aby określić szczegółowy plan leczenia. Po zabiegu pacjenci powinni szczególną uwagę zwrócić na:

  • unikanie silnego słońca;
  • silne nawilżanie skóry po zabiegu;
  • spożywanie wzmożonej dawki witaminy C;
  • stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym;
  • nakładanie makijażu po upłynięciu doby od zabiegu

Po zabiegu na skórze pacjenta utrzymuje się kilkudniowe zaczerwienienie. Jest to normalny proces odbudowy naskórka i nie należy mechanicznie go wspomagać, jedynie regularnie nawilżać skórę. Bardzo ważnym jest dla zachowania prawidłowej kolorystyki skóry, aby unikać opalania się.

Popraw wygląd swojej skóry!

Dobierzemy optymalny peeling medyczny do potrzeb skóry w klinice Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące peelingów medycznych (dermopeelingów)

Kiedy najlepiej wykonać dermopeeling?

Nie ma złego czasu na peeling, jeśli nie występują u nas żadne przeciwwskazania. Jedynie w przypadku peelingów z kwasami uważać należy na poddawanie się nadmiernemu nasłonecznieniu po zabiegu. Dokładnych wskazówek udzieli zawsze lekarz prowadzący z gabinetu dermatologii estetycznej Fabskin.

Z jakimi zabiegami łączyć peelingi medyczne?

Zdaniem eksperta

Bezpośrednio po lub w celu podtrzymania efektów peelingi medyczne można łączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, takimi jak mikronakłuwanie skóry, mezoterapia igłowa, zabiegi na twarz z wykorzystaniem fal radiowych. Dobór zabiegów zależy od konkretnych problemów skóry – mówi mgr Olga Gatyńska, główna kosmetolog FabSkin.

Jak długo trwa jeden zabieg peelingu medycznego?

Zabieg trwa 20 minut w zależności od zastosowanego preparatu i problemu, z jakim boryka się pacjent.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe do wykonania peelingów medycznych?

Nie. Peelingi medyczne można wykonać już u nastolatków w przypadku leczenia trądziku. Górnej granicy wieku też nie ma.

Czy po peelingu medycznym mogą pojawić się skutki uboczne?

Niezwykle rzadko pojawia się zaczerwienienie skóry, uczucie ściągania lub szczypania.

Cennik peelingu medycznego w Warszawie

[cena]

Peelingi medyczneCenaPakiet 3 zabiegów
Peeling chemiczny
dobierany indywidualnie do pacjenta - twarz
300 zł600 zł (200 zł za zabieg)
PRX-T33
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)400 zł900 zł (300 zł za 1 zabieg)
2 obszary600 zł1200 zł (400 zł za 1 zabieg)
3 obszary800 zł1500 zł (500 zł za 1 zabieg)