Każdy z nas marzy o pięknych, gęstych włosach. Potrafią one zmienić ogólny wygląd człowieka. Częste wizyty u fryzjera, koloryzacja, a także inne czynności związane z ich pielęgnacją mogą jednak wpływać na nie w różny sposób. A jeśli posiadamy wypadające włosy, co wtedy robić? Zapoznaj się z naszymi niezawodnymi zabiegami, które zrealizujesz w klinice FabSkin w Warszawie!

Wypadanie włosów – co robić, aby temu zapobiec?

To zupełnie normalne, że włosy wypadają. W ich miejsce wyrastają nowe. Człowiek posiada na swojej głowie przeciętnie nawet do 140 tysięcy włosów. Utrata nawet około 100 włosów dziennie nie powinno więc budzić niepokoju. Zdecydowanie gorzej, jeśli zaobserwujemy u siebie nagłe wypadanie włosów, czyli wzrost liczby włosów na szczotce czy w odpływie w bardzo krótkim czasie. Oczywiście nie musimy także wtedy od razu panikować. Warto zastanowić się, jakie mogą być powody takiej sytuacji. Czasami sami niszczymy swoje włosy nadmiernym tapirowaniem, suszeniem, prostowaniem czy używaniem nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobrze więc jest się zapoznać z zasadami, co powinno być w składzie odpowiednich szamponów, masek czy odżywek, aby sobie nie zaszkodzić. Przy zakupie urządzeń do układania fryzur, powinniśmy też zwracać uwagę na ich specyfikację, w szczególności tryb i moc ich nagrzewania, wyposażenie w odpowiednie powłoki zabezpieczające włos przed zniszczeniem lub zalecenia producenta odnośnie zabezpieczania włosów i skóry głowy przed nadmiernym przesuszaniem. Jeśli wypadanie włosów w Twoim przypadku stało się nagłe, warto udać się także na konsultację lekarską. Problem ten może dotykać osób w różnym wieku, niezależnie od płci. W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie oferujemy konsultacje medyczne, które pozwolą profesjonalnie ocenić stan włosów oraz skóry. Dzięki temu będziesz mieć pewność, czy zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, czy może jest to spowodowane naturalnymi czynnikami. Nasi specjaliści odpowiedzą także na pytanie, jakie zabiegi na wypadanie włosów będą dla Ciebie korzystne.

Dlaczego nadmierne wypadanie włosów i łysienie jest takie problematyczne?

W mediach społecznościowych, na plakatach czy w telewizji widzimy obrazy kobiet i mężczyzn, którzy zazwyczaj mogą pochwalić się bujną i idealnie ułożoną fryzurą. Nic więc dziwnego, że pragniemy dążyć do tego samego. Włosy stanowią bardzo ważny element naszego wyglądu, a ich nagła utrata może niekorzystnie odbić się na naszej samoakceptacji, poczuciu wartości oraz być problemem wielu innych kompleksów. Osoby, u których wypadanie włosów nastąpiło nagle, wstydzą się swojego wyglądu, często izolują się od innych i starają się ukrywać swój problem, zamiast go pokonać. Jest to najgorsze z możliwych rozwiązań, ponieważ nie poznajemy przyczyny tego zjawiska, nie próbujemy go więc leczyć. Klinika medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie jest miejscem, w którym możesz nie tylko rozpoznać, czy masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów, ale także nasi specjaliści chcą pomóc go pokonać. Dzięki temu możesz odzyskać dawną pewność siebie i cieszyć się z własnego wyglądu.

Jakie wyróżniamy fazy wzrostu włosa?

Co ciekawe, włosy u człowieka rozpoczynają swój wzrost już w życiu płodowym. Aby mógł powstać nowy włos, musi on wejść w pierwszą fazę aktywną, czyli anagen. Wtedy też rozpoczyna się intensywny podział komórek w mieszku włosowym, co jest procesem szybkim i w rezultacie rozpoczyna cykl życia włosa. Kolejnym etapem jest katagen, czyli faza przejściowa. W tym czasie odbywają się wszelkie procesy transformacji włosa w korzeniu. Wtedy też włos może się zatrzymać lub też zostać wypchnięty ponad powierzchnię skóry głowy. Ostatnia, trzecia faza, czyli telogen to proces odpoczynku. W tym czasie nie odnotowuje się już żadnych procesów przemiany materii włosa. Następuje natomiast jego rogowacenie, a następnie zostaje on wypchnięty ze skóry. Oczywiście wszystkie opisane fazy następują naprzemiennie, przez całe nasze życie. Szacuje się, że przeciętny cykl wzrostu i życia włosa może trwać od 2 do 7 lat. Ciężko jest jednak uśrednić, ile czasu trwają poszczególne fazy wzrostu włosa u każdego człowieka, ponieważ może to zależeć od wielu indywidualnych cech. Osoba, która zajmuje się badaniem skóry głowy oraz włosów, jest trycholog. Porady trychologiczne są także dostępne w naszej klinice FabSkin w Warszawie.

Czym jest łysienie plackowate?

Łysienie plackowate jest przypadłością, która określa czasowe lub trwałe okresy łysienia. Nie dotyczy jedynie włosów, które pojawiają się na głowie, ale obszar łysienia plackowatego może także objąć rzęsy czy brwi. Co ciekawe, badania wykazały, że to schorzenie może pojawić się na różnych etapach naszego życia, w tym również w dzieciństwie. Charakterystyczną cechą łysienia plackowatego jest to, że na skórze powstają mniejsze lub większe ogniska, na których obszarach nagle wypadają włosy. Stąd właśnie nazwa choroby. Zazwyczaj łysienie plackowate przechodzi samoistnie i włosy w tym miejscu odrastają. Niestety czasami zdarza się jednak, że ogniska nachodzą na siebie, tworząc większy obszar, który jest zupełnie lub częściowo pozbawiony włosów. Co ciekawe, objawy łysienia są często spowodowane długotrwałym stresem, przyjmowaniem niektórych leków lub nawet chorobami o podłożu immunologicznym. W większości przypadków jest to schorzenie dziedziczne. Bardzo łatwo jest rozpoznać jego początek, lecz gdy samoczynnie nie przechodzi, warto podjąć odpowiednie leczenie. Ważne jest znalezienie przyczyny łysienia plackowatego, ponieważ może to nakierować lekarza na wdrożenie właściwej terapii. Również w klinice FabSkin w Warszawie możemy skutecznie pomóc osobom, które zmagają się z tą chorobą. Skuteczna okazuje się na przykład mezoterapia, gdzie Pacjent otrzymuje odpowiednie składniki odżywiające cebulki włosów i skórę głowy. Często wykonuje się ją równolegle z masażami lub naświetlaniem.

Czym jest łysienie androgenowe?

Kolejnym rodzajem tracenia włosów jest łysienie androgenowe. Co oznacza to pojęcie i jakie są powody wypadania włosów w tym przypadku? Łysienie androgenowe również może pojawić się zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, lecz inaczej ono wygląda. U mężczyzn można zaobserwować pojawiające się zakola. U kobiet włosy tracą naturalną gęstość, co prowadzi do widocznego przerzedzenia. Nazwa tej przypadłości jest związana z gospodarką hormonalną, a dokładniej z hormonami zwanymi androgenami. Nadmierne wypadanie włosów w tym przypadku ma swoje przyczyny w nadmiarze tych hormonów w organizmie. Kondycja włosów spada, faza ich wzrostu ulega skróceniu, co powoduje ich wypadanie. Oprócz rozregulowania gospodarki hormonalnej na pojawienie się tego problemu może mieć także wpływ silny i długotrwały stres, używanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, a u kobiet także stosowanie tabletek antykoncepcyjnych lub zespół policystycznych jajników.

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze standardową utratą włosów, łysieniem androgenowym, czy też z łysieniem plackowatym, warto najpierw poznać, jaka jest przyczyna wypadania włosów. Dzięki temu możliwe jest postawienie właściwej diagnozy, która pomaga w leczeniu. Jeśli więc zauważyłeś, że Twoje włosy stają się coraz bardziej przerzedzone, warto zastanowić się, jaka jest przyczyna wypadania włosów. Niezależnie od typu łysienia, może ono być spowodowane różnymi czynnikami, zarówno genetycznymi, jak i środowiskowymi. Oto najpopularniejsze powody wypadania włosów:

 • genetyczne predyspozycje są najczęstszą przyczyną nadmiernej utraty włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn Jest t spowodowane indywidualnymi predyspozycjami do wydzielania określonej liczby hormonów płciowych, co może zaburzać cykl wzrostu włosa, a także powodować ich wypadanie.
 • zaburzenia hormonalne, takie jak zespół policystycznych jajników czy też problemy z tarczycą mogą powodować wypadanie włosów, a przyczyny te można sprawdzić, wykonując badania krwi.
 • silny i długotrwały stres emocjonalny lub fizyczny powoduje, że włosy przechodzą w fazę spoczynku, a w efekcie wypadają.
 • nieprawidłowa dieta, niedobór składników odżywczych, braki pokarmowe oraz zbyt mała ilość białka, cynku, żelaza czy witamin z grupy D i B może prowadzić do osłabienia mieszków włosowych.
 • stany zapalne skóry głowy, takie jak łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca.
 • częste używanie gorących narzędzi do stylizacji, tapirowanie włosów czy częste narażanie włosów na zabiegi chemiczne.
 • niektóre zabiegi chemiczne, takie jak radioterapia, chemioterapia czy stosowanie antybiotyków osłabiają włosy.

W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie wiemy, jak problematyczne jest łysienie, dlatego szukamy jego przyczyny, po czym podpowiadamy, w jaki sposób można uporać się z tym kłopotem.

Wypadanie włosów (łysienie) – objawy

Objawy łysienia są łatwe do zaobserwowania niezależnie od przyczyny. Przede wszystkim zauważamy utratę włosów w jednym lub wielu miejscach. W zależności od schorzenia może to dotyczyć pojawienia się zakoli, ognisk pozbawionych włosów, czy także być zauważalnym ich przerzedzeniem. Zazwyczaj dzieje się to w krótkim czasie, włosy w zwiększonej ilości pojawiają się na ubraniu, szczotce czy odpływie prysznica lub wanny.

Wypadanie włosów – co jest dobre?

Jak już wspominaliśmy, najważniejsze jest zdiagnozowanie, skąd wziął się u nas problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Domowe sposoby na walkę z wypadaniem włosów nie są skuteczne, jeśli nie wiemy, jaka jest przyczyna łysienia. Nie ma więc idealnych środków na wypadanie włosów, a to, co stosować, powinien określić specjalista. W klinice FabSkin w Warszawie pomagamy Pacjentom zmagającym się z różnymi schorzeniami, w tym także tymi, które dotyczą włosów. Oferujemy wykonywanie profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetologii, które pomogą wrócić do zdrowia oraz skutecznie poprawią wygląd.

Wypadanie włosów – leczenie

Nagły problem z nadmiernym wypadaniem włosów nie jest wyrokiem. Tak, jak w przypadku innych schorzeń, także łysienie może być pokonane poprzez odpowiednie leczenie. Warto jednak zgłosić się o poradę do specjalisty. Ważne jest, aby zostały przeprowadzone dokładne badania diagnostyczne, ponieważ to lekarz powinien określić, czy jest to wypadanie włosów i jak leczyć, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Każdy przypadek jest inny, dlatego też polecamy swoje usługi, gdyż klinikę FabSkin w Warszawie cechuje indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz kompleksową opiekę przed zabiegiem, w trakcie jego trwania, jak również po jego zakończeniu.

Jakie sprawdzone zabiegi oferowane przez klinikę FabSkin w Warszawie mogą pomóc uporać się z problemem wypadających włosów?

Leczenie łysienia jest uzależnione od wielu czynników, które wpływają na nagłą utratę włosów. Skutecznym zabiegiem, który wciąż zyskuje popularność, jest jednak mezoterapia skóry głowy. Ta metoda jest również wykonywana w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie. Co więcej, Pacjenci, którzy skorzystali z naszej oferty, zauważają natychmiastowe i długotrwałe rezultaty. Mezoterapia jest czynnością bezinwazyjną, która nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Nasi specjaliści z zakresu trychologii ocenią stan skóry głowy, a także wyeliminują ewentualne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Sam zabieg  jest wykonywany przy użyciu cienkich igieł lub kaniuli. Za ich pomocą pod skórę wprowadzane są specjalne substancje odżywcze, witaminy oraz inne preparaty, w zależności od potrzeby konkretnej osoby. Jeśli Pacjent posiada niski próg bólu, możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto jest wykonać serię od 4 do 6 zabiegów. Przerwa pomiędzy nimi nie powinna przekraczać tygodnia. W klinice FabSkin w Warszawie mezoterapia skóry głowy jest przeprowadzana przez trychologa lub doświadczonego kosmetologa.

Jakie są efekty zabiegu?

Najważniejszym i zarazem szybko pojawiającym się efektem terapii jest zatrzymanie procesu nadmiernego wypadania włosów. Co więcej, dzięki mezoterapii skóry głowy następuje pobudzenie organizmu do wzrostu nowych włosów. Skóra staje się odżywiona, nawilżona i wzmocniona. Warto pamiętać, że rezultaty mezoterapii mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech Pacjenta, stanu skóry głowy czy rodzaju problemów z włosami. Przede wszystkim po serii zabiegów mezoterapii możesz oczekiwać takich efektów jak:

 • poprawa kondycji skóry głowy, czyli jej nawilżenie i odżywienie, co zmniejsza suchość, łojotok i łuszczenie się martwego naskórka.
 • stymulacja wzrostu włosów poprzez poprawę krążenia krwi w skórze głowy oraz aktywację mieszków włosowych, co nie tylko sprzyja wzrostowi nowych włosów, ale też zwiększa siłę i grubość tych, które posiadamy.
 • poprawa ogólnej kondycji stanu skóry głowy oraz włosów, ponieważ mezoterapia nadaje im siłę, elastyczność i naturalny blask.
 • regulacja produkcji sebum przez gruczoły łojowe, co może być korzystne dla osób, które cierpią na nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Mezoterapia skóry głowy jest skuteczna w przypadku łysienia androgenowego, szczególnie we wczesnych stadiach, łysienia plackowatego czy też nadmiernej utraty włosów spowodowanej innymi czynnikami.

Dlaczego warto skorzystać z oferty kliniki FabSkin w Warszawie?

Klinika FabSkin w Warszawie cieszy się dużym uznaniem na rynku placówek, świadczących usługi w branży medycyny estetycznej. Pomogliśmy już wielu osobom, a ceny naszych zabiegów są konkurencyjne. Posiadamy szeroki zakres możliwości, by pomóc Ci w problemie nadmiernego wypadania włosów niezależnie od przyczyny. Najwięcej naszych Pacjentów wybiera mezoterapię skóry głowy, choć nie jest to jedyne rozwiązanie. Innymi zabiegami, które pomagają w walce z łysieniem, są też: peptydowa terapia włosów czy mikronakłuwanie skóry. Te metody są także dostępne w klinice FabSkin w Warszawie. Dzięki wstępnym konsultacjom, jakie oferujemy, jeszcze przed zabiegiem dowiesz się, jakie rezultaty uzyskasz dzięki niemu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i gwarantujemy bezpieczeństwo oraz najwyższej jakości produkty.