Nadmierne owłosienie na plecach to problem wielu osób. O dziwo nie dotyczy on jedynie mężczyzn. Pojawianie się włosków na plecach może być kłopotliwe i nie wygląda estetycznie. W klinice FabSkin w Warszawie wykonujemy zabiegi, które pozwolą Ci się pozbyć tego problemu!

Nadmierne owłosienie na plecach – czym jest?

Każdy z nas posiada na swoim ciele włoski. Jest to zupełnie normalne, ponieważ ich zadaniem jest ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi, jak również utrzymanie właściwej temperatury ciała. Włosy na plecach posiadają wszyscy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. U niektórych osób można jednak zaobserwować ciemne i dość długie włosy, które mogą być powodem wielu kompleksów oraz problemów z brakiem akceptacji własnego ciała. Gładka skóra jest kojarzona powszechnie z atrakcyjnością oraz zdrowym wyglądem. Nic więc dziwnego, że wiele osób dąży do tego, aby ich ciało również tak wyglądało. Jak więc pozbyć się owłosienia na plecach w bezpieczny sposób? Klinika medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie posiada w swojej ofercie wiele zabiegów, które wyeliminują ten problem na długi czas lub nawet na stałe!

Nadmierne owłosienie na plecach – skąd się bierze?

Pojawianie się nadmiernego owłosienia na plecach u kobiet jest często spowodowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Ta dolegliwość jest określana jako hirsutyzm i charakteryzuje się występowaniem nadmiarowych włosków nie tylko na plecach, ale także na pośladkach, brzuchu czy twarzy. Jest to związane z nadmierną produkcją testosteronu, który jest męskim hormonem płciowym. Także mężczyźni, u których poziom testosteronu jest wysoki, mogą cierpieć na nadmierne owłosienie pleców.

Czy można golić włosy na plecach?

Osoby posiadające włosy na plecach, często szukają rozwiązań, jak je usunąć. Oczywiście golenie włosów na plecach jest popularną metodą, która pozwala w szybki sposób pozbyć się nadmiernego owłosienia. Nie jest to jednak polecany sposób, aby pozbyć się tego problemu na dłuższy czas. Przede wszystkim włosy na plecach są trudno dostępne, co sprawia, że samodzielne golenie ich przy pomocy tradycyjnej maszynki może okazać się wręcz niemożliwe. Co więcej, po wykonaniu takiego zabiegu, musimy liczyć się z tym, że włoski mogą odrastać grubsze, co w rezultacie daje jeszcze gorsze efekty niż przed ich wygoleniem. Nadto może dojść do podrażnienia skóry, co wiąże się z ryzykiem wystąpienia zapalenia mieszków włosowych, czy nawet zakażenia skóry. Specjaliści z kliniki FabSkin w Warszawie odradzają więc podejmowanie prób golenia włosów na plecach maszynką.

Metody radzenia sobie z owłosieniem na plecach

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia stale się rozwijają. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie różnych technik depilacji, które pomogą Ci osiągnąć efekt gładkiego i przyjemnego w dotyku ciała. Jeśli więc zastanawiasz się, jak pozbyć się włosów z pleców, to zabiegi oferowane przez klinikę FabSkin w Warszawie będą z pewnością dla Ciebie interesujące. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, jaką stale uzupełniamy o nowoczesne i innowacyjne metody.

Jak pozbyć się włosów na plecach – zabiegi

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się włosów na plecach na trwałe, warto skorzystać z zabiegów laserowych. W klinice FabSkin w Warszawie możesz umówić się na usuwanie włosków tą metodą. Należą do nich m.in.:

Jesteśmy także otwarci dla osób, które szukają metody, jak usunąć włosy z pleców bez użycia lasera. Oferujemy wykonywanie m.in. depilacji woskiem czy specjalną pastą. W trakcie zabiegu specjalista nakłada ciepły wosk lub pastę bezpośrednio na plecy Pacjenta. Następnie szybkim i zdecydowanym ruchem odrywa go wraz z włosami. Dużą zaletą tej techniki jest pozbycie się nadmiernego owłosienia z pleców na dłuższy czas niż w przypadku golenia, jednak niektórzy Pacjenci odczuwają niewielki ból podczas wykonywania zabiegu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zarówno depilacja laserem aleksandrytowym, jak i depilacja laserem diodowym w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie jest przeprowadzana w podobny sposób. W trakcie zabiegu światło lasera jest skierowane wprost na cebulkę włosa, dzięki czemu możliwe jest jej uszkodzenie. To sprawia, że włos nie odrasta. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne i trwają jedynie kilkanaście minut. Należy jednak pamiętać, że włosy na naszym ciele są w różnym cyklu wzrostu, dlatego zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, aby pozbyć się włosków na stałe.

Jakie są efekty i jak często powtarzać zabieg?

Zarówno depilacja mechaniczna, do której używa się wosku bądź pasty depilującej, jak również depilacja laserowa pozwala pozbyć się całkowicie nadmiernego owłosienia z pleców. Trzeba jednak pamiętać, że Pacjenci, którzy wybiorą technikę usuwania włosków woskiem lub pastą, muszą wykonywać ten zabieg regularnie, ponieważ włosy będą odrastać. Stają się one jednak słabsze i mniej widoczne. Zaleca się więc wizyty w odstępach co 3-6 tygodni. W przypadku zastosowania światła lasera możliwe jest wyeliminowanie włosków na stałe, jednak także powinno się wykonać odpowiednią ilość zabiegów. Ostatecznie to lekarz lub kosmetolog w klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie określi, jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej, aby pozbyć się problemu. Jest to uzależnione od indywidualnych cech Pacjenta.

Dlaczego warto wybrać klinikę FabSkin na warszawskim Bemowie?

W placówce FabSkin w Warszawie wykonasz wiele różnych zabiegów, które pozwolą Ci poprawić swój wygląd. Posiadamy specjalistyczny i innowacyjny sprzęt, który jest bezpieczny dla zdrowia Pacjenta. Poza tym oferujemy atrakcyjne ceny, jak również gwarantujemy opiekę przed zabiegiem i po jego zakończeniu. Tworzymy zespół specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w tym, co robią. Jeśli więc zastanawiasz się, jak pozbyć się owłosienia z pleców, skontaktuj się z naszą załogą, a z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.